Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Melisa » Fri Nov 26, 2021 10:13 pm

yilangibi wrote:
Nilu wrote:@yilangibi

İlk mesajınızı okuduktan sonra, danışman olduğunuzu düşündüm. Özellikle "ne zaman başvuracağımı bilmiyorum" diyip yardım isteyen birine "troll" dedikten sonra... Vize geliş tarihi vs yazınca, acaba dedim, ama tabi gerçeği bilmemizin pek bir yolu yok.

Sizde "Soru yanıtlamam, sadece danışmana başvuruyu teşvik ederim" havası var gibi. Forum uzun süredir açık, ve kimse danışmana başvurana aptal demedi. Bunu nerden çıkardığınızı bilmiyorum. Ortamlar dediğiniz, konuştuğunuz telegram gruplarıysa, o başka...
Burada sadece dolandırıcı danışmanlara karşı insanları uyarıyorlar, ve forumdaki soru-cevaplarla başvurular hızlı şekilde (ve ücretsiz) sonuçlanıyor. Neden para vermeyenlerin uzun süre beklediğini, sorularına yanıt bulamadığını, ve uyduruk başvuru hazırladığını sanıyorsunuz ? Bu doğru değil ki. Tamamen forumla başvurdum 3-4 ay arasında sonucu geldi. Diğer kullanıcılar da cabası. Yüzlerce kişi de böyle yaptı. Hiç bir sorun yok. Yanıtlanmayan bir soru da yok. Ama kendiniz soru sorup, cevabını aldıktan sonra, başka bir soruya cevabını bile bile yanıt vermiyorsunuz ya, bunun da izahı yok...

Bu da yetmiyor, başkası soru sorduğunda, troll diyorsunuz.
"ne zaman ILRye başvuracağımı bilmiyorum" sorusu troll sorusu ise, "Onay maili geldikten kac gun sonra brp yola cikti maili geliyor" sorusu ne sorusu ? En azından, yanlış yazdım, kusra bakmayın der insan. Hiçbir şey yokmuş gibi durup, forumda sorulan diğer soruları da bilerek yanıtlamadığınızı söylüyorsunuz. Hakikaten forumda ne işiniz var o zaman? En azından başkalarını soru sorduğu için suçlu hissettirmeyin.
Yazık gerçekten.

@ozges'in dediği gibi, "isim boyle yolunda gidiyor siz de ne yapiyorsaniz yapin" diyorsunuz sanki... Bunu da kendiniz forumdan faydalanarak yapıyorsunuz üstelik...

Ek not: Muhtemelen 2000 küsür pound verdiğiniz danışman, "Onay maili geldikten kac gun sonra brp yola cikti maili geliyor" sorunuzun cevabını bilmiyor mu? Yoksa, sizin Forumda yaptığınız gibi, o da bile bile paranızı alıp size yanıt vermedi mi? Öyleyse, siz de dolandırılmışsınız. Bu durumda, danışmanlar tarafından yapılan başvuruları övmek yine tutarsızlık olmuyor mu? Baksanıza, bu soruyu bile size Forumda sordurmuşlar... Para verip, forumlarda vakit harcatıyor danışmanınız sanki, ne dersiniz?

@Nilu sorularinin cevaplari asagida

* Danisman degilim, inanirsan ekim inanmazsan kasım ayı. :)
* 1-2 sayfa once cok degil, kaz gibi yolunmak tabiri kullandi biri, aç oku, aptal demekten çok farklı değil
* Telegram grubunun saçmalık olduğunu yazan zaten benim okurken lütfen gözünüzü kullanın
* Dolandirici danismanlara karsi degil tüm danismanlara karsi uyariliyor cunku tum danismanlar dolandirici ve onlarla calisan herkes aptal lutfen bu maddeyi unutmayalim.
* AA yapan herkez dosyamiz gayet temiz, home office bana haksizlik ediyor diyor, herkes kendi cevirdigi dalavere ile sorumludur ve kimse ile paylasmak zorunda degildir.
* priority dosya oldugu icin gecen seneden biraz farkli oldu hemen seyahat edebilmem icin bu sene avukatima degil hizlica bana geldi brp ler yola cikti maili bile gelmeden o yuzden sordum.
* Para vererek edindigim bilgiyi bedavaya paylasmamayi seviyorum bu benim en dogal hakkim ve bunu sen yorumlayamazsin.
* Alışılagelmişin dışında bir şey olursa diye bedavadan öğrenmek için forumu geziyorum. Ne işim olduğu seni ilgilendirmez, ister birşey öğrenmeye girerim ister partner ararım bu benim derdim.
*1.200 GBP para verdim, sorun değil çok kisa bir sürede kazandığım bir para.
* Brp konusunun cevabini bermistim zaten.
* Evet dolandirildim, 3 ayda 3 farkli sirketin bulundugu dosyaya priority alarak 1 is gununde vizem cikti. Resmen tokatladilar beni :)

*Anyway, paragraf paragraf yazipda kirlilige gerek yok. Bu konuyu daha fazla uzatmayalim, insanlar asil konuya donup paylasimda bulunsun.

@yilangibi
Paylaşımda bulun da, o zaman soru soranları trollükle suçlama. Sen de kimseyi trollükle suçlayamazsın.
Madem önceki sayfalardaki bilgileri / tartışmaları gündeme getiriyorsun, o zaman ben soru sorduğum zaman, cevap vermiyorsan, hakaret etme. Neden hemen yaftalıyorsun ?
Kimse para vererek edindiğin bilgileri sormuyor. Hiç bilgi verme, sen bilirsin. Forumda herşey var. Dediğin gibi, "Alışılagelmişin dışında bir şey olursa diye bedavadan öğrenmek için" forumdan faydalan, ama kimsenin bir sorusu için trollükle suçlama bir daha.
Benim de forumda ne işim olduğu, hangi soruyu sorduğum seni ilgilendirmez.
Ben senin "Onay maili geldikten kac gun sonra brp yola cikti maili geliyor" sorundan sonra sana troll demiyorsam, sen de benim sorumdan sonra bana diyemezsin.
Last edited by Melisa on Sat Nov 27, 2021 1:24 am, edited 2 times in total.
Melisa

New postby Nilu » Fri Nov 26, 2021 10:24 pm

@yilangibi

Forumdaki insanlar, bildiğin bir bilgiyi dürüstçe paylaşacağını varsayarak yanıt veriyor. Soruna aldığın yanıttan sonra, "ben parayla öğrendiğimi paylaşmam" diyorsan, yanıt verenleri enayi olarak görüyorsun demektir. Bu durumda, foruma üye olman da mantıksızlık. Yani mantıksız bir karar vermişsin. Bence, tıpkı danışmana başvurmak gibi... Mantıksız...

Umarım @SiteMemuru da görür bu yazışmaları. Kimin forumda ne işi olduğuna @SiteMemuru karışabiliyor çünkü... Üye olurken, açıkça bunu da söylüyor. Okuma yazma bilene tabi.

"Danisman degilim, inanirsan ekim inanmazsan kasım ayı" gibi cümleler kullanman, ingilizce kelime katarak yanıt vermen gerçekten ne olduğunu söylüyor. Uzatmayalım, herkes yanıtlarından gördü niyetini zaten. Göndermeli argo / laf yarışı gerçekten foruma yakışmıyor. Sana değil bak, foruma...
Nilu

New postby ashram » Sat Nov 27, 2021 9:53 am

Bu sosyal medya, forumlarda gösterilen kibir ve egonun sebebi günlük ya da iş hayatında yaşanılan eziklik. O yüzden buralara gelip zihinsel mastürbatif eylemlerde bulunacağınıza, nasıl danışmana çok kısa sürede kazandığınız o paraları veriyorsanız, bi o kadar da psikoloğa verin derim. Size bir faydası olur en azından.
ashram

New postby knpc » Sat Nov 27, 2021 10:43 am

@yilangibi

BRP direkt sana geliyor diye avukatin sana soylemiyor yani onay maili geldikten sonra ne kadar surede BRP ulastigini.

Ne dedi avukat? Verdigin 1200 pound ucret icinde bu sorunun cevabi yok mu dedi?

Herhalde avukat biliyordur bu sorunun cevabini, bilmiyorum diye cevap vermemistir.

Neyse sen cok kisa surede kazaniyormussun bu parayi onemli degil senin icin.
knpc

New postby zeugma » Sat Nov 27, 2021 11:45 am

2016'dan beri bu foruma girip cikiyorum. Cok sey ogrendim daha sonra ogrendiklerimi paylastim. Hic bir zamanda bilgi paylasan birisini "enayi" olarak gormedim. Acikcasi bilgi paylastigimda da insanlarin beni bu sekilde gorebilecegini hic dusunmedim.

O kadar kalitesiz bir insanmissin ki birde piskin piskin gelip buraya yazmissin.

Bu zamana kadar hic danisman kullanmadim basvurularim ortalama 4 ayda sonuclandi. Ama danismanla calisanlarda onlarin tercihi, zaman ayiramama veya bir eksik olmasin endisesini normal karsiladim. Sadece danismanlar vadettiklerinin aksine cok basit isler yapiyorlar ve bazilari yuksek fiyat istiyor boyle olanlar hakkinda dusuncelerim tam tersi tabi ki.

Belli ki senin danismanla calismanin tek sebebi sana "hallederiz" demesi ve ECAA ekibine yalan yanlis bir metinle hizlandirma basvurusunda bulunmasi. Fakat gercekten hizlandirmaya ihtiyaci olanlarin onune gecip hak ihlali yapmak umrunda degil tabi ki.
zeugma

New postby Erdenito » Mon Nov 29, 2021 2:46 pm

Guncelleme olsun:

10 Kasim 2020 Digital basvuru (ilk basvuru)
01 Nisan 2021 Interview

Duzeltme maili gelmedi,

Lockdown nedeniyle:
NINO ve UTR yok
Polis kaydi yok
Kar yok

16 Kasim 2021
1 yillik uzatma geldi.

Eksikleri tamamlamiz yonunde bir mail aldik ve iki gun sonra da BRP`ler adresimize geldi.

Bilgilerini paylasmayi esirgemeyen ve bize yol gosteren herkese tesekkurler. Umarim herkes bekledigi cevabi veya sonucu bir an once alir.

Edit: Danisman ile calismadik, Lockdown nedeniyle neler yapip neler yapamadigimiz anlatan bir Process Letter yazmistik.
Erdenito

New postby zeugma » Tue Nov 30, 2021 1:48 pm

@Erdenito hayirli olsun.
1 yil sonra 1 yil uzatma verdikleri icin soruyorum baslangic bitis tarihleri nasil oldu? Normalde 3 yillik uzatma verildiginde beklenen suresi hic eklemiyorlardi. Senin durumda nasil acaba ?
zeugma

New postby Erdenito » Tue Nov 30, 2021 2:49 pm

Tesekkurler,

Ilk BRP kartlarimizin bitis tarihi 16 Ekim 2020 idi;
(tam bir yil bekledikten sonra aldigimiz)
1 yillik uzatmanin baslangic tarihi 16 Kasim 2021 - Bitis tarihi 16 Kasim 2022
Erdenito

New postby elfs » Tue Nov 30, 2021 9:39 pm

Selamlar

Ek evrak istenilen arkadaslara sorum ;
Kestiğiniz faturaları da eklediniz mi ? yoksa sadece muhasebecinin verdiği evraklar yeterli midir ?
elfs

New postby arenadel87 » Thu Dec 02, 2021 9:07 am

elfs wrote:Selamlar

Ek evrak istenilen arkadaslara sorum ;
Kestiğiniz faturaları da eklediniz mi ? yoksa sadece muhasebecinin verdiği evraklar yeterli midir ?

Faturalara gerek yok muhasebecinizin verdigi belgeler, varsa vergi odediginizde mailinize gelen dekontlari koymaniz yeterlidir. Beklerken nino vs yoksa bu surede geldiyse onlarida ekleyebilirsin. Digerleri zaten standart evraklar
arenadel87

New postby Fil Bey » Tue Dec 07, 2021 1:18 pm

Merhabalar,

Uzatma basvurumun olumlu sonuclandigini dun ogrendim. Bu ikinci uzatma basvurumdu. Basvuruyu UKVCAS websitesi araciligiyla yapanlardanim.

24 Temmuz 2021 - Parmak Izi
6 Aralik 2021 - +3 Yil Uzatma sonucu

Avukat/danisman kullanmadim. Home Office'in ek belge veya mulakat talebi olmadi.

2019'da belediye bana cok talihsiz bir nedenden oturu ceza yazmisti (Fixed Penalty Notice). Cezaya itiraz etmek veya dava acip durumu daha da karistirmamak icin cezayi kabul edip para odemistim. Vize basvurusunda bu konuyu kurcalayabilirler veya bahane olarak kullanabilirler diye endiseleniyordum, ama sorun cikmadi. Eger benzer bir durumda olan varsa, cezayi vize formundaki ilgili kisimda acikca belirtmenizi ve tarafsiz bir sekilde olayi anlatmanizi oneririm.

Sonucun bana hangi vasita ile ulasacagini bilmiyordum. Merak eden varsa, uzatma sonucu "Home Office Atlas" rumuzlu bir gov.uk e-mail adresinden geliyor.

Sizlerin bekleme zamanlarinizla karsilastirdigimda sansli oldugumun farkindayim. Herkese bol sabir ve bol sans diliyorum. Umarim kisa zamanda olumlu sonuclar alirsiniz.
Fil Bey

New postby sdf » Tue Dec 21, 2021 7:20 pm

arkadaslar neden kimse buraya yazmiyor artik? bir sey mi kacirdim, baska bir baslikta mi yaziliyor?
sdf

New postby fitnessthetic » Tue Dec 21, 2021 7:57 pm

çünkü buraya kayıt olmaya calısıyorum 1 haftadır ve kayıt emaili deflarca denememe ragmen gelmedi ,bugün sone kez sayfayı yenileyip reply seçeneğine tıklayarak deneyeyim dedim sonra sonsuza kadar terkedecektim siteyi. Ne hikmetse açılmış hesabım kendi kendine email onayı gelmeden.. Tuhaf ve en kötüsü sitenin yöneticisinin hiç bir yerde iletişim linki veya emaili yok. Hiç kimseye ulaşamıyorsun.. Siteyi yenilemeleri lazım
fitnessthetic

New postby umitk » Wed Dec 22, 2021 12:44 am

Selamlar,

İkinci uzatma başvurumuza 3 yıllık uzatma geldi. Bir eş ve çocuk dependent. Mülakat veya ek belge talebi olmadı. İlk uzatma başvurumuza 1 yıllık gelmişti gelir azlığı nedeniyle.

23 ağustos online başvuru
14 eylül parmak izi
20 aralık 3 yıllık sonuç

Furlough açıklandıktan bu yana neredeyse tümünden faydalandım.
Avukat-danışman kullanmadım.
Sektör IT.

Herkese bol şans ve bir an önce haber almanız dileğiyle.
Sevgiler
umitk

New postby fitnessthetic » Wed Dec 22, 2021 3:49 am

umitk wrote:Selamlar,

İkinci uzatma başvurumuza 3 yıllık uzatma geldi. Bir eş ve çocuk dependent. Mülakat veya ek belge talebi olmadı. İlk uzatma başvurumuza 1 yıllık gelmişti gelir azlığı nedeniyle.

23 ağustos online başvuru
14 eylül parmak izi
20 aralık 3 yıllık sonuç

Furlough açıklandıktan bu yana neredeyse tümünden faydalandım.
Avukat-danışman kullanmadım.
Sektör IT.

Herkese bol şans ve bir an önce haber almanız dileğiyle.
Sevgiler

Bunda gelir ne gösterdiniz? Geçenkinde ne kadardı hocam bilgi verebilirseniz sevinirim özel değilse..
fitnessthetic

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü