Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ihatevisa » Thu Sep 24, 2020 7:39 pm

dou147 wrote:Arkadaşlar umarım herkese moral olur, darısı bekleyen herkesin başına.

Vize Bitiş; 15 Haziran
Online Başvuru; 8 Haziran
Evrak Submit; 11 Eylül
Randevu IDV; 14 Eylül
Sonuç; 24 Eylül saat 18.06 ''3 Yıl''

Hayirli uğurlu olsun , IDV başvurulari Walk In başvurulara göre daha hizli cevaplaniyor :)
Last edited by ihatevisa on Thu Sep 24, 2020 9:01 pm, edited 1 time in total.
ihatevisa

New postby dou147 » Thu Sep 24, 2020 8:05 pm

ihatevisa wrote:
dou147 wrote:Arkadaşlar umarım herkese moral olur, darısı bekleyen herkesin başına.

Vize Bitiş; 15 Haziran
Evrak Submit; 11 Eylül
Randevu IDV; 14 Eylül

Hayirli uğurlu olsun , IDV başvurulari Walk In başvıruşara göre daha hizli cevaplaniyor :)

IDV bekleyemeyip randevu ile (walk in) başvurmuştum. Randevu IDV yazdığım için anlam karmaşası oluşmuş :(
dou147

New postby ihatevisa » Thu Sep 24, 2020 9:23 pm

dou147 wrote:
ihatevisa wrote:

Vize Bitiş; 15 Haziran
Evrak Submit; 11 Eylül
Randevu IDV; 14 Eylül

Hayirli uğurlu olsun , IDV başvurulari Walk In başvıruşara göre daha hizli cevaplaniyor :)

IDV bekleyemeyip randevu ile (walk in) başvurmuştum. Randevu IDV yazdığım için anlam karmaşası oluşmuş :(

Bindokuzyüzdoksanlı yillar Türkiye Milli Takimi Avrupa Kupalarina Gitme Hayalleri Kuruyor , rakiplerimiz belli ( sıkıyorum salliyorum burada ) Çekiliş öncesi İngiltere , Almanya ,İspanya ,Fransa ve İtalya gelmesin diye dua ediliyor , ve çekiliş sonrası durum
Sirayla Rakipler ,
Romanya ( ne anlarlar kupadan futboldan )
Yugoslavya ( koministler devrimci faşiştler )
San Marino ( duman ederiz)
Türkiye

Daha etlül aylarinda maçlar başlamadan hesaplarimizi yapiyor grubu 1. Bitiririz ama b grubunun lideri Almanya ile eşleşebilir yada İspanya , Portekiz karşilaşmasinin galibi ile eleme turu ve çeyrek final için İrlanda , iskoçya takimin galibi ile maç yapicaz en kötü yari finaldeyiz . Derken bütün maçlar oynaniyor iyi kötü 1-2 puan aliyoruz ve sallamadığımız rakipler bizi dağitiyor sonra evdeki hesabimiz çarşiya uymuyor ve başliyoruz hani biz maçlar başlamadan kendi aramizda yari finale çiktik almanlara yada iskoçlara yapiştirdik ya işte o iş öyle değil grubumuzda en sondayiz ve olağanüstü matematik hesaplari yapiyoruz romanya san marinoya 4 tiksa yugoslavya 2. Zaten bişey kaybetmiyor yugoslavlar bize yatsa sonrada almanya rakibine 7 atarsa oradan bizim takim yugoslavlara 2 farkli sonuç alsa bizde 3. Oluruz ve b grubunun 3. Takimi ile oynariz eleme turunda da arifi oyuna girer penalti kazanir gruptan çikariz işi bitirirz . Günün sonunda işimiz hep matematik hesabina dönüyor .

Şimdi bunu vize için uygularsak erken verirsem erken sonuçlanir yok idv kullanirsam çabuk gelir 14 eylüle gelmiş benim 8 eylül ıvır zıvır kafa yakmaya devam . Bu işte de matematik tutmuyor tahmin tutmuyor sabir sabir sabir .

Günün sonunda 8 eylül başvuru sonucuma cevap gelmemişken 14 eylül başvurusuna cevap gelmiş adaletine limon sıkam HO , hadi beni es geçtin bizim arkadaş vardi başvuru yapmış 3 gün olmuş pardon bugün 4 gün olmuş adama hiç bişey gelmemiş bu kadar da bekletilmezki canım en azindan bir telefon açin arayin sorun arada email atin eksik evrak var filan diyin . Napiyorlar bizim dosyalarla acaba koynunda mi uyuyorlar . En azindan 4 günlük başvuruya cevap verin 24*4:96 saattir adam helak olmuş . Yine bir matematik hesabi kendinize iyi bakin Cuma mübarek gün hayırlı güzel haberler alalim. Benim beynimdeki mil yerinden çikti beyin şu anda kafa tasinda sağa sola vuruyor mala bağladim iş güç yok .

Aklimda da bir olan var aslinda HO yu arayip durumu sorayim diyorum biye acele ediyorsun dediklerinde HO için eleman ilani gördüm ECAA departmanina iş başvurusu yapicam filan derim. Düşünsenize ben HO da çalişiyorum nomad dosyasi bana geliyor hahah cevap belli ben ne cevaplar için aylarca bekledim Yazik günah değil mi şimdi de siz benden fazlasini bekleyin 1 yildan aşaği dosya salmam dişari zaten işk başvuruyu yap cevap bekleme sen ikincisne hazirlan derim :)
ihatevisa

New postby oinone » Thu Sep 24, 2020 9:35 pm

ihatevisa wrote:
Bindokuzyüzdoksanlı yillar Türkiye Milli Takimi Avrupa Kupalarina Gitme Hayalleri Kuruyor , rakiplerimiz belli ( sıkıyorum salliyorum burada ) Çekiliş öncesi İngiltere , Almanya ,İspanya ,Fransa ve İtalya gelmesin diye dua ediliyor , ve çekiliş sonrası durum
Sirayla Rakipler ,
Romanya ( ne anlarlar kupadan futboldan )
Yugoslavya ( koministler devrimci faşiştler )
San Marino ( duman ederiz)
Türkiye

Daha etlül aylarinda maçlar başlamadan hesaplarimizi yapiyor grubu 1. Bitiririz ama b grubunun lideri Almanya ile eşleşebilir yada İspanya , Portekiz karşilaşmasinin galibi ile eleme turu ve çeyrek final için İrlanda , iskoçya takimin galibi ile maç yapicaz en kötü yari finaldeyiz . Derken bütün maçlar oynaniyor iyi kötü 1-2 puan aliyoruz ve sallamadığımız rakipler bizi dağitiyor sonra evdeki hesabimiz çarşiya uymuyor ve başliyoruz hani biz maçlar başlamadan kendi aramizda yari finale çiktik almanlara yada iskoçlara yapiştirdik ya işte o iş öyle değil grubumuzda en sondayiz ve olağanüstü matematik hesaplari yapiyoruz romanya san marinoya 4 tiksa yugoslavya 2. Zaten bişey kaybetmiyor yugoslavlar bize yatsa sonrada almanya rakibine 7 atarsa oradan bizim takim yugoslavlara 2 farkli sonuç alsa bizde 3. Oluruz ve b grubunun 3. Takimi ile oynariz eleme turunda da arifi oyuna girer penalti kazanir gruptan çikariz işi bitirirz . Günün sonunda işimiz hep matematik hesabina dönüyor .

Şimdi bunu vize için uygularsak erken verirsem erken sonuçlanir yok idv kullanirsam çabuk gelir 14 eylüle gelmiş benim 8 eylül ıvır zıvır kafa yakmaya devam . Bu işte de matematik tutmuyor tahmin tutmuyor sabir sabir sabir .

https://twitter.com/birdozkarikatur/sta ... 9259276288
O zaman ozet olarak "Allah kahretsin boyle Home Office'i diyelim mi :)
oinone

New postby ihatevisa » Thu Sep 24, 2020 9:41 pm

oinone wrote:https://twitter.com/birdozkarikatur/sta ... 9259276288
O zaman ozet olarak "Allah kahretsin boyle Home Office'i diyelim mi :)

It is up to you MEYT :D

Yillar once gormustum bunu :) En sevdigim karikaturdur. ve Gercekten olan hesaplardir .
ihatevisa

New postby aksee » Thu Sep 24, 2020 9:57 pm

ihatevisa wrote:
aksee wrote:Bugun bir haber daha geldi:

Vize bitis: 20 haziran
Application: 5 Haziran
IDV Submit: 28 Agustos
Sonuc: 24 Eylul (3 yillik)

Hayirli Ugurlu olsun.!!! 26-29 Agustos 03-14 Eylul arasinda gelen sonuclar :) Benimki nirede yaaaaaaa

herkesinki yolda. illa ki cikacak. ama ciktiktan sonra skinti daha buyuk.
Vize yokken insan butun sorumlulugu HO e atiyor. Vize gelince butun sorumluluk sende. Alh sana vise. Ah diyip susuyor HO.
aksee

New postby ihatevisa » Thu Sep 24, 2020 10:10 pm

cogu bitti azi kaldi bitirmeme kaldi 9 ay 9 gun :D :D :D
ihatevisa

New postby Ocbd » Fri Sep 25, 2020 4:02 am

Merhabalar
Nihayet bizim de 3 yıllık uzatma haberimiz geldi. Umarım herkes sevinir bir an önce

5 Haziran online
7 Eylül parmak izi randevusu
24 Eylül 3 yıl :)
Ocbd

New postby zeugma » Fri Sep 25, 2020 6:57 am

24 Eylulde masallah adamlar calismis :) Hayirli olsun herkese.
zeugma

New postby ihatevisa » Fri Sep 25, 2020 8:22 am

Gunaydin napiyorsunuz devrimciler,

Cumaniz mubarek olsun . Guzel haberler alalim insallah

@Ocbd Hayirli Ugurlu Olsun......
ihatevisa

New postby Ayca_ » Fri Sep 25, 2020 10:38 am

Selamlar,
Ben de IDV app ile devam edip sonuç bekleyenlerdenim.
26 Haziran başvuru formunu submit tarihim. Evrakları da facial image ile aynı anda appten 12 Eylül’de submit ettim.
UKVCAS ın son güncellemesinde şöyle bir bilgi var

UKVI have told us that they aim to deal with ALL applications in date order. This means that your case will be dealt with by UKVI based on the date of your registration with UKVI/UKVCAS.

Bu dogruysa online formu submit edip ukvcas da hesap actigimiz tarih baz aliniyor diye anliyorum.

Buradaki orneklerle uyumlu mu bu soyledikleri?
Ayca_

New postby denizya » Fri Sep 25, 2020 11:09 am

Ayca_ wrote:Selamlar,
Ben de IDV app ile devam edip sonuç bekleyenlerdenim.
26 Haziran başvuru formunu submit tarihim. Evrakları da facial image ile aynı anda appten 12 Eylül’de submit ettim.
UKVCAS ın son güncellemesinde şöyle bir bilgi var

UKVI have told us that they aim to deal with ALL applications in date order. This means that your case will be dealt with by UKVI based on the date of your registration with UKVI/UKVCAS.

Bu dogruysa online formu submit edip ukvcas da hesap actigimiz tarih baz aliniyor diye anliyorum.

Buradaki orneklerle uyumlu mu bu soyledikleri?

Benim online form submit / registration tarihim 17 Nisan ve hala bekliyorum. Başka bir şey söylememe gerek yok sanırım. :)

Fakat şunu not düşmek lazım; IDv App ile tek kişi başvuruda bulunanların sonuçları normal sırada ilerlerden çoklu başvurularda sorun yaşanmıştı, invitation emaillerinin gönderildiği dönemde. O yüzden bir gruba -ki ben de o gruptayım-, başvuru tarihi erken olmalarına rağmen en son geldi emailler, şimdi de gördüğüm bu kişiler -yani biz- yine sona kalırken diğerleri çatur çutur alıyor vizelerini maşallah :) O yüzden bütün gruplarda ve bu forumda da onlarce teori üretildi sıranın neye göre olduğuna dair fakat bir türlü net bir sonuca ulaşılamadı. Ben çareyi yüce bir güç tarafından sınandığıma inanarak sabır taşına dönüşmekte buldum. Başka arkadaşlar da farklı şekillerde delirdiler. Siz de kendinize göre bir yol çizersiniz artık. :) hehe :)
denizya

New postby ihatevisa » Fri Sep 25, 2020 11:55 am

17 nisana gelmemiş biz hiç konuşmayalim . :) gerçi konuşunca da bi halta yaramiyor . Şu saate kadar toplamda 2 vize alan kişiye rasladim bugün . Akşama kaldi 4 saat
ihatevisa

New postby EsraZeynep » Fri Sep 25, 2020 12:05 pm

Baharb wrote:Merhaba EsraZeynep,
Umarim en kisa surede bir sonuc alirsin. Biz de 31 Ocak tan beri bekliyoruz. Attigimiz hicbir maile basvurumuzla alakali bir yanit gelmedi. Rica etsem en son attigin maili nereye attigini ve ne yazdigini benimle paylasirsan cok sevinirim.

EsraZeynep wrote:Merhaba Arkadaslar,

Ben 30 ocaktan beri ilk 3 yil uzatmami bekliyorum. En son 26 Agustos ta mail atıp durumunu sorduk. 1 Eylul de telefonla aradılar. 12 yaşındaki dependent jmin parmak izinin iyi çıkmadığını tekrar getirip getiremeyeceğin sordular. Covid sebebiyle cocugun stresli oldugunu tekrar götürmeyi uygun gormedigimi söyledim. Israr etmediler.Tamam bu sekilde halledicez dediler kapattılar telefonu. Halen ne olumlu ne olumsuz ses yok.30 Eylul de tam 8 ay doluyor.
[/quote]
Merhaba Bahar,
Mail adresleri
ecaa@homeoffice.gov.uk / ecaaaplications@homeoffice.gov.uk / ecaaexceptions@ homeoffice.gov.uk / ukvicontactcentre@ homeoffice.gov.uk / cih@ homeoffice.gov.uk
Sevgiler
EsraZeynep

New postby Akk » Fri Sep 25, 2020 12:14 pm

27 marta henuz gelmeyen sonuc var.. sizler sonuc bekliyorsunuz bence buradan gidip disari cikin gezin tozun:)
Akk

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü