Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Police Registration

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby HSAG1D » Thu Jul 19, 2012 11:47 am

ya arakadaslar bu police registration postunu okuyunca ben hayretlerden hayretlere gark oluyorum. yabanci bir ulkede yasiyorsunuz. girmek icin aldiginiz vizenin ustunde kocaman yaziyor su kadar gunde gidip polise kaydolun diye. kaydolmayan arkadaslar var.

kayit olunca verilen belgede kocaman yaziyor durumunuzda su su degisiklikler olunca gelin bildirin diye. bildirmeyen arkadaslar var.

sonra yine regitration'da yaziyor kocamanihmal ederseniz su kadar ceza ve yeni vize basvurularinizda sorun olabilir diye. polisle veyahut havaalanindaki gorevliyle bu hatirlatilinca kavga edenler var.

immigration diye hergun tv'de bagiriyorlar, conservative party elinden gelse kesecek tum immigration'i. vize basvurularinda artik olmadik seylerden geri cevirme hadiseleri duyuyoruz. en ufak acikta vize uzatiminin ve dahi vatandasligin tehlikeye girmesi soz konusu. hala police registartion cok da muhim birsey degil diyenler var.

yani bir kural konmus, begenirsiniz begenmezsiniz. sacma olabilir mantikli olabilir. ama kural bu, vizenin ustunde bile yaziyor. bu kurala uymamak, sonra da bas belaya girince sikayet etmek nedir, anlamiyorum samimi olarak.
HSAG1D
ROBERT PLANT

New postby main » Thu Jul 19, 2012 12:08 pm

liste su:
1) change of address
....
2) temp absence from your address
....
3) changes to any of the details recorded overleaf:
any changes which affect your reg such as name change, marital stat nationality, passport or other document for establishing idendity and nationality, employment, business, profession or occupation

eger bu degisiklik 3. maddeye dahil ise daha acik olmaliydi diye dusunuyorum.
main

New postby abbulu » Thu Jul 19, 2012 12:13 pm

bana gayet acik geliyor, daha nasil bir aciklik olmasi lazim sence?
abbulu
ROGER WATERS

New postby main » Thu Jul 19, 2012 12:27 pm

abbulu,
senin onceki mesajindan alinti yapiyorum
"5- vize degisikligi"
ne guzel demissin
main

New postby abbulu » Thu Jul 19, 2012 12:32 pm

:))

bende senden alinti yapayim o zmn

..other document for establishing idendity and nationality, employment, business, profession or occupation...

"employment, business, profession or occupation" , en basta kapsayacagi belge calisma iznin yani vizen.

Kagitta tam olarak yazan su anda aklimda degil ama vize yazmiyorsa bile, vizeyi en basta aklina getirecek bir cumle vardi diye hatirliyorum.
abbulu
ROGER WATERS

New postby London » Thu Jul 19, 2012 1:05 pm

kurala uymamak degil de, soyle bir durum var,
mesela orada temp absence from your address var, ben bunu gidip bildireyim dedim, gerek yok dediler, hic bir islem yapmadiler, hem de bayag borough'ya kadar gittim yani.

e boyle olunca dogal olarak biz de lackalastiriyoruz durumu, zaten turkuz.

ha tabi hepten kaydolmamak ayri bir sey de... onun disindakileri ben acikcasi cok da acayip gormuyorum.
London

New postby abbulu » Thu Jul 19, 2012 1:31 pm

Ufak tefek gecikmelere zaten tolerans gosteriyorlar.
abbulu
ROGER WATERS

New postby 386-DX » Fri Jul 20, 2012 1:30 pm

Yukarıdakilere ek olarak uzatılan oturma izninde de "Report extension to the police." diye yazıyor.
386-DX
ROBERT PLANT

New postby main » Fri Jul 20, 2012 9:15 pm

386,
yok hocam, en azindan benimkinde "Report to the police." yaziyor sadece. elime aldigim ilk gun bunu okuyup "e zaten ben kayitliyim" diye gecirdim icimden o nedenle. registration formunun ilk damgasinin oturum izninin gecerlilik tarihini icerdigi dikkati cekmedi maalesef. neyse, ben bu bahaneleri 6 aylik gecikmeyi aciklamak icin 2013 sonuna sakliyorum artik. :)
main

New postby sahin mersin » Tue Aug 07, 2012 11:13 pm

slm benim sorum bu konuda bilgisi olan arkadaslar yardimci olurlarsa sevinirim ben iskocyada yasiyorum ankara anlasmasinda 3 yilim bitmek uzre serbestlik almak icin basvurucam )polis kaydimi ilk geldigimde yapmistim ve bana bununla ilgili belge verdiler fakat ben uc yili aldiktan sonra londra dininda yasadigim icin ki kucuk bir koy burasi her adres degistigimde yerel polis ofislerine gidip degisiklikle ilgili bilgi verdim yani kisacasi polis kaydimi yaptirdim elimdeki belgede hepsi mevcut fakat pasaportumdaki son aldigim 3 yillik vizemin uzerinde digerlerinde olan muhur yok bu sorun teskil ederim mi
sahin mersin

New postby miyu » Fri Aug 17, 2012 6:00 pm

Selam Sahin;

Ben birkac hafta once TIER1`dan ECAA1`e gectim. Police registration icin gittigimde sadece TIER1 aldigimda bana verdikleri forma yeni bir kayit girip ECAA1 vizemin bitis tarihini yazdilar. Yeni vizemin uzerine muhur basmadilar . Bana polis kaydin olduktan sonra bir sorun cikmaz gibi geliyor. Sonucta sen polis kaydini yaptirmissin, muhur basmalari gerekiyorduysa senin hatan degil ki. Bir ara unutmasam burada gocmen kayitmariyla ilgilenen ofisi arayip soracagim muhur isini . Sorunca sonucu buraya yazarim.
miyu

New postby merope » Mon Feb 11, 2013 6:41 pm

Arkadaslar ben ilk geldigimde police registration'ı yaptırmıştım. ancak vize uzatma sonrası yaptırmam gerektiğinin farkında değildim. Geçen hafta taşındığımız için h.sonu police registration'a gittim ve nahoş bir sürprizle karşılaştım.
Bana extension sonrası neden gelmedin deyip bastılar warning'i. Ben sadece adres değişikliğinde gelinecek sanıyordum. İşin tuhafı eşim benden bir gün önce gitmişti, ona sadece sözlü uyarı yapmışlar, uyarı basmak falan yok. sanırım ben yanlış adama denk geldim :(
Bu warning vize uzatmalarda ya da ILR'de karşıma sorun olarak çıkar mı?
merope
ROGER WATERS

New postby 386-DX » Mon Feb 11, 2013 7:12 pm

Geçmiş olsun. Forumlarda okuduğum kadarıyla bir tane warning yemekten bir şey olmuyor.

Bu arada pasaportunuzu yenilerseniz onu da registration'a işletmek gerekiyor. Ben de zamanında bu yüzden biraz fırça yemiştim :)

İş değişikliklerini bildirmeyi de unutmamak gerek. Karakollarda bunu pek bilmiyorlar, bazen registration'ın arkasındaki yazıyı göstermeniz gerekiyor.

Göçmen karşıtı politikaların her geçen gün arttığını düşünürsek bence bu işleri ihmal etmemek, şansa bırakmamak lazım.
386-DX
ROBERT PLANT

New postby haphazard » Tue Feb 12, 2013 9:48 am

Ben bir kere is degisikligini bildirmek icin gittim, bunu bize bildirmenize gerek yok Home Office'e bildirin dediler gonderdiler. Bir daha gittim yine ayni muamele olunca degisiklidi ile ilgili hic bisey kaydettirmedim bugune kadar. Extension alirken bir sorun cikmadi ama extension alirke Police Reg gonderdim mi sahsen hatirlamiyorum.

Isin en ilginc tarafi pasaportun her degistiginde gidip update etmek zorunda olmak.. Ben geldigimden beri bu 3. pasaportum ve hic birini kaydettirmedim anlasilan bu UK deki son ayim olabilir.
haphazard
ROGER WATERS

New postby merope » Tue Feb 12, 2013 9:58 am

police registration dokumani olmadan extension'a basvuruluyor mu, bence gondermissinizdir :)
ya bu adamlarin hicbiri ne yaptiklarini bilmiyor bence, arada durumdan vazife cikarip sacmalayanlar oluyor iste.
Milton Keynes'de yasarken ben de polise gitmistim, hic ilgilenmediler ayni senin dedigin gibi, daha yasamadigim, 1 ay sonra tasinacagim adrese registration'u bastilar gectiler.
Yine de 386 dx e katiliyorum bu ihmal edilmemesi gereken bir konu. is degisikligi onemsiz olabilir ama adres ve pasaport degisikligi onemli.
benim sasirdigim her seyin milyon kere tembihlendigi bu sistemde vize uzatmalarda polis registration'a gidilmesi gerektiginin nasil tembihlenmedigi. tembihlenmeye alismisim.
merope
ROGER WATERS

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü