Board index Alaturka Londra Hyde Park

Londra'da bulamadiklarimiz/ tr'den ozlediklerimiz

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby diyab » Sun Oct 04, 2009 7:42 am

@merci
Hmm hic dikkatimi cekmedi, derisi soyulmustur taniyamamisimdir heralde.
Thames nehrinden seebass ve eel yedik su ana kadar. Kimle yediysek begendi, marketten alinandan daha lezzetli oluyor, yoo beles oldugu icin degil:) Kirlilik olayina gelince, Asi nehrine gore Thames oldukca temiz kaliyor, yazlari da kokmuyor:)
Uyanık TV şimdi App Store'da! Kullanın kullandırın efenim...
http://itunes.apple.com/tr/app/uyan-k-t ... 70868?mt=8
diyab
ROBERT PLANT

New postby merci » Sun Oct 04, 2009 9:12 pm

Diyab
Alinasin diye soylemedim, sagligimiz tek luksumuz buralarda.
Asi nehriyle ilgili sunu soylemek istiyorum.

Asi nehri ustunde Suriye 'nin barajlari vardir. Suriye 'nin ne kadar su sikintisi icinde oldugunu dusunursen, yazin tum suyun tutuldugunu, ayrica Turkiye sinirlarinda da baraj var ustunde , dolayisiyla nehir neredeyse oluyor.
son 15 yildir nehri besleyen bir cok kolunu keserek nehiri neredeyse oldurduler.

Asi nehrinin yilan baligi da unludur. Antakya nin yilan baligi sisi de dolayisiyla. Artik yenildigini sanmiyorum. Sahiden nehir cok kirli, cok uzucu.
merci
ROBERT PLANT

New postby larien » Wed Oct 21, 2009 11:04 am

Merhaba,

Londra'da yaşayanlara bir şey sormak istiyorum. Ne kadar süredir yaşadığınıza göre değişir elbette ama bir şeyleri özleyip keşke Türkiye'de olsaydım, ben burada ne yapıyorum dediğiniz oluyor mu hiç?

Diğer pek çok Avrupa şehrinden yaşayıp bir süre sonra dayanamayıp dönen pek çok arkadaşım var. Bana Londra diğer şehirlerden daha farklı geliyor.. Her ulustan insanların yaşaması, daha dinamik olması nedeniyle ama şu ana dek hep turistik veya iş amaçlı gördüm ben.. Yaşamak nasıl bilemiyorum.. Orada yaşayanlar düşüncelerini paylaşırsa çok sevinirim.

Şimdiden çok çok teşekkürler!
larien

New postby larien » Wed Oct 21, 2009 11:05 am

Merhaba,

Londra'da yaşayanlara bir şey sormak istiyorum. Ne kadar süredir yaşadığınıza göre değişir elbette ama bir şeyleri özleyip keşke Türkiye'de olsaydım, ben burada ne yapıyorum dediğiniz oluyor mu hiç?

Diğer pek çok Avrupa şehrinden yaşayıp bir süre sonra dayanamayıp dönen pek çok arkadaşım var. Bana Londra diğer şehirlerden daha farklı geliyor.. Her ulustan insanların yaşaması, daha dinamik olması nedeniyle ama şu ana dek hep turistik veya iş amaçlı gördüm ben.. Yaşamak nasıl bilemiyorum.. Orada yaşayanlar düşüncelerini paylaşırsa çok sevinirim.

Şimdiden çok çok teşekkürler!
larien

New postby Leon » Wed Oct 21, 2009 11:09 am

genelde arkadaslari aileyi sevgilini falan ozluyorsun. istanbuldan geldiysen belki istanbulu ozlersin, tabi trafigini degil de guzel yanlarini.

ama londra guzel bi sehir, dikkat ettiysen ozlenen seyler olarak insanlari saydim sadece, onun disinda burada yasamak rahat, kolay...
Leon

New postby mindbender » Wed Oct 21, 2009 2:02 pm

larien, benim bu konuda zorlandigim tek sey arkadaslik, arkadaslari ozleme durumu.

Her ne kadar her milletten insan olsa da yinede ana dilini konustugun/ayni kulturu oyle ya da boyle paylastigin insanlarla kurdugun iletisimi yakalamak zor gibi.
mindbender
ROGER WATERS

New postby davsan » Thu Oct 22, 2009 7:00 pm

@mindbender

haklisin, ayni dil baska bir sey.ama burda da kocamaaan bir turk kominitesi var ya... yani su kuzey londra'dan bahsetmiyorum. bizler gibi sonradan gelenlerden bahsediyorum.

ben kendi adima, 4 yildir burdayim, cok guzel (Turk) arkadaslar edindim, bu anlamda Turkiye'yi pek ozlemiyorum... eski arkadaslami ozluyorum muhakkak ama, tr'de de olsam ayni sehirde olmaya bilirim hepsiyle zaten...
davsan
BAŞKAN

New postby mindbender » Thu Oct 22, 2009 9:15 pm

@davsan

evet orasi oyle ancak, genelde benim arkadaslarimla olan dialogum 10 yildan uzun bir sureye dayandigi icin bu sekilde goruyor olabilirim, kisiden kisiye degisen bir sey, kendi acimdan zorlandigim tek noktanin bu oldugunu anlatmak istemistim :)

sanirim ikinci sirayi yemekler alir, yemek konusunda sikinti var. :D
mindbender
ROGER WATERS

New postby erkut » Fri Oct 23, 2009 8:22 am

mindbender,
dönünce de bizi özlersin bak. Bu böyle bi kisirdöngü iste. Ömür boyu birilerini, bi seyleri özleyeceksin.

konfücyus erkut :P
erkut
ROGER WATERS

New postby hcho » Sun Jan 01, 2012 7:36 pm

Salep arayip da bulamiyorsaniz Chai Latte'yi deneyin, tadi bayagi yakin.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby cazkedisi » Tue Jan 03, 2012 2:14 pm

kahve dünyası salep getirdi, fena değil :)
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby hcho » Tue Jan 03, 2012 4:29 pm

Getirdi derken, pakette mi satiyor?
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby cazkedisi » Tue Jan 03, 2012 4:54 pm

evet, hem tin'de satılıyor, hem de orada içilebiliyor.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby cazkedisi » Wed Jan 04, 2012 10:09 am

bu arada türk kahvesini özleyip yapmaya üşenenler varsa kahve dünyasında o da hiç fena değil. çikolata fondüsü ve çikolata kaplı lokumu da tavsiye edilir :) fiyatları çok makul. bazen sıra beklemek gerekebiliyor ama.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby silvertr » Wed Jan 04, 2012 10:13 am

ben gevrek sokak simitini ozluyorum burda.. pastene simiti buldum o da kesmiyor..
silvertr
ROBERT PLANT

PreviousNext

Return to Hyde Park