Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara Antlaşması Vizesi Red ve Onay İstatistikleri

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby orduevi » Wed Aug 10, 2016 10:11 am

Türkiye'den yapılan Ankara Antlaşması başvuruları hakkında okuyabileceğim bir istatistik var mı? Örneğin yıl bazlı başvuru sayısı, İngiltere'den ve Türkiye'den başvuru oranları, kaç başvuruya red verilmiş kaç onay verilmiş gibi. Google'da baktım bulamadım. Merak ettiğim biz genelde forumlarda onay alanları görüyoruz okuyoruz. Peki red alanlar? Çok mu az bu sayı? 1 yıllık vize hemen hemen herkese veriliyor mu yoksa 3 yıllık vize başvurularında mı set çekiliyor. Bu forumdaki uzman danışmanlar ellerinde bu bilgiler varsa paylaşabilirler mi?

Red alanlar için forumda bir topic var mı?
orduevi

New postby orduevi » Wed Aug 10, 2016 10:19 am

2011 e kadar olan raporu buldum. UK Border Agency'nin bir kişinin resmi cevap istediği mektuba yanıtı:

https://www.whatdotheyknow.com/request/ ... 023642.pdf

Mektubun en altındaki tabloya bakabilirsiniz. Peki 2015 ve 2016?
orduevi

New postby orduevi » Wed Aug 10, 2016 10:24 am

Burada da benim soruma benzer bir soru 2016 yılında sorulmuş ama net cevap yok:

https://www.whatdotheyknow.com/request/ ... atistics_2
orduevi

New postby esraersal » Fri Aug 12, 2016 12:56 pm

orduevi wrote:Türkiye'den yapılan Ankara Antlaşması başvuruları hakkında okuyabileceğim bir istatistik var mı? Örneğin yıl bazlı başvuru sayısı, İngiltere'den ve Türkiye'den başvuru oranları, kaç başvuruya red verilmiş kaç onay verilmiş gibi. Google'da baktım bulamadım. Merak ettiğim biz genelde forumlarda onay alanları görüyoruz okuyoruz. Peki red alanlar? Çok mu az bu sayı? 1 yıllık vize hemen hemen herkese veriliyor mu yoksa 3 yıllık vize başvurularında mı set çekiliyor. Bu forumdaki uzman danışmanlar ellerinde bu bilgiler varsa paylaşabilirler mi?

Red alanlar için forumda bir topic var mı?

Bana başvuru yapacağım danışmanlık firması bu istatistiği göstermişti ama hiç aklımda tutmadım sayıları ya :s
esraersal

New postby orduevi » Mon Aug 15, 2016 9:09 am

@esraersal teşekkürler. Red oranlarını 2016 yılı için merak ediyorum ama bulamadım hiç bir yerde. Danışmanın sana bu istatistikleri email gönderebilir mi?
orduevi

New postby esraersal » Tue Aug 16, 2016 5:43 am

orduevi wrote:@esraersal teşekkürler. Red oranlarını 2016 yılı için merak ediyorum ama bulamadım hiç bir yerde. Danışmanın sana bu istatistikleri email gönderebilir mi?

Henüz benim dosyama başlamadığı için sık sık görüşmüyoruz ama görüştüğümde iletirim kendisine, sanırım gönderir.
esraersal

New postby cenkmiroglu » Thu Sep 15, 2016 2:27 pm

Red onay ile alakalı çok da güvenemediğim bir danışma bize istatistikleri gösterdi.

İngiltere'den başvurularda başarı oranı %94 gibi birşey çıkıyor. Türkiye'den başvurularda ise ki bu bilgiler 2016 için, 335 başvurunun 195 tanesi kabul edilmiş, kalanları ise red olmuş.

Dediğim gibi, danışma bize elindeki bir kağıttan bunları gösterdi. Evrak Home Office antetliydi.
cenkmiroglu

New postby sevilay35 » Tue Jul 17, 2018 6:49 pm

Artık Türkiyeden başvurulara da İngiltereden başvurulara da aynı denetmen ekip bakıyormuş yani pek farkı yok. İngiltereden başvurunun 5 ayda sonuçlandığını Trden 3 ayda sonuçlandığını duydum.
sevilay35

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü