Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby dou147 » Thu Sep 10, 2020 8:39 pm

Arkadaşlar, Vize başvuru formu ve checklist'i de sisteme upload ediyor muyuz?
dou147

New postby denizse » Thu Sep 10, 2020 10:00 pm

dou147 wrote:Arkadaşlar, Vize başvuru formu ve checklist'i de sisteme upload ediyor muyuz?

Application form evet, document checklist i yüklemedim ben. Ama bence siz ikisini de yükleyin, ne olur ne olmaz. Yoksa benim gibi her gun kendinizle ya bir şey olursa, aman olmaz ya, seklinde tartisir durursunuz :) Ama bence bir şey olmaz :)
denizse

New postby Valravn » Fri Sep 11, 2020 6:12 am

denizse wrote:
dou147 wrote:Arkadaşlar, Vize başvuru formu ve checklist'i de sisteme upload ediyor muyuz?

Application form evet, document checklist i yüklemedim ben. Ama bence siz ikisini de yükleyin, ne olur ne olmaz. Yoksa benim gibi her gun kendinizle ya bir şey olursa, aman olmaz ya, seklinde tartisir durursunuz :) Ama bence bir şey olmaz :)

Ben ikisini de yüklemedim :) Ama şu an dediğiniz gibi biraz tartışmaya başladım kendimle :)) Ama document checklist kısmında bununla alakalı bir şey yok, ilk application formu submit edince gelen e-mail de de "If you want to, you can also download a copy of your application form and document checklist." diyor, yani zorunlu indirilecekte oraya yüklenecek diye bir durum yok anladığım kadarıyla.
Valravn

New postby SinemENG » Fri Sep 11, 2020 1:35 pm

Herkese merhaba;

20 temmuz vize bitiş tarihi,
18 agustos evrakları submit ettik,
21 agustos randevu (Cardiff),
4 eylul sonuc mailimizi aldık,
Dün (10 eylül) BRP kartlarımızı teslim aldık

Kartları gelen kuryeden ID/passaport göstererek teslim aldık. Sonucumuz NI numarası sebebiyle 1 yıl olarak geldi. Mart ayında NI icin basvuru yapmistim. Fakat cevap mektubu gelmedi ve pandemi sebebiyle kurumun kapandigini telefonda ararken ogrendim. Vize basvuruma NI basvuru mektubumu ve de kapali olmalari sebebiyle cevap alamadigimi yazmistim. Yine de NI almami ve bu sebeple 1 yil uzatma verdiklerini yazmislar. Simdiden herkese bol sans dilerim . Herkesin mutlu haberlerini en kisa zamanda almasi dilegiyle.
SinemENG

New postby ihatevisa » Fri Sep 11, 2020 1:55 pm

SinemENG wrote:Herkese merhaba;

20 temmuz vize bitiş tarihi,
18 agustos evrakları submit ettik,
21 agustos randevu (Cardiff),
4 eylul sonuc mailimizi aldık,
Dün (10 eylül) BRP kartlarımızı teslim aldık

Kartları gelen kuryeden ID/passaport göstererek teslim aldık. Sonucumuz NI numarası sebebiyle 1 yıl olarak geldi. Mart ayında NI icin basvuru yapmistim. Fakat cevap mektubu gelmedi ve pandemi sebebiyle kurumun kapandigini telefonda ararken ogrendim. Vize basvuruma NI basvuru mektubumu ve de kapali olmalari sebebiyle cevap alamadigimi yazmistim. Yine de NI almami ve bu sebeple 1 yil uzatma verdiklerini yazmislar. Simdiden herkese bol sans dilerim . Herkesin mutlu haberlerini en kisa zamanda almasi dilegiyle.

Ilk defa 3 yillik basvuru ve IDV basvurusu iken opt Out mi yapriniz ?
ihatevisa

New postby istanbullondra » Fri Sep 11, 2020 4:37 pm

isim----Vize Bitis-Online Basvuru-Submit-Randevu-Sonuc
Akk-------23 Nisan--27 Mart-- IDV 19 Agustos--> Sonuc Bekleniyor
denizse---25 Haziran--27 Mayis---10 Temmuz--- IDV 27 Ağustos --> Sonuc bekleniyor
nomad--30 Haziran--13 Haziran--12 Temmuz-- IDV 28 Ağustos-->Sonuc Bekleniyor
iznail -- 06 Temmuz --31 Mayıs -- 19 Temmuz -- IDV 28 Ağustos--> Sonuc Bekleniyor
Stella---27 Haziran--29 Mayıs------11 Ağustos----IDV 29 Agustos--> Sonuc bekleniyor
fiddishback-16 Mayis--27 Nisan--16 Temmuz ----IDV 3 Eylül---> Sonuc bekleniyor
mstmyr --10 Haziran-- 18 Mayıs -- 23 Temmuz --IDV 4 Eylul---> Sonuc Bekleniyor
Eemre_--20 Haziran--18 Mayis----28 Temmuz--- IDV 4 Eylül--> Sonuc Bekleniyor
galacos---1 Eylül---3 Ağustos-----13 Ağustos------IDV 5 Eylül-->Sonuç bekliyor
Istanbullondra---13 Haziran---20 Mayis----> IDV 4 Eylül --- Parmak izi 10 Eylül-->Sonuç bekleniyor
outtree--22 Nisan 2022--10 Temmuz--13 Ağustos (Opt out)--> OLUMLU (ILR) 26 Aug
eccuk-----8 Mayis---16 Nisan--15 Ağustos-19 Ağustos (Opt out)--> OLUMLU (3 yıllık)
Ozge_e 8 Haziran------12Mayıs----21 Temmuz---Opt Out--> OLUMLU (1 yıllık)
ihatevisa-16 Agustos-- 10 Temmuz------ 8 Eylul - Sonuc bekleniyor (2. Defa 3 yillik uzatma basvurusu )
baiern--1 Eylul---24 Agustos---IDV---9 Eylul- Sonuc Bekleniyor
istanbullondra

New postby istanbullondra » Fri Sep 11, 2020 4:39 pm

Dün parmak izine gittik, listeyi güncelledim :)

ihatevisa gözüm sizin sonucunuzda. Bizimkinin seyrini öyle anlayacağım :)

Herkese sabır dileklerimle
istanbullondra

New postby ihatevisa » Fri Sep 11, 2020 6:03 pm

istanbullondra wrote:Dün parmak izine gittik, listeyi güncelledim :)

Vize durumun neydi ? Hayirlisi ile aliriz
ihatevisa

New postby istanbullondra » Fri Sep 11, 2020 7:09 pm

Çift olarak yaptığımız, 3 yıllık için ilk uzatma başvurusu. İnşallah :)

ihatevisa wrote:
istanbullondra wrote:Dün parmak izine gittik, listeyi güncelledim :)

Vize durumun neydi ? Hayirlisi ile aliriz
istanbullondra

New postby sercansanal » Fri Sep 11, 2020 8:39 pm

merhaba arkadaslar. vize bitis tarihim 7 ekim 2020 olup uzatma basvurumu 8 eylul 2020'de yaptim. dosyalarimi yuklemeye basladim. ancak asagidaki bir mail geldi dolayisi ile bana randevu alimi acik degil. acaba hangi adimlari izlemem lazim. dosyalari yukleyip submit ettikten sonra mi randevu alimi acilacak? olayi tam anlamadim.

Thank you for registering your account with UKVCAS.

The worldwide response to COVID-19 continues to affect the UKVCAS Service and we will begin a controlled, phased re-opening of Service Points from early June. During the early phases of the re-opening process, you will not be able to book an appointment, as we work to fulfil all appointments that were cancelled due to the suspension of service. UKVI is aware of this - for more information about the impact on your application, please refer to UKVI's Immigration Guidance at GOV.UK.

Please continue with your registration and we will contact you and update the website when appointments are available for you to book. Until then, whilst the re-opened sites will appear on the website, you will not be able to find or book an appointment.

When you login to your UKVCAS account, you will still be able to upload your supporting documents.
sercansanal

New postby metski » Fri Sep 11, 2020 9:12 pm

herkese selam, 3 yıllık başvuruda bulunacağım pazartesi günü, barclays bankasında business ve personal hesaplarım mevcut. tüm dosyalarım tamam ( nin,utr vs. vs. )
bir de sürekli barclays personal'den monzo hesabıma para geçip, monzo hesabımı kulalndım. malum çakal çukal dolu ortalık barclays personali pek kullanmadım harcamalarda vs. sadece monzoya para geçip baya monzoyla takıldım.
3 yıllık başvuruda monzo hesabımı da görmek ister mi dosyaya bakan arkadaş ?
metski

New postby denizse » Fri Sep 11, 2020 11:21 pm

@sercansanal Merhaba, UKVCAS a register olan herkesin aldigi ilk maili almissiniz. Standart bir bilgilendirme yani. Covid sebebiyle artık randevuları sistemden direkt göremiyor, book edemiyoruz. Home Office tarafından bilgilendiriliyoruz. Siz dosyalarinizi yükleyeme devam edin, submit etmeden zaten size randevu durumunuzla ilgili tekrar bir bilgilendirmede bulunacaklardır, Hepimizin boyle oldu yani :) Kolaylıklar.
denizse

New postby denizse » Fri Sep 11, 2020 11:28 pm

Sizinki de güzelmiş :) Ben zaten iknayim bir şey olmayacağına ama yükleseydik de elimize yapismazdi yani :)) Insallah hakliyizdir.

Valravn wrote:
denizse wrote:

Ben ikisini de yüklemedim :) Ama şu an dediğiniz gibi biraz tartışmaya başladım kendimle :)) Ama document checklist kısmında bununla alakalı bir şey yok, ilk application formu submit edince gelen e-mail de de "If you want to, you can also download a copy of your application form and document checklist." diyor, yani zorunlu indirilecekte oraya yüklenecek diye bir durum yok anladığım kadarıyla.
denizse

New postby Jumanji3 » Sun Sep 13, 2020 6:53 pm

Arkadaşlar selam,

App maili 7 Eylül’de geldi ama henüz submit edemedik. Sebebi de şu; adres değişikliği sebebiyle Police Registration Certificate’i güncellemek için Surrey Police Station’a gittik eşimle, benim belge 4-5 gün sonra geldi ama eşimin evrağını postada kaybetmiş polis ve 1 haftadır arıyorlar ama bulamıyorlar. Yenisini çıkartmakla ilgili de bir talep oluşturduk ama onla ilgili de bilgi yok. Bu yüzden uzatma başvurumu daha fazla bekletmek isteniyorum. Sizce Craydon’a gidip, direk yeni bir belge mi almalıyım? Yoksa, Polisin gönderdiği kaybettik sanırım yazan mailin çıktısı ile mi başvurmalıyım?

Konuyla ilgili deneyimi olan var mı?
Jumanji3

New postby nomad » Sun Sep 13, 2020 8:12 pm

2 gün önce spouse vize ile ilgili bir sonuç da açıklanmış reddit'te.

Almost 6 months waiting, finally got email this morning. It says BRP will arrive within 7 working days. Just want to share this with everyone. IDV is moving, there is a hope for all of us.

Visa type: spouse visa Submitted online application: 8th April Uploaded documents: 9th April Received email that previous biometrics will be used: 1st August Invited to use IDV app: 22nd Aug Uploaded facial image via IDV app:22nd Aug Received email saying visa was granted: 11th September Received BRP:pending
nomad

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü