Board index Alaturka Londra Hyde Park

Türkiye'den İngiltere'ye Evcil hayvan (kedi, köpek)

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby bumamba » Fri May 20, 2016 11:13 am

Merhabalar herkese,

Biz geçen hafta ECAA vizesini aldık ve temmuz başı gitmeyi düşünüyoruz..

Fakat taşınırken 2 kedimiz var bunları nasıl alabiliriz? hiç evcil hayvanını götürmüş olan var mı?
Çip takılması gerekli bir tek bunu biliyorum ve bir de böyle bir yazıya rastladım..

işin aslını bilen var mı ? yahut bir inceliğini?

Türkiyeden hiçbir hava yolu şirketi (THY, British Airways, v.b.) İngiltereye evcil hayvan taşıma onayına sahip değil. Taşıma için havayolu şirketi değil, özel pet nakil işlemleri yapan şirketlere ulaşmalısınız! Teknik olarak evcil hayvan sizinle aynı uçuşta oluyor fakat bürokratik işlemlerin hepsini bu pet transfer şirketleri halledip gerekli izinleri alıyorlar. Ve tabi çok güzel ücretler karşılığında! Bu noktada Türkiye’den çıkış için iki seçenek önereceğim;

İstanbul : Dcargo Intl isimli transfer şirketi sizin için işlemleri yapabilir. info@dcargo.com dan bilgi alabilirsiniz. British Airways ile sizinle aynı uçuşa ayarlayabiliyorlar. London Heathrow Airporta ulaşmak üzere bize çıkan maliyet €2650. Bu sadece evcil hayvanınızın maliyeti (Kafesi dahil, 100x63x80 boyutlarında). Siz uçuşunuzu ayrı olarak hesaplamalısınız!
– Antalya : İngiltere’den AirbornePet trasnfer şirketi. Bu şirketten Bob Stimpson (bob.stimpson@airbornepets.com) size çok yardımcı olacaktır. Bütün işlemleri hallediyorlar. Antalyadan London Gatwick Airporta transferi Thomas Cook ile yapıyorlar. Size çıkacak olan maliyet £655 dir (Kafese karışmıyorlar, size ait).
bumamba

New postby hcho » Fri May 20, 2016 11:22 am

Bence evcil hayvan getirme isini bir sure erteleyin. Kiralik ev bulma konusunda ciddi problem yaratacaktir. Evcil hayvan kabul eden ev sahibi bulmak epey zor.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby bumamba » Fri May 20, 2016 11:27 am

Aynen bi süre ertelemek durumundayız zaten.. 4-5 aydan önce yanımıza alamayız.. belki daha fazla bilemiyorum onu zaman gösterecektir.

Ama zaman geldiğinde ne yapmak lazım onu merak ediyorum.. nasıl işlediğini bu prosedürün
bumamba

New postby hcho » Fri May 20, 2016 11:44 am

Kara yolu ile getiren sirketler de var sanirim. Belki daha ucuza gelebilir.

Edindiginiz bilgi ana hatlari ile dogru duruyor.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Emre » Fri May 20, 2016 11:45 am

Bunu ben daha önce baya merak etmiştim. Baya bir prosedürü var.

Gerekli bilgiler aşağıdaki linklerde:
https://www.gov.uk/take-pet-abroad/overview
https://www.gov.uk/take-pet-abroad/trav ... ide-the-eu

Türkiye EU veya güvenilir ülkeler listesinde olmadığı için evcil hayvanları getirmek oldukça zahmetli görünüyor. Ama yapılamayacak bir şey değil.
Ankara Anlaşması ILR Bağış Kampanyası Linki
https://www.gofundme.com/ecaasettlement
Emre

New postby bumamba » Fri May 20, 2016 11:55 am

FREIGHT CHARGE
$400,00
TERMINAL CHARGE
$45,00
AIRWAYBILL
$45,00
WAREHOUSE ENTRY FEE
$80,00
CUSTOMS CLEARANCE
$200,00
HEALTH CERTIFICATE
$0,00
2 x KENNEL
$160,00
BRITISH AIRWAYS AVI CHECK
$55,00
BRITISH AIRWAYS PTS CHARGE
$580,00
TOTAL AMOUNT TO BE PAID - CASH
$1.565,00
bumamba

New postby phuklette » Wed Jun 29, 2016 10:04 am

bumamba wrote:Aynen bi süre ertelemek durumundayız zaten.. 4-5 aydan önce yanımıza alamayız.. belki daha fazla bilemiyorum onu zaman gösterecektir.

Ama zaman geldiğinde ne yapmak lazım onu merak ediyorum.. nasıl işlediğini bu prosedürün

Merhaba, ben de aynı süreçteyim kedimle ilgili. Siz ne yaptınız? Götürebildiniz mi beraber?
phuklette

New postby bumamba » Wed Jun 29, 2016 1:26 pm

Merhabalar, biz gerekli işlemleri yaptırdık şimdilik..

* aşılar tammalandı (karma, lösemi vs..)
*çip takıldı 2 kediye de (tanesi 80 tl gibi bişi)
*titrasyon testi (kedi kanını ankaraya yolluyolar - kedi başı 580tl)

gitmeden parazit yapılacak bir tek.. ama hemen almayı düşünmüyoruz kedileri..

zaten eşyalı kiralık evlerde genelde ev sahipleri kedi/köpek istemiyorlar..

ilk 6 ayı geçirelim dedik, sonra ne olucak bu referandumun sonuçları, ne kadar etkileyecek vs.

4500tl gibi bir transfer ücreti var.. Kedileri götür, 1 sene sonra olmadı dön.. hem kedilerin psiklojisi açısından hem de maddi açıdan pek akıl karı değil.. en azından bir süre annem bakıcak istanbul'da zaten herşeyi hazır eğer baktık orda yapabiliyoruz hemen alıcaz kedileride..

transferler de antalya'dan yapılıyomuş sanırım bir ingiliz firma varmış. onu eşim araştırdı..
bumamba

New postby x-treme » Fri Nov 25, 2016 4:01 pm

Merhaba, biz de kuduz aşısını yaptırdık. kan alınacak sonra 3 ay bekliyoruz ve kedimizi de yanımıza almak istiyoruz. Benim iki sorum olacak;
1. son dönemlerde götürdüyseniz fiyat ya da şirket önerisi alabilir miyim? dcargo yu gördüm ondan fiyat istedim. Başka öneriniz var mı?
2. ev bulma yaşam konusunda gerçekten de çok fazla sorun oluyor mu? Ev bulma konusunda. Ya da genel anlamda götürenler tarafından bir feedback rica etsek ne derlerdi?

Çok teşekkürler.
x-treme

New postby Harvi » Mon Nov 28, 2016 3:34 pm

Merhaba

Biz kopegimizi 3 subat tarihinde asagidaki sirketle birlikte Antalya-LHW yolundan getirecegiz. basindan beri cok ilgililer ve yardimci oluyorlar. acikcasi internette arastirma yaparken gecen sene tasinan bir ciftin kopegini onlar sayesinden tasidiklarini okuyup irtibata gectik. Kis aylarinda thomas cook ile sadece cuma gunleri antalya'dan hizmet veriyorlar. yazin ve baharlarda daha fazla seferleri var.

Lewis.Foster@eurogsa.aero
Lewis Foster
Cargo Operations Assistant
EuroGSA Ltd
Main Office : +44(0) 161 359 3911

fiyati 650 gbp, bunun disinda siz gumruk islemlerini yapamadiginiz icin bir muameleci tutuyorsunuz, onun da fiyati 600 tl. muameleciyi de onlar organize ediyor alanda. gittiginizde de yine ayni sirket ucak indikten sonra petinizin gumruk islemlerini yapip size teslim ediyor ve birlikte cikiyorsunuz.

Ev bulma konusunda ise sansimiz ne gosterecek bilmiyorum. su anda tum emlakcilara petimiz oldugunu ve pet friendly ev aradigimizi soyluyoruz ancak begendigimiz evler pet friendly degil. artik ne cikarsa bahtimiza ok diyip gececegiz, kopegimizle olmak bizim icin en onemli konu cunku.

umarim yardimci olur bilgiler.
selamlar
Harvi

New postby x-treme » Tue Nov 29, 2016 2:56 pm

HArika oldu bu. Bize 1400 dolar gibi bir fiyat verdiler ve çok pahalı geldi açıkçası. Sizin söylediğinize baktım onlarla da iletişime geçeceğim bugün. Bu arada ben istanbul'dayım. Başka ofisleri var mı bildiğiniz? Yoksa Antalya'ya mı gitmek lazım gelecek?
x-treme

New postby Harvi » Wed Nov 30, 2016 10:03 am

Antalya'dan baska bir noktayi kullanmiyorlar bildigim kadariyla. Biz bir gun oncesinden antalyaya gidip, orada kalacagiz.
Biz istanbul cikisli tasima fiyatlarini ogrenince aklimiz ciktigindan antalya'ya gitmek bize cok mantikli geldi :)
Ayni ucusa kendimiz icin de yer aldik, birlikte gidiyoruz. Ucak bileti de iki kisi icin 80 gbp tuttu.
Harvi

New postby x-treme » Wed Nov 30, 2016 1:33 pm

Harika, ben de kendileriyle iletişime geçtim. Çok teşekkürler :) Biz 20 aralıkta gideceğiz ancak kedimizi alamıyoruz. MArt 10'dan sonra gelip alacağım umarım. Çok teşekkürler!
x-treme

New postby uzaylizekiye » Sun Dec 04, 2016 6:18 am

merhaba

bu kedi olayının daha kolay bir yolu yok mu acaba? bi de biz ordayken burda nasıl ve kimde kalsın sorunu var.. kedisi olmayanlar " kediyi burda bırakın ordan kedi alın" diyor.. bunu şaka olarak ta söylemiyorlar üstelik keidyi tencere tavayla bir tutuyorlar sanırım.. bu konuda aşırı endişeliyim. kedimi kimseye bırakamıyorum çünkü bırakacak kimsen zaten yok olsa da bırakamam.. bizle birlikte gitme olasılığı hiç yok mu?
uzaylizekiye

New postby uhk » Sun Dec 04, 2016 7:07 pm

Harvi wrote:Antalya'dan baska bir noktayi kullanmiyorlar bildigim kadariyla. Biz bir gun oncesinden antalyaya gidip, orada kalacagiz.
Biz istanbul cikisli tasima fiyatlarini ogrenince aklimiz ciktigindan antalya'ya gitmek bize cok mantikli geldi :)
Ayni ucusa kendimiz icin de yer aldik, birlikte gidiyoruz. Ucak bileti de iki kisi icin 80 gbp tuttu.

Merhaba,

Toplam ne kadar tuttu acaba? Ayrıca İngiltere'de prosedürler ile ilgili bir sorun yaşadınız mı? Tek korkum, karantina vs denmesi.
Eşimle, gerekirse uçakta birkaç koltuk alırız, o şekilde götürürüz derken, bu başlık bizi uyandırdı. Uçağın altında, kafeste... Cidden çok büyük kaygılarımız oluştu.
Ayrıca ev bulma konusunda problem oldu mu?
uhk

Next

Return to Hyde Park