Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Mercan » Tue Jan 02, 2018 1:53 pm

Bizim 8 Kasım başvuru tarihimiz henüz cevap gelmedi Bilginize,
Mercan

New postby Leo » Tue Jan 02, 2018 9:36 pm

@mercan
Sonucunuzu aldığınız zaman ilk fırsat bulduğunuz da buraya da yazar mısınız?
Bekleyenler için sürecin ne kadar sürdüğüne dair fikir olur. Görünen o ki en eski sizin başvurunuz.
Leo

New postby Mercan » Wed Jan 03, 2018 12:31 pm

@ Leo
Tabiki alır almaz mail mutlaka bilgilendiririm
Mercan

New postby Mercan » Fri Jan 05, 2018 10:52 am

Bekleyen arkadaşlara bilgi 20 Ekim bugün cevap almış. Bu durumda Şubat ayına sarkacak gibi görünüyor Kasım başvuruları.

Bilginize,
Mercan

New postby simekli » Fri Jan 05, 2018 1:31 pm

Mercan wrote:Bekleyen arkadaşlara bilgi 20 Ekim bugün cevap almış. Bu durumda Şubat ayına sarkacak gibi görünüyor Kasım başvuruları.

Bilginize,

Merhaba,

Umarım sonuç olumludur. Ben 18 Ekim'de başvurdum hala cevap bekliyorum. 20 Ekim'e cevap gelmesine şaşırdım bu yüzden.
simekli

New postby Leo » Fri Jan 05, 2018 1:38 pm

Mercan wrote:Bekleyen arkadaşlara bilgi 20 Ekim bugün cevap almış. Bu durumda Şubat ayına sarkacak gibi görünüyor Kasım başvuruları.

Bilginize,

Bilgi için teşekkürler @Mercan
Süreç 2,5 aya çıkmış durumda o halde. Herkese sabır ve bol şans.
Leo

New postby Mercan » Sat Jan 06, 2018 9:40 am

ECAA Başvurusu Yapanlar Bilgi Paylaşımı Platformu isimli. Facebook grubundan takip ediyorum 25 Ekim de dün cevap almış Bilginize
Mercan

New postby Mercan » Mon Jan 08, 2018 9:49 am

@simekli,

Cevap alınca buraya yazarsan çok memnun oluruz. 18 Ekim bayağı geç kalmış. Teşekkürler,
Mercan

New postby simekli » Mon Jan 08, 2018 11:37 am

Mercan wrote:@simekli,

Cevap alınca buraya yazarsan çok memnun oluruz. 18 Ekim bayağı geç kalmış. Teşekkürler,

Kesinlikle çok geç kaldı ve oldukça endişeleniyorum. Tabii ki buraya yazarım.
simekli

New postby Mercan » Mon Jan 08, 2018 1:50 pm

@simekli,
Endişelenmeyin bence. Bu benim ikinci başvurum. İlk başvurumu takip ederkende başvuru cevapları arasında tarih kaymaları olmuştu. Sanırım farklı memurlar baktığı için oluyor. Bu hafta mutlaka gelir size cevap .hatta en geç Çarşamba diyerek totem yapmış olayım.
Şimdiden sizin için hayırlı olsun.
Mercan

New postby simekli » Mon Jan 08, 2018 3:33 pm

Mercan wrote:@simekli,
Endişelenmeyin bence. Bu benim ikinci başvurum. İlk başvurumu takip ederkende başvuru cevapları arasında tarih kaymaları olmuştu. Sanırım farklı memurlar baktığı için oluyor. Bu hafta mutlaka gelir size cevap .hatta en geç Çarşamba diyerek totem yapmış olayım.
Şimdiden sizin için hayırlı olsun.

Çok teşekkürler, ben de öyle düşünüyorum ama tabii çok sıkıntılı bir bekleyiş oluyor. Umarım dediğiniz gibi olur, size de hızlı ve hayırlı bir sonuç diliyorum.
simekli

New postby nurbanuh » Mon Jan 08, 2018 9:59 pm

Merhabalar,
Bu ay ortasında ankara anlaşması için başvurumuzu yapacağız. Eşim businessman olacak, ben ve kızımız (2 yaşında) dependant olacağız. Business Planı tamamladık gibi ancak başvuru formunu doldururken bazı sorular aklımıza takıldı. Yardımcı olabilecek varsa çok memnun oluruz.
1. BP de önce eşimin, iki ay sonra da bizlerin gideceğini yazmıştık. Ancak başvuru formlarını doldururken bu sorun olabilir diye düşündük. Formları da, BP yi de aynı anda gidecek şekilde yapsak daha iyi olur mu ya da iki ay sonra gidecek şekilde kalsa depandant vizelerinde sorun olur mu?
2. Mortgage ödediğimiz bir evimiz var. Vize çıkması durumunda bu evi satıp, borcunu kapatacağız. Sermaye olarak koyduğumuz paranın buradan gelecek parayla ilgisi yok.
Ancak, krediyi maaşın yattığı hesaptan ödediğimiz için hesap dökümünde her ay düzenli ödeme olarak çıkacak. Bu nedenle açıklamak gerekir diye düşünüyoruz. Bu ev için satış ilanı verip, çıktısını başvuru ekine koymayı düşünüyoruz. Vize gelene kadar oturmak zorunda olduğumuz için henüz satmadık diyeceğiz. Yaşam giderleri için koyduğumuz sermaye ile finansal tablolarımıza göre ayrıca bir paraya ihtiyacımız yok. Ev satışından gelecek parayı UK deki yaşam giderlerinde kullanacağız diyeceğiz. Genelde çok detay bilgi vermeyin, hatta verebileceğiniz en az bilgiyi verin yorumları var. Ama bu durumu anlatmak epey detay içeriyor. Bu şekilde yazsak olumsuz bir görüş uyandırır mı?
3. Başvuru formunda “Is someone other than you paying for all or a part of your trip?” Sorusu bulunuyor. Dependantlar için bu kısımda eşimi yazacağız değil mi?
4. Formun UK business kısmında “Cost of Rent Per month” alanına tahmini değeri mi yazmalıyız? Henüz bir kiralama yapmadığımızdan – ile geçmeli miyiz? (BP ye göre iş için ayrı bir office olmayacak. Sadece virtual office olacak.)
teşekkürler.
nurbanuh

New postby Mercan » Tue Jan 09, 2018 5:54 am

Merhaba,
@nurbanuh, 1 ve 2. sorularınıza cevap vermeye çalışayım.

1.
Bence beraber başvurup beraber vize almanız daha iyi olur 2 ay sonra depandant olarak siz başvurursanız. 2-2,5 ay daha başvuru cevabı beklersiniz. Ama vizenizi şimdi eşiniz ile birlikte alırsınız,2 ay sonra gidersiniz. Sadece 1 kere gidip BRP kartlarınızı alıp dönmeniz yeterli.
Sizin 2 ay sonra gidiş zamanınız çok fazla finansal tabloları değiştirmeyecektir. kafa karışıklığı olmasın Direk 3 kişilik BP ile başvurmanızı öneriririm.

2.
Bizde oturduğumuz evi satıyoruz. Sermayemiz değil ama ilanın çıktısını (güncel değeri için) ve tapusunu koymamızı istedi avukatımız.
Last edited by Mercan on Wed Jan 10, 2018 8:05 am, edited 1 time in total.
Mercan

New postby nurbanuh » Tue Jan 09, 2018 8:44 am

mercan selam,
çok teşekkür ederiz.

Mercan wrote:Merhaba,
@nurbanuh, 1 ve 2. sorularınıza cevap vermeye çalışayım.

1. BP de önce eşimin, iki ay sonra da bizlerin gideceğini yazmıştık. Ancak başvuru formlarını doldururken bu sorun olabilir diye düşündük. Formları da, BP yi de aynı anda gidecek şekilde yapsak daha iyi olur mu ya da iki ay sonra gidecek şekilde kalsa depandant vizelerinde sorun olur mu?

Bence beraber başvurup beraber vize almanız daha iyi olur 2 ay sonra depandant olarak siz başvurursanız. 2-2,5 ay daha başvuru cevabı beklersiniz. Ama vizenizi şimdi eşiniz ile birlikte alırsınız,2 ay sonra gidersiniz. Sadece 1 kere gidip BRP kartlarınızı alıp dönmeniz yeterli.
Sizin 2 ay sonra gidiş zamanınız çok fazla finansal tabloları değiştirmeyecektir. kafa karışıklığı olmasın Direk 3 kişilik BP ile başvurmanızı öneriririm.

2. Mortgage ödediğimiz bir evimiz var. Vize çıkması durumunda bu evi satıp, borcunu kapatacağız. Sermaye olarak koyduğumuz paranın buradan gelecek parayla ilgisi yok.
Ancak, krediyi maaşın yattığı hesaptan ödediğimiz için hesap dökümünde her ay düzenli ödeme olarak çıkacak. Bu nedenle açıklamak gerekir diye düşünüyoruz. Bu ev için satış ilanı verip, çıktısını başvuru ekine koymayı düşünüyoruz. Vize gelene kadar oturmak zorunda olduğumuz için henüz satmadık diyeceğiz. Yaşam giderleri için koyduğumuz sermaye ile finansal tablolarımıza göre ayrıca bir paraya ihtiyacımız yok. Ev satışından gelecek parayı UK deki yaşam giderlerinde kullanacağız diyeceğiz. Genelde çok detay bilgi vermeyin, hatta verebileceğiniz en az bilgiyi verin yorumları var. Ama bu durumu anlatmak epey detay içeriyor. Bu şekilde yazsak olumsuz bir görüş uyandırır mı?

Bizde oturduğumuz evi satıyoruz. Sermayemiz değil ama ilanın çıktısını (güncel değeri için) ve tapusunu koymamızı istedi avukatımız.
nurbanuh

New postby Mercan » Thu Jan 11, 2018 8:55 am

Herkese merhaba,

Turkiye den yapılan Ekim başvurularının hepsi sonuçlandı mı? Bilgi olan var mı? Son güncel durum nedir?

Teşekkürler,
Mercan

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü