Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlaşması Uzatma - extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby sercansanal » Thu Nov 12, 2020 12:35 pm

ihatevisa wrote:
sercansanal wrote:Hissediyorum geliyor.

Vize email mi ? mulakat email mi ?

Vize emailinin gelecegini hissediyorum. Turkiye'ye gitmedim bir yildan uzun suredir. Christmas hem tatil hem benim dogum gunum. O zaman kadar vizem gelirse bir tasla 3-5 kus vuracagim Turkiye'ye giderek. Ama Christmas tatiline kadar vizem gelmezse burada ot gibi tek basima gecirecegim 2 hafta tatili. Sonra da muhtemelen bir sonraki yilbasini bekleyecegim. :/
sercansanal

New postby esraersal » Thu Nov 12, 2020 4:03 pm

eemres wrote:Az önce mail geldi.
Online Basvuru: 18 Mayıs 2020
IDV app : 4 Eylul 2020
Sonuc: 3 yıl

Merhaba
Gözünüz aydın, tebrikler!
esraersal

New postby sercansanal » Thu Nov 12, 2020 4:07 pm

Hayirli olsun cok sevindim. Fark ettigim durum bir donem pes pese onay mailleri geliyor, sonra bir donem neredeyse tamamen kesiliyor, sonra tekrar pes pese gelmeye basliyor. Bugun yeni bir seri basliyor olabilir.
sercansanal

New postby Eemre_ » Thu Nov 12, 2020 8:04 pm

Cok tesekkurler, dilerim herkes en kisa surede bekledigi sonucuna kavusur, cok zor bir surec oldu bizim icin. Simdi ara vermeden worker vizeye basvuracagiz maalesef ama en azindan kafamiz rahat olacak.

Bu arada listede karisikliga sebep olmayalim, diger hesabimdan yazmisim yanlislikla.
Google sheet teki adim Eemre_, guncellemeyi yapabilmeniz icin.

Sonuc: 12 Kasim - 3 yıl
Eemre_

New postby elfs » Fri Nov 13, 2020 12:19 am

Merhaba herkese

Ilk 3 yıllık uzatma basvurusu yapacagım. Dependant partner için hangi evrakları yuklemek lazım emin olamadım, danışmansız basvuru yapıyoruz. Pasaport, BRP, NINO yeterli olur mu? Yardımcı olabılecek varsa cok sevinirim. Tesekkurler şimdiden.
elfs

New postby ashley73 » Fri Nov 13, 2020 1:03 am

26 kasım için mülakat daveti geldi
online 18 mayıs
ıdv 16 eylül

kişiye özel sorular mı soruluyor, yoksa genel sorular mı?
mülakat sonrası sonuçlar nasıl oluyor hiç belli olan oldu mu acaba?

şimdiden teşekkür ederim
ashley73

New postby Mutlu » Fri Nov 13, 2020 10:24 am

Merhaba arkadaşlar,
UKVCAS’dan randevu alırken vize bitiş tarihinden önce almamız şart mı? Özellikle randevuların şuanda çok zor bulunduğu bir dönemde bununla ilgili bizi aydınlatacak varmıdır?

Örneğin

Vize Bitiş: 10.10.2020
UKVCAS Biyometrik Başvuru:20.10.2020
Sıkıntı olur mu?
Mutlu

New postby oogway » Fri Nov 13, 2020 10:52 am

Benim vize 25 Aralik'ta bitiyor, gov.uk'den online basvuruyu gecenlerde tamamladim. Bana su sekilde bir bildirim verdi:

"Attend an appointment to provide your documents and biometrics by 11 January 2021"

Ben buradan 11 Ocak'a kadar randevu alabilecegimi anliyorum. Ama yine de 25 Aralik'tan once almaya calisacagim, geciktirmenin bir anlami yok benim icin.
oogway

New postby ihatevisa » Fri Nov 13, 2020 10:53 am

Gunaydin ,

@Eemre hayirli ugurlu olsun vizen gorusmeye girmeden guzel haberler :)

@stella @ashley73 Mulakatiniz hayirli ugurlu olsun. Mulakata girip daha cevap alan yok bildigim kadari ile. Sorulari paylasayim buradan. Hemen hemen ayni sorular geliyormus ? Self Employed ve LTD icin birkac yerde degisik gelebilir. Mulakat sirasinda tercuman olacak . Haberiniz olsun. Benim 17 kasimda insallah sorunsuz gecerde vizelerimize kavusuruz.

1. Please can you confirm your full name, date of birth, and Nationality?

2. Can you hear me clearly and understand what I am saying?

3. Are you feeling fit and well enough to be interviewed today?

4. Concern 1: Who completed your application form?

5. What is the name of your business?

6. What is your business structure?

7. Why did you choose this business structure?

8. When was your business incorporated to company’s house?

9. What services does your business provided?

10. What made you choose this particular business field?

11. Concern 2: Does the nature of your business require you to have registered with an appropriate authority?

If so, what regulatory bodies have you registered with and can you produce evidence of this registration?

12. What government departments have you registered with in order to ensure your business and you meet its liabilities in the UK?

13. What educational and professional qualifications do you have that are relevant to your business?

14. Who is your Accountant?

15. How much will they cost you per year?

16. What is their address?

17. How do you transport yourself for the purpose of operating your business?

18. Concern 3: How do you market and advertise your business?

19. Does the business website?

20. If so, what is the website address?

21. Who provides you with Internet and how much dose this cost?

22. Why have you chosen to operate your business from a residential address, is this also your place of abode?

23. Which room in address do use to operate your business from?

24. Where do you meet your clients?

25. Concern 4: What is your turnover for your business for the date 24 June 2019 to 31 March 2020?

26. Can you tell me how much travelling has cost you for the date 24 June 2019 to 31 March 2020?

27. How much Salary have you taken for the date 24 June 2019 to 31 March 2020?

28. How Dividends has been given to shareholders for the date 24 June 2019 to 31 March 2020?

29. What plans have you made if your business fails to make a Profit the next year?

30. You have invested funds into the business, can you explain in detail how the money was spent and on what?

31. Where did you purchase these from?

32. Can you tell me what products and services your business offers to your clients?

33. How much do charge your clients for these?

34. Can you provide an example of how much you charge for a service or product your business provides?

35. How did you find these clients?

36. How do you contact your clients?

37. What are their contact details?

38. Where do you carry out the work for these clients?

39. Can you explain your pricing structure?

40. Can you explain what your % Profit margin is on each of your services and products you offer?

41. If you are granted further leave to establish in business can you explain what you your future plans over next year will be?

42. Have you understood all the questions?

43. Is there anything else you wish to add?

44. Are you still feeling fit and well?

45. Are you happy with the conduct of the interview?
ihatevisa

New postby boldpilotuk » Fri Nov 13, 2020 11:10 am

elfs wrote:Merhaba herkese

Ilk 3 yıllık uzatma basvurusu yapacagım. Dependant partner için hangi evrakları yuklemek lazım emin olamadım, danışmansız basvuru yapıyoruz. Pasaport, BRP, NINO yeterli olur mu? Yardımcı olabılecek varsa cok sevinirim. Tesekkurler şimdiden.

Bunlar benim arkadaştan aldığım ve uyguladığım liste (excelde 2 kolondu ilki dosya adı, digeri kategorisi, alt alt koydum ama yanyana olacak 2 kolon. Kolaylık olsun size yüklerken o kategoriler altina yuklenmeli):

DOSYA ADI
--------------------
PoliceRegistration
Passport
marriage certificate
Biometric Residence Permit
Tenancy agreement
Council Tax Bill
Water Bill
Nino
Application form
personal bank accounts
NHS Registration

CATEGORY
---------------
Other
proof of application
life events
Residence in the UK
Residence in the UK
Residence in the UK
Residence in the UK
Residence in the UK
proof of application
Finance
Medical Information
boldpilotuk

New postby zeugma » Fri Nov 13, 2020 11:22 am

@ihatevisa valla efsane yararli olmus sorular nerden bulduysan artik eline saglik :) Gorusmeye cagirirlarsa baya ise yarar. Keske hemen cagirsalar beklemekten iyidir.
zeugma

New postby Olifera » Fri Nov 13, 2020 2:29 pm

Merhabalar,

Vize bitiş 17 ekim, online başvuru 23 Eylül . Biz başvuruyu yaptıktan sonra en san çıkan 25 Kasım yazısını gördük ve sanıyorum malesef yanlış anladık. Oradaki book appointment yazan yeşil kutucuğa basmadan çıktık . Evraklarım henüz hazır olmadığı ve hala inatla nıno almaya çalıştığım için epey bir zaman geçti. Sizlerden acil olarak işlem sırası hakkında ve ne yapmam gerektiği hakkında yardım istiyorum eğer mümkünse. UKVCAS 'a log in olduk. Mandatory kısmına pasaport , polis kaydı evraklarını yükledim. Başka oraya ne yüklemem gerekiyor. Yükledikten sonra onları submit edecek ve ona göre de ıdv app uygulaması ile ilgili mail mi alacağım. çok mu geç kaldım ya da neyi yükleyerek neyi submit ederek . Online biometric ve facial images işlemlerine nasıl ulaşacağımı bana açıklayabilir misiniz? Çok vaktim yok ve sizden acil yardım istiyorum. Bu haftasonu halledeceğim herşeyi. Herkese güzel haberler diliyorum.
Olifera

New postby zonays » Fri Nov 13, 2020 2:36 pm

Merhabalar

Bekleyen herkesin sonucunun biran once gelmesi dilegiyle...

Vize Bitis: 10 Agustos
Online Basvuru:13 Temmuz
IDV App Submission:29 Agustos
Sonuc:13 Kasim 3 yil uzatma
zonays

New postby elfs » Fri Nov 13, 2020 3:19 pm

boldpilotuk wrote:
elfs wrote:Merhaba herkese

Bunlar benim arkadaştan aldığım ve uyguladığım liste (excelde 2 kolondu ilki dosya adı, digeri kategorisi, alt alt koydum ama yanyana olacak 2 kolon. Kolaylık olsun size yüklerken o kategoriler altina yuklenmeli):

DOSYA ADI
--------------------
PoliceRegistration
Passport
marriage certificate
Biometric Residence Permit
Tenancy agreement
Council Tax Bill
Water Bill
Nino
Application form
personal bank accounts
NHS Registration

CATEGORY
---------------
Other
proof of application
life events
Residence in the UK
Residence in the UK
Residence in the UK
Residence in the UK
Residence in the UK
proof of application
Finance
Medical Information

Çok teşekkur ederim cevabınız için. Takıldıgım bir konu daha var. ummarried partner basvurusu ile dependant onayı aldık. Yani iki yıllık ilişki kanıtı sunduk ilk basvurumuzda. Şimdi de checklist de asagıdaki maddeler var.

Other documents
1-Proof of Mr ………'s relationship status as the married or civil partner of Miss ………
2-Document showing you and your partner have been living together a minimum of two years (for example, a
utility bill, council tax bill or bank statement)

Neden iki yıllık ilişki kanıtı tekrar isteniyor?Evlilik durumunda da aynı madde cıktı mı size de yoksa unmarried partner a ozel mi cikiyor? UK de birlikte yasadıgımıza dair 1 yıllık kira kontratı vs ile kanıtları sunacagız. TR deki 1 yılı eklemeye gerek var mı sizce.
Tekrar tesekkurler.
elfs

New postby knpc » Fri Nov 13, 2020 4:54 pm

Olifera wrote:Merhabalar,

Vize bitiş 17 ekim, online başvuru 23 Eylül . Biz başvuruyu yaptıktan sonra en san çıkan 25 Kasım yazısını gördük ve sanıyorum malesef yanlış anladık. Oradaki book appointment yazan yeşil kutucuğa basmadan çıktık . Evraklarım henüz hazır olmadığı ve hala inatla nıno almaya çalıştığım için epey bir zaman geçti. Sizlerden acil olarak işlem sırası hakkında ve ne yapmam gerektiği hakkında yardım istiyorum eğer mümkünse. UKVCAS 'a log in olduk. Mandatory kısmına pasaport , polis kaydı evraklarını yükledim. Başka oraya ne yüklemem gerekiyor. Yükledikten sonra onları submit edecek ve ona göre de ıdv app uygulaması ile ilgili mail mi alacağım. çok mu geç kaldım ya da neyi yükleyerek neyi submit ederek . Online biometric ve facial images işlemlerine nasıl ulaşacağımı bana açıklayabilir misiniz? Çok vaktim yok ve sizden acil yardım istiyorum. Bu haftasonu halledeceğim herşeyi. Herkese güzel haberler diliyorum.

Artik IDV app ya da online biometric yok.

UKCVAS'da belge yukleyip yine randevu almaniz lazim.

Randevuyu alin bence once, randevu saatinden 48 saat oncesine kadar dosya yukleyebilirsiniz yaziyor uyari olarak ama randevu tarihine kadar dosya yukleyenebiliyor.

Dosyalar icin klasorler var ayri ayri. kendiniz ve sirketiniz ile ilgili tum gelir, gider, vergi, utility bills, bank statement gibi belgeleri yuklemelisiniz, bu forumda liste vardir herhalde nelerin gerektigi.

Dosyalari yukledikten sonra vize randevusuna gidip parmak izi veriliyor.
knpc

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü