Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Tier 1 (General) Extension

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby abbulu » Thu Feb 25, 2010 1:14 pm

Az once gonderdim dokumanlari. Sag ust kosedeki kirmizi numarayi yazdim bende D4 nolu soru icin.
abbulu
ROGER WATERS

New postby 386-DX » Thu Feb 25, 2010 2:06 pm

@merci

senin basvurun registration belgesinden redolmustu yanlis hatirlamiyorsam

aynen öyle.

ikinci basvurunu yaparken birince retten ve sebebinden bir sekilde bahsettin mi?

evet, cover letter ekleyip belirttim ama belirtme sebebim başkaydı. yoksa çok gerekli değil yani. form ise aynı; tarihler ve referans numaraları bölümü dışında ilk başvurudan farklı bir şey yazmadım herhangi bir haneye.

Ikinci basvuru durumunda nelere dikkat edilmesi gerekiyor.

ilk başvurudaki hataları tekrarlamamak gerekiyor :)
dün postayla geldi neyse ki kazasız belasız. göndermemle geri almam arasında 35 gün geçti toplam. trackitt kullanalım, kullandıralım.
386-DX
ROBERT PLANT

New postby 386-DX » Thu Feb 25, 2010 2:07 pm

abbulu wrote:D4 nolu soru icin:

Please enter the reference number on the entry clearance or visa which can be found in the applicant's passport or travel document?

Bunun cevabi VAF No mudur yoksa sag ust kosedeki kirmizi 9 haneli rakammidir?

extension icin onay gelen arkadaslardan birisi teyit edebilir mi?

Bence kırmızı olan daha mantıklı. Nitekim ben de onu yazdım. Bir sorun çıkmadı.
386-DX
ROBERT PLANT

New postby haphazard » Wed Mar 17, 2010 4:30 pm

bugun basvuru sonucum elim ulasti. bir adet bank statement'i koymayi unuttugumdan 5 puan kirmislar ama halihazirda 75'i coktan gectigi icin pek etkilemedi ve 3 yillik permit'i almis bulunmaktayim.

velhasil kelam, gelen approval yazisinda tekrar Overseas Visitors Records Office gidip kayit yaptirmam gerektigine dair bir ibare yer aliyor. Daha dogrusu gidip iznimin uzatildigina dair bildirmem gerekiyormus. Son zamanda extension'a basvura arkadaslara gelen mektubda bu yaziyormuydu? Yaziyorsa, yapilan islem ilk'i ile aynimi; Borough'da ki merkeze gidip £34 verip tekrardan kayit olmak?
haphazard
ROGER WATERS

New postby Gonzales » Wed Mar 17, 2010 11:12 pm

Hayirli olsun @Haphazard.

Evet benimkinde de yaziyordu. Mevcut "Police registration" belgesi ve pasaport ile gidip kaydini yaptirdim. Ekstra bir ucrete gerek yok. 1 ay once gitmistim ve 1 saat kadar beklemistim kuyrukta.
Gonzales

New postby erdincyilmazel » Sun Mar 21, 2010 11:52 am

Arkadaslar, ben bu ID Card olayina takilmis durumdayim. Basvuru formunda basvurunuzun gecerli olmasi icin id card bilgileri belirtilmelidir diyor, Id card ile ilgili sayfada ise extension basvurunuz sirasinda bunun gerektigi soylenecek size falan diyor. Extension alan arkadaslar, siz hep bos mu biraktiniz bu alani?

Bir de benim bir problemim var, 3 hazirdanda vizem doluyor, ama 25 nisanda alacagim maas odemesini de claim etmem gerekiyor, yoksa puani tutturamiyorum. Nisan sonunda basvurumu yapsam cok mu gec kalmis oluyorum? Vizenizin bitmesine 5 haftadan az zaman kala basvurmayin diyordu bir yerlerde. Tam 5 hafta oluyor benim asagi yukari nisan sonuna dogru.
erdincyilmazel

New postby abbulu » Sun Mar 21, 2010 1:40 pm

Tavsiye edilen basvuru suresi vize bitiminden 4 hafta once.

ben hicbiryerde "5 haftadan az kala basvurmayin" gormedim, ilk defa senden duydum simdi.
abbulu
ROGER WATERS

New postby erdincyilmazel » Sun Mar 21, 2010 2:02 pm

Evet ben de simdi vize bitiminden bir ay once basvurmaniz tavsiye olunur diye okudum. Ama daha once 5 haftadan once basvurmayin diye anladigim yazi su sekilde: "However you should, wherever
possible, make your application no more than five weeks in advance of the expiry of your current leave." Hatta ayni yerde zaten vizeniz bitmis ise biran evvel basvurun demis, acaba vize bitiminde hala neticeyi almamis olmak cok sorun degil mi?
erdincyilmazel

New postby abbulu » Sun Mar 21, 2010 2:09 pm

Postayi gonderdigin tarih vize surenin icerisinde ise, degerlendirme sirasinda vizenin bitmis olmasi onemli degil. Postayi godnerdigin tarih basvuru tarih kabul ediliyor ve bu tarihin vize bitiminden once olmasi yeterli. Aciklamalar kisminda bu da var. (Courier icin postanin varis tarihi)
abbulu
ROGER WATERS

New postby rambo » Sun Mar 21, 2010 2:41 pm

calisitigin yerden yazi alsan, gelecek ayda maasi yaticaktir hesabina bu rakamda felan felan diye, boylece bi exception yapmis olursan erken basvurunca problem olucagini sanmiyorum...
rambo
ROBERT PLANT

New postby 386-DX » Tue Mar 23, 2010 9:53 pm

erdincyilmazel wrote:Arkadaslar, ben bu ID Card olayina takilmis durumdayim. Basvuru formunda basvurunuzun gecerli olmasi icin id card bilgileri belirtilmelidir diyor, Id card ile ilgili sayfada ise extension basvurunuz sirasinda bunun gerektigi soylenecek size falan diyor. Extension alan arkadaslar, siz hep bos mu biraktiniz bu alani?

Numarayı neden belirtemediğiniz sorusuna (C10) "I do not have one" gibi bişey yazmanız yeterli. Benim id kartım yok, başvuran diğer arkadaşlarımın da yoktu. Hepimiz sorunsuzca aldık.

erdincyilmazel wrote:Bir de benim bir problemim var, 3 hazirdanda vizem doluyor, ama 25 nisanda alacagim maas odemesini de claim etmem gerekiyor, yoksa puani tutturamiyorum. Nisan sonunda basvurumu yapsam cok mu gec kalmis oluyorum? Vizenizin bitmesine 5 haftadan az zaman kala basvurmayin diyordu bir yerlerde. Tam 5 hafta oluyor benim asagi yukari nisan sonuna dogru.

Ben bitmesine 2 hafta kala başvurdum. Diğer arkadaşların dediği gibi vizeniz bitmeden başvuru ellerine ulaştığı sürece bir sorun yok. Rambo'nun önerdiği çözümü kabul edeceklerini hiç sanmıyorum.
386-DX
ROBERT PLANT

New postby merci » Mon May 03, 2010 9:24 pm

Haphazard hayirli olsun,

Yeniden basvuruyoruz ama su anda aklima bir soru dank etti. Esimin okulu Point calculator da gecmiyor dolayisiyla Naric mektubu sart. ilk basvurumuzda 17.12.2009 tarihli naric mektubumuz vardi.
Simdi yeniden basvururken ayni mektubu kullanabilir miyiz? yoksa bu mektup basvurudan 1 aydan daha eski tarihli olmamali mi?

Arkadaslar zaman dar acil cevap lazim, yardimci olabilirseniz sevinirim.

Selamler
merci
ROBERT PLANT

New postby abbulu » Mon May 03, 2010 9:27 pm

@merci

Kendi kisisel dusuncem;

Cok fazla eski degil belge, kaldiki mezun olmus bitmis, belge zaten olmus bitmis birsey icin kanit. Yenilenmesi belgede sadece tarihin degismesine sebep olacak.

Telefon/Email ile sormakta fayda var, bu benim kendi dusumcem ve ben malesef vize vermiyorum :)
abbulu
ROGER WATERS

New postby tamtam » Tue May 04, 2010 8:06 am

@merci

benim tier-1 basvurumda kulladigim NARIC mektubu 3 yillikti, problem cikmamisti.
tamtam

New postby merci » Tue May 04, 2010 6:33 pm

@tam tam @ abbulu sagolun

Bende teyit ettim vadesiz gonderiyorlarmis, her an degisebilir mantigiyla,

Yeni guidence okuayn oldu mu arkadaslar?

yeniden basvuruyoruz evraklari toparlamaya calisiyorum.

Bizim sirketimiz LTD sirket ilk acildiginda muhasebecimiz baska yerden de gelirimiz oldugu icin paye odemeye gerek yok dedi salary odemeiyorduk ama dividend oduyorduk (isimize de geliyordu)
Bugun 142 maddenin detaylarini okurken s
i) maddesini kimseyi calistirmadigimiz icin elimizde yok arkadaslardan biri dedi ki LTD sirketlerde muhakkak bir kisi calismali dedi.... simdi bu dogru mu? ayvayi yedik mi
iii) maddesini de kendimize maas odemedigimiz icin yok.

ii) maddeyi anlamadim anlayan biri anlatir mi lutfen?

146 madde sayfa 29 1 sutun
da

self employed earnings within a business or company structure ------------nedir bu simdi
Ltd sirkette mi self employment kapsamina giriyor.

Goz gozden akil akildan ustundur, zamanim cok az yardimci olursaniz cok sevinirim.
Selamlar
merci
ROBERT PLANT

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü