Board index Alaturka Londra Emlakçı

Türkiye'den Eşya Götürmek

Başımızı sokacak bir yer arayışı

New postby HSAG1D » Tue Feb 02, 2016 10:04 am

BA her ekstra 20kg'ye kadar bagaj icin £34 aliyor. THY'ye gore oldukca hesapli.
HSAG1D
ROBERT PLANT

New postby oguzdag » Thu May 12, 2016 6:58 am

Bu konuda daha fazla tecrübe eden var mı? Yani biz bir firmadan teklif alacağız ama tamamen körebe durumdayız, yani vereceği fiyat nedir ne değildir? ne ile karşılaştırmalı? Neleri götürmek mantıklı? En azından bu konularda bence 1'den fazla sayfa yazı olmalıydı :)
oguzdag

New postby cazkedisi » Thu May 12, 2016 8:19 am

Ben Türkiye'den kamyonla Londra'ya eşya naklettirdim, hiçbir sorun yaşamadım. ABS Transport'u kullandım, 4-6 hafta içinde eşyalar kapınıza geliyor. Fiyatı da uygun. Kişisel eşyalar, kitap, Türkiye'ye özel yiyecek (et ve süt ürünleri hariç), nevresim ve havlu gibi şeyleri getirmenizi tavsiye ederim. Giysi, elektronik, kozmetik burda ucuza alınabilir. Mobilya ve beyaz eşya da aynı şekilde, bunları getirmenize hiç gerek yok.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby oguzdag » Thu May 12, 2016 10:45 am

Siz sanırım pek birşey götürmemişsiniz, ben buradan eşya götürme ile oradan alma arasındaki dengeyi belirleyip ona göre hareket etmek istiyorum. Yatak odası'nı yeni almıştım, biliyorsunuz Türkiye'de ikinci el eşya sudan ucuza gidiyor :)

Bir de 4-6 hafta biraz uzun değil mi?

cazkedisi wrote:Ben Türkiye'den kamyonla Londra'ya eşya naklettirdim, hiçbir sorun yaşamadım. ABS Transport'u kullandım, 4-6 hafta içinde eşyalar kapınıza geliyor. Fiyatı da uygun. Kişisel eşyalar, kitap, Türkiye'ye özel yiyecek (et ve süt ürünleri hariç), nevresim ve havlu gibi şeyleri getirmenizi tavsiye ederim. Giysi, elektronik, kozmetik burda ucuza alınabilir. Mobilya ve beyaz eşya da aynı şekilde, bunları getirmenize hiç gerek yok.
oguzdag

New postby cazkedisi » Thu May 12, 2016 11:22 am

Daha önce söylediğim gibi beyaz eşya ve evdeki bütün mobilyaları getirmek bence anlamsız, burada her şeyin yenisi daha ucuz. Tabii ki antika falan değilse mobilyalarınız.

Türkiye'den buraya full yatak odası taşıyıp bir de onun nakliye fiyatını ödemek istiyorsanız sizin bileceğiniz iş tabii ki. Ben olsam aile veya arkadaşlara verirdim.

Gümrük işlemleri süreyi uzatıyor. Belki başka firmalar daha kısa sürede götürüyordur, bilemem. Tecrübelerimizi sorduğunuz için yardımcı olmak amacıyla anlattım. Ben birkaç parça mobilya getirdim sadece.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby cazkedisi » Sun May 15, 2016 8:30 am

Türkiye-İngiltere arası eşya taşımak isteyenlere tavsiyem ABS Transport. Dün eşyalarım güvenli bir şekilde Londra'daki evime ulaştı. İstanbul'dan Londra'ya birkaç parça mobilya ve büyük hacimli kişisel eşya taşıttım. Eşyalarım iyi paketlenmiş ve eksiksiz olarak geldi. 5 hafta içinde evden eve nakliye yapıldı. Zaten maksimum 6 hafta sürüyor. Ayda bir araç Türkiye'den, bir araç da buradan çıkıyor. İsteğe bağlı paketleme servisi var. Sigorta ve gümrük dahil fiyatları çok uygun. Evin istediğiniz odasına eşyaları koydurabiliyorsunuz.
Az eşya da çok eşya da taşıtmak mümkün. Eşyanız azsa kamyonun bir bölümünü rezerve ediyorsunuz. Kapıda kredi kartıyla veya nakit ödeme yapılabiliyor.

Daha fazla bilgi ve fiyat almak isteyenler için internet sitesi: http://www.abstransport.co.uk
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby keysersoze » Mon May 30, 2016 9:11 am

cazkedisi merhaba,
ne kadar tuttu bilgi verebilmen mumkun mu?
keysersoze

New postby cazkedisi » Tue May 31, 2016 8:38 am

14 parçayı yaklaşık 600 pounda taşıttım, ama bunun içinde kocaman kanepe, üç koltuk, üç halı, porselen yemek takımı gibi büyük ve ağır eşyalar da vardı. Fiyatlar uygun. Ama taşıtacağınız eşyanın cinsine bağlı olarak fiyat almanızı tavsiye ederim. Herkesin eşyaları farklı olduğu için benim verdiğim fiyatlar yanıltıcı olabilir.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby keysersoze » Wed Jun 01, 2016 5:54 am

Caz kedisi, teşekkürler :)
keysersoze

New postby keysersoze » Wed Jun 29, 2016 8:52 pm

basliga guncel bilgi olsun, @cazkedisi nin ilettigi sirket kilosu 3 pounda tasiyor turkiye'den esyalari.
ayda bir tir kalkiyor, yakalamaniza bagli olarak 4 hafta minimum surede geliyor. ufak koli vs. yapip yollamak icin cok yararli gorunuyor.
Last edited by keysersoze on Thu Jun 30, 2016 7:32 am, edited 1 time in total.
keysersoze

New postby cazkedisi » Wed Jun 29, 2016 8:56 pm

Rica ederim :) Bana verilen sure zarfi 4-6 hafta idi. Aceleniz yoksa tavsiye ederim.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby keysersoze » Thu Jun 30, 2016 7:34 am

cazkedisi wrote:Rica ederim :) Bana verilen sure zarfi 4-6 hafta idi. Aceleniz yoksa tavsiye ederim.

ben de minimum 4 hafta olarak duzelttim :)
keysersoze

New postby cazkedisi » Thu Jun 30, 2016 8:05 am

:)
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby merope » Thu Nov 03, 2016 10:03 pm

Turkiye'den yemek takimi getiren oldu mu hic. sizce gelir mi?
merope
ROGER WATERS

New postby cazkedisi » Fri Nov 04, 2016 10:02 am

Ben kamyonla taşıttım, sadece bir tabak kırıldı. Gelir yani gayet.
cazkedisi
ROGER WATERS

PreviousNext

Return to Emlakçı