Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Anlasmasi icin danismanlik sirketleri

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby ufuk » Thu Jan 10, 2013 4:46 pm

selamlar, bana Türkiyeden başvuru yapmama yardımcı olacak danışmanlık şirketleri ile ilgili yardımcı olurmusunuz? teşekkürler..
ufuk

New postby Denn » Sun Jan 13, 2013 3:37 pm

ufuk wrote:selamlar, bana Türkiyeden başvuru yapmama yardımcı olacak danışmanlık şirketleri ile ilgili yardımcı olurmusunuz? teşekkürler..

Merhaba Ufuk,
Ben Visavis Immigration ile calistim, hem Londra'da hem Istanbul'da ofisleri var. Huseyin Bey Istanbul'daki ofisin basinda, cok yardimci oldu gercekten. Ama eger komplike bir durumun yok ve zamanin varsa basvuruyu ucretsiz kendin de yapabilirsin. Basarilar.
Denn

New postby Volkan » Tue Jan 15, 2013 11:56 am

ufuk wrote:selamlar, bana Türkiyeden başvuru yapmama yardımcı olacak danışmanlık şirketleri ile ilgili yardımcı olurmusunuz? teşekkürler..

Ben Deniz Gok ile calismistim ama pek tavsiye etmiyorum. Basvuru sonrasindaki sorularima ya ustun koru cevap aldim ya da hic alamadim.

Ilk basvurunun en zor kismi is plani ki anladigim kadariyla onu da kendisi hazirlamiyor. Birinden gelen sorulari bana forwardliyordu. Zaten o kadar detayli sorular ki onlari cevapladiktan sonra cevaplari bir sablona koyup biraz suslemek kaliyor sadece. Is plani icin bir suru dokuman ve ornek bulmak mumkun.

Denn'e katiliyorum. Cok ozel bir durum yoksa kendin basvurmani tavsiye ederim.
Volkan

New postby acjust » Fri Apr 12, 2013 1:55 pm

Merhaba, Ben de İzmir'den başvuru yapmak istiyorum. Acaba İzmir'de bildiğiniz, önerebileceğiniz bir danışmanlık şirketi var mı?
acjust

New postby Burcin » Fri Jan 03, 2014 2:06 pm

merhaba arkadaşlar

ben forumda yeniyim. Belki daha önce sorulmuş olabilir. Bilgisayar mühendisiyim. Başvuru planlıyorum. İstanbul'da birkaç aracı firma ile görüştüm. Icep ve yenibirhayat olarak. Bir de Londra'da gok immigration ile konustum. Acaba bu şirketlerle daha önce çalışmış olan kimse var mı? verdikleri sözleri tutuyorlar mı? Zira her birisi farklı bilgiler verdi. benimde aklım karıştı.
yardımlarınız için teşekkür ederim
Burcin

New postby londrayolcusu2014 » Fri Jan 03, 2014 2:19 pm

merhaba ben kasim ayinda basvurumu yaptim. Gecen hafta da gorusmeye girdim ve vizemi aldim. Kismetse haftaya londra'ya gidiyorum:)

Ben uzun süre firmalarla görüştüm. Herhalde bütün danışmanlık şirketleri ile konuşmuşumdur. Aralarında çok tutarsız bilgi verenler var. 3 aylık bir süreç sonunda yeni bir hayat ile başvuru yapmaya karar verdim. Diğerlerine göre biraz daha yüksek ücretleri vardi ama çok profesyonel yaklaşımları olduğu için ve bana referans verebildikleri için onları seçtim. eğer hala danışmanlık firması düşünüyorsan ben yenibir hayatı öneririm. söyledikleri herşeyi fazlasıyla yerine getirdiler. Zaten gördüğün gibi vizemi de aldim:)
londrayolcusu2014

New postby Volkan » Tue Jan 07, 2014 10:52 am

Burcin wrote:merhaba arkadaşlar

ben forumda yeniyim. Belki daha önce sorulmuş olabilir. Bilgisayar mühendisiyim. Başvuru planlıyorum. İstanbul'da birkaç aracı firma ile görüştüm. Icep ve yenibirhayat olarak. Bir de Londra'da gok immigration ile konustum. Acaba bu şirketlerle daha önce çalışmış olan kimse var mı? verdikleri sözleri tutuyorlar mı? Zira her birisi farklı bilgiler verdi. benimde aklım karıştı.

Ben Deniz Gok ile basvurdum. 1 yillik aldim su anda 3 yillik uzatma sonucu bekliyorum. Ilk vizede memnundum ama uzatma sirasinda biraz bastan savma is yapildigini hissettim. Daha hicbir belge hazir degilken hadi haftaya basvuruyoruz gibi mail aldim. Benim tahminim cok musteri aldigi icin gerekli zamani ayiramiyor artik. Maillara da cevap gelmez oldu. Bir de basvuru sirasinda soyledigi birseyin tam tersini basvuru sonrasinda soyleyebiliyor. Konu hakkinda uzman ve tecrubeli gorunuyor ama belirttigim konular bende rahatsizlik yaratti basvuru surecinde.
Volkan

New postby londrayolcusu2014 » Wed Jan 08, 2014 9:58 am

Burcin wrote:merhaba arkadaşlar

Merhaba Burçin,

Ben yenibirhayat'la başvuru yaptim ve burada yazdigim gibi vizemi basari ile aldim. Icep'le daha once calismis bir arkadasim var. red aldi. Planini eski bir is planindan kopyalamislar. Elcilikte anlamis. itirazda edemedi. Gok immigrationla calisan kimseyi tanimiyorum ama basvurunu turkiye'de yapacaksan bence burada ofisi olan bir firma ile calis derim. en azindan ofislerine gidersin, yuzyuze gorusursun, sorularina daha rahat cevap alirsin. birde bildigim kadariyla gok immigration avukat degil. gocmenlik danismani. basvuruda bu cok onemli.

Benim dosyamin kapak yazisini yenibirhayat'in ingiltere'deki ingiliz avukati yazdi. adam bildigin hukuk fakultesinden mezun gercek avukat. elcilik bunlarada dikkat ediyor. sonucta basvurunun icerigi, is planin, seni kim temsil ediyor, mulakata nasil hazirlaniyorsun bunlarla birlikte basarili sonuc aliniyor.
londrayolcusu2014

New postby scotyard » Thu Aug 14, 2014 11:50 am

Herkese selam. Ben de ozellikle burdaki referanslar ve bir kac baska arkadasimin da tavsiyesi uzerine Deniz GOK ile calismaya baslamistim. Sitede halen GOK Immigration la çalışan arkadaşlar var mıdır bilemiyorum ancak, anladığım kadarıyla son zamanlarda ciddi sıkıntılar bas gostermis durumda, forumlar ve diger firmalardan da ogrendigim kadariyla dikkat etmek gerekiyor.

Ozellikle zaten parayi aldiktan sonraki isi savsaklama huyunu yazmis bi kac kisi daha burda. Ancak, oyle tahmin ediyorum ki bu vizenin zorlasmasi ile birlikte, bir baska yuzunu daha gormus olduk, soyledigi ve yaptiklari arasinda bir tutarsizlik mevcut dogal olarak ta sucu baskalarina atmaya baslamis durumda. Eger calisan veya yeni baslamayi dusunen varsa, herkesi uyarmak istedim.
scotyard

New postby atonkarimca » Thu Aug 14, 2014 9:17 pm

arkadaşlar biz de deniz gök ile başvurma gafletinde bulunduk, hiç bir mailimize cevap alamadık sürekli skype randevularına gecikti, başta gerek yok dediği evrakları başvurumuza 1 hafta kala isteyip bizi zora soktu vs vs
neticdde haftaya başvuracağız ama inanılmaz kaygılı ve ümitsizim, bir sürü endişem var.
Last edited by atonkarimca on Sat Aug 23, 2014 7:52 pm, edited 1 time in total.
atonkarimca

New postby scotyard » Fri Aug 15, 2014 8:34 am

atonkarinca, tahminim kendisi kaldırabileceginden fazla is almis durumda cunku bahsettigin konuyu ben ve tanidigim diger arkadaslar da yasiyor, benimle asagi yukari ayni durumda basvuran arkadaslardan alanlar da oldu, ancak bir kisimin da suruncemede kaldigi acik.

ilk basta 5000 pound civarlari yeterli iken, su an 15000 pound bile az geliyor nedense.

Ilginc bir ayrinti da zamanla degiskenlik gosteren vize kabul kriterleri oldu, internet sitesinde bunlari dogrulayabilecegimiz bir kaynak da yokken, kurallari belirlemek onlara kaliyor sanirim.

Bu donemde red alanlarda one surulen sebeplerle paralellik icinde en azindan.

Soruna cevap olur mu bilmiyorum ama, benim maasim sgk tavani uzerinde gorunmesine ragmen, tahmini olarak ta kapital olarak kenara 12000 civarinda ayirabililyor gorunmeme ragmen, buna guvenip basvurmak yerine aylardir oyalaniyorum. BP daha onemli gorunuyor, elbette dogrudur, ancak bu plani da zaten mantikli hale getirecek ve hazirlayacak kisi bensem, neden bu servise para oduyorum?

Ozellikle de dedigin gibi aylar sonrasinda farkli seyler duymak icinse, hem zaman hem para kaybi demek oluyor bu.

Bu surecte, red yemis olanlar var duydugum, bu arkadaslar da vize gorevlilerinin sundugu gerekceleri paylasirsa, bizim icin cok iyi olur, en azindan gec olur guc olmaz bizim icin...
scotyard

New postby atonkarimca » Fri Aug 15, 2014 6:08 pm

scotyard, bence de bplan daha önemli olabilir ama hakikaten ne dosyanın sunumu ne içeriği beni hiç tatmin etmedi.yoğunluk ya da bilgisizlik yüzünden red alırsak bir daha başvurmamız da çokzor olacak ve deniz bey yüzünden hayatımızın bu en önemli kararı suya düşecek. bunları düşününce iyice sinirleniyorum. red sebepleri bize yol gösterebilir. lütfen herkes paylaşsın. saygılar
atonkarimca

New postby CTuncer » Fri Aug 15, 2014 6:53 pm

Sevgili atonkarimca,

Endişelerinizi anlıyorum, yaklaşık aynı şeyleri yaşıyoruz, biz de Deniz beyle başvurumuzu yapacağız.

Son anda değişen ve son anda başta istemediği evrakları bizden talep ediyor olmasını her gün zorlaştırılan başvuru standartlarına bağlıyorum, muvekkillerine yani bizlere mümkün oldugunca hatasız bir iş planı hazırlama telaşı olduğu kanaatindeyim.

Gezi olaylarından sonra, Ankara Anlaşması başvurularında hatırı sayılır bir artış söz konusu, vize memurları arasında kim daha dikkatliyse (red veriyorsa) o memurun yerinin sabit diğerlerinin hareketli olduğunu okudum. (kolay vize verenin yeri değişiyor)

Dolayısıyla bu işi yapan göçmen avukatlarının işi en az bizim başvuru surecindeki kadar stresli.
Biz önümüzdeki hafta başvurumuzu yapacağız 10 aylık bebeğimiz ve eşimle beraber gideceğim, benim maaş bordrolarımdada düşük görünüyor çalıştığım şirket bir çok kez giriş çıkış göstermiş ayrıca daha önce turist vizesi için eşimle beraber başvuru yaptığımızda eşimin bankaya taksit taksit yatan tazminatını muallak olarak görüp red vermişlerdi, sonrasından tekrar düzeltmeler ve açıklamalar yaparak başvurumuzu yineledik, turist vizemizi aldık.

Red olması durumunda neden red aldığımızı açıklayacakları bir dosya verecekler bunu düzeltip tekrar başvurma hakkımız var.

umarım içinizi biraz olsun rahatlatmışımdır (ben de endişeliyim ama iyi düşünmekte fayda var)

Sevgiler
ct.
atonkarimca wrote:arkadaşlar biz de deniz gök ile başvurma gafletinde bulunduk, hiç bir mailimize cevap alamadık sürekli skype randevularına gecikti, başta gerek yok dediği evrakları başvurumuza 1 hafta kala isteyip bizi zora soktu vs vs
neticdde haftaya başvuracağız ama inanılmaz kaygılı ve ümitsizim, bir sürü endişem var.

deniz beye sorarak cevap alamıyorum bari buradan sorayım dedim:

eşim adına başvuracağız, maaş bordrolarında geliri asgari ücrete yakın gözüküyor ancak elbette daha fazla kazanıyor, sırf bu yüzden gelirini araç satışıyla babamın hediyesi gibi yollarla belgeleyerek sunacağız. ancak adamlar bordrodaki düşük ücreti görüp "siz nasıl geçiniyorsunuz bu kadar parayla" diye sormaz mı?
yani burda paranız yok zordasınız o yüzden imgiltereye kaçıp orda devlete baş belası olacaksınız diye düşünmezler mi

daha bir çok soru işareti var kafamda ama en temel sorum bu.

teşekkürler
CTuncer

New postby Hazelnut » Sat Aug 16, 2014 4:18 am

Arkadaşlar, biz de Deniz Gök'le başvuru yaptık ve tamamen aynı problemleri yaşadık. Oyalama, randevulara gecikme. gönderdiğimiz belgelerin kontrolünü bile yapmadı doğrudürüst. Aylar sonra hata buldu, e baştan aklın nerdeydi? business planın bile tamamını biz hazırlamamıza rağmen onu bile kontrol etmedi. Hem busines plan önemli deyip hem de bu tavırda olması akıl alır gibi değil. kesinlikle tavsiye etmem. Süreç atonkarimca'nın da dediği gibi zaten yeterince stresliyken bir de bu tarz stresler eklenince hiç çekilmez oluyor.
Hazelnut

New postby scotyard » Sat Aug 16, 2014 1:14 pm

BP yi ben hazirliyorum, basvuru dedigi zaten online bir sistem normal vizeden farki yok. E islerimizin bir bp ye cevrilmesi acisindan bir danismanlik veremiyorsan, pardon da biz neye para oduyoruz.

Ben simdi kendim bplans.com diye bi site var actim ordan yardim alarak yapiyorum, 6 aylik calismayi cope attim sifirdan basliyorum, cunku cok yetersiz, ha bir de daha once vermis oldugum para cope gitti, hangisine yanayim bilmiyorum.

Atonkarimca pazartesi basvuru dediginiz sanirim online vize basvuru sistemine giris, endiseetmeyin daha bp niz hazir degilse onu sonra arkadan hazirliyor, yani gercekte submit etmiyor basvuruyu bilgilerinizi giriyor, bana da 3 hafta once basvuru yapicaz dendi, ama bi hafta surdu sonra baktim ki bp ile ilgili cok tutarli degil, ustelik aylar once verdigim bilgileri bile eklememis,ben de biraktim kendim bastan yaziyorum.
scotyard

Next

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü