Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ihatevisa » Wed Sep 16, 2020 9:02 am

nomad wrote:Sanirim bu iyi haber degil. Birde eksik pasaport sayfalarini isteyecekler sanki.
Received ILR today using app.
Time line:
6/4/20-applied online.
22/8/20- Submitted face images and documents using app.
12/9/20-Received email asking passports imgaes that was missing.
14/9/20-Received Confirmation of ILR.
Standard application fees was paid.

Sen simdiden sayfalarini siyah beyaz tara evraklarin hazir olsun. Seni baz alirsak kendimize incelemeye devam yaklasiyor bana :) Bu arada @nomad konu disi ama sormak istedim 1 yillik fransa vizesini nasil aldin. Bende vize gelince fransa dan almak istiyorum da uzun sureli vermesi icin extra bir yazi belge koydun mu acaba ? Biraz bilgi verebilirmisin tskler.
ihatevisa

New postby baiern » Wed Sep 16, 2020 9:13 am

Benim dosyami avukat hazirladi. Pasaportumun sadece kimlik, vizeli ve muhurlu sayfalarinin taramasini gondermistim evraklar hazirlanirken. Daha sonra beni telefonla aradi, bu sekilde olmaz bos bile olsa bastan sona tum sayfalari tara bekliyorum dedi, o sekilde gonderdim. Muhtemelen bu sebepten oturu istedi oyle bisi. Tabi senin taradigin sekli bilmiyorum, belki de sen de tum sayfalari taramistin ve senden tekrar istiyorlar.

Kolay gelsin.
baiern

New postby nomad » Wed Sep 16, 2020 9:15 am

Ekstra belge koydum ama nafile. 1 yil vermemislerdi. 3 aylik alabildim. Fransa dan anlamadigim vizeyi, vizeyi bastiklari gunden baslatiyorlar. Senin asil istedigin tarihler o 3 ayin sonuna denk geliyor :) benimkinde oyle yaptilar.

Ya birde su fransizca konusma israrlari yok mu bitiriyor beni :)

ihatevisa wrote:
nomad wrote:Sanirim bu iyi haber degil. Birde eksik pasaport sayfalarini isteyecekler sanki.
Received ILR today using app.
Time line:
6/4/20-applied online.
22/8/20- Submitted face images and documents using app.
12/9/20-Received email asking passports imgaes that was missing.
14/9/20-Received Confirmation of ILR.
Standard application fees was paid.

Sen simdiden sayfalarini siyah beyaz tara evraklarin hazir olsun. Seni baz alirsak kendimize incelemeye devam yaklasiyor bana :) Bu arada @nomad konu disi ama sormak istedim 1 yillik fransa vizesini nasil aldin. Bende vize gelince fransa dan almak istiyorum da uzun sureli vermesi icin extra bir yazi belge koydun mu acaba ? Biraz bilgi verebilirmisin tskler.
nomad

New postby ihatevisa » Wed Sep 16, 2020 9:48 am

Gicik herifler :) Esim fransiz otellerinde calisiyor ingilizce konusmalarini biliyorum. Kuzey aksanini daha rahat anliyorum . scouse aksani bile daha temiz geliyor kulagima neredeyse :)
ihatevisa

New postby nomad » Wed Sep 16, 2020 9:51 am

7 gunluk kayak tatilinde her aksam etkinlik oluyordu ve musterilerde dunyanin cesitli yerlerinden. Birgun bile ingilizce yapmadilar. Butun olan bitenlere fransiz kaldim :)

ihatevisa wrote:Gicik herifler :) Esim fransiz otellerinde calisiyor ingilizce konusmalarini biliyorum. Kuzey aksanini daha rahat anliyorum . scouse aksani bile daha temiz geliyor kulagima neredeyse :)
nomad

New postby ihatevisa » Wed Sep 16, 2020 10:25 am

nomad wrote:7 gunluk kayak tatilinde her aksam etkinlik oluyordu ve musterilerde dunyanin cesitli yerlerinden. Birgun bile ingilizce yapmadilar. Butun olan bitenlere fransiz kaldim :)

ihatevisa wrote:Gicik herifler :) Esim fransiz otellerinde calisiyor ingilizce konusmalarini biliyorum. Kuzey aksanini daha rahat anliyorum . scouse aksani bile daha temiz geliyor kulagima neredeyse :)

O zaman senin fransizca aldi basini gidiyor su anda
ihatevisa

New postby ihatevisa » Wed Sep 16, 2020 11:43 am

Son dakika olarak şöyle bir haber aldim kabacasi ukvcas evraklarina yüklemeyene email gönderip hayirdir kardeş neden evraklari yüklemedin diye soruyormuş :)
ihatevisa

New postby nomad » Wed Sep 16, 2020 11:45 am

Valla hic ilgim yok fransizcaya. Ogrenecegim varken de yok oldu gitti. Evet-hayir bile diyemiyorum o derece.

Brit'ler cok iyi sicak kanli kibar insanlar. Bu ulkeye de geldigim icin cok mutluyum bu yuzden.
Herhalde biz yari-beyaz yabancilarin Amerika'dan sonra gelebilecekleri en guzel toplum yapisi burada. (Not: London disina cikmadim :) )

Birkac tane kar yagan yuksek daglari olsaydi tadindan yenmezdi :) ama yok o yuzden fransaya mahkumuz :(

ihatevisa wrote:
nomad wrote:7 gunluk kayak tatilinde her aksam etkinlik oluyordu ve musterilerde dunyanin cesitli yerlerinden. Birgun bile ingilizce yapmadilar. Butun olan bitenlere fransiz kaldim :)

O zaman senin fransizca aldi basini gidiyor su anda
nomad

New postby nomad » Wed Sep 16, 2020 1:33 pm

@istanbullondra spam kutusuna da baktin mi :)
nomad

New postby ihatevisa » Wed Sep 16, 2020 2:03 pm

nomad wrote:@istanbullondra spam kutusuna da baktin mi :)

Belki email gelmeden de gelebilir. Hazirlikli olmakta fayda var.
ihatevisa

New postby sinn » Wed Sep 16, 2020 2:29 pm

IDV app uzerinden basvuru yapanlar bir ucret oduyorlar mi? Oduyorlarsa nereye oduyorlar?
sinn

New postby aksee » Wed Sep 16, 2020 3:01 pm

sinn wrote:IDV app uzerinden basvuru yapanlar bir ucret oduyorlar mi? Oduyorlarsa nereye oduyorlar?

Herhangi bir ucreti yok.
aksee

New postby istanbullondra » Wed Sep 16, 2020 8:48 pm

Ne posta kutusu, ne spam kutusu :( gelmedi cevap tükendik :(

ihatevisa wrote:
nomad wrote:@istanbullondra spam kutusuna da baktin mi :)

Belki email gelmeden de gelebilir. Hazirlikli olmakta fayda var.
istanbullondra

New postby ihatevisa » Thu Sep 17, 2020 9:19 am

Gunaydin

" napıyorsunuz lan devrimciler " diyen deli emin aklima geldi napiyorsunuz lan angaracilar diye sesleniyorum, tabi buradaki LAN kelimesini saka olarak kullaniyorum.
ihatevisa

New postby nomad » Thu Sep 17, 2020 9:47 am

Pret Manger da cay icip ekran refresh liyorum :) :)

ihatevisa wrote:Gunaydin

" napıyorsunuz lan devrimciler " diyen deli emin aklima geldi napiyorsunuz lan angaracilar diye sesleniyorum, tabi buradaki LAN kelimesini saka olarak kullaniyorum.
nomad

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü