Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ihatevisa » Fri Sep 25, 2020 12:20 pm

Fazla kasmayalim biraz daha kurcalasak 2019 aralik basvurusundan bekleyen cikacak diye korkuyorum.
ihatevisa

New postby nomad » Fri Sep 25, 2020 12:22 pm

bizim vize tipi mi?

Tarihlerini yazabilir misin?

ihatevisa wrote:17 nisana gelmemiş biz hiç konuşmayalim . :) gerçi konuşunca da bi halta yaramiyor . Şu saate kadar toplamda 2 vize alan kişiye rasladim bugün . Akşama kaldi 4 saat
nomad

New postby ihatevisa » Fri Sep 25, 2020 12:27 pm

nomad wrote:bizim vize tipi mi?

Tarihlerini yazabilir misin?

ihatevisa wrote:17 nisana gelmemiş biz hiç konuşmayalim . :) gerçi konuşunca da bi halta yaramiyor . Şu saate kadar toplamda 2 vize alan kişiye rasladim bugün . Akşama kaldi 4 saat

Birisi bizimkisi

" Arkadaşlar umarım herkese moral olur, darısı bekleyen herkesin başına.

Vize Bitiş; 15 Haziran
Online Başvuru; 8 Haziran
Evrak Submit; 11 Eylül
Biometrik Randevu; 14 Eylül
Sonuç; 24 Eylül saat 18.06 ''3 Yıl''
"

Digeride farkli bir forumda ILR basvurusu
ihatevisa

New postby denizya » Fri Sep 25, 2020 12:36 pm

Bu da bugünden:

"13 nisan’da online başvuru, 12 temmuzda email ile home office e belge teslimi, 7 eylül app ğzerinden resim submit, bu sabah kabul emailim geldi."
denizya

New postby ihatevisa » Fri Sep 25, 2020 12:51 pm

denizya wrote:Bu da bugünden:

"13 nisan’da online başvuru, 12 temmuzda email ile home office e belge teslimi, 7 eylül app ğzerinden resim submit, bu sabah kabul emailim geldi."

Harika !!!!
ihatevisa

New postby EsraZeynep » Fri Sep 25, 2020 1:27 pm

ihatevisa wrote:Fazla kasmayalim biraz daha kurcalasak 2019 aralik basvurusundan bekleyen cikacak diye korkuyorum.

Maximum kac ay sürebilir sonuclanma suresi bilen var mi arkadaşlar? Covid sebebiyle surec 6 aydan 240 gune uzadi diyen var 6 ay plus 12 haftaya uzadı diyen de var.
EsraZeynep

New postby denizya » Fri Sep 25, 2020 1:30 pm

Bu da bugünden;

"10 Haziran online
28 Ağustos App ve Submit
24 Eylül 3 yıllık Onayı aldım."
denizya

New postby zumur » Fri Sep 25, 2020 1:31 pm

Bence bunun da bir yanıtı yok, az önce facebook gruplarında 18 Mart'ta parmak izi verdik bekliyoruz diyen oldu mesela. Benim bir arkadaşım uzatma değil gerçi ama ilk başvuru için Kasım'dan beri bekliyor.

Ama ben geçen gün telefonla ulaştığımda biyometrik sonrası 6 ay içinde açıklanması gerekir zaten, ne bu acele gibi bir tavırla karşılaştım. Ki Nisan 28 online başvuru, pek bir acele sayılmaz :)

EsraZeynep wrote:
ihatevisa wrote:Fazla kasmayalim biraz daha kurcalasak 2019 aralik basvurusundan bekleyen cikacak diye korkuyorum.

Maximum kac ay sürebilir sonuclanma suresi bilen var mi arkadaşlar? Covid sebebiyle surec 6 aydan 240 gune uzadi diyen var 6 ay plus 12 haftaya uzadı diyen de var.
zumur

New postby denizse » Fri Sep 25, 2020 1:32 pm

Bugun aldim BRP mi :)

-Deniz bi susar misin artık, dediginizi duyuyorum hoş degil :))

nomad wrote:Ben bazı slipleri faturaları tek file olarak vermiştim. Böyle düşününce 120 normal geliyor :)

Neyse BRP ulaştığında haber alalım.

denizse wrote:O 120 dosyada emek var emek, mührü alnımın akıyla aldim ben @nomad :) Hiç gereksiz bir şey yuklemedim valla hepsi istenilen evraklardi. Olu yatırım yapmayı sevmem :) Bence dosya sayısıyla bir ilgisi yok degerlendirme surecinin. Ustte de cok güzel ozetlendigi gibi bazı soru işaretleri sureci uzatıyor olabilir gibi.
denizse

New postby ihatevisa » Fri Sep 25, 2020 1:35 pm

@EsraZeynep kizma da Allah bilir artik. Su durumda kim ne dese tutumuyor. Sakalastik gulduk eglendik ama gercekten bekleyenlere ben dahil Allah sabirlar versin. Tek dilegim su donemde Turkiye de bulunan aile uyelerimizde herhangi bir saglik problemi , vefat haberi almayalim. Ortalik karisik korona 2. dalga , yilbasi , brexit , yeniden yapilanma gibi durumlar var onumuzde bizler belki yolu yariladik . Daha basvuru yapacak olanlar var . Bu surecleri asacak olanlar var. Yeni basvuru yapacaklari da uzun bir surec bekliyor.
ihatevisa

New postby denizya » Fri Sep 25, 2020 1:35 pm

Hepimiz dolu dolu gözlerle bakıyoruz şu an :)))

Tadını çıkarın ya ne güzel, böyle haberlerle avunuyorum ben artık.

denizse wrote:Bugun aldim BRP mi :)

nomad wrote:Ben bazı slipleri faturaları tek file olarak vermiştim. Böyle düşününce 120 normal geliyor :)

denizse wrote:O 120 dosyada emek var emek, mührü alnımın akıyla aldim ben @nomad :) Hiç gereksiz bir şey yuklemedim valla hepsi istenilen evraklardi. Olu yatırım yapmayı sevmem :) Bence dosya sayısıyla bir ilgisi yok degerlendirme surecinin. Ustte de cok güzel ozetlendigi gibi bazı soru işaretleri sureci uzatıyor olabilir gibi.
denizya

New postby ihatevisa » Fri Sep 25, 2020 1:36 pm

(.) !! Hayirli olsun.
ihatevisa

New postby nomad » Fri Sep 25, 2020 1:37 pm

Hayirli olsun tekrardan. Suresini bilmemiz guzel. 3 gunde geliyormus.

nomad

New postby ihatevisa » Fri Sep 25, 2020 1:38 pm

nomad wrote:Hayirli olsun tekrardan. Suresini bilmemiz guzel. 3 gunde geliyormus.

E arkadasin 4 gun oldu gelmemis :D :D
ihatevisa

New postby denizse » Fri Sep 25, 2020 1:41 pm

@denizya Cok iyi biliyorum o hissi... Gercekten en kısa surede sonuclarinizi almanızı diliyorum ben de :)

@nomad teşekkürler, valla ben de bu kadar hızlı beklemiyordum.

@ihatevisa sesli guldum :P

Benden once vizelerini alanlar OVRO ya gidebildiniz mi? Randevular askıya alinmis gorunuyor website da. Gidemiyorsak da bir mail atmak ve yapilamadigini in written olarak elimizde tutmak gerekli mi? Deneyimleyenler paylaşabilirlerse cok sevinirim.
denizse

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü