Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Police Registration

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Canarijaune » Sun Nov 01, 2009 9:04 pm

gecen hafta police reg yaptirdim..tier1 vizemi ocak 2009 da almistim..polis teyze hic problem cikartmadi...istanbula dondum tekrar ve ulke disinda olacagimin bilgisini vermedim onlara..bir dahaki girisimde problem olur mu bilmiyorum umarim olmaz...ayni durumda olanlar varsa bilgi verebilirlerse sevinirim..
Canarijaune

New postby spiderman » Thu Nov 05, 2009 9:18 am

Ben de Salı günü öğleden sonra gittim. 20 dakika kadar bekledim. Ondan sonra kayıtçı teyze beni yavaş yavaş kaydetti. Velhasıl kısa sürdü...
spiderman

New postby Leon » Thu Nov 05, 2009 5:41 pm

ben uk'den ayrilmadan evvel borough'daki overseas visitors registration office'e gittim, elimdeki registration ile ilgili belgeyi gosterdim, arkasindaki iki aydan uzun sureli ayrilislarla ilgili ibareyi gosterdim, soyledim, acikladim, iki defa acikladim, ve israrla herhangi bir bildirim yapmana gerek yok, bu kagidi kaybetmeden geri getir geri dondugunde yeter dediler.
bi sorun cikartirlarsa o office'i baslarina yikarim. o derece.
Leon

New postby theK » Sun Dec 20, 2009 12:51 am

3 ay Uk disinda kalip geri dondukten sonra borough'a gittim adres degisikligi yapicam dedim, sorgu sualsiz yeni adresimi kaydettiler.
theK

New postby harun » Mon Apr 12, 2010 2:23 pm

Merhabalar,

Acaba police registration için illa ki kalici bir adres gerekiyor mu? Yani ilk haftalarda guesthouse ya da hotel de kalacak olursak police registration icin buralarin adresini vermek sorun yaratir mi?
harun

New postby theK » Mon Apr 12, 2010 11:39 pm

Hayir herhangi bir sorun yaratmaz. Londradaki Borough Overseas Police station'a gidersen cok kolay bir sekilde halledersin.
Diger local police stationlarda biraz gereksiz sorgulama yapabiliyorlar ama elinde kaldigin yere ait adres confirmation tadinda bir yazi ile gidersen sorun cikarmazlar.
Adres confirmation yazisini kaldigin hotel yada guesthouseda istedigin zaman vermeleri gerekli.
theK

New postby cazkedisi » Wed May 19, 2010 3:25 pm

bir soru da benden: adres değişikliğimi yapmak için police registration'ı güncellediğimde işsizdim, işe girince de hiç aklıma gelmedi güncelleme yapmak, unuttum gitti açıkçası. şimdi işe gireli 5 ay oldu, yaptırsam papara mı yerim, yoksa hiç mi yaptırmasam? daha önce niye gelmedin derlerse verilecek cevabım yok şimdi. önerileriniz nedir?
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby theK » Tue May 25, 2010 9:03 pm

Is durumunu guncellemek zorunda degiliz en azindan yazili olarak oyle bir sey gormedim suana kadar. Sadece kaldigimiz yerin adresini bildirmek zorundayiz buda registration certificate arkasinda yaziyor. Ancak guncellemekden zarar gelmez. Boroughdaki polis merkezine gidersen rahatlikla halledersin.
theK

New postby ilkerse » Wed May 26, 2010 11:00 am

Police registration belgesinin arkasinda yaziyor sanirim ancak ben is durumunu hic guncellemedim. Sorunsuz olarak ta Extension yaptim. Kimseyi yonlendirmek istemem sadece tecrubemi aktardim.
ilkerse

New postby HSAG1D » Sun Jul 18, 2010 8:05 am

Yakin zamanda bir degisikligi bildirmek icin gittigimiz polis merkezindeki memur, police registration (PR) isinin artik cok ciddiye alindigini, PRimiziguncel tutmamiz gerektigini, hep yanimizda tasimanin sart oldugunu, ozellikle seyahat ederken mutlaka tasimak gerektigini anlatti. Gozumuzu iyice korkutmak icin de yakin zamanda Manchester havaalanina inen Cinli bir arkadasin ustunden PR cikmayinca ayri bir odaya alindigini saatlerce sorgulandigini, daha sonra da ILR almak uzere olmasina ragmen basina turlu belalarin geldigini anlatti.
HSAG1D
ROBERT PLANT

New postby cazkedisi » Sat Jul 24, 2010 6:27 am

guncel tutmak ve seyahat ederken taşımak mantıklı. sonuçta zaten türkiye'den çıkışta harç ödememek için gösteriyoruz. ama hep yanında taşımaya gerek yok diye biliyorum. polis sorarsa 2 gün içinde bir karakola gidip belgeyi gösterebiliyorsun. zaten kaybedersen cezası var, 34 pound mu ne. belki de yeni değişti durum.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby MITOKONDRI » Wed Aug 04, 2010 8:40 am

Ben size Ocak ayinda olan bir seyi anlatayim:

EPISODE 1:

7.5 oraya senedir gitmiyordum. Ilk geldigimde ogrenci iken gitmisim.. gidis o gidis.. ondan sonra 3 kez adres degisti, 2 ayri calisma vizesi ve sonra da suresiz oturum aldim.. bunlarin hic birisi rapor edilmedi.

Gecenlerde bana schengen vizesi almaktan bikan HR, dedi avukatlara soyleyelim de sana pasaport alsinlar.. iyi dedim. Sirketin avukati bana police registration sordu ben oyle bir seyin varligini bile unutmusum... Dedim o ne!

Neyse gittim update etmeye... Adamlar onumde duran cinli bir kizi hasladi 1 ay gec geldigi icin... dedim I cant wait for mine! :) Tepki ilgincti.. 7 years!!! Nerdeydin bu kadar zaman diyor! Ben de yuzsuz yuzsuz... walla iste bugundu yarindi derken 7 sene olmus... farketmedim dedim!

Bana 5000 pound ceza ve deportation dan bahsettiler. Ben de bizim sirketi aradim hemen. Sirket avukatlarini aradi. Avukatlar beni. Benim cenemi tutamamam konusundaki unumu bilen avukatlar dedi ki whatever they say - just dont say anything back! Just nod along and they wont do anything. Deport edemezler kolay degil, gozunu korkutmaya calisiyorlar, sadece ozur dile birak dedi. Ama tabii ben orda birakmadim cenemi tutamadim...

DEVAMI AZ SONRA.
MITOKONDRI
LIFE STYLE GURU

New postby MITOKONDRI » Wed Aug 04, 2010 9:02 am

EPISODE 2:

Adamlar beni deportation ile korkutmaya calisirlarken benim tepem atti sonunda. Dedim

who do you think you are deporting ?
Did I stay illegally? No.
Did I kill someone, did I claim benefits? No!
Have I paid taxes and contributed to the society for 7 years? Yes

Ondan sonra cinlerim iyice tepeme cikti. Elime P45 i alip yuksek sesle: have you got any idea how much tax I have paid only last 5 years in this country? I've been pratically feeding every unemployed people in Tower Hamlets! diye bagirdim.

Icerden departman sefi mi ne artik daha yuksek rutbeli biri geldi. Thats not the point, sir .. dedi.. bana aciklama yapmaya calisiyorlar. Dedim do whatever u can. I have a job and 12:30 meetings I have to catch. please be quick! Lets cut this conversation here. If you talk about deportation once more - I will call all my lawyers down here. They will talk to you, not me!

Bunlar iceri gitti, 5 dk sonra geri geldiler. 5,000 pound ceza kesmemiz lazim ama filan zart zurt konusmaya basladilar yine... Zaten toplantima gec kaliyorum.. Dedim whatever! do you accept american express? Siskolardan biri boyle suratima bakti. no we accept visa and mastercard dedi... Amex fazla komisyon aliyor filan diyo.. dedim Fine.. here is a visa, charge me 5k.. because I have to leave now.

Bana 5k ceza kestiler. Ama orada avazim ciktigi kadar bagirip, (herkes isini birakti beni izliyordu) akli sira deportation ile korkutmaya calisanlari geri puskurtmenin verdigi zevke o 5k bedeldi.

Herseyimi update ettiler.. zaten suresiz oturumum oldugu icin bir daha onlarla muhattap olmama gerek olmayacak artik.
MITOKONDRI
LIFE STYLE GURU

New postby Canarijaune » Wed Aug 04, 2010 12:49 pm

MITOKONDRI helal olsun sana diyorum baska da birsey demiyorum iste budur!
Canarijaune

New postby abbulu » Wed Aug 04, 2010 12:50 pm

5k az para degil ama yaw :) deger mi ki? :)
abbulu
ROGER WATERS

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü