Board index Alaturka Londra Emlakçı

Kira Sözleşmesi İptali

Başımızı sokacak bir yer arayışı

New postby cagria » Sat Jul 09, 2016 8:36 am

Londrada kiralar çok pahalı olduğu için Manchesterda ev ev tutup, oradan iş aramayı planlıyorum. Ama Manchesterda ev tuttuktan üç ay sonra Londrada iş bulursam ve oraya taşınmam gerekirse, Manchesterdaki kira sözleşmesini iptal etmem zor olur mu. Türkiyedeki gibi yıllık mı yapılıyor sözleşmeler. Bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.
cagria

New postby Emre » Sat Jul 09, 2016 12:48 pm

Zor olmaz. Kira sözleşmeleri genellikle 6 aylık ya da 12 aylık yapılır. En başta ev sahibi ile anlaşırken bunu konuşabilirsin. Kontrat bitmeden evden çıkmak istersen, en fazla depoziton yanar. Tabi ev sahibine en kısa sürede çıkacağına dair haber vermen sağlıklı olur.
Ankara Anlaşması ILR Bağış Kampanyası Linki
https://www.gofundme.com/ecaasettlement
Emre

New postby cagria » Sat Jul 09, 2016 5:26 pm

Emre wrote:Zor olmaz. Kira sözleşmeleri genellikle 6 aylık ya da 12 aylık yapılır. En başta ev sahibi ile anlaşırken bunu konuşabilirsin. Kontrat bitmeden evden çıkmak istersen, en fazla depoziton yanar. Tabi ev sahibine en kısa sürede çıkacağına dair haber vermen sağlıklı olur.

Teşekkürler. O zaman; Evi tutarken ev sahibine, sözleşme bitiminden önce çıkabileceğimi belirtip, bu durumda ne olacağını soruyorum. Ayrıca çıkacağım belli olur olmaz adama haber veriyorum.

Depozito bir kira oluyor diye tahmin ediyorum. Doğru mudur?
cagria

New postby Emre » Sat Jul 09, 2016 5:36 pm

Genelde 1 kira. Ancak 2 kira olarak isteyenler de olabiliyor. O zaman biraz zararlı olur erken çıkmak. Ancak 1 kira depozito olursa o kadar da sıkıntı olmaz diye tahmin ediyorum senin için. Dediğim gibi en sağlıklısı tüm bu koşulları ev sahibiyle en baştan netleştirmek.
Emre

New postby cagria » Sat Jul 09, 2016 5:42 pm

Emre wrote:Genelde 1 kira. Ancak 2 kira olarak isteyenler de olabiliyor. O zaman biraz zararlı olur erken çıkmak. Ancak 1 kira depozito olursa o kadar da sıkıntı olmaz diye tahmin ediyorum senin için. Dediğim gibi en sağlıklısı tüm bu koşulları ev sahibiyle en baştan netleştirmek.

Çok teşekkürler, açıklayıcı oldu. Son olarak; bu yapmayı düşündüğüm şey mantıklı mı sizce?
cagria

New postby Emre » Sun Jul 10, 2016 1:17 pm

Bence mantıklı. Neden olmasın. Dediğin gibi Londra'da evler pahalı. Hayat da pahalı. Gerçi Manchester konusunda fikrim yok. Sonuçta kısa bir sürede Manchester'da da iş bulabilirsin. İlla Londra'ya odaklanmaya gerek yok.
Emre

New postby cagria » Sun Jul 10, 2016 6:52 pm

Emre wrote:Bence mantıklı. Neden olmasın. Dediğin gibi Londra'da evler pahalı. Hayat da pahalı. Gerçi Manchester konusunda fikrim yok. Sonuçta kısa bir sürede Manchester'da da iş bulabilirsin. İlla Londra'ya odaklanmaya gerek yok.

Çok teşekkürler. Forumda gerçekten faydalı paylaşımlar yapıyorsunuz, sağolun.
cagria

Return to Emlakçı