Board index Çalış çalış nereye kadar? der Karrierismus

Leeds'te çalışmak?

İş hayatı ile ilgili teknik-taktik varyasyonlar

New postby theK » Wed Mar 31, 2010 12:02 am

Yine haddim olmayarak 5 aylik edindigim tecrubeye gore bisiler yazmak istiyorum.

Para icin gelinmicekse yada benzer bir para icin gelinecekse ne icin yurtdisina cikariz macera aramak disinda?
Unutmayalim yurtdisinda yasamanin avantajinin belki daha fazla dezavantaji var. Yurtdisindaki en buyuk dezavantaj olmayan vatandaslik statutumuzdur.
Hsmpnin vatandaslik kazanilana kadar calisma izni disinda bir espirisi olmadigini unutmamak lazm. 5 sene boyunca devletten alabilcegimiz hicbir sosyal yardim hakkimiz yoktur.
Bu durumun Turkiyedeki durumdan genel anlamda daha kotu bir durum oldugunu dusunuyorum.Durumu iyi analiz etmek ve Turkiye'deki duzeni bozmak icin gecerli bir sebep bulmak lazm. Kaybedilcek birsey yok denemekten zarar gelmez durumunda ise bu dedigim gibi macera aramak grubuna girer ben bu modda geldim 5 ay oldu is bulmanin kolay olmadigini soyleyebilirim.
theK

New postby spiderman » Wed Mar 31, 2010 11:26 pm

@theK'ya is bulmanin zorlugu konusunda katiliyorum. Gerci ben zorlayarak Istanbul'dan gorusmeye gelip halletmistim.

Bu tarz teklifler kolay kolay gelmiyor merone.

Para onemli bir faktor ama; burdaki hayat standardinin Turkiye'den ustun oldugunu da unutmamak lazim.

Off-shore korkulacak bir terim degil. Bizim sirketin Bangalore'da ve Filipinler'de yuzlerce calisani var. Bu merkezlere de off-shore ismini veriyorlar. Esas beyin takimi da Londra'da bulunuyor.
spiderman

New postby cazkedisi » Tue Apr 13, 2010 1:05 pm

n'oldu, gittin mi görüşmeye? işi kabul ettin mi? izlenimlerin nasıl?

leeds'de bir arkadaşım yaşıyor, londra kadar cazibeli değil ama çok kötü bir yer olmasa gerek yaşamak için. doğası güzel duyduğum kadarıyla, sanat etkinlikleri de var.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby merope » Tue Apr 13, 2010 1:55 pm

ben olumsuz cevap verdim ya, gitmedim yani.
iş internette haftalardır sürünüyor nedense hala!
parasını falan arttırmışlar hatta. bir çapanoglu var o işte ama anlayamadım tam :))
cayman adalarında merkezi, offshore muhabbeti var ondan mı kimse calismak istemiyor anlamıyorum ki. işi alsaydım müdürüm olacak eleman da gelip linkedin de falan ekledi hemen. head hunter da bana çok dil döktü, bişey olmaz diye ama bir türlü içime sinmedi dogrusu, bilemiyorum
merope
ROGER WATERS

New postby cazkedisi » Tue Apr 13, 2010 2:08 pm

her ne kadar bana da güvenilir gelmediyse de görüşmeye gidip sonra karar verseydin diye düşündüm. sonuçta ben de burada 6 ay iş aradım ve tesadüfen buldum. madem tüm masrafların karşılanıyor, iş orada duruyorsa hala da görüşmeye gidebilirsin bence :) birşey kaybetmezsin aslında. hatta başka bir teklif almadıysan hem adamlarla yüzyüze olunca kararını daha çabuk verirsin, güvenilir mi değil mi daha bir anlarsın, buraya gelme konusunda kararını netleştirmeni de sağlayabilir leeds'i görmen belki?
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby merope » Tue Apr 13, 2010 2:19 pm

zaten almayı düşünmedigim oldukça kıllandıgım iş için ne adamların parasını zamanını ne de kendi yıllık izinlerimi kullanmak istemedim ya :}
merope
ROGER WATERS

New postby munu » Tue Apr 13, 2010 5:41 pm

O ilani buraya koysan, forumdan birileri basvursa da ne oldugunu anlasak diyorum :))
munu
ROBERT PLANT

New postby merope » Wed Apr 14, 2010 6:11 am

merope
ROGER WATERS

New postby merope » Wed Apr 14, 2010 6:18 am

aslında konuştugum insanlar hep neden işi almadın diyor, acaba adama fikrimi değiştirdim diye mail atsam mı bile diye düşündüm.

sadece neden kimseyi bulamıyorlar bu iş için, onu anlamadım bir türlü.. merkezi cayman adalarında oldugu, offshore hukuku yaptıkları için falan mı acaba, aklıma başka bişey gelmedi. bu konulardan da çok anlamadıgım için :)
merope
ROGER WATERS

New postby cazkedisi » Wed Apr 14, 2010 8:43 am

ona bakarsan buyuk firmalarin da ilani birkac ay asili kalabiliyor websitelerinde. bilemiyorum tabii, IT'ci arkadaslar daha iyi bilir ama bana agent'in websitesi duzgun geldi. sonucta agent'in her ilani arastirma sorumlulugu yok bildigim kadariyla, yani ilan fake cikarsa ya da sirkette bi tuhaflik varsa sorumluluk almiyorlar, ama yine de ben olsam gelir gorusurdum gercekten yurtdisi istiyosam.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby erdalax » Wed Apr 14, 2010 8:57 am

Merope,
Isin uzun suredir acik olmasi isin icinde bir capanoglu olmasindan degil, Isi yapabilcek insanlarin (Londra veya Istanbul'da yasayan) isin oldugu yere (Leeds veya Trabzon'a) gitmek istememesinden kaynaklaniyor olabilir.

UK'deki ilk isimi ComputerPeople araciligi ile bulmustum. Ben daha Londraya tasinmadan Leeds ofisinden aramislardi. Addeco'nun bir parcasi iyi calisan duzgun bir ajans.

Baska bir ulkede yasama karari vermek kolay degil biliyorum ama biraz risk almadan yeri geldiginde hafiften deli cesareti gostermeden bu is olmuyor.
erdalax

New postby merope » Wed Apr 14, 2010 10:19 am

artık herşeyi yazdım bari bunu da yazalım. headhunter bana şirketin legal 500 tarafından 2008 de mi ne, en iyi seçildigini, hatta bu offshore hukuku konusunda ödül aldıgını vs. söyledi.zaten caymandaki 2. büyük hukuk firmasıymış. ama bu offshore işi turkiyede olmadıgından, bir de bu konuda zırcahil oldugum için, biraz da etik nedenlerle itici geldi bu iş yani..

headhunter a offshore law firm de çalışmak istemiyorum dedigimde bana bu offshore law firm degil dedi ama adamlar ödülü en iyi ofshore law firm olarak almışlar yani ve nette de aynen o şekilde geçiyor, bu da ayrı bir gariplik
Last edited by merope on Wed Apr 14, 2010 10:21 am, edited 1 time in total.
merope
ROGER WATERS

New postby theK » Wed Apr 14, 2010 10:20 am

Merope,

Bildigim kadar ile bu ilandaki agency iyi bilinen bir agency. Adamlarla tekrar kontak kurup ilani fiyat degistirip yeniden post etmissiniz fikrimi degistirdim seklinde yaklasabilirsin.
Eger gercekten bu is senin skilleri match ettigini dusunuyorsan bence denemekde fayda var.

Bol sanslar..
theK

New postby merope » Wed Apr 14, 2010 10:22 am

theK, iş benim skillerimle exact match, çünkü bir de müdür bendeki dba lik skilleri ile de ilgilenmiş vs.. bunlar leedste yeni kurmuşlar bu ofislerini, vs..
merope
ROGER WATERS

Previous

Return to der Karrierismus