Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Cankat Işık » Sun Dec 18, 2011 4:27 pm

Yalnız önemli bi noktayı gözden kaçırıyoruz,
Tüm başvuru evrakları istenilen şekilde kusursuz olupta vize alamayan arkadaşları okudum forumlarda.
Bunu neye bağlıyosunuz ve nasıl değerlendiriyosunuz?
Diğer forumlarda birçok yazılar var bununla alakalı ????
Cankat Işık

New postby polatolu » Mon Dec 19, 2011 11:41 am

Merhaba Arkadaşlar,

28 Kasım'da teslim ettiğimiz evraklar sonrasında 9 Aralık'ta görüşme için arandık. 14 Aralık için tarih verdiler ve vizemizi aldık.

GOK Immigration ile calistik, oldukca verimliydi ve basvurumuzla ilgili bircok engel vardi. Hepsini birlikte calisarak duzenledik belgelerimizi hazirladik, sorun cikmadan da vizemizi aldik.
Last edited by polatolu on Mon Dec 19, 2011 1:19 pm, edited 1 time in total.
polatolu

New postby Nova » Mon Dec 19, 2011 1:17 pm

Hayirli olsun, Polat Kardesim. Umarim burda da basarili olursunuz. Sen de esin de en iyilere layiksiniz. Gelince gorusecegimize eminim zaten. Iletisim bilgilerim var sizde. Yoksa da mail ile gonderirim.

Cankat Isik, o koydugun evraklar tabi ki faydali olacaktir. UK tecrubesi buyuk bir arti. Gerci guvenlik sertifikasi ev tekstili isi ile alakasiz ama yine de belge belgedir diyelim.
Nova

New postby Nova » Mon Dec 19, 2011 1:21 pm

Deniz GOK ile calisip vizeyi alamayan yok heralde su ana kadar sitede. Bu basligi acan arkadas bile onun ile almisti, seneler once. (Outsider) Helal olsun diyorum ve seneye vize uzatiminda da kapisini caliyorum.
Saygilarimla.
Nova

New postby polatolu » Mon Dec 19, 2011 1:46 pm

Teşekkürler @Nova,

Bence de Deniz GOK ile calisip alamayan yoktur. Cok titiz çalıştığı için başvuruda hiç boşluk kalmıyor bu da kabul demek zaten. Gerekli belgeleri ve bilgileri kendisine ilettikten sonra iş planımızı ve başvuruyu hazırladık. Ayrıca bizi görüşme için çok iyi hazırladı, onun da çok faydası var.
polatolu

New postby Cankat Işık » Mon Dec 19, 2011 8:25 pm

Polatolu bende tebrik ederim sizleri.
Çok teşekkür ler Nova.Etkisi olmayabilir doğru( security licence'ı alabilmek için çok kan ter dökmüştüm ordaki bürokrasiyle)
Açıkçası Deniz Gokis'i birkaçkez aradım tr telini ammma ulasamamistim kendilerine.Fakat Yeri zannediyorum Antlya'da.
Cankat Işık

New postby polatolu » Mon Dec 19, 2011 8:32 pm

@Cankat Işık

Deniz GOK aslinda Londra'da yasiyor, ofisi de orada, sanırım sitesindeki telefondan bahsediyorsun. UK telefonundan veya mail adresinden ulasabilirsin.
polatolu

New postby Nova » Wed Dec 21, 2011 7:23 pm

O telefon numarasi Turkiye'den herkes yurtdisini arayamaz diye alinmis sanirim. O numarayi arayinca belki Londra'ya yonlendirilmistir veya sadece telesekreter mesaji alarak geri aranma saglayan bir sistem de olabilir. Emin degilim.
Nova

New postby htc » Sat Dec 24, 2011 6:42 pm

Herkese Merhaba,
Ben Ankara Anlasmasi ile ilk yilimi doldurdum simdi 3 yillik icin basvurumu yapacagim. Ilk yil avukat araciligi ile yapmistim ama simdi kendim yapmayi planliyorum.. Acaba son zamanlarda basvurusunu benm gibi kendi yapmak isteyen kimseler var mi aranizda eger oyle ise bilgi alisverisinde bulunmak isterim..
Tesekkurler simdiden..
htc

New postby Cankat Işık » Wed Dec 28, 2011 9:41 am

Nova

,tam 3 hafta oldu bi ses seda ,tık yok olumlu olumsuz.
Bekliycez maalesef :((((
Acaba çok mu yoğunluk vardır?
Cankat Işık

New postby miyu » Thu Dec 29, 2011 6:30 pm

Selam millet;

ECAA1 ile basvuru yapildigi zaman processing times nedir bilen var mi? Uk Border Agency`de ariyorum yarim saattir ama bulamadim bir turlu. En son olamalam basvuru yapmisti, baska basvuru yapan da olmustur belki.

Bir de sirketten employment`inizin devam edecegine dair aldiginiz mektupta sirket ne yazdi?

Simdiden tesekkurler.

Edit: olamalam `in bu konudaki eski mesajini simdi gordum. olamalam , senin vizeyi 5 gunde bastiklarini ve 2 senelik vize verdiklerini yazmissin. Vizeyi neden 2 senelik bastilar acaba, ben 1 senelik basiyorlar diye okumustum . Sirketten aldigin mektupta 2 sene employ edecegiz falan mi yaziyordu? Benim calistigim yerde 1 senem yeni doldu. Temmuzda tier1`imin suresi doluyor ve yeterli maasi almadigim icin tier1`i uzatamiyorum. Nisan gibi ECAA1`e basvuracagim ama sirketten nasil bir mektup almam gerekiyor kafam karisti. Benim sirket buyuk bir banka oldugu icin proses cok, HR kil, mektubu 1 ayda binbir eforla ancak alirim herhalde.
miyu

New postby Nova » Mon Jan 02, 2012 10:07 pm

Cankat Işık wrote:Nova

,tam 3 hafta oldu bi ses seda ,tık yok olumlu olumsuz.
Bekliycez maalesef :((((
Acaba çok mu yoğunluk vardır?

Son 2 haftadir Noel, yeni yil vs derken bir dolu tatiller oldu. Bu sebeple Home Office calismadi. Belki de o yuzden surec uzamistir.
Nova

New postby Cankat Işık » Sun Jan 08, 2012 4:14 pm

@ Nova

Mülakata çağrıldım.Olumlu geçer umarım.
Daha evvelki yazılarda arkadaşlar mülakat tecrübelerini paylaşmışlardı.
İş planı ile alakalı sorular(marketing vs.) yöneltilcek.
Daha başka neler olabilir? Sonucu ne zaman bidirirler acaba?
Cankat Işık

New postby Cankat Işık » Fri Jan 13, 2012 4:05 pm

Sonunda vize alanlar kervanına katıldım.
Cankat Işık

New postby Cankat Işık » Fri Jan 13, 2012 4:07 pm

Değerli forum üyesi arkadaşlarıma teşekkür ederim
Cankat Işık

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü