Board index Alaturka Londra Emlakçı

Türkiye'den İngiltere'ye Nakliyat Firmaları

Başımızı sokacak bir yer arayışı

New postby orduevi » Tue Aug 23, 2016 10:56 am

Türkiye'den İngiltere'ye bazı eşyalarımı götürmek istiyorum. LCD Televizyon, mutfak eşyaları, yorgan-yastık-battaniye ve kıyafet şeklinde. Mobilya yok. Bu tip parçaları taşıyacak firmaların bilgilerini paylaşabilir misiniz? Hemen arayıp fiyat almak istiyorum da. Televizyon için sigorta veya garanti veriliyor mu? Şuanki fiyatlar hakkında bilgisi olan var mı?Teşekkürler.
orduevi

New postby Emre » Tue Aug 23, 2016 1:54 pm

Daha önce bununla ilgili bir başlık açılmıştı. Gayet aydınlatıcı bilgiler mevcut.

Firmalardan biri şu: http://www.abstransport.co.uk

Konu da bu başlık altında konuşuldu: viewtopic.php?f=15&t=963
Ankara Anlaşması ILR Bağış Kampanyası Linki
https://www.gofundme.com/ecaasettlement
Emre

New postby enistgok » Wed Aug 24, 2016 8:58 pm

Taşıma, getirdiğine değmez. LCD TV, mobilya ıvır zıvır burada çok daha ucuz. Hatta kıyafet de getirme. Onlar daha da ucuz.
Ben getireceğim diye herşeyi kutuladım. Hiç gerek yokmuş. Kutulu halde orada burada yatıyor eşyalar Türkiye'de.
enistgok

New postby orduevi » Thu Aug 25, 2016 8:44 am

Cevaplar için teşekkürler. Ben eşya götürmeme kararı aldım. Hatta dün PTT Kargo'ya gittim ve öğrendim ki bir kutuyu 1 metreye 1 metre bile olabilir, 30kg geçmemek kaydıyla 419 liraya İngiltere'ye götürüyorlarmış. Benim tüm dolabım ve yorgan, yastık vb. 2 kutu etmez. Nakliyat çok pahalı. Mobilya götürülmeyecekse en uygun çözüm PTT Kargo.
orduevi

New postby abbulu » Thu Aug 25, 2016 11:55 am

Elektronik esya muhtemelen burada daha ucuzdur ama mobilya kesinlikle tr de ucuz. Ben abs transport ile tr den 2 koltuk takimi ve yemek masasi takimi getirttim. Ona ragmen buraya gore cok daha ucuza geldi.

Abs transport ile geldiler. Normalde koltuk taki0mi, yemek masasi gibi seyler icin belli fiyatlari var. Diger geri kalan esyalari da kilosunu en son 3 pound dan tasiyorlardi.
abbulu
ROGER WATERS

New postby cazkedisi » Wed Sep 07, 2016 8:49 pm

Mutfak eşyaları, yorgan-yastık-battaniye de getirmene gerek yok. Onlar da burada daha ucuz. Bence ani degeri olan seyleri getir illa bisiyler getireceksen, bir de Turkiye'den yiyecek getirebilirsin belki. Bos da gelme yani bagaj parasi vermisken derim :)

Mobilyalarin cok degerli veya orijinal degilse Turkiye'deyken onlari sat, yerine burda IKEA'dan ucuza mobilya alabilirsin. Ama tabi modern tarz sevmiyorsan veya cok kaliteli mobilya olsun diyosan ABS Transport ile getirtebilirsin.

Gelmeden bu soyledigin kategorilerdeki herseyini satmani tavsiye ederim. Turkiye'de insanin biraktigi esyalar sonra yillar boyunca basina dert oluyor. Insan bosuna depo parasi veriyor ya da evde yer kapliyor. Tecrubeyle sabit :) Halbuki burda paraya ihtiyacin olacak. Sat parasiyla burda tekrar alirsin herseyini yavas yavas derim.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby duantian » Fri Nov 17, 2017 12:54 pm

Emre wrote:Daha önce bununla ilgili bir başlık açılmıştı. Gayet aydınlatıcı bilgiler mevcut.

Firmalardan biri şu: http://www.abstransport.co.uk

Konu da bu başlık altında konuşuldu: viewtopic.php?f=15&t=963

Bir fiyat aldım güncel. Kıyas adına bakılabilir.
Dear sır/madam ,

ı want to send my personal staff from turkey to the uk london.
the lıst ıs :
- 1 lcd tv 32"
- 1 ıron machıne
- 5 box each 10 kg
- 1 foldable bıcycle about 12 kg
how much does ıt cost ? and how many days to carry ?

Thank you for your enquiry, The approximate cost of send your items to London would be £130.00 for the TV, £50.00 for the bike and the remaining items will be charged at £3.00 per kg. Please note that this includes all customs paperwork and duties.

All deliveries take about 4-6 weeks from the date of pick up.

I look forward to hearing form you
Kind Regards
Ceren Ermec
Head of Container Shipping
ABS Transport LTD
All is well
duantian

New postby Emre » Fri Nov 17, 2017 4:28 pm

Televizyonun özelliklerini bilmiyorum da sıfır 32" HD TV fiyatı zaten 200 civarı genelde. Hem UK'deki sisteme göre ayarlı televizyonlar. O yüzden televizyonu getirmeye değmez bence. Gelmeden Türkiye'de satılabilir. Gelen parayla UK içinde yeni televizyon alınabilir. Veya ikinci el de alınabilir. Diğer fiyatlar uygun.
Ankara Anlaşması ILR Bağış Kampanyası Linki
https://www.gofundme.com/ecaasettlement
Emre

New postby cazkedisi » Fri Nov 17, 2017 4:34 pm

@duantian
Bence de televizyon taşımayın boşuna. Burda elektronik genelde Türkiye'den ucuz. Hele de hemen gelecekseniz Black Friday'de indirim de alırsınız elektroniklerde. Iron machine dediğiniz ütü gibi bir şeyse onu da taşımayın derim.
cazkedisi
ROGER WATERS

New postby bubalus » Thu Nov 26, 2020 9:29 pm

Yeni fiyatlardan haberdar olan var mı?
bubalus

Return to Emlakçı