Board index Alaturka Londra Emlakçı

Hangi bölgede yaşamalı?

Başımızı sokacak bir yer arayışı

New postby kembl » Wed Oct 22, 2008 5:55 pm

Guney Londra'da Sutton ve civari derim yasanabilirlik konusunda.

Direkt tek vasita gidilebilen yerler ve yolculuk sureleri soyle:
London Victoria 25-30 dk (15 dk'da bir), Waterloo 30 dk (yarim saatte bir), Elephant & Castle 35 dk (yarim saatte bir), Luton 1 saat, Otobusle Heathrow 45 dk (her saat), London Bridge 45 dk (yarim saatte bir ), Wimbledon 12 dk (15 dkda bir), en yakin underground istasyonuna 15 dk otobusle.

Guney zone 5'te ama cok nezih, temiz, high street'i cok buyuk ve her dukkanin bulundugu, cevresinin parklarla bezendigi, sakin, sessiz, high streeti cok kalabalik olan gun icerisinde, haftasonlari aksamlari kalabaliklasan, tren istasyonundan cikarken "sutton londranin en secure yerlerinden, lutfen bu sekilde koruyalim" seklinde yazisi ile karsilastiginiz bir semt.

Ev kiralari 650'den baslar (cevre semtlerde tek oda tek salon), 1000 pound'a kadar cikar (sutton'a cok yakin evler, 2 oda 1 salon).
kembl

New postby baris » Wed Oct 22, 2008 10:32 pm

Suttona ben de bir ekleme yapiyim. Kirmizi tilki gorebileceginiz nadir yerlerdendir ve yani basindaki milli park sayesinde havasi en temiz kokan semtlerdendir. Asdanin cok cok buyuk oldugunu hatirliyorum. Bauhaus tarzinda bir yer daha vardi, orasi da baya buyuk bir nalbur.
5 sene once merkezdeki kilisenin hemen yaninda 2 oda bahceli evde 600e oturuyordum, demekki kiralar baya firlamis.
high streette "have a look madam! aavealook" diye bagiran bir adam vardir, cok gulerdim ona. hala var mi? :D
baris
ROGER WATERS

New postby kembl » Thu Oct 23, 2008 8:44 am

Evet heryerde oldugu gibi burada da kira fiyatlari cok pahalilandi.

@ baris
O sekilde bagiran bir adam ile karsilasmadim ama high street'e girdigin zaman seninle konusup anket yapmak isteyen veya urun tanitmak isteyen bir suru tip oluyor, hepsinin yanindan gecip gidiyorum, kendimi bazen kotu hissediyorum, bir gun bunlarin birisiyle uzun uzun konusacagim, heveslerini alsinlar diyorum:)

Bir de tabii ki buraya has pelerinli yasli amcayi da hatirlarsin belki. Elinde asa'si (sopasi), hep omzunda duran siyah kedisi ve arkasindan rintintin gibi surekli zikzak yaparak yuruyen kopegi ile gonullerde taht kurmus, cogu insanin selam vererek gectigi yasli amca...
kembl

New postby baris » Thu Oct 23, 2008 12:24 pm

Yasli amcayi gormedim hic, ama anket yapanlari iyi hatirliyorum. Kusura bakmayin vaktim yok diyordum ama cok bozulup sasiriyorlardi. Sanki para veriyor ustune.
Insanlari cok sicak londraya gore. 10 ustunden 8 veriyorum suttona. Kingstona 9-10 veririm ama orda hic yasamadim, belki icerden oyle gorunmuyordur.
baris
ROGER WATERS

New postby deep » Thu Oct 23, 2008 12:36 pm

@baris,

bir cayimi / birami icmeye gel bi ara :) puanini gonul rahatli ile verebilirsin o zaman :)

anket yapan tiplere de ben surekli "sorry, lunch time" diyip geciyorum, genelde gulumseyip israr etmiyorlar.
Avoid employing unlucky people - throw half of the pile of CVs in the bin without reading them.
deep
ROBERT PLANT

New postby karaca » Sun Nov 02, 2008 3:37 pm

Arkadaslar merhaba,
londra merkezde ("city of london") kalacak bir yer arıyorum. Rightmove & Gumtree gibi sitelere baktım ama sizin de onerebileceginiz yerler veya emlakcilar olabilir diye dusundum. Cevaplar icin simdiden cok tesekkurler
karaca

New postby vamosbien » Sun Dec 21, 2008 5:57 pm

Arkadaslar selam..5 Ocaktan itibaren Rugby'de oturacagim/calisacagim..gezen,bilen varsa almak isterim goruslerinizi..Birmingham'a yarım saat uzaklıkta,resimlerden hos bir yere benziyor ama..
bilinmez,bilinmez..
vamosbien
ROBERT PLANT

New postby hcho » Mon Dec 22, 2008 9:50 am

Kasaba hayati yasayacaksin vamos, sessiz sakin bir hayatin olacak. Bizim eski sirkette oradan bir arkadas vardi, surekli Rugby'yi kesfetmis sehir olmasi ile ovunurdu. Baska neyi var diye sorunca da daha ne olsun derdi. Yani pek bir seyi yok anlasilan.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby erdem » Wed Oct 20, 2010 11:31 am

parsons green'i tek gecerim kizlari cok guzel
erdem

New postby silvertr » Fri Jan 28, 2011 1:09 pm

Guildford nasıldır arkadaşlar? Surrey Universitesi varmış.. Universite olan yerler herzaman bana daha bi sempatik gelmiştir..
silvertr
ROBERT PLANT

New postby erkut » Fri Jan 28, 2011 1:25 pm

Guildford baba yerdir, orada calistim 2 yil, elimden gelse oraya tasinirim tekrar.. sehir merkezi, insanlari, üniversitesiyle genel itibariyle kalbürüstüdür..
erkut
ROGER WATERS

New postby hcho » Tue Feb 01, 2011 3:27 pm

Polis haritalar ustunde suc oranlarini yayinlamaya baslamis:
http://www.police.uk

Ev baktiginiz bolgenin ne kadar guvenli oldugunu anlamak icin kullanilabilir.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby silvertr » Mon Mar 07, 2011 10:19 pm

Selamlar
Richmond yaşamak için nasıldır?
silvertr
ROBERT PLANT

New postby mindbender » Tue Mar 08, 2011 7:03 pm

Richmond buranin zenginlerinin yasadigi bolge diye gecer (dolayisi ile fiyatlar yuksek olur), ben burada zengin boyle ile orta klas bolge arasindaki farki pek ayirt edemiyorum acikcasi.
mindbender
ROGER WATERS

New postby silvertr » Wed Mar 09, 2011 8:43 am

Acıkcası soyle bir durum var iş teklifinin geldigi sirket Staines de .. Bende yardan ne serden vazgecmek istemeyen biri olarak,hem londraya yakın olıyım hemde işede abartı uzak olmıyım istiyorum. Hani aksam merkezden donusu cok zor(tehlikeli) olmayan national rail duraklarına yakın mekan tavsiyeniz var mı acaba?
silvertr
ROBERT PLANT

PreviousNext

Return to Emlakçı