Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby okayaturan » Tue Dec 22, 2020 3:28 pm

Selamlar.

Bende bekliyorum. (İlk 3 yıllık uzatma başvurus) 23 eylülde parmak izi vermiştim. Online başvurum sanırsam 12 ağustos. Vize bitiş tarihim 1 eylül.

Umutlar yılbaşı sonrasına kaldı.
okayaturan

New postby ercekal » Wed Dec 23, 2020 12:05 pm

Herkese selamlar. Demin 2. uzatmam icin online basvurumu yaptim, sopra steria'dan randevu almaya calisiyorum ama 19 Ocak'a kadar her yerde her tarih dolu gozukuyor. Parali randevu icin de ayni sekilde. Randevular ne zaman aciliyor veya randevu alabilmek icin taktik var midir acaba?
ercekal

New postby yilmaz » Wed Dec 23, 2020 1:14 pm

Merhaba,
Gece saat 12:00 da hemen son günün tarihini kontol edin ama tam 12:00 hızlı olmanız lazım. Ben o şekilde parmak izi tarihimi almıştım.

ercekal wrote:Herkese selamlar. Demin 2. uzatmam icin online basvurumu yaptim, sopra steria'dan randevu almaya calisiyorum ama 19 Ocak'a kadar her yerde her tarih dolu gozukuyor. Parali randevu icin de ayni sekilde. Randevular ne zaman aciliyor veya randevu alabilmek icin taktik var midir acaba?
yilmaz

New postby fatqsh34 » Wed Dec 23, 2020 5:13 pm

ercekal wrote:Herkese selamlar. Demin 2. uzatmam icin online basvurumu yaptim, sopra steria'dan randevu almaya calisiyorum ama 19 Ocak'a kadar her yerde her tarih dolu gozukuyor. Parali randevu icin de ayni sekilde. Randevular ne zaman aciliyor veya randevu alabilmek icin taktik var midir acaba?

Ben tam 00:00 da baktıgımda bir sonraki günün randevuları açılmıştı ama hepsi paralıydı.
Sonra sabah 09:00 gibi girdiğimde ise bu sefer ücretsizler açılmıştı hemen aldım.
fatqsh34

New postby ytsejam » Wed Dec 23, 2020 6:54 pm

Merhaba,
Bu sene uzatma başvurumu yapalı 4 ay oluyor, fakat şimdi partnerimi de getirmeye yani en azından denemeye karar verdik, fakat başvurum içeride olduğu için nasıl dependant başvurusu yapacağımı bulamadım. Ne yapmam gerekiyor bilgisi olan var mı ?
ytsejam

New postby gndlf » Thu Dec 24, 2020 3:07 pm

Arkadaşlar, 31 aralıktan sonra uzatma başvurusu yapacak olan var mı?
Bu durumda olanlar için, gov.uk deki formlar vs mi değiştirilecek ?
gndlf

New postby ozenc_y » Thu Dec 24, 2020 5:39 pm

Merhabalar, uzatma için muhasebeciden almam gereken belgeler nelerdir? Hatta uzatma için gereken tüm belgeleri yazdığı bir post var mı acaba ben göremedim. Ben muhasebe firmasıyla uzatma hakkında iletişime geçtim ama 400 poundluk bir ücret talep edildi bu normal mi?

Teşekkürler, herkese bol şans.
ozenc_y

New postby Nilu » Thu Dec 24, 2020 6:05 pm

Herkese merhaba

Güncel durumla ilgili bir sorum var, yardımcı olursanız çok memnun olurum:

31 aralıktan sonra uzatma başvuruları devam ediyor değil mi? internette öncesinde online olarak başvurunun bitmesi gerektiğini diyordu, ama bunun uzatma yapanlarla ilgisi yok mu?
Özetle aralık sonuna kadar uzatma başvurusu yapmak zorunda mıyız?
Nilu

New postby orduevi » Thu Dec 24, 2020 6:28 pm

ozenc_y wrote:Merhabalar, uzatma için muhasebeciden almam gereken belgeler nelerdir? Hatta uzatma için gereken tüm belgeleri yazdığı bir post var mı acaba ben göremedim. Ben muhasebe firmasıyla uzatma hakkında iletişime geçtim ama 400 poundluk bir ücret talep edildi bu normal mi?

Ya danışmanlara kan emici denirdi simdi muhasebeciler de bu ise soyunmuş. £400 istememek ne demek ya? Ben muhasebecime uzatma ile ilgili belgeleri istiyorum dedim. Bana hepsini 1 haftada gönderdi. Elimde liste yok maalesef ama Home Office'in web sitesinden detaylı olarak istenilen belgeler var. Mubasebecime o listeden şirketimle ilgili olanı gönderir misiniz dediğimde tamam deyip 1 hafta göndermişti. Para falanda almadı. Zaten muhasebeciye aylık veya yıllık odeme yapiliyor. Tavsiyem muhasebeciyi hemen değiştirin.
orduevi

New postby knpc » Thu Dec 24, 2020 7:11 pm

Nilu wrote:Herkese merhaba

31 aralıktan sonra uzatma başvuruları devam ediyor değil mi? internette öncesinde online olarak başvurunun bitmesi gerektiğini diyordu, ama bunun uzatma yapanlarla ilgisi yok mu?

Vize sahipleri ile ilgili bir degisiklik yok duyurulan Brexit ile ilgili ya da 31 Aralik ile ilgili.

Uzatmalar ayni devam edecek.
knpc

New postby yilmaz » Thu Dec 24, 2020 7:19 pm

Merhaba,
başvurum sırasında muhasebeci dökümanlardan para istemedi ancak başvuru sırasında başvurunuzu güçlendirecek Muhasebeci tarafından hazırlanan "Directors Report" andında bir döküman daha var bu belge için 700£ luk bir ödeme yaptım. Belki talep edilen ücret buna istinadendir. Diğer hatırladığım belgeler ise, company registration infromation, "Current Appointment Report" , P60 dökümanı. başka belgelerde olabilir.
Bol şanslar

orduevi wrote:
ozenc_y wrote:Merhabalar, uzatma için muhasebeciden almam gereken belgeler nelerdir? Hatta uzatma için gereken tüm belgeleri yazdığı bir post var mı acaba ben göremedim. Ben muhasebe firmasıyla uzatma hakkında iletişime geçtim ama 400 poundluk bir ücret talep edildi bu normal mi?

Ya danışmanlara kan emici denirdi simdi muhasebeciler de bu ise soyunmuş. £400 istememek ne demek ya? Ben muhasebecime uzatma ile ilgili belgeleri istiyorum dedim. Bana hepsini 1 haftada gönderdi. Elimde liste yok maalesef ama Home Office'in web sitesinden detaylı olarak istenilen belgeler var. Mubasebecime o listeden şirketimle ilgili olanı gönderir misiniz dediğimde tamam deyip 1 hafta göndermişti. Para falanda almadı. Zaten muhasebeciye aylık veya yıllık odeme yapiliyor. Tavsiyem muhasebeciyi hemen değiştirin.
yilmaz

New postby orduevi » Thu Dec 24, 2020 7:24 pm

yilmaz wrote:Merhaba,
başvurum sırasında muhasebeci dökümanlardan para istemedi ancak başvuru sırasında başvurunuzu güçlendirecek Muhasebeci tarafından hazırlanan "Directors Report" andında bir döküman daha var bu belge için 700£ luk bir ödeme yaptım. Belki talep edilen ücret buna istinadendir. Diğer hatırladığım belgeler ise, company registration infromation, "Current Appointment Report" , P60 dökümanı. başka belgelerde olabilir.
Bol şanslar

orduevi wrote:

Benim muhasebecim her sene şirket adına Reports and Accounts raporunu bana yollar ve bu raporda şirketin kar, masraf her kalemi yazar. Companies House'a submit edilen dokümandır bu ve yeterlidir. Bende ikinci uzatma vizemi olumlu aldim ve özel bir "destekleyici" dokumana ihtiyacım oldugunu muhasebecim söylemedi.

orduevi

New postby Nilu » Thu Dec 24, 2020 7:30 pm

knpc wrote:

Vize sahipleri ile ilgili bir degisiklik yok duyurulan Brexit ile ilgili ya da 31 Aralik ile ilgili.

@knpc
Başvurular "Aralık sonuna kadar submit edilmeli" yaklaşımı sadece ilk vize başvurusunu (uzatma değil) yapanlar için geçerli olduğunu yazalım buraya da...

Dava ile ilgilenen avukatlık firmasına göre, aralık sonrası uzatma başvurusu yapanlar için bazı değişiklikler olabileceği (vize ismi, uzatma metodu) belirtilmişti, o yüzden biraz endişe ettiğim için sormuştum. Olaki öncesinde gov.uk submit etmemiz gerekir diye.... Açıklık getirdiğiniz için teşekkürler
Nilu

New postby knpc » Thu Dec 24, 2020 9:22 pm

Nilu wrote:
knpc wrote:

@knpc
Başvurular "Aralık sonuna kadar submit edilmeli" yaklaşımı sadece ilk vize başvurusunu (uzatma değil) yapanlar için geçerli olduğunu yazalım buraya da...

Dava ile ilgilenen avukatlık firmasına göre, aralık sonrası uzatma başvurusu yapanlar için bazı değişiklikler olabileceği (vize ismi, uzatma metodu) belirtilmişti, o yüzden biraz endişe ettiğim için sormuştum. Olaki öncesinde gov.uk submit etmemiz gerekir diye.... Açıklık getirdiğiniz için teşekkürler

Degisiklik olabilir tabi ki. Simdi de oluyor bana (ve bize) gelen mektupta 2020'de ILR'a basvurabilirsiniz yaziyordu, biz gittik yine uzatmaya basvurduk bekliyoruz :)

Ama olabilecek degisikliklerle ilgili bir bilgim yok. Bilen varsa yazsin. Aciklamalar yeni basvurular duracak, zaten vize sahipleri ayni hakla devam edecekti. Bir plan var mi bilmiyorum ama kisisel tahminim uzatmalarla ilgili cok buyuk degisiklik olmaz gibi.
knpc

New postby ihatevisa » Sat Dec 26, 2020 12:26 am

Malum xmas tatili brexit muhabbeti korona filan derken yine olan biz ankaracilara oldu . Mulakata girip vize sonucunu alan varmi acaba ( sadece bir kisi vardi onun disinda )
ihatevisa

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü