Board index Alaturka Londra Emlakçı

nerede oturayım?

Başımızı sokacak bir yer arayışı

New postby umut » Tue Feb 25, 2014 7:03 pm

selamlar,

mart sonu gibi temelli ecaa vizesiyle londra'ya yerleşiyorum. zone 3'ün dışında çıkmadan oturacak evler arıyorum ama kafam çorba olmuş durumda. maksimum 900 gbp versem, muhiti temiz ve çok ıssız olmasa, yeni başlayanlar için londra'ya da uysa daha ne isterim ki?

nereleri önerebilirsiniz? sebepleriyle yazarsanız da çok mutlu olurum
teşekkürler!
umut

New postby abbulu » Wed Feb 26, 2014 11:41 am

max zone 3 olup kirasi 900 gecmeyen yer varsa da eger, cok vasat yerler bulabilirsin diye tahmin ediyorum. Studio veya dusuk ihtimal 1 odali ev olabilir bu fiyata. Ama yine de diger arkadaslarin mesajlarini beklemekte fayda var. Dogu londra da belki bulunabilir
abbulu
ROGER WATERS

New postby silvertr » Wed Feb 26, 2014 3:32 pm

Studio olabilir diyorsan Balham da Du Cane Court diye kale gibi bi bina var.. isinma ve sicak su dahil 900 civarinda studiolar bulunuyor.
Butcemi azcuk daha asiyim dersen 1200 1300 e 1+1 bulabilirsin binada. Etrafida guzeldir Balham in.
http://www.zoopla.co.uk/to-rent/details/31960354
silvertr
ROBERT PLANT

New postby umut » Tue Mar 04, 2014 2:36 pm

cevaplarınız için teşekkür ederim.

@abbulu böyle ilanlardan çok fazla gördüğüm için düşünmüştüm. 900'ün üstüne çıkabileceğimi çok sanmıyorum http://www.rightmove.co.uk/property-to- ... 11937.html

@silvertr teşekkür ederim o bölgeyi inceleceğim

başka önerisi/fikri olan var mı?
teşekkürler
umut

New postby umut » Tue Mar 04, 2014 2:38 pm

her ne kadar mobilyalı arasam da böyle ilanlar görünce de garip oluyorum. gerçek olmama ihtimalleri yüksek mi?
http://www.rightmove.co.uk/property-to- ... 70194.html
umut

New postby silvertr » Tue Mar 04, 2014 8:18 pm

gayet dogru olma olasiligi yuksek.. farkindaysan etrafindaki en yakin rayli sistem yurume 20 dakika uzaklikta oda overground.. Tube(metro) degil yani.. Eger ben esyalarimi alirim guzelce desen bile.. Tube yakin olmamak hic avantajli degil.
silvertr
ROBERT PLANT

New postby umut » Wed Mar 05, 2014 10:48 pm

silvertr wrote:gayet dogru olma olasiligi yuksek.. farkindaysan etrafindaki en yakin rayli sistem yurume 20 dakika uzaklikta oda overground.. Tube(metro) degil yani.. Eger ben esyalarimi alirim guzelce desen bile.. Tube yakin olmamak hic avantajli degil.

teşekkür ederim bilgilendirme için, bundan sonrakilerde dikkate alacağım
umut

New postby cazkedisi » Thu Mar 06, 2014 7:16 pm

Zaten Peckham da çok iyi bir bölge değil duyduğum kadarıyla. Overground az geçen bir araç ve tam merkeze gittiği söylenemez. Metro veya tren yani National Rail'e yakın olmak daha avantajlı olur yukarıda yazıldığı üzere.

O kadar çok bölge var ki Londra'nın hangi yönünde (doğu, batı, kuzey, güney) veya merkezde nereye yakın olmasını istediğine karar vermezsen işin zor :) Ama anladığım kadarıyla daha hangi semtte çalışacağın belli değil.

Bence stüdyolara baksan daha iyi olur. Daha sonra düzenini ve gelirini oturtunca eve çıkarsın istersen.

Bence öncelikli konular lokasyon ve güvenlik. Eşya işi bir şekilde halledilir. Burada ikinci el eşya satan dükkanlar da var, IKEA da ucuz. Ev sahibinden eşya da isteyebilirsin, belki bir önceki kiracının eşyaları duruyor olur. Burada insanlar eski mobilyalarını sokağa da bırakıyorlar, gidip alabiliyorsun :)
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby umut » Sun Mar 09, 2014 9:55 am

cazkedisi wrote:Bence öncelikli konular lokasyon ve güvenlik. Eşya işi bir şekilde halledilir. Burada ikinci el eşya satan dükkanlar da var, IKEA da ucuz. Ev sahibinden eşya da isteyebilirsin, belki bir önceki kiracının eşyaları duruyor olur. Burada insanlar eski mobilyalarını sokağa da bırakıyorlar, gidip alabiliyorsun :)

aslında tüm bu süreçte yapmaya çalıştığım şey (kuzey hariç) oturmak istediğim bölgeleri belirlemekti. malum, harita üstünde hiçbirinin birbiriden farkı yok. eşyayı ben de sorun etmiyorum

brixton'ı listeye ekledim, bütçeyi 1000'e çıkardığımda güzel flatler/studiolar bulabiliyorum. gelişmeler olduğunda buradan paylaşayacağım
umut

New postby cazkedisi » Sun Mar 09, 2014 1:30 pm

kuzeyde de güzel yerler bulabilirsin, direkt eleme bence. türk mahallesi de oraya yakın, kuzeyde oturmanın öyle bir avantajı var. ayrıca rock veya canlı müzik seviyorsan bu tip şeyler kuzeyde oluyor genelde.

genel olarak güney batıdaki ve batıdaki semtler kaliteli oluyor. doğu ve güneydoğudaki bazı bölgeler tekinsiz olabiliyor.
Last edited by cazkedisi on Mon Mar 10, 2014 12:48 pm, edited 1 time in total.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby skywalker » Mon Mar 10, 2014 11:37 am

Brixton'u gormediysen gunduz bi bak derim, Londra'nin geneline gore farkli bir ekuri var, supriz olmasin.
skywalker

New postby cazkedisi » Mon Mar 10, 2014 12:52 pm

skywalker haklı. hatta bence genel olarak bu kuralı uygulamalısın. evleri görmeden, internetten tutmazdım ben olsam. birkaç gece bir hostelde falan kalıp o sırada oda işini halledebilirsin. zaten istasyondan çıkınca high street'inden her mahallenin nasıl bir yer olduğunu aşağı yukarı anlayabilirsin.

Güvenlik konusunda da yüzde yüz doğru diyemem ama Londra polis teşkilatının suç haritası sana yardımcı olabilir. http://maps.met.police.uk/
Buraya beğendiğin evin posta kodunu girince sana o semtin suç oranını gösteriyor. Suç oranı olmayan bölge yok gibi, ama en azından kırmızı bölgeleri eleyebilirsin. Sarı okeydir, birçok kişi sarı bölgelerde oturuyor.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby 386-DX » Wed Mar 12, 2014 2:08 pm

umut wrote:aslında tüm bu süreçte yapmaya çalıştığım şey (kuzey hariç) oturmak istediğim bölgeleri belirlemekti. malum, harita üstünde hiçbirinin birbiriden farkı yok. eşyayı ben de sorun etmiyorum

Bence bu kadar peşin hükümlü olmayın. Kuzeyde de oturulabilecek çok güzel evler/mahalleler var. En iyisi ilk birkaç hafta için geçici bir yer, airbnb, otel/hostel vs ayarlayıp o arada tutabileceğiniz evleri gezmek. Görmeden tutmak hakikaten sakat iş, zaten çoğu kişi de vermez.
386-DX
ROBERT PLANT

New postby hcho » Wed Mar 12, 2014 2:32 pm

Nerede oturayim sorusunu calisilacak yer belli olduktan sonra sormak lazim. Diyelim ki Brixton'da ev tuttunuz, isyeriniz Hounslaw'da oldu, ne yapacaksiniz? Gunde 2-3 saati yollarda mi harcayacaksiniz?
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby umut » Thu Mar 13, 2014 2:45 pm

386-DX wrote:
umut wrote:aslında tüm bu süreçte yapmaya çalıştığım şey (kuzey hariç) oturmak istediğim bölgeleri belirlemekti. malum, harita üstünde hiçbirinin birbiriden farkı yok. eşyayı ben de sorun etmiyorum

Bence bu kadar peşin hükümlü olmayın. Kuzeyde de oturulabilecek çok güzel evler/mahalleler var. En iyisi ilk birkaç hafta için geçici bir yer, airbnb, otel/hostel vs ayarlayıp o arada tutabileceğiniz evleri gezmek. Görmeden tutmak hakikaten sakat iş, zaten çoğu kişi de vermez.

önyargı konusunda haklısın ama bir yanlış anlaşılma var, ben netten tutmak istemiyorum.
airbnb ile kalacağım o ilk günlerde mesaimi buna ayırmak istemiyorum. nokta atışı belirlediğim bölgeleri gezip uygun olanı tutmak daha kolay geliyor.

@hcho; kendi işimi yapacağım için böyle bir problemle söz konusu değil. merkeze ne kadar yakın olursam o kadar iyi olacak
umut

Next

Return to Emlakçı