Board index Alaturka Londra Emlakçı

Londra'da nerde kalmak lazim?

Başımızı sokacak bir yer arayışı

New postby theK » Sun Mar 28, 2010 9:40 pm

@arya

Londrada kalicak yer olayi biraz problem, 3 asagi 5 yukari Istanbul gibi bir yere geldigini dusun ona gore hareket et derim. Gozunu korkutmak istemiyorum ama londrayi hic bilmeden 3 aylik duzgun bir ev bulmak kolay olmayabilir. Bence hostel olayini dusun. Hem hostelin genelde sosyal ortami iyi oluyor. Tek dezavantaji hijyen problemi var biraz.
theK

New postby mindbender » Sun Mar 28, 2010 9:49 pm

@arya
staj yapicagin yerin londra'nin ne tarafinda oldugunu ve senin icin ne kadar ulasim suresinin mantikli oldugunu, ekonomik olarak odemeyi dusundugun araligi yazarsan daha iyi bir sonuc alabilirsin arayisinda.
mindbender
ROGER WATERS

New postby arya » Mon Mar 29, 2010 7:09 am

Staj yapacağım yer 35 Little Russell Street'te bir müze. Tottenham Court Road benim icin en uygun bölge. Zannederim bir de zone olarak tanımlıyorsunuz, ancak o konuda bir fikrim yok :( Tek bildigim Tottenham ın Underground açısından muhteşem olacagı. Ekonomik olarak ise 50 ila 70 P arası uygun benim için haftalık. Zira belli bir burs ile geliyorum ve elimden bu kadarı geliyor. Hosteller dediğiniz gibi daha makul olur elbet, fakat güvenilir bir yer bulmanın zorluklarını çektiğim için sizlere yazıyorum. Tottenham Court Road da iyi diyebileceğiniz bir hostel yahut studenthome veya yurt var mı peki? Cok tesekkurler simdiden...
arya

New postby cazkedisi » Mon Mar 29, 2010 8:36 am

http://www.spareroom.co.uk 'ye bakabilirsin. ben iki odami da oradan bulmustum. location'a gore oda aratabiliyorsun. birisi cok temiz ve iyiydi. ama oneremiyorum cunku senin dedigin bolgeye cok yakin degildi. oburu de bir o kadar pisti ve ev arkadaslari bir tuhafti. ev arkadasının iyi olması sans tabii, her zaman olmayabilir. ama temizlik senin icin onemliyse evleri gormeden, istanbul'dan dogru karar verme derim. cunku 3 ay baskalariyla yasamaya aliskin olmayan biri icin uzun bir sure, en azindan bence :) buraya geldiginde gezecegin evler kafanda net olsun, ev sahipleriyle konusmus, hatta randevulasmis ol, geldigin gun ev gezmeye basla, belki ilk gun bisiy bulursun. bulamazsan da en kotu ihtimalle 1-2 gece hostelde kalirsin ki ucuz oluyor. o sirada evleri gezip gorerek kararini ver derim ben. ymca'in yurtlari var onlara bakabilirsin (www.ymca.org.uk), ama sanirim biraz pahaliydilar. gerci uzun suredir oda bakmiyorum ama bildigim kadariyla merkeze, yani staj yapacagin yere yakin bir oda haftalik butceni biraz asabilir. bence butce onemliyse biraz yol gitmeyi goze alip oraya kolay ulasilabilen, metroya yakin bir yerde oturman lazim. ben staj yaparken mesela merkeze geliyordum, evim 4. bolgedeydi, bir saat falan suruyordu, ama ucuzdu :)
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby cazkedisi » Mon Mar 29, 2010 9:07 am

bir de yazin geliyorsan bildigim kadariyla bazi londra universiteleri yurtlarini hostel gibi gecici kalacak kisilere aciyorlar. hem merkezi, hem de belli bir standartta yerler bunlar. normal bir odadan daha ucuz olabilir. bence staj yaparken gorusme yaptigin kisilere de sor. yardim edebilirler. ne de olsa buralılar, kulakları deliktir :)
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby arya » Tue Mar 30, 2010 9:44 pm

kimsecikler yok ev arkadaşı isteyen :(
arya

New postby spiderman » Wed Mar 31, 2010 11:19 pm

arya, bunu gelmeden halletmek pek kolay bir is degil. Gelince 2-3 gunde denk getirebilirsin, biraz ayaklarina kara sular iner ama. Butceyi de elinden geldigince artirmaya calis haftalik kira icin. mesele 90'a kadar..
spiderman

New postby arya » Fri Apr 02, 2010 2:27 pm

Çok teşekkürler hepinize... Ayarladım kalacak yerimi. Çok sağolun :)
arya

New postby Canarijaune » Sat Apr 03, 2010 9:40 am

bu ara sokaklarda hirsizlik olayi gunduz de oluyor mu arkadaslar?
Canarijaune

New postby maryjane » Wed Sep 01, 2010 9:50 pm

oda ariyorum arkadaslar,
her yolu deniyorum,
gumtree`ye bakiyorum surekli ama zor biraz
goldsmiths okulum,
bir fikri onerisi olan olursa manun olurum
maryjane

New postby mindbender » Wed Sep 01, 2010 9:59 pm

dear maryjane,
wimbledon civari diye hatirliyorum burasi

http://www.couchsurfing.org/group_read. ... pid6606446

"Single room available in nice flat for like minded person.

£90pw = £390 pcm.
Deposit £200

Would prefer a student or professional.. not keen on party people as I am work and study from home and also am starting up a media production company."
mindbender
ROGER WATERS

New postby dnz » Mon Sep 13, 2010 3:57 pm

Selamlar

Londrada ev ariyoruz biz de. Iki kisiyiz simdilik.. Westbourne Park da (zone 2. hammersmith and city& central line uzerinde) 1+1 bulduk. Evi iki kisilik bi eve donusturme cabasindayiz. Fiyati cok iyi hersey (tum faturalar) dahil 1100 aylik. bir kac cekincemiz var:
1. O metro hati uzerinde sorun oluyor diyorlar, dogru mudur?..
2. Nedense ev sahibi council tax i ben oderim dedi. acaba bu ev council house midir? oyleyse sakincasi var midir?
3. Ev sahibi kontrat yapmak istemiyor ama depozito verecegiz. Bize bi sakincasi olur mu?

Son olarak baska bir secenegimiz olan Kings Cross da yasanir mi yoksa tehlikeli midir, herhangi bir bilginiz var mi?

Kafamiz karisti buraya yazayim dedim. Umarim yardimci olabilirsiniz..

Tesekkurler
dnz

New postby cazkedisi » Mon Sep 13, 2010 4:21 pm

depozitoyu bir sekilde yazili olarak kaydettirmenizi oneririm, en azindan ev sahibinden imzalı, su kadar depozito aldim su kisilerden gibi tarihli bir kagit alin bence. cunku daha once forumda da depozitosunu geri alamadigini yazan arkadaslar olmustu.

council house ise cok guzel bir ev olmaz, ama zaten anlarsiniz oyle mi degil mi. cevresinden, evin kalitesinden belli olur.

evsahibi neden kontrat yapmak istemiyor, evde ya da kendisinde yasal bir sorun mu var, ona da bakmak lazim bence. kolay gelsin :)
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby dnz » Mon Sep 13, 2010 4:30 pm

tesekkurler cazkedisi. yani ben evin council house olup olmadigini anlayamiyorum daha once hic burada ev tutmadigim icin. ama ilerdeki sokaktaki evlerle karsilastirinca evet daha kotu onlara gore..
evde/ev sahibinda yasal bi sorun var mi yok mu nasil arastiriyoruz?
tesekkurler :)
dnz

New postby cazkedisi » Mon Sep 13, 2010 4:42 pm

rica ederim :)

council house kötü mahallelerde oluyor genelde, etrafta dolaşan tipler pek tekin değillerse ya da siyah ya da beyaz çete gibi dolaşan gruplar varsa etrafta, council mahallesidir. bir de gece gidip bakılabilir belki aynı yere, gündüzden farklı mı, sana güvenli hissi veriyor mu diye.

bir de http://maps.met.police.uk adresinden o bölgeyi araştırıp suç oranı ne kadar diye bakabilirsin.

ev sahibi kendisi neden kontrat istemediğini söylüyor? akla yatkın bir neden mi sence? bana pek mantıklı gelmedi de.
cazkedisi
ROGER WATERS

PreviousNext

Return to Emlakçı