Board index Alaturka Londra Emlakçı

temizlikci

Başımızı sokacak bir yer arayışı

New postby nigiri » Sat Nov 27, 2010 10:25 pm

daha once benzer bir konu acilmis, tekrar gundeme getireyim. wimbledon common bolgesinde evde temizlik/utu icin birisini ariyoruz. gunleri nasil seciyoruz, ajans ya da ajanssiz guvenilir birisini bulmanin yollari nelerdir?
nigiri

New postby cazkedisi » Mon Jan 10, 2011 10:11 am

marketlerde ilan asılıyormuş bu konuda, yerel gazetelerde de ilanlar varmış.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby chi » Tue Jan 18, 2011 2:01 pm

Temizlik sirketi olarak calisan turkler var o bolgede evlere duzenli gidiyorlarmis, bu numaradan ulasilabilir: Onur +447501996451
chi

New postby cazkedisi » Wed Feb 23, 2011 10:17 pm

ajanslarda guvenlik konusunda sorun olmaz diye tahmin ediyorum. cunku temizlikcilerin referanslarini kontrol ediyorlar, onlara egitim veriyorlar. gunu siz secebiliyosunuz ve hep ayni temizlikci geliyor. bazilari malzemelerini bile kendileri gonderiyor. bunlar guzel yanlari. yalniz onlar en az 3-6 ay anlasma yapiyorlar sizinle ve direct debitle kartinizdan cekiliyor bu para. yani temizlikciyi begenmezseniz degistiriyorlar ama o ajansla calismak zorundasiniz uzun sure. ayrica bircok ajans gelen temizlikci senin calisanindir, evinin sigortasina ekleteceksin, basina bisiy gelirse sen sorumlusun diyor. bunun icin ben pek sicak bakmadim ajans olayina. bir internet forumundan polonyali bir kiz buldum, ingilizcesi yok ama iyi temizliyor evi, fiyati da uygun.

bu arada ajanssiz temizlikci ucreti londra'da saatlik 8 pounddan basliyor, daha ucuzunu duymadim. 11'e bile cikabiliyor bu rakam. tam gun gelenini de gormedim, gunde 3 saat filan gelip gidiyorlar. ince is falan da pek beklemeyin bence :)
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby cazkedisi » Fri Mar 18, 2011 9:50 am

young turks club email listesinden böyle bir mail geldi:

"Merhaba Arkadaslar,

Yakin bir tanidigim duzenli calisabilecegi temizlik isleri ariyor. Su an icin gittigi iki aile var ve ikisi de ev anahtarlarini teslim etmis durumdalar. Turkiyeden alisik oldugumuz temizlik anlayisi ile calisiyor, herseyi kaldiriyor, altini ustunu siliyor, ve ayrica "common sense"'i cok yuksek, yani soylenmesine gerek kalmadan, kendisi gorup, dusunup, hallediyor. Sadece isimi yapayim cikayim mantigi ile degil, en fazla ne yapabilirim diye dusunuyor ve temizlik ile ayni anda birkac cesit yemek de cikarabiliyor, ya da yogurt mayaliyor bir yandan vs. Yani isini severek ve hakki ile yapan bir kadin. 4 cocuk annesi olmanin verdigi pratiklik de var tabii.

Temizlik ve yemek konusundaki tum ihtiyaclariniz icin guvenle evinizi teslim edebileceginiz birisi. Aklinizda olsun.

Ihtiyaciniz varsa, lutfen kendisi ile benim adimi vererek iletisime geciniz.
Gulay Abla: 07960772956

Cok tesekkurler,
Seda"
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby silvertr » Sun Aug 05, 2012 8:14 pm

merhaba arkadaslar
temizlik konusunda son zamanlarda deneyimi olan oldu mu?
Iletisim bilgilerini paylasirsaniz sevinirim.
silvertr
ROBERT PLANT

New postby seyn » Thu Aug 30, 2012 2:12 pm

Daha once iki kere bir sirket uzerinden temizlikcileri denedik, ancak malesef hicbirinden memnun kalmadik,

Daha sonra bir Turk ogrenci bulduk cok memnunuz, ancak yakin zamanda o da Turkiyeye donecek, umarim yerine birini bulabiliriz.

Muhtemelen bir daha yabanci temizlikci denemeyecegiz.
seyn

New postby haphazard » Tue Jul 30, 2013 1:41 pm

Arkadaslar guney bati bolgesinde calisan tanidiginiz temizlikci var mi? Turk olursa cok daha iyi olur.
haphazard
ROGER WATERS

New postby cazkedisi » Wed Aug 07, 2013 6:16 pm

@haphazard

Bana gelen bir Portekizli kadın var, işi fena değil. Çok ucuz değil ama güvenilir, anahtarı bırakıyorum valla. Ben de arkadaşın referansıyla almıştım. Kendisi zone 2'de oturduğu için Oyster farkını verirsen geliyor. Çarşambaları boş şu an. İstersen numarasını verebilirim.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby haphazard » Thu Aug 08, 2013 8:53 am

cazkedisi, sagolasin. Brixton'da zone 2'de ama tube'dan sonra bi 10 dkka yurume mesafesi var. Gerci otobusede binebilir, neyse gider aliriz artik :) Carsambalari olur gibi. Saat ucreti mi veriyorsun? Ne kadar istiyor saatine?
haphazard
ROGER WATERS

New postby cazkedisi » Fri Aug 09, 2013 10:01 am

evet, saati 10.50 pound, sen oyster farkı vermiceksin bu durumda. bana evin uzak diye en az 3 saat gelirim demişti, ama iki haftada bire tamam dedi. sana asgari saat koymayabilir. stockwell'de oturuyor çünkü. benim ev küçük olduğu için temizliği 2 saatte bitiyor, son saat ütü veriyorum. yalnız tahminen 40 yaşlarında, çok hızlı değil. ama hızlı ve kötü yapacağına adam gibi yapmasını tercih edersen ideal.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby haphazard » Mon Aug 12, 2013 12:47 pm

cazkedisi, cok sagolasin. kulaga gayet iyi geliyor bana; hem cok yakin hem de eger senin onayini aldiysa biz de bir deniyelim derim.
haphazard
ROGER WATERS

New postby eycu » Wed Aug 14, 2013 9:07 pm

Ben kullanmadim ancak buradan da temizlikci arayabilirsiniz!
https://www.teddle.com/
eycu

New postby cazkedisi » Mon Aug 19, 2013 6:34 pm

@haphazard

kusura bakma, foruma girmediğim için mesajını yeni gördüm. numarası 078 5066 8781, adı lucia. ingilizcesi çok iyi değil, onun için textleşmenizi öneririm :) inşallah memnun kalırsın :)
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby haphazard » Tue Aug 20, 2013 9:56 am

sagolasin cazkedisi. mesaj aticam bugun :)
haphazard
ROGER WATERS

Next

Return to Emlakçı