Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Police Registration

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby 386-DX » Thu Oct 07, 2010 10:39 am

Kimlik, adres ve iş değişikliklerini polise 7 gün içinde bildirmeniz gerektiği hem oturma izninizle birlilkte verilen belgelerde, hem de oturma izninin üzerinde yazıyor.

Gidin kanunu açıkça ve yıllarca ihlal edin, sonra "Adam mı öldürdük kardeşim!" diye zeytinyağı gibi pişkince üste çıkın, o da yetmesin iyice seviyesizleşip memurlara bağırın çağırın.

Sizin gibi adamlar yüzünden uluslararası imajımız iki paralık. Bir de gelip marifet yapmış gibi yazmışsınız.
386-DX
ROBERT PLANT

New postby 50cc » Sat Oct 09, 2010 11:04 pm

7 Ekim'de yaptirdim registration imi. yaptirmaz olaydim. 6 saat sirada bekledim. ayaklarima kara sular indi. siradakilerin %80-90 i ogrenciydi. siz siz olun Eylul Ekim gibi gelmeyin Londra ya. her taraf ogrenci kayniyor. hosteller felan hep %100 dolu.
50cc

New postby Volkan » Sun Nov 21, 2010 7:06 pm

Merhaba,

Güncel bilgi olması açısından ben de kendi tecrübemi aktarayım istedim.

Bayramı fırsat bilerek 13 Kasım'da 1 haftalığına gitmeye karar vermiştim. Vardığım ertesi günü rastgele dolaşırken rastladığım polis merkezinden kayıt işleminin OVRO (Overseas Visitors' Records Office) denilen bir yerde yapıldığını öğrendim. Bulması çok kolay: Borough metro istasyonundan çıkınca tam karşı bina (Brandon House) Ertesi sabah 08:45'ta gittim ve önümde 5-6 kişi vardı. İşlemleri yapan teyze son derece kibardı. 1 haftalığına orada olacağıma, verdiğim adres kanıtının bir hostel faturası olmasına ve işimin olmamasına rağmen herhangi bir sorgu sualde bulunmadı. 09:30'da işim bitmişti.

Bilgileri veren polis merkezinde ise biraz ters davranıp pasaportumu alıp 5-10 dk. bekletmişlerdi. Vizeyi Temmuz'da alıp Kasım'da gelmeme takıldı polis memuru nedense. Hatta kaydımı yaptırdıktan sonra da belgeyi onlara getirmemi istediler ama OVRO'daki teyze yok öyle birşey dedi.

Sonuç olarak, biraz şansla da ilgili sanırım ama, direkt OVRO'ya gidilirse kolayca aradan çıkarılabilecek gibi bir iş gibi duruyor.
Volkan

New postby sewde » Mon Apr 11, 2011 11:54 am

hatırlamak gerekşr ki Tr de degiliz. ve ben ne olursa olsun tum kurallara uyma taraftariyim kaldiki 1 hafta once arkadasim gecikmeden dolayi kendisine gelecek cezayi bekliyor simdi.

kolay gelsin.
sewde

New postby silvertr » Tue Apr 12, 2011 9:18 pm

Geldigimden beri aynı adreste oturmuyorum ama gidipte değiştirmedim.. Bu amcalar nasıl bilicek benim taşındıgımı filan?
silvertr
ROBERT PLANT

New postby hcho » Wed Apr 13, 2011 2:48 pm

Her tasindiginda mahallenin karakoluna gidip kayit yaptirman lazim. Gerci ilk tasindiginda 2 hafta bir yerde 3 hafta baska bir yerde seklinde takildiysan kesin adresin belli olana kadar adres kaydi yaptirmana gerek yok derim.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Volkan » Wed Apr 13, 2011 3:07 pm

Ben 6 Nisan'da geldim. Oda tutunca geçen pazartesi Borough'daki OVRO'ya gittim yine. Kira kontratını uzattım ama memure bakmadı bile. Beklerken doldurduğum kağıttaki adresi direkt yazdı verdi.

Bunun dışında yerel karakolda bir kayıt daha yaptırmak gerekiyor mu?
Volkan

New postby cazkedisi » Wed Apr 13, 2011 3:45 pm

Hayır, gerekmiyor. Bundan sonraki adres değişikliklerin için yerel karakoluna gidebilirsin, Borough'a gitmek zorunda değilsin uzaksa.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby Volkan » Wed Apr 13, 2011 4:16 pm

Anladım. Teşekkürler.
Volkan

New postby pisiyan » Wed Jun 29, 2011 10:29 am

Gecenlerde adres degisikligi, is degisikligi ve pasaport degisikligini bildirmek uzere Borough a gittim. Herzamanki gibi zamaninda gitmemistim, degisikliklerin uzerinden 2-3 ay gecmisti. Oradaki polis kuralci biri cikti ve sana sozlu uyari verecegim (bir daha yaparsan da yazili), cok gecikmissin bildirmek icin ve bu suc dedi. Seni bu halde bir polis sorusturmus olsaydi 5000£ ve ya hapis cezasi yiyebilirdin dedi. Tabi ben fesubhanellah cekiyorum habire.

Ozetle:
- Adres ve is degisikligi local police office bildirilebiliyor
- Passaport degisikligi Borough ya bildirilmek zorunda

Ne olur ne olmaz tedbiri elden birakmayin.
pisiyan

New postby haphazard » Thu Jun 30, 2011 9:28 am

Is degisikligini nasil bildiriyorsunuz polise? ben bir kere gittim is degisikligi ile ilgili bilgilerinizi homeoffice gondermeniz gerek dedi bir daha da ses cikmadi.
haphazard
ROGER WATERS

New postby cazkedisi » Thu Jun 30, 2011 9:45 am

ben pasaportumu ve vizemi değiştirmek için borough'a gittim, gitmişken iş değişikliğimi de bildirmek istiyorum dedim. local police'e bildirdim ama hiçbişiy yapmadılar dedim. ama yalandı :) sorun değil, doğru olanı yaptınız dedi adam, küçük bi form verdi, oraya yazdım, ne zamandan beri o işte çalıştığımı da yazdım. oldu :) normalde local'a bildirebiliyosun, ama bizim local hiçbişiy işlemedi hiçbi yere, sallamadı pek. yani sırf iş değiştirdin diye borough'a gitmeye gerek yok.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby silvertr » Tue Jul 19, 2011 3:43 pm

Ilk geldigimde polis registeration yapmistim ama simdi oturdugum yer degisti.. degiselide 3 ay filan oluyor.. "abi gecen hafta tasindim" diye yerel karakola gitsem problem cikar mi?
silvertr
ROBERT PLANT

New postby olamalam » Wed Jul 20, 2011 9:47 am

Arkadaslar, bir onceki sayfadaki cengaver arkadas haricinde adres guncellemesini geciktirdigi icin basina is gelen var mi?

Ben 10 ay once Londra'ya tasindim, police registration'da hostel adresi verdim. Bir daha da lokal polis ofisine ugrayip adresimi guncellemedim. Basimi yana egip valla hic vaktim olmadi agam, pasam demeyi dusunuyorum :)
olamalam
ROBERT PLANT

New postby mindbender » Wed Jul 20, 2011 7:25 pm

olamalam,

ben turkiye'ye tatile gittigimde donuste tartismistim sinirdaki gorevliyle bu yuzden. Onun disinda polis istasyonlarinda sorun yasamadim (her zaman borough'da yaptirdim)
mindbender
ROGER WATERS

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü