Board index Alaturka Londra Emlakçı

London Bridge civari yasanacak yerler

Başımızı sokacak bir yer arayışı

New postby trkaky » Thu Aug 04, 2011 8:34 pm

Kolay gelsin Wallington Suttondan bir iki durak daha yakin merkeze. Tabi nerde calistiginada bagli.
trkaky

New postby Leon » Thu Aug 04, 2011 8:47 pm

Sutton'da calisiyorum. :) yurume mesafesinde baktigim evler de.
Leon

New postby pisiyan » Thu Aug 11, 2011 11:43 am

trkaky wrote:Tekrar Selamlar,

Bir kac hafta tek basima kalabilecegim bir yer aradiktan sonra nerde olursa olsun 800-1000 den asagi adam gibi bir ev bulamayacagimi anladim.

500 ila 800 arasinda studyolar var ama, bir tek tuvalet ayri. Yani mutfak, koltuk ve yatak ayni odada. Bir nevi hucre.

Yine bu fiyat araliginda ogrenci yurtlari ve bunlara benzer mekanlar var. En-suite yani tuvaleti paylasimsiz olanlari biraz daha pahali, mutfak yine 3-5 hatta 10 kisiye kadar bile paylasiliyor.

En sonunda 2 odali evlere bakmaya karar verdim. En azindan bir kisiyle paylasirim diye dusundum. Victorian dedikleri dublex ev bulmaniz zordur fakat flat tarzinda guzel secenekler var.

Suan bunu internette buldugum flattan yaziyorum. Wallingtonda 2 oda bir salon hatta 2 ayri banyosu olan bir ev buldum. Wallington calistigim yere (London Bridge) 25 dk tren mesafesinde Londra'nin merkezine gore daha sakin ve daha cok ingiliz gorebileceginiz bir yer. Simdilik gayet memnunum, hatta super bir turk marketide var high street'de!

Ev bakarken belirledigim butce: £600pcm
Suan kaldigim ev: 2+1 ensuite £550pcm hersey dahil.

Ev bakacak arkadaslara bir katkisi olursa diye yazdim

Selametle :)

Biz de o bolgeye yakin bir yerde kaliyoruz ama dedigin fiyat hakkaten cok dusuk. 550 ye ayni bolgede studio flat bile bulmak cok zor. Ben 2-3 ay once aramaistim o civarlardan 2+1 750+ di. Wallington in ulasimi fena degildir.
pisiyan

New postby Leon » Thu Aug 11, 2011 1:36 pm

arkadas galiba aylik kirayi ikiye bolmus. yani kendisine dusen payi yazmis. 1100'dur o.
yoksa 2+1 + 2 banyo 550'ye wallington'da esya'nin dogasina aykiri.

ben sutton'da 750'ye 1+1 buldum bu arada, bakalim eger bi sorun cikmazsa ekim'de gecicem.
Leon

New postby trkaky » Sat Aug 13, 2011 11:25 pm

Hayirli olsun Leon. Kaldigim evi ev sahibiyle paylasiyorum sanirim yanlis anlasilma olmus. Toplam kira ne kadar bilmiyorum da benim verdigim £550
trkaky

New postby Zeynep » Wed Sep 21, 2011 9:07 pm

Merhaba,

Ben Greenwich universitesi yakinlarinda studio yada 1+1 ev bakiyorum. Bildiginiz onerebileceginiz evler varmi? Nerden bakmaliyim evlere?

Onerileriniz icin tesekkur ederim
Zeynep

New postby Leon » Wed Sep 21, 2011 9:15 pm

www.findaproperty.com
buradan bakabilirsin.

bir de eski usul sekilde, civardaki emlakcilara gidip sorabilirsin.
Leon

Previous

Return to Emlakçı