Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby royal_blue » Sun Aug 07, 2011 1:16 am

Merhaba,
hicbirseyi tercumana vs cevirtmedik,
referans mektupları zaten ingilizce idi,
royal_blue

New postby polatolu » Sun Aug 07, 2011 5:57 am

Ama imza sirküleri veya çalıştığın şirketin resmi gazete kuruluş ilanı türkçe, onu da mı çevirtmediniz? Sanırım başvuru türkiye'den olduğu için tercümeye gerek kalmıyor.

Ben de büyük ihtimalle önümüzdeki hafta başvuracağım, belgelerimi kendim hazırladım, business planımı da. umarım benim başvurum da senin başvurun gibi hızlıca sonuçlanır. teşekkürler verdiğin bilgiler için.
polatolu

New postby serhan » Sun Aug 07, 2011 3:48 pm

Selam Arkadaslar,
Turizm ve Otel Isletmeciligi mezunu birinin Ankara anlasmasi ile yapabilecegi isler neler olabilir. Fikirlerinizi paylasirsaniz cok sevinirim. Severek yapabilecegimiz ve gecimimizi saglayabilecek kadar getirisi olabilecek her turlu is fikirlerine acigiz. En kisa zamanda bir seyler paylasirsaniz harika olur. Tesekkurler.
serhan

New postby olamalam » Fri Aug 26, 2011 1:30 pm

Selam Arkadaslar,

Vizesini uzattirirken Tier1'den Ankara anlasmasina gecen var mi?
Getirileri-goturuleri nelerdir?

Ahan da bir getirisi: ucretsiz basvuru.

Tier1 extension'da lazim olmayacak diye diplomami yanimda getirmemistim. ECAA'ya gecmeye kalkarsak diploma isterler mi? Bir arkadasin basvurusunda diplomasini verdigini okudum.
olamalam
ROBERT PLANT

New postby hcho » Fri Aug 26, 2011 1:37 pm

En buyuk goturusu, maasli calisan olarak calisamazsin.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby temren » Fri Aug 26, 2011 1:41 pm

<henüz vizesini almamış biri olarak cevaplıyorum> Benim anladığım kadarıyla her başvuru farklı değerlendiriliyor ve kesinkes şunlar gerekir diye matbu bir liste çıkaramıyorsun. Eğer iş planında kuracağın işte başarılı olacağına dair gerekçeler arasında eğitim durumun geçiyorsa diplomanı gösterebilmen gerekir. Ama eğer yaptığın işi yıllardır yaptığını belgelendirebilirsen commercial experience' ım var, eğitim durumum önemli değil diyebilirsin sanırım.</henüz vizesini almamış biri olarak cevaplıyorum>
temren

New postby olamalam » Fri Aug 26, 2011 1:51 pm

En buyuk goturusu, maasli calisan olarak calisamazsin.

Ankara anlasmasi benim icin bitmistir!
olamalam
ROBERT PLANT

New postby polatolu » Mon Aug 29, 2011 8:30 pm

@hcho, 1+3 yılı tamamladıktan sonra ve ILR aldığında maaşlı çalışan olma hakkı yok mu? Kaldı ki 1+3 ve ILR sonrasında vatandaşlık başvurusu da yapılabiliyor. Vatandaş olduktan sonra da maaşlı çalışan olunamıyor mu?
polatolu

New postby Leon » Tue Aug 30, 2011 12:52 pm

vatandas olduktan sonra olay zaten ankara anlasmasi vizesi olmaktan cikiyor. o zaman maasli calisilabilir tabi ki.
ancak ankara anlasmasi vizesi ile uk'de olanlar permanent employee olamaz, ancak contractor olarak calisabilirler.
Leon

New postby Volkan » Tue Aug 30, 2011 7:58 pm

Bu vizeyle ILR alinamiyor diye biliyordum ben:

"You will not be able to apply for permission to stay here permanently (known as 'indefinite leave to remain')."

(http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/worki ... h/workers/)
Volkan

New postby mindbender » Tue Aug 30, 2011 9:31 pm

Ankara anlasmasinin 2 ayagi var. Sirket kurarak, ILR alinabilir. O secenek yerine 6 ay part-time bile olsa UK'de calismis turklere taninan hak, ILR secenekler arasinda olmaksizin calisma izni verilmesi, bu da isin diger ayagi.
mindbender
ROGER WATERS

New postby foofighter » Wed Sep 07, 2011 11:24 am

benim kafam karisti arkadaslar.

UKBA da yazan:

If you are a Turkish national who is legally employed in the UK because you have a visa that gives you permission to work, a decision by the Association Council of the ECAA has given you certain rights. You may:

*apply for further permission to stay in the UK after you have worked here for 1 year, so that you can continue to work for the same employer (if a job is available);

*change employers after you have been working here for 3 years, if you are continuing to work in the same occupation; and

*work in any type of job for any employer after you have been working here for 4 years.

altinda da

You will not be able to apply for permission to settle here permanently (known as 'indefinite leave to remain').

simdi ben Tier 1 deyim. 6 aydir permanent bi iste calisiyorum. aldigim maasim su an icin brutte £5000 kadar eksik Tier 1 extension icin. henuz ne yapacagim bilmiyorum ama en kotu Ankara antlasmasina basvururum demistim. 2013 basinda 2 yillik vizem bitiyor. ben ilk sikta yazilandan calistigim yerde devam edebiliyorum seklinde anliyorum. bazi arkadaslar maasli is de calisilmiyor vs gibi birsey demis. yukaridaki yazilanlar ile celismiyor mu?
foofighter

New postby olamalam » Wed Sep 07, 2011 3:21 pm

iyi yakalamissin. Hemen UKBA'ya mail atmak lazim :)
olamalam
ROBERT PLANT

New postby foofighter » Thu Sep 08, 2011 9:08 am

olamalam

3 yilini doldurmamis isen ayni yerde calisma zorunlulugu biraz garip. nedeni ne acaba? bunu da sorabilir misin emailinde? sonrasinda UKBA dan aldigin cevabi bizimle de paylasabilirsen cok sevinirim. ayrica bu sorular icin hangi adrese email gonderiyorsun? Tesekkurler simdiden.
foofighter

New postby olamalam » Thu Sep 08, 2011 10:54 am

Ben soyle bir mail attim:

To:ukbapublicenquiries@​ukba.gsi.gov.uk
Subject: FAQ

Dear Sir/Madam,
I've been living and working in the UK for a year and my TIER1 visa
will expire on 20/10/2011. My nationality is Turkish. I'm working as
permanent basis and I will be working for the same employer.
I want to apply for ECAA1 in order extend my stay in the UK. Under
ECAA1, will I be able to work as paid worker for the same company?
Thanks in advance,
Kind regards

Bu arkadaslar her zaman cok net cevaplar veremeyebiliyor. O yuzden bir kerede birden fazla soru sormamaya calisiyorum.

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitec ... /ecaa1.pdf
Formun basliginda
... as an employed person ...
yaziyor.
Bir de su adreste:
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/sitec ... ised-ecaa1
To qualify for permission to stay (known as 'leave to remain') as a Turkish worker, you must:
* be a worker;
* be duly registered as belonging to the UK's labour force; and
* have been in legal employment with the same employer for at least 1 year.

diyor.

Ayrica formda istenen belgeler arasinda payslips geciyor. Burada yazanlardan maasli calisiyor isek, maasli calismaya devam edebiliyoruz anlami cikiyor.

3 sene meselesinin nedenini bilmiyorum.
olamalam
ROBERT PLANT

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü