Board index Alaturka Londra Emlakçı

Londra'da nerde kalmak lazim?

Başımızı sokacak bir yer arayışı

New postby hcho » Mon Sep 13, 2010 4:58 pm

Dolandirilmaya dogru gidiyorsunuz gibi bir his var icimde. Kontratsiz ev kiralandigi pek vaki degildir.

Dediginiz bolgelerde kiralar da 1500-1600 civarinda, size verilen fiyat bana oltaymis gibi geldi.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Flavio Briatore » Mon Sep 13, 2010 4:58 pm

Bizim yan komşumuz 2 katlı,bahçeli, 1 oda + 1 salon ev için kiracı bakıyordu, 700 civarı kirası.

Greenford yakınlarında biryer 4-5 zone arası.
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby dnz » Mon Sep 13, 2010 5:24 pm

gecenlerde dolandirilmaktan son asamada alaturka londra sayesinde kurtulmustum (western union ile para gonderme meselesi)... benim de icime sinmedi simdi, film gibi ev sahibi bu arada sagir o yuzden mesajlasiyoruz telefonda konusamiyoruz.. neyse ben bunu iyice arastirayim.
flavio, bahsettigin ev cok guzel bir eve benziyor, tesekkurler. fakat bize cok uzak kaliyor. zone 1-2 ariyoruz biz.
sanirim kimse kings cross hakkinda kotu bisi duymamis, en azindan bu iyi haber, iki Bulgarla 4 kisi eve cikacagiz bu durumda..
dnz

New postby cazkedisi » Mon Sep 13, 2010 7:15 pm

o sagirlik bile bahane olabilir, forumda ne hikayeler vardi ev dolandiriciligiyla ilgili, bi bak istersen :)
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby kali » Mon Sep 13, 2010 7:22 pm

westbourne park civarı, çok kaliteli bir muhit ve hatta kalbur üstü bir yer.

"o metro hatti sorun oluyor" derken, hammersmith ve circle line da gecikme vs. olma ihtimalinin diğerlerine göre fazlalığını kastetmişlerdir. bu da büyük ölçüde doğru.

met'in haritası beş para etmez bence. ilçe ilçe ayırıyor, abartmadan söylüyorum sokak sokak farkediyorsunuz farkları aslında.
sokak sokak ta ayırsalar, favori sözüm "Statistics Mean Nothing To The Individual" derim.
birkaç hafta önce yine şehrin en büyük alışveriş merkezlerinden birinin önünde kol gibi kilidimi kesip bisikletimi çaldılar mesela.
There are three kinds of lies: lies, damn lies, statistics
kali

New postby cazkedisi » Mon Sep 13, 2010 7:36 pm

ben sadece genel bir fikir versin diye soylemistim. ben de ev tutarken o haritaya baktim, bizim orasi normal gorunuyordu, sonra guvenli semttir, beyaz orta sinif ingilizler yasar dedikleri evime hirsiz girip bilgisayarimi caldi. ama haritanin guzelligi amanin gitmeyin dedigi yere gitmemeni saglamasi.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby kali » Mon Sep 13, 2010 9:01 pm

aaa sağır ve manchester da oturuyorum gelememler %100 scam :)

fiyat karşılaştırması için faydası olur şöyle söyliyim aynı civarda (W2 5RT) de ben 180pw (780pcm) bir houseshare tek bir odaya veriyordum :)
kali

New postby kali » Mon Sep 13, 2010 9:02 pm

caz kedisi çok haklısın ama, ben de brighton da çok güzel evler buldum kendimi ikna etmeye çalışıyorum o haritalar konusunda "kedidir kedi" diye :)
kali

New postby dnz » Tue Sep 14, 2010 11:36 am

Selamlar
Bugun daireyi gormeye gidicem tekrardan. Bazen vergi odememek icin evi kiraya verdiklerini sakliyormus ev sahipleri belki oyle bir olay vardir dediler...
dnz

New postby cazkedisi » Tue Sep 14, 2010 1:19 pm

o da çok etik bişiy değil ama bence :)
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby dnz » Tue Sep 14, 2010 9:10 pm

Bugun tekrar evi gormeye gittik, adamlara guvendim, cok iyi insanlara benziyorlar, depozito icin cikmadan bi ay once haber verin okdir dediler. evi sanirim tutuyoruz ama cok kisa zaman icersinde burada tekrar ev ariyorum diye yazarsam sasmayin :)
Fasli, Arap bol bol komsumuz olacak. Londrada yasadigimizi anlayabilmek icin baska bir eve tasinmayi bekleyecegiz.
dnz

New postby maryjane » Thu Oct 14, 2010 11:03 pm

sevgili mindbinder,

ben buraya yazdıgımı unutmusum, simdi gördüm yanıtınızı.
teşekkür ediyorum. ev tuttum ben greenwich'te.

cok memnunum. gumtreeden buldum. iki adet ingiliz. iş güç sahibi kişiler. kiram ayda 524 artı elektrik ve gaz.

gorusmek uzere
maryjane

New postby seli » Sat Oct 30, 2010 9:05 am

maryjane wrote:oda ariyorum arkadaslar,
her yolu deniyorum,
gumtree`ye bakiyorum surekli ama zor biraz
goldsmiths okulum,
bir fikri onerisi olan olursa manun olurum

Merhabalar, halen oda ariyormusun?
Camberwell de 2 bedroom flatta large single bir odam var eger istersen gormek.
seli

New postby jazzbo » Mon Nov 01, 2010 12:07 am

dnz,

evsahibi cok buyuk ihtimalle subletting yapiyor sana, yani kiralamis oldugu evi sana kiraliyor,hatta council yahut housing association dan housing benefit olarak almis oldugu evi sana kiralamaya calisiyor olabilir,
jazzbo

New postby Flavio Briatore » Fri Jan 28, 2011 2:15 pm

Neresini bilmemde evsahibi olayı çok önemli, bundan öncekiler Newcastle hariç arızaydı.

1,5 ay önce yandaki eve taşındık ettik. Bankaya talimat vermiştik salaklar işleme koymamış, ya da ne olduysa para 10 Ocak'ta yatması gerekiyorken yatmamış, dün kadın aradı özür dileyerek söyledi, öyle birşey olduğunu tahmin etmiş.18 gün sonra kira yatırdık :)

Eve gelmiyor, ev sizin ne yaparsanız yapın diyor, hatta kira kontratımız bile yok şuan :) Ayrıca yandaki eve göre 75 Pound daha az ödüyoruz...
Flavio Briatore
ROGER WATERS

PreviousNext

Return to Emlakçı