Board index Alaturka Londra Emlakçı

Londra'da kalacak yer olayi ve ev arkadaslari

Başımızı sokacak bir yer arayışı

New postby TugceM » Thu Oct 28, 2010 7:54 am

Merhaba, Ben Tugce. 28 yasinda dil ogrencisiyim. Cok acil temiz, kalinabilir bir oda ariyorum. Okulum Holborn da. Simdi bir arkadasimda kaliyorum ancak ailenin yaninda calistigi icin daha fazla burada kalamayacagim. Central ya da 2. bolgede olabilir. Turk ya da yabanci hic farketmez. Bayan oda ya da ev arkadasi arayan birileri varsa rica ediyorum bir mail atsinlar bana. Bu Londra da icerisinde sadece bayanlarin yasadigi ev yok mudur delirmek uzereyim :( Diyeceksiniz ki durum budur ama evler odalar o kadar pis ki, insan kalamaz oralarda. Bu insanlar nasil yasiyorlar anlayamiyorum. Her neyse yazdiklarimdan da anlasilacagi gibi panik halindeyim ve resmen depresyona girdim. Haftalik faturalar dahil 125 pound a kadar odeme yapabilirim. Acil acil acil! Tesekkurler :( tugcemollaoglu@gmail.com
TugceM

New postby Flavio Briatore » Thu Oct 28, 2010 12:19 pm

Tuğçe öncelikle kolay gelsin, umarım en kısa zamanda bulursun...

Tuğçe bizim bir arkadaşımız, oda arkadaşı olanların, duyanların bize haber vermesine mutlu oluruz.

Bizim tayfadan olanlar tanır kendisi 91'in(Utku) arkadaşıdır ayrıca...
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby TugceM » Sat Oct 30, 2010 10:15 am

Cok tesekkurler Flavio :) Okuldan bir aile yani ayarladim iki hafta icin basimi sokacak bir yer buldum neyse ki. Devamli orada kalir miyim bilemiyorum. Oda arayisim suruyor. Ilgililere cok tesekkur ederim.
tugcemollaoglu@gmail.com
TugceM

New postby seli » Tue Nov 02, 2010 1:44 am

Arkadaslar odaya ihtiyaci olan bayan arkadas varsa bana mail atsin lutfen. basaktasci@hotmail.com
seli

New postby buleno » Wed Nov 10, 2010 11:34 am

Arkadaşlar merhaba,

Londra'ya geçen hafta gelip bir arkadaşın yanına yerleştim. Yalnız en kısa zamanda, bir oda/studyo daire bulma arayışındayım. Sonraki aşamalar iş durumuna göre şekilleneceği için, şu anda rahat bir şekilde kalıp ulaşım, internet, vs. gibi konularda sorun olmayacak ve kısa dönemli bir yer bakıyorum. Iyi bir opsiyon olursa kalmaya devam edebilirim, o konuda herhangi bir sorun bulunmuyor, yalnız aciliyet açısından geçici çözümlere de sıcak bakmaktayım. Bu nedenle bir süre için tatile gidecek, ya da evinde bir odayı kısa dönem kiraya vermek isteyen kişiler ya da bunları tanıyanlar da bana yazabilirler. Yer ve evin sağladıklarına göre para konusunda esneğim. Kendisi ev tutmak isteyenlerin yanında da ortak olarak bulunabilirim.

Teşekkürler.
Last edited by buleno on Tue Feb 15, 2022 11:27 pm, edited 1 time in total.
buleno

New postby buleno » Fri Nov 12, 2010 11:32 am

Foruma pek bakan yok galiba.
Last edited by buleno on Tue Feb 15, 2022 11:27 pm, edited 1 time in total.
buleno

New postby olamalam » Fri Nov 12, 2010 4:55 pm

Selam Bulent,

Foruma bakiyoruz ama muhtemelen benim gibi diger uyelerin de senin ihtiyacina yonelik bir onerisi olmadigi icin sana cevap yazilmamis, mail atilmamis olabilir.
Kisa sureli ev arayisin icin daha onceki sayfalarda onerilmis spare-room, flatshare gibi siteler var, oralara bakabilirsin.

Yeri gelmisken yazayim, benim de Filiz adinda bir arkadasim (kuzeyde, zone 2 civarinda) ev/oda ariyor.
Bir odasini kiralamayi dusunen varsa kendisine asagidaki telefondan ulasabilirsiniz:
07552866749
Telefonunu olamalam'dan buldum derseniz anlamayacaktir, ilker deyin en iyisi :)
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby buleno » Fri Nov 12, 2010 9:03 pm

Merhaba İlker,

Sonunda birisinden ses çıktı :) Sitelere şu anda bakıyorum ama bildik birisinden haber gelirse çok daha hızlı anlaşma olasılığı olur diye buraya yazmıştım.

Biraz önce Filiz'le konuştum, kendisi ev değil oda arıyormuş, dolayısı ile evinde oda kiraya vermek isteyen varsa, 2 hazır aday var şu anda. (Ben yeni geldiğim için ev tutamıyorum, olsa tutup diğer odasını kiraya verebilirdim :).
buleno

New postby silvertr » Wed Feb 02, 2011 6:13 am

Selamlar,
Ay sonu için bir oda bakıyorum single veya double farketmez.. Istanbuldan direk gelecegim için görmeden başlangıc için en az 5/7 gun .. arası bir yer bakıyorum. Eger hoşuma gider ve anlaşırsak bu uzun soluklu bir kiralama sürecide olur tabi :)
Last edited by silvertr on Mon Oct 10, 2011 8:54 pm, edited 1 time in total.
silvertr
ROBERT PLANT

New postby skywalker » Thu Feb 03, 2011 5:08 pm

Ben de Mart ayi icerisinde tasinmak uzere studyo daire bakiyorum, Hyde Park civarlari, veya Regent's Park - Camden civarlari bir yerde.
Ulasim: denizozger[at]gmail.com
skywalker

New postby abbulu » Thu Feb 03, 2011 5:09 pm

@silvertr

Kisa sureli kimse kiraya vermek istemez buyuk ihtimal ile, gelmeden once en az birkac gunlugune otel ayarlamanizda fayda var. O sirada da kendinize yer ararsiniz.
abbulu
ROGER WATERS

New postby silvertr » Thu Feb 03, 2011 8:21 pm

@abbulu haklısın biraz ilanlarla debelendikten sonra easy hotelden yer ayırtmayı uygun gordum.. en azından 3 5 gun nerde kalıcagım belli olur bu sırada da uygun bir oda bulurum kendime.
silvertr
ROBERT PLANT

New postby foofighter » Fri Feb 04, 2011 9:35 pm

short let studiolar var, bed&breakfast lar var. Biz bir tane short let studio da kalacagız ilk hafta Willesden Green metrosuna yakın bakalım. nasıl bilirsiniz oraları arkadaslar?
foofighter

New postby pyroCyber » Sat Apr 09, 2011 6:02 pm

Brighton'da kalan kimse var mı?
pyroCyber

New postby cazkedisi » Sat Apr 09, 2011 7:36 pm

kensington west adli budget hoteli tavsiye ederim. biz de oda bulamadan once 10 gun kadar orada kalmistik. en azindan kisin cok ucuzdu. ustelik temiz ve merkezi bir yerde. http://www.kensingtonwest.org

troy hotel de biraz daha pahali olmakla birlikte temiz ve cok merkezi, zone 1'de bir otel. odalarda internet yok ama lobide cuzi bir ucretle var. otele 5 dk. yurume mesafesinden 3 metro hatti gectigi icin her yere kolayca gidebilirsiniz. otobusle de yakin bircok yere. sahibi turk. bu otelde de kaldim, tavsiye ederim, oda kahvalti bir otel. http://www.troyhotellondon.co.uk/

biz bu iki otelde kaldiktan sonra www.spareroom.co.uk sitesinden iki oda bulduk ve 3'er ay kaldik.

easy hotel'de kalmadim, ama temel ihtiyaclari gidermesi, ucuz olmasi ve cok merkezi yerlerde olmasi bakimindan gozume guzel gorundu.
Last edited by cazkedisi on Tue Apr 19, 2011 7:38 pm, edited 1 time in total.
cazkedisi
ROGER WATERS

PreviousNext

Return to Emlakçı