Board index Alaturka Londra Hyde Park

Kiririm bu DVLAnin sitesini!

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby hcho » Mon Aug 06, 2007 9:32 pm

Ehliyet alma meselesi ciddiye binmeye basliyor yavas yavas. DVLAnin sitesinde AB vatandasi olmayan yabancilarin basvuru surecinin nasil isledigine dair bilgiyi bulamadim. Sinirleniyorum bazi bazi. Bir vatanevladi cikip bana yol gosterse ne guzel olur. Yoksa hakikaten kiracagim o siteyi.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby Flavio Briatore » Mon Aug 06, 2007 9:39 pm

hcho wrote:Ehliyet alma meselesi ciddiye binmeye basliyor yavas yavas. DVLAnin sitesinde AB vatandasi olmayan yabancilarin basvuru surecinin nasil isledigine dair bilgiyi bulamadim. Sinirleniyorum bazi bazi. Bir vatanevladi cikip bana yol gosterse ne guzel olur. Yoksa hakikaten kiracagim o siteyi.

Uygar'ın ev arkadaşı Erkan başvurmuştu,banada o anlattı,Uygar Erkan'a bir sorup detayları geçsene canım benim...
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby MmarlonN » Mon Aug 06, 2007 10:11 pm

Flavio Briatore wrote:Uygar'ın ev arkadaşı Erkan başvurmuştu,banada o anlattı,Uygar Erkan'a bir sorup detayları geçsene canım benim...

Valla Erkan devamlı girip duruyor. Geçen hafta yine girdi yine kazanamadı, nedendir anlamadık gitti. Sanırım testi yapan abla ile kişisel sorunları var.

Turkiye'de şu an geldiğinde sorar bilgi geçerim.
// Hayattır seni sevmek !
MmarlonN
BbrandoO

New postby kalamaria » Wed Sep 26, 2007 6:44 pm

merhaba,epeydir siteye girmemistim,,cok gec bir cevap olabilir..
ben bu ehliyeti aldim!$+-*#&)+)!!!!
burada yasiyor olmak yetiyor galiba,,yani AB vatandasi olup olmamak farketmiyor gibi.. bana farkli kurallar uygulandigini hatirlamiyorum..herkes nasil yapiyorsa ben de oyle yaptim..
merhaba herkese
kalamaria
ANNIE LENNOX

New postby hcho » Wed Sep 26, 2007 9:47 pm

Aliniyormus, alinmiyor degil. Ancak basvuru esnasinda pasaportu posta ile gondermek gibi akillara zarar isler yapmak gerekiyormus. Bir de fotografinizin arkasini sizi 2 senedir taniyan biri tarafindan "vallahi de billahi de bu adami taniyorum, aynen kendisidir" diye imza atilmasi gerekiyor.

DVLA'nin sitesini gectim, kendisini kiricam o olacak.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby davsan » Wed Sep 26, 2007 10:45 pm

hcho wrote:Aliniyormus, alinmiyor degil. Ancak basvuru esnasinda pasaportu posta ile gondermek gibi akillara zarar isler yapmak gerekiyormus. Bir de fotografinizin arkasini sizi 2 senedir taniyan biri tarafindan "vallahi de billahi de bu adami taniyorum, aynen kendisidir" diye imza atilmasi gerekiyor.

sanirim 2 senedir taniyan bir INGILIZ VATANDASInin imzalamasi gerekiyor galiba, degil mi?
davsan
BAŞKAN

New postby Flavio Briatore » Thu Sep 27, 2007 9:35 am

hcho wrote:Aliniyormus, alinmiyor degil. Ancak basvuru esnasinda pasaportu posta ile gondermek gibi akillara zarar isler yapmak gerekiyormus. Bir de fotografinizin arkasini sizi 2 senedir taniyan biri tarafindan "vallahi de billahi de bu adami taniyorum, aynen kendisidir" diye imza atilmasi gerekiyor.

Birazda sizler ugrasin kardesim ,oh oh birazda ben sikayet dinleyim,hep sikayet etmekten biktim :)

Bizim konsoloslugun pasaportu veris seklini gordukten sonra,mektupla gozum kapali gonderirim.
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby hcho » Thu Sep 27, 2007 10:39 am

Hocam hadise pasaportun kaybolmasinin sonuclari ile ilgili. Konsolosluk kaybederse, yenisini sorgusuz sualsiz veriyor. Ama sen kayebedersen bayagi kasiyorlar. Mesala 2 kere kaybetme hakkin yok; 3. kez pasapaort alamiyorsun.

Sebebi de sahte pasaport sektoru imis. Gercek pasaportu alip ustundeki resim ve isimleri degistiriyorlarmis. Bu sektorde gercek Turk pasaportunun ederi 5000 dolar civari falanmis.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby erkut » Thu Sep 27, 2007 2:41 pm

ben aksam bu sekilde (hcho gibi) yeni alan birine sorup, bilgileri geciyorum. Pasaport´u gönderip göndermedigine emin degilim. Aksam emin olucam.
erkut
ROGER WATERS

New postby hcho » Fri Sep 28, 2007 9:21 am

Flavio ile Ingiliz Burokrasisi tarafindan ezilenlerin iktidari platformunu kuracagim bu gidisle.

Bu sabah DVLA'nin ofisine gittim basvuru icin. Ingiltere'ye geleli iki seneyi gectigi icin kisisel basvurumu kabul etmediler. Illa sahit bulup, posta yolu ile yapacakmisim.

Kesin kiririm.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby erkut » Mon Oct 01, 2007 11:42 am

hcho senin isini sordum. Basvuru postayla oluyormus. :D
erkut
ROGER WATERS

New postby hcho » Mon Oct 01, 2007 8:48 pm

Hocam gonderdik postayla basvuruyu; pasaport da icinde. Kaybolmasin, cabuk donsun diye duaciyiz artik.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby hcho » Wed Oct 10, 2007 3:05 pm

Cabuk donsun diye duaciyiz dedik Royal Mail greve gitti. Bu kadar olur benim duam.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby erkut » Wed Oct 10, 2007 3:24 pm

hcho wrote:Cabuk donsun diye duaciyiz dedik Royal Mail greve gitti. Bu kadar olur benim duam.

Bu kadar olur yani, bekle bekle, basvurun greve denk gelsin. Hocam bi kursun döktür en iyisi sen.
erkut
ROGER WATERS

New postby hcho » Wed Oct 10, 2007 8:13 pm

Bugun eve geldim, bir baktim ki DVLA'dan mektup...Ama icinde pasaport yok. Actim, ehliyetimin numarasini istiyorlar. Manyak misiniz? Ehliyetim yok ki...

Bitmez...
hcho
BRUCE DICKINSON

Next

Return to Hyde Park