Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Police Registration

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby olamalam » Wed Jul 20, 2011 9:13 pm

bugun is cikisi stockwell polis ofisine ugradim. (hemen evimin arka sokagindaymis yav)
seker gibi bir adama denk geldim. suanda elimde form yok, haftaya gel, ben bugunun tarihini atarim dedi.
10 ay oncesinin tarihi atilabiliyor mu demedim tabi :)

mindbender, sen giris cikislarda neden problem yasadin abi? ben su ana kadar 7 giris cikis yaptim, hic birinde yanimda police reg belgesi yoktu. sormadilar da.
olamalam
ROBERT PLANT

New postby mindbender » Thu Jul 21, 2011 9:30 pm

olamalam,
ben vize degistirdikten sonra kayit yaptirmadan cikis giris yaptim. Memur'da niye yaptirmadin diye soylendi, biraz sinir harbi oldu.
mindbender
ROGER WATERS

New postby silvertr » Thu Jul 21, 2011 10:47 pm

ben burdan buraya taşındım buda belgesi gibi bişi deniyor mu karakolda ?
silvertr
ROBERT PLANT

New postby olamalam » Fri Jul 22, 2011 8:57 am

Ben buraya taşındım, bu da belgesi deniyor.

Anladigim kadariyla bazi durumlarda belge falan sormamislar. Mantikli olani sorulmasi.
olamalam
ROBERT PLANT

New postby hcho » Fri Jul 22, 2011 9:21 am

Mahalle karakollari bu meseleyi pek bilmiyor(du). Niye geldin ki simdi diye sasiranlar falan...Bana hic belge falan sormadilar, hatta sanki Borough'da da sormamislardi diye hatirliyorum. Ne beyan ederseniz onu yaziyorlardi.

Tabi bu dediklerim 2 sene oncesi falan icin gecerli, ILR aldiktan sonra polise kayit gerekliligi kalkiyor, o zamandan beri hic gitmedim. Arada degismis olabilir.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby mindbender » Sun Jul 24, 2011 1:25 am

Borough'da ilk gittigimde bana da sormuslardi, sonrasinda beyana bakmislardi. Bir garantisi yok tabii.
mindbender
ROGER WATERS

New postby vamosbien » Sun Jul 24, 2011 5:09 pm

Rugby'den Dartford'a tasindim..biraz zamani gecirdik..yaklasik 1.5 ay sonra karakola gittim, koskoca Kent bolgesinde islemler sadece Folkstone'da yapiliyormus..yuh dedim,biraz daha gidersen Fransa'ya geciyorsun..
Folkstone'daki birimi aradim,gelmenize gerek yok dediler..pasaport ve diger belgeleri postayla yolladim carsamba gunu..alir almaz hemen damgayi basip geri yollamislar, cuma gunu tastamam elime gecti hersey..pek acisiz oldu, sevdim bu isi..
vamosbien
ROBERT PLANT

New postby olamalam » Wed Jul 27, 2011 1:12 pm

bugun is cikisi stockwell polis ofisine ugradim. (hemen evimin arka sokagindaymis yav)
seker gibi bir adama denk geldim. suanda elimde form yok, haftaya gel, ben bugunun tarihini atarim dedi.

Bugun tekrar gittim. Polis karakolu 10:00 acilacak yaziyordu kapisinda. Gorevli memmur saat 10:30'da geldi. Bana hala ellerine form ulasmadigini soyledi. Kennington polis ofisine gidecem en yakin firsatta.

Kendimi Ispanya'da hissettim valla :)
olamalam
ROBERT PLANT

New postby erdalax » Wed Jul 27, 2011 2:54 pm

Bugun Borough'a gittim. Pasaportumu degistirdigimde kendilerine haber vermedim diye biraz azar isittim. Benim anladigim kadariyla bu islemin amaci gocmenlerin gozunu korkutup buraya yerlesmelerini engellemek yoksa baska bir numarasi yok. Memur'a ben daha 2 hafta once vizemi yeniledim bir suru belge verdim orada, neden siz bilgileriniz dogrudan Home Office'den almiyorsunuz dedim, Biz bilgi almayiz da vermeyiz de kendi isimizi yapariz diye cevap verdi.
erdalax

New postby 386-DX » Thu Jul 28, 2011 10:01 am

Pasaportu değiştirdiğimde haber vermediğim için Borough'dakiler bana da kızmışlardı. Kanımca haksız değiller, sertifikanın arkasında bu değişikliklerin 7 gün içinde polise bildirilmesi gerektiği açıkça yazılmış.

Police Registration yalnızca (polisin huylandığı? terörizmle bağlantılı?) bazı ülkelerin vatandaşları için isteniyor. Tam liste şurada: http://www.uea.ac.uk/services/students/ ... ecountries
Listede kırk civarı ülke bulunuyor. Mantığını da hiçbir şekilde anlamış değilim. İsrail var ama Nijerya yok. Brezilya var ama Liberya yok.
386-DX
ROBERT PLANT

New postby olamalam » Thu Jul 28, 2011 12:54 pm

Kennington polis ofisine gittim.
cok gec kalmissin Borough'a gitmen lazim dediler. Geldim, bekliyorum bakalim. Can sikintisindan buraya yazayim dedim.
olamalam
ROBERT PLANT

New postby silvertr » Thu Jul 28, 2011 1:01 pm

@olam elinde ev kontratimi var? "gec kalmis" olmak icin ne kadar gecmesi gerekiyor acaba :)
silvertr
ROBERT PLANT

New postby olamalam » Thu Jul 28, 2011 1:34 pm

meseleyi guler yuz ve sifir azar ile hallettim.

elimdeki kagitlari gostermeden once bir merhaba, nasilsiniz cektim kadina. sonra da kusura bakmayin biraz gec kaldim dedim mahcup mahcup.
aah no problem dedi. 1 sene gec kaldigimi farkedince hmmm yapti. dedim valla daha once 2 kere clapham'a gittim, ofisi 10bucukta actilar, elimizde form yok dediler diye hayiflandim.
aaa sorry for that dedi.
it's ok, no problem dedim :)

@silvertr
kira kontratim vardi yanimda. police reg belgesinin arkasinda 7gun yazdigina gore 8. gun gec kalmis oluyorsun ;)
olamalam
ROBERT PLANT

New postby Leon » Thu Jul 28, 2011 4:45 pm

olay kontrata goreyse bi dahaki tasinmaya kadar bekleyeyim ben yav. oyle daha temiz olur o zaman... :)
Leon

New postby olamalam » Thu Jul 28, 2011 5:29 pm

aynen oyle abi :)
ama benim extension basvurusu vardi, mecburen.
olamalam
ROBERT PLANT

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü