Board index Alaturka Londra Hyde Park

Londra'da Kitap Bagislanabilecek Yerler

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby tuul » Mon Oct 08, 2012 9:41 pm

West London Turkish School hafta ici saat 10:00-14:00 arasinda kitap bagisi kabul edebiliyormus. info@westlondonturkishschool.co.uk adresinden daha fazla ayrinti alinabilir.

Adres:
West London Turkish School held at
Sion-Manning RC Girls School
St. Charles Square
W10 6EL

Turkce kitaplar icin Yunus Emre Kultur merkezi de bir secenek olabilir.
Diger bazi alternatifler: http://www.meblem.org.uk/turk_okullari.php

Ingiliz kuruluslari arasinda ise Oxfam herhalde en iyi seceneklerden biri.
Last edited by tuul on Fri Oct 26, 2012 8:59 pm, edited 1 time in total.
tuul

New postby cazkedisi » Tue Oct 09, 2012 11:16 am

teşekkürler tuul, bende de vardı bağışlanacak şeyler.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby hcho » Tue Oct 09, 2012 6:12 pm

Bu Oxfam ve turevi charity'lerde bagislanan meblagin sadece %10nunun ihtiyac sahibine gittigini biliyor muydunuz? Gerisi maas, masraf ve sair adi altinda charity tarafindan harcaniyor. Aklinizda bulunsun.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby HSAG1D » Wed Oct 10, 2012 8:17 am

@hcho,

verdigin bilgi tamamen yanlis ve sana boyle asilsiz bir iddia ile insanlarin ihtiyac sahibi insanlara yardim etmelerine mani oldugun icin teessuf ediyorum.

http://www.oxfam.org.uk/donate/how-we-s ... 2012-06-13

oxfam benim gordugum en seffaf organizasyon, yukardaki web sitesinden bagimsiz denetim raporlari dahil her turlu bilgiye ulasabilirsin.
HSAG1D
ROBERT PLANT

New postby hcho » Wed Oct 10, 2012 6:33 pm

O rakamlarin masajli olduguna dair guclu iddialar var. Buradan Etiyopya gonderdikleri calisanlarin, gonullulerin masraflarini da Etiyopya'ya harcadik diye gosterdikleri soyleniyor. Konu para olunca aksi ispatlanana kadar herkes sucludur. Bagislarinizla orta ve ust sinifin cocuklarinin "gap year" maceralarinin sponsrolugunu yapiyor olmaniz, muhtaclara yardim ediyor olmanizdan daha buyuk ihtimal malesef.

Organize hayir ve yardim islerine etik olarak da karsiyim, o ayri mesele.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby olamalam » Fri Oct 12, 2012 6:50 am

@hcho

Gördüğüm kadarıyla yine altı boş iddialar, yaratıcı tanımlamalarınla ve aşırı şüpheci tavrınla ortalığı fişeklemeye devam ediyorsun.

Konu para olunca aksi ispatlanana kadar herkes sucludur.

Benim bilgiğim konu ne olursa olsun aksi ispatlanana kadar herkes masumdur (masumiyet karinesi). Öyle olmasa ben de seninle ilgili parasal bir iddia atardım ortaya ve senden suçsuz olduğunu kanıtlamanı isterdim. Kulağa saçma geliyor tabi.

Hemen konusu para olan bir örnek verelim. Örneği de oturmuş, güvenilir bir hukuk sistemi olan bir ülkeden verelim. Yine başka bir "yardım kuruluşu" olan Deniz Feneri'nin Almanya'da suçluluğunun kanıtlanana suçlu muamelesi görmemesi.

Diğer bir konu da:
O rakamlarin masajli olduguna dair guclu iddialar var. Buradan Etiyopya gonderdikleri calisanlarin, gonullulerin masraflarini da Etiyopya'ya harcadik diye gosterdikleri soyleniyor.

Elimizde iki veri var, bizi adamların official web sitelerinde cümle aleme duyurdukları oranlar, bir de senin yukarıdaki iki cümlen. güçlü iddialar var falan. :)
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby hcho » Fri Oct 12, 2012 6:01 pm

http://www.antarchia.org/en/content/10- ... very-pound

Simdi bu yukaridaki linki yazari bir otorite oldugu icin vermedim. Adam benim oturup uzun uzadiya yazacaklarimi 3 asagi 5 yukari yazmis.

Yardim kuruluslarinin seffafiligi ve verimliligi yillardir konusulan, tartisilan bir konu. Her yardim kurulusu ortaya bir takim rakamlar dokuyor ama supheleri gidermeye yetmiyor. Gazeteleri, BBCnin tartisma programlarini falan biraz daha dikkatli takip edin, bahsettigim rakamlarin oralarda da zikredildigini goreceksiniz. Neticede yazdigim rakami da kafamdan atmadin, okudugumu, seyrettigimi yaziyorum. Konu para olunca donecek dolabin, cevirilecek uckagidin haddi hesabi olmadigini ortalama Turk vatandasi tecrubesi ile bildigimden, kotumser tahminlere daha cok itibar ediyorum.

@olam
Ad hominem ile girip, straw man ile cikmissin. Tartisma adabini ogrenemeden buradan gitmis olmana uzuldum.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby olamalam » Sat Oct 13, 2012 8:07 pm

aslinda su anda londradayim :)
kimseye onceden haber veremedim, kusura bakmayin. son anda bu haftasonu duzenlenen bir salsa etkinligine gelmeye karar verdim. diger basligin konusu ama gelir gelmez istanbulun beni ne kadar bezdirdigini farkettim.

neyse, evet, ortaya konan rakamlar supheleri ortadan kaldirmaya yetmeyebilir, sizin gibi asirinin asirisi supheci bir insan da suphe ile yaklasabilir, para vermek zorunda da degil. ama sucsuzlugu kanitlanana dek suclu sayilmasi ne demek yahu? :)
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby hcho » Mon Oct 15, 2012 8:23 am

Soyle yazmam gerekiyordu sanirim:

Suclulugu kanitlanana kadar herkes masumdur seklindeki hukuk ilkesine para soz konusu olunca kişisel olarak itibar etmiyorum, tam tersine aksi ispatlanana kadar herkesi suclu sayiyorum.

Hafazanallah bu ilkeyi bilmeyenler olabilir, benim yuzumden yanlis ogrenebilirler. Benim postumu yuksek lisans tezine kopyalayanlar olabilir, haybeye red yerler falan...
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby olamalam » Mon Oct 15, 2012 11:08 am

hcho wrote:Soyle yazmam gerekiyordu sanirim:

Suclulugu kanitlanana kadar herkes masumdur seklindeki hukuk ilkesine para soz konusu olunca kişisel olarak itibar etmiyorum, tam tersine aksi ispatlanana kadar herkesi suclu sayiyorum.

Hafazanallah bu ilkeyi bilmeyenler olabilir, benim yuzumden yanlis ogrenebilirler. Benim postumu yuksek lisans tezine kopyalayanlar olabilir, haybeye red yerler falan...

yok abi, seni az çok tanıyanlar yazdığının kişisel görüşlerin olduğunu tahmin edecektir. ben yine de itiraz edeyim dedim. düzeltme için teşekkürler.

bu arada senin de şirketinden zimmetine para aktardığın ile alakalı söylentiler var. yalan mı?
olamalam

Londra yollari tastan...
olamalam
ROBERT PLANT

New postby hcho » Mon Oct 15, 2012 11:19 am

Begenmeyen guzel kizina almasin diyorum. Para iliskisine girecegimiz biri sorarsa onlara da kayitlarimizi dokeriz.
hcho
BRUCE DICKINSON

Return to Hyde Park