Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby stella » Sat Jul 04, 2020 5:28 pm

Anladım. Benim kestiğim faturalar Türkiyedeki firmaların lojistik danışmanlığı üzerineydi. Yani ürünlerin depolanması, dağıtım rotalarının oluşturulması vs. aslında doğrudan Ingiltere ile ilgili değil. Ancak sadece 38 fatura içerisinden 2 tanesi Türkiyeyi ilgilendiriyor. Umarım ilk sene yaptığım sigorta nedeniyle sorun oluşmaz. Teşekkürler

istanbullondra wrote:Sigorta konusu bizimde muallkata oldugumuz bi konu. Biz de danışmanlık hizmeti veriyoruz ve professional indemnity insurance yaptırmıştık, sigorta açıklamalarını okuyunca danışmanlık hizmetleri için önderdikleri sigorta türü PI.
Ancak muhasebeci Home office'in Public Liability Insurance olmasına dikkat ettiklerini söyleyince onu da hizmet kapsamına ekledik.
UK ile ilgili hizmet verdiğimiz bir Türk şirketi vardı, aynı sorun bizim de kafamıza takılmıştı ama muhasebeci hizmetiniz UK ile ilgili olduğundan sorun olmaz dedi. O nedenle hizmet konunuz spesifik olarak TR'yi kapsamıyorsa bence anywhere in the world ü seçmenize gerek yok.
stella

New postby denebola » Sun Jul 05, 2020 11:49 pm

Ocbd wrote:Merhaba,
Uzatma başvurularını takip edebilmek için liste yapıp paylaşmak istiyorum.
Online başvuru- biyometrik başvuru- onay- (varsa) - erteleme tarihleri (varsa) yazarsanız ben burdan rutin listeler paylaşırım.

online başvuru: 27 Şubat 2020
biyometrik başvuru: 27 Mart 2020
denebola

New postby bull market » Mon Jul 06, 2020 5:27 am

bir önceki sayfada olan maili ben de aldım. neden beni seçtiklerine dair bir tahminim yok. ilk senem ankara anlaşmasında.

umarım yakın zamanda bu işi çözerler de sadece fotoğrafla başvurumuzu yaparız.
bull market

New postby Ocbd » Mon Jul 06, 2020 7:38 am

Aşağıdaki adreste açıklamanın devamı var;

https://www.ukvcas.co.uk/flash-message- ... geId=74833

Tarih sırasına göre aşamalı bir yaklaşım benimsemek

27 Mart'tan sonra ve 30 Nisan 2020'den önce ve 30 Nisan 2020'den önce UKVCAS'a kaydolan müşterilere rezervasyon sistemini tarih sırasına göre açıyoruz. Bunun en adil ve en iyi yaklaşım.

Bu müşterilerden biriyseniz, 4 Temmuz 2020 tarihinden önce bizden randevu almanızı isteyen bir e-posta alacaksınız. E-postada, sonraki işlemler hakkında tam talimatlar bulunur.

Bu tarih aralığındaki belirli müşteriler randevu almaya davet edilmeyecektir. Aşağıdaki yeni UKVI politika değişikliklerinin etkisine bakın.
Ocbd

New postby nwlondon » Tue Jul 07, 2020 7:01 am

Merhabalar,
Uzatma basvuru zamanina uc ayim kaldi. Ailemin dependant BRPleri var ama henuz onlari yanima getiremedim. Ilk basta duzeni kurana kadar tek kalip sonrasinda onlari getirmeyi planliyordum ama Covid dolayisiyla hem onlar gelemedi hem de yeniden baslamak durumunda kaldim. Aklimda bir cok soru var ...
Uzatma basvurusu icin onlarin UK'de olmasi gerekir mi?(Kizim hic gelmedi esim 1 aya yakin burada bulundu)
Onlarin gecimlerini sorunsuz sagladigimi gostermek icin TR hesap dokumu de vermem gerekir mi(Turkiyede TL birikimleri kullandik, UKden TRye transfer yapmadim)
Onlarin gelebilmesi icin kaldigimiz yeri degistirmek gerekiyor, dolayisiyla maliyet artisi oluyor, kestigim faturalar yetersiz kaliyor. Mevcut sartlarda 1 yil uzatma bana yeterli ama red sebebi yaratmasindan endise ediyorum.

Benzer tecrubeleri olanlar paylasirlarsa cok sevinirim.
nwlondon

New postby Ayca_ » Tue Jul 07, 2020 10:40 am

Randevuya gelmenize gerek yok maili alan arkadaslar ilk basvurularinizi yani biometric verme kismini Tr den mi ukden mi yapmistiniz acaba? Bu eligibility ye neye gore karar veriyorlar anlamak icin paylasabilirseniz cok iyi olur. Ben de randevu bekliyorum ama gitmeden halledebilirsem cok iyi olacak benim durumumda.
Ayca_

New postby istanbullondra » Tue Jul 07, 2020 11:45 am

selamlar, biz tr'den yapmıştık ik başvurumuzu.

Ayca_ wrote:Randevuya gelmenize gerek yok maili alan arkadaslar ilk basvurularinizi yani biometric verme kismini Tr den mi ukden mi yapmistiniz acaba? Bu eligibility ye neye gore karar veriyorlar anlamak icin paylasabilirseniz cok iyi olur. Ben de randevu bekliyorum ama gitmeden halledebilirsem cok iyi olacak benim durumumda.
istanbullondra

New postby Ayca_ » Tue Jul 07, 2020 5:57 pm

Teşekkürler cevabınız için.
Parmak izi ve fotoğraf vermeden başvuran yok ama nereden verildiği fark eder mi diye düşündürdü yapılan açıklama. Malum UK de post office lerde verilebiliyordu geçen yıla kadar Biometric.
Ayca_

New postby Ayca_ » Thu Jul 09, 2020 7:58 am

Benim gibi merak edenler varsa kimlerin randevuya gitmesi gerekeceğine dair şöyle bir bilgi var;

https://www.taylorwessing.com/en/insigh ... wly-reopen

Some applicants that have given biometrics before will still need to attend a service point in person to enrol their biometrics, including all those who last enrolled their biometrics before July 2015 and all children under 18 who have not enrolled their biometrics in the last two years. In family groups where any of the group’s fingerprints cannot be reused, the family group will all need to attend a biometric enrolment appointment together if applying at UK service point.
Ayca_

New postby stella » Thu Jul 09, 2020 6:22 pm

Merhabalar, ilk başvurumu ingiltereden yaptım.

Ayca_ wrote:Randevuya gelmenize gerek yok maili alan arkadaslar ilk basvurularinizi yani biometric verme kismini Tr den mi ukden mi yapmistiniz acaba? Bu eligibility ye neye gore karar veriyorlar anlamak icin paylasabilirseniz cok iyi olur. Ben de randevu bekliyorum ama gitmeden halledebilirsem cok iyi olacak benim durumumda.
stella

New postby Ayca_ » Thu Jul 09, 2020 7:54 pm

Teşekkürler cevabınız için. Umarım biz de aynı şekilde yapabiliriz merkeze gitmeden.
Ayca_

New postby stella » Fri Jul 10, 2020 12:22 am

Rica ederim. Dediğiniz gibi inşallah bir an önce hallederler. O mailin üzerinden tam 1 hafta geçti ancak ne arayan var ne soran :) bakalım ne zaman halledecekler.

Ayca_ wrote:Teşekkürler cevabınız için. Umarım biz de aynı şekilde yapabiliriz merkeze gitmeden.
stella

New postby gndlf » Fri Jul 10, 2020 12:24 am

Süreçte ilerleme kaydeden var mı acaba?
Last edited by gndlf on Thu Jul 30, 2020 1:20 am, edited 1 time in total.
gndlf

New postby bull market » Fri Jul 10, 2020 6:33 am

ben ilk başvurumu türkiye'den yaptım. bu sene ingiltere'de ilk senem. neye göre seçim yaptıklarını mailde açıklamamışlar bir grup kişi için geçerlidir siz de onlar arasındasınız gibi bir şey yazılmıştı mailde. Bir rus arkadaşım var benim burada bana ilk tanıştığımızda ''everything is lottery in this country'' demişti ve ben her gelişmede, bu ülkede başıma gelen gelmeyen her şeyde , park cezasına kadar bunu hissediyorum. Bu defa da başımıza iyi bir şey geldi gibi ama mailde fotoğraflı başvurunun nasıl yapılacağına dair ayrıntıları bir kaç hafta içinde size yine e-mail ile ileteceğiz demişler.
zaten bu ülkede her şeyin süresi bir kaç hafta. bir kaç hafta içinde randevu merkezleri de açılır zaten. ne anladım o işten. bekliyoruz gelişmeleri ve yeni e- mailleri.
bull market

New postby Ayca_ » Sun Jul 12, 2020 10:32 am

Tesekkurler cevabiniz icin. Evet bu surecte en cok yoran belirsizlikler oluyo bence de. Umarim en kisa surede hepimiz iyi sonuclar aliriz.
Ayca_

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü