Board index Alaturka Londra Emlakçı

Slough da yasam

Başımızı sokacak bir yer arayışı

New postby Canarijaune » Sat Apr 03, 2010 9:43 am

Slough bolgesi hakkinda bilgisi olan var mi?
Canarijaune

New postby mindbender » Sat Apr 03, 2010 12:42 pm

Yasamadim ancak guzel bir bolgedir, hafif countrylife tadi verir, slough diyince aklima ilk gelen sey windsor kalesidir, turistik hos bir yerdir. Yasamak icin guzel bir yer. Heathrow'a yakin oldugu ve guzel bir bolge oldugu icin kira fiyatlarinin yuksek olcagini tahmin ediyorum
mindbender
ROGER WATERS

New postby Flavio Briatore » Sat Apr 03, 2010 2:15 pm

Slough'a bende bir kaç kez gittim NI Number almak için. Alışveriş merkezi ve çevresi güzel, sakin görünen bir yer.Trenle 20-25 dakika içinde Paddington'a gidebilirsiniz.

Orda gördüğüm Tesco markettde en büyük Tesco, iki katlı, herşey vardı.

Ayrıca Primark, T.K Maxx gibi güzel mağazalarda alışveriş merkezinde var.
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby Canarijaune » Sun Apr 04, 2010 8:53 am

Suc orani, hirsizlik ve guven konusunda ne dersiniz peki? Kiralar pek dusuk degil birkac kiralik ev fiyatina baktim.
Canarijaune

New postby hcho » Tue Apr 06, 2010 8:47 am

Berkshire'deki commuter townlardan biri Slough. Londra'ya kiyasla daha kucuk ve sakin bir yer, haliyle de suc oranlari pek yuksek degil.

Kiralar yuksek geldi ise M4 ustunde batiya dogru giderek biraz daha koy havasinda yerlerde bahceli evlerden mutesekkil bir cok yerlesim yeri var. Oralara bakabilirsin.

Bekarsan sikilabilirsin Slough'da, pek bir atraksiyonu yoktur. Eger is yerin orada olacaksa Bati Londra taraflarinda oturarak sosyal hayati da kotarabilirsin.

Bir de trivia vereyim; The Office'in orjinalinin cekildigi ofisler Slough'da.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Canarijaune » Tue Apr 06, 2010 10:22 am

Teşekkürler hcho bekar olduğum için tavsiyelerini dikkate alacağım...
Canarijaune

New postby mindbender » Tue Apr 06, 2010 3:51 pm

hcho,
the office orneklemesi cok olumcul olmus, kimse gitmeyecek senin yuzunden slough'a :D hayatimda gordugum en sikici ofis ortamiydi the office UK de kiler.

Canarijaune,
Slough'a 24 saat tren olabilir paddington'dan ona da bakmakta fayda var ( o yone oldugunu biliyorum da slough'a kadar gidiyor mu onu bilmiyorum)

O baglamda sosyal hayat acisindan londraya gidip gelme sansin oldugun icin cokta kotu olmayabilir
mindbender
ROGER WATERS

New postby Canarijaune » Thu Jun 03, 2010 5:35 am

İşyerim Slough merkezde o yüzden ben de merkeze yakın evlere bakıyorum. Merkeze yakın site şeklinde evler de var hatta güvenlikli..Haftaya görmeye gideceğim..Slough ile ilgili bilmem gereken veya dikkat etmem gereken şeyler varsa paylaşmanızı isterim :)

Bunun dışında polis kaydını burda yaptırmış olan var mı? Slough daki herhangi bir polis merkezine gitmek yeterli midir kayıt değişikliği için?
Canarijaune

New postby EdHunter » Tue Sep 27, 2011 12:41 pm

Biraz geç bir cevap olacak ama Slough 'dan mümkün mertebe uzak durun derim. Ben bu kadar ölü bir yer görmedim , saat 6'dan sonra Town Center'da açık bulabileceğiniz tek yerler , Burger King , McDonald's ve KFC. Onun dışında her yer kapanıyor. Bir kaç tane pub var ve bunlarda birbirlerinden alakasız yerlerde..

Bu arada durumu central train station'a gidince anlıyorsunuz. Özellikle İngilizler kesinlikle burda yaşamıyor , Windsor , Reading ve Londra'da yaşayıp Slough'a sadece iş için her gün gelen bir sürü insanla tanıştım. Benim çalıştığım şirket de Slough'da tabi. Ama şükür Slough'dan kurtulup Londra'ya taşındım , her gün Paddington'dan treni çekmeye razı oldum.
EdHunter

New postby silvertr » Sun Oct 30, 2011 1:35 pm

Slough da yasam "yok" demek istedim..
silvertr
ROBERT PLANT

Return to Emlakçı