Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlaşması başvuru ve daha önce uk'de bulunmak

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby abraxas » Thu Apr 07, 2016 12:46 pm

merhaba arkadaşlar,

istanbulda 5 senelik aktif olarak iş yaptıgım ltd. şirketim var, daha önce 6 aylık uk vizesi aldım sorunsuz olarak ve 10 ekim - 23 ocak tarihleri arasında (103 gün) hiç çıkmadan londrada bulundum. Turistik vize başvurumda tatil amaçlı 5 6 gün kalacağımı belirtmiştim. Aslında amacım londradaken tr ye dönmeden ankara anlaşması yapmaktı fakat bir işim nedeniyle tr'ye dönmem gerekti. Şimdi istanbuldan ankara anlaşmasına başvurmak istiyorum.. Daha önce ingiltereden ayrılmadan bu kadar kalmış olmam sorun yaratır mı ? Nasıl bir savunma yapmalıyım

veya istabuldan ankara anlaşmasına başvurmayıp kıbrıs'a gidip tekrar turistik vizeye mi başvurayım, kıbrıstan turistik vizeye başvurmamın sebebi genelde 1 gün içinde sonuçlanıyor

yukarıdaki duruma göre;
1) istanbuldan direk ankara anlaşması yapıp başvurmalı mıyım ?
2) direk ankara yapmadan tekrar turistik mi başvurmalıyım ?
abraxas

New postby abraxas » Sun Apr 10, 2016 10:08 pm

güncel....
abraxas

New postby hakankaya2020 » Mon Apr 11, 2016 7:43 am

@abraxas
çok zor bir tercih,

konu hakkında belki fikir verir diye şunu söyleyebilirim,

Benim İstanbul'dan yaptığım vize başvuruları için 2 mülakata katıldım ama hiç birisinde daha önce UKde kaldığım dönemler ile sorular gelmedi.
Hep business plan hakkında idi konuşmalar. Red aldım ama business plan ile ilgili sebeplerden idi.

Yanlış yönlendirmek istemem lakin, iş planına güveniyorsan, yeni bir turistik vize, ingilterede başvuru, bekleme felan gibi sıkıntılara girmeden TRden deneyebilirsin.
hakankaya2020

New postby abraxas » Mon Apr 11, 2016 11:01 am

uk de kalmış olduğun dönemle ilgili soru sormamış olmaları güzel, henüz bir bp 'ım yok ankara anlaşması için türkiye'de mülakatın oldugunu uk de olmadığını biliyorum ama uk 'de de bekleme süresi maximum 6 ay sürüyor öyle de bir handikapı var

hakankaya2020 wrote:@abraxas
çok zor bir tercih,

konu hakkında belki fikir verir diye şunu söyleyebilirim,

Benim İstanbul'dan yaptığım vize başvuruları için 2 mülakata katıldım ama hiç birisinde daha önce UKde kaldığım dönemler ile sorular gelmedi.
Hep business plan hakkında idi konuşmalar. Red aldım ama business plan ile ilgili sebeplerden idi.

Yanlış yönlendirmek istemem lakin, iş planına güveniyorsan, yeni bir turistik vize, ingilterede başvuru, bekleme felan gibi sıkıntılara girmeden TRden deneyebilirsin.
abraxas

New postby Gamzek » Sun Dec 23, 2018 4:51 pm

Merhaba @abraxas
Bizde de ayni durum olustu. Acaba siz nasil bir yol izlemistiniz?
Gamzek

New postby Gamzek » Sun Dec 23, 2018 4:53 pm

Gamzek wrote:Merhaba @abraxas
Bizde de ayni durum olustu. Acaba siz nasil bir yol izlemistiniz?
abraxas wrote:güncel....
Gamzek

New postby suatakat@gmail.com » Thu Dec 27, 2018 12:16 am

Merhaba,
Ocak sonu ingiltereye gelip Ankara Antlaşmasına başvurmayı planlıyorum. Mali müşavirim. Şuan için ACCA belgem yok.Bu durumda İngilterede iş olanakları ve potansiyeli nedir? Düşüncelerinizi ve fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim.
suatakat@gmail.com

New postby kucukaslan » Wed Apr 17, 2019 11:19 pm

Haziran ayinda universite diplomasi alip ankaraya tasarimci olarak £4000 ile basvurmak onay getirir mi? +1 yil Londrada bulundum daha once
kucukaslan

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü