Board index Alaturka Londra Hyde Park

banka hesabı açma

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby esraersal » Thu Dec 22, 2016 8:15 pm

hcho wrote:Banka hesabi acma konusundaki duzenlemeyi FCA yapiyor. Kanun degil regulasyon. Kimlik ispati icin gecerli olabilecek belgeler konusunda bankalara belli esneklikler taninmis durumda. Bu esnkeligin nasil kullanilacagi konusundaki insiyatif sube yoneticilerine birakilir genelde. Pek cogu aman ne ugrasacagim mantigiyla nuh der peygamber demez.

Zorlanan arkadaslar bir de buradaki Turk bankalarini denesinler ilk adim olarak. Subeler burada kurulu bir sirket adina oluyor ve FCAye tabiler. Turkish Bank, Isbank, Akbank ve Ziraat Bankasi ilk aklima gelenler. Daha sonra bunlardan edindiginiz belgelerle diger bankalari deneyebilirsiniz.

Yukarıda da yazdığım gibi Turkish bank yıllık 500 pound hesap işletin ücreti istiyor.
esraersal

New postby hcho » Thu Dec 22, 2016 8:35 pm

Ister. Pazarlik edebilirsiniz, baska taahutler verebilirsiniz. Banka banka dolasmanin zaman maliyeti 500den cok olabilir...
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby esraersal » Thu Dec 22, 2016 10:13 pm

hcho wrote:Ister. Pazarlik edebilirsiniz, baska taahutler verebilirsiniz. Banka banka dolasmanin zaman maliyeti 500den cok olabilir...

Pazarlık etmeyi denedik kabul etmediler. Banka banka dolaşmanın maliyeti ne olursa olsun o kadar uyduruk bir bankaya 500 pound vermem doğrusu :) Neyse halletik sonunda.
esraersal

New postby jeremyvine » Fri Dec 23, 2016 4:51 am

esraersal wrote:
hcho wrote:Ister. Pazarlik edebilirsiniz, baska taahutler verebilirsiniz. Banka banka dolasmanin zaman maliyeti 500den cok olabilir...

Pazarlık etmeyi denedik kabul etmediler. Banka banka dolaşmanın maliyeti ne olursa olsun o kadar uyduruk bir bankaya 500 pound vermem doğrusu :) Neyse halletik sonunda.

Hangi bankadan nasıl açtırdığını paylaşır mısın?
---
jeremyvine

New postby hcho » Fri Dec 23, 2016 10:27 am

esraersal wrote:Pazarlık etmeyi denedik kabul etmediler. Banka banka dolaşmanın maliyeti ne olursa olsun o kadar uyduruk bir bankaya 500 pound vermem doğrusu :) Neyse halletik sonunda.

Ticarette pek iyi degilsiniz sanirim. Bugun orta halli bir kontrat gunde 400 oduyor. Sube pesinde kosmaya 2 gun harcasaniz 800 pound zarar demek. Isi aksatip musteriyi kusturme riski de cabasi. Is gorecek olduktan sonra dunyanin en kotu bankasi olsa ne yazar? 500u gozu kapali veririm.

Ha is bulamamissinizdir, zamaninizin degeri yoktur, o ayri.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby esraersal » Fri Dec 23, 2016 12:50 pm

hcho wrote:
esraersal wrote:Pazarlık etmeyi denedik kabul etmediler. Banka banka dolaşmanın maliyeti ne olursa olsun o kadar uyduruk bir bankaya 500 pound vermem doğrusu :) Neyse halletik sonunda.

Ticarette pek iyi degilsiniz sanirim. Bugun orta halli bir kontrat gunde 400 oduyor. Sube pesinde kosmaya 2 gun harcasaniz 800 pound zarar demek. Isi aksatip musteriyi kusturme riski de cabasi. Is gorecek olduktan sonra dunyanin en kotu bankasi olsa ne yazar? 500u gozu kapali veririm.

Ha is bulamamissinizdir, zamaninizin degeri yoktur, o ayri.

Yo gayet iş buldum bir yandan da çalıştım sorun yok. Müşteri de küsmedi 500 pound da cepte kaldı.
esraersal

New postby esraersal » Fri Dec 23, 2016 12:51 pm

jeremyvine wrote:
esraersal wrote:

Hangi bankadan nasıl açtırdığını paylaşır mısın?
---

Jeremywine Lloyds bank London bridge şubesinde açtım. Pasaport ve polis kaydı yeterli.
esraersal

New postby hcho » Fri Dec 23, 2016 1:13 pm

esraersal wrote:Yo gayet iş buldum bir yandan da çalıştım sorun yok. Müşteri de küsmedi 500 pound da cepte kaldı.

Alemi nasil bilirsin? Kendim gibi...Sizin musteriniz esnek diye her musteri esnek olmak zorunda mi?
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby jeremyvine » Fri Dec 23, 2016 1:34 pm

esraersal wrote:Jeremywine Lloyds bank London bridge şubesinde açtım. Pasaport ve polis kaydı yeterli.

Teşekkürler. Bu bilgi önemli. İşlerinde başarılar.
---
jeremyvine

New postby esraersal » Fri Dec 23, 2016 2:27 pm

hcho wrote:
esraersal wrote:Yo gayet iş buldum bir yandan da çalıştım sorun yok. Müşteri de küsmedi 500 pound da cepte kaldı.

Alemi nasil bilirsin? Kendim gibi...Sizin musteriniz esnek diye her musteri esnek olmak zorunda mi?

Zaten ben de kendim için konuşuyorum. Her müşteri esnek olmak tabii ki zorunda değil. Müşterisi esnek olmayan gidip 500 pound bayılarak hemen hesap açtırabilir.
esraersal

New postby esraersal » Fri Dec 23, 2016 2:28 pm

jeremyvine wrote:
esraersal wrote:Jeremywine Lloyds bank London bridge şubesinde açtım. Pasaport ve polis kaydı yeterli.

Teşekkürler. Bu bilgi önemli. İşlerinde başarılar.
---

Rica ederim, sana da kolay gelsin. Bu arada bahsettiğim şubede Berrin hanım var ona ulaşırsan işlemlerin çok daha hızlı ilerleyecektir.
esraersal

New postby hisarkaya » Sun Dec 25, 2016 10:26 am

@esraersal merhaba.

Bu açtığın hesap kişi hesabı mı yoksa business hesap mı? Ayrıca yanlış anlamadıysam Lloyds Bank London Bridge şubesinden Berrin hanım'a ulaşınca yardım ediyor dediniz öyle mi? çünkü biz de ilk geldiğimizde elimizde sadece polis kaydı ve pasaport olacak. Çnkü ev tutma ve dolayısıyla adımıza fatura olma ihtimali ilk 1-2 ay çok düşük.
hisarkaya

New postby esraersal » Sun Dec 25, 2016 1:57 pm

hisarkaya wrote:@esraersal merhaba.

Bu açtığın hesap kişi hesabı mı yoksa business hesap mı? Ayrıca yanlış anlamadıysam Lloyds Bank London Bridge şubesinden Berrin hanım'a ulaşınca yardım ediyor dediniz öyle mi? çünkü biz de ilk geldiğimizde elimizde sadece polis kaydı ve pasaport olacak. Çnkü ev tutma ve dolayısıyla adımıza fatura olma ihtimali ilk 1-2 ay çok düşük.

Evet aynen öyle. Personal account açtım öncelikle yanımda işime it evraklar olmadığı için. 3 ocakta da gidip business account açacağım.
esraersal

New postby x-treme » Thu Dec 29, 2016 6:45 pm

mahmutsak wrote:Berrin hn yaptığı suçtur. Police Register adres proof olarak geçmez. Bu durumla ilgili Lloyds arayıp bilgi vereceğim. Ülkeye ayak basıyorsunuz dakika 1 hemen suc isliyorsunuz. Ülkenizi bu duruma getirenler sizsiniz.

LLoyds merkezi ve şube müdürüne gerekli şikayette bulunacağım.

lloyds'a gittik bugün, gözün aydın police registration ile hesap açmadı berrin hanım. şimdi banka hesabı olmadan kira sözleşmesi imzalamaya ikna edeceğim ev sahiplerini, tebrikler "ingiliz" mahmut
x-treme

New postby burak5000 » Mon Jan 16, 2017 8:46 am

Merhaba, 14 sayfayı okudum ancak tam bir bilgiyi halen edinemedim.
Banka hesabı açmada kesin çözüm bulabilen oldu mu? Lütfen paylaşırsanız sevinirim...
burak5000

PreviousNext

Return to Hyde Park