Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby theskywater » Thu Jan 11, 2018 1:59 pm

30 Ekim başvurumuz var.
Halen durumu karar aşamasında olarak görünüyor.
Bekliyoruz.
theskywater

New postby simekli » Thu Jan 11, 2018 4:24 pm

Mercan wrote:Herkese merhaba,

Turkiye den yapılan Ekim başvurularının hepsi sonuçlandı mı? Bilgi olan var mı? Son güncel durum nedir?

Teşekkürler,

Merhaba! Toteminiz tuttu gerçekten:) 18 Ekim başvurum için 9 Ocak Salı günü decision made maili geldi, 10 Ocak Çarşamba günü teslim aldım ve sonuç olumlu. Vizemi 5 Ocak tarihinden itibaren başlatmışlar. Ne kadar zor bir süreç olduğunu çok iyi biliyorum herkese sabır ve güzel haberler diliyorum!
simekli

New postby Mercan » Thu Jan 11, 2018 7:29 pm

@ simekli
Çok sevindim .Yolunuz açık olsun
Mercan

New postby Mercan » Thu Jan 11, 2018 7:31 pm

theskywater,

Takip ettiğim kadarı ile 23 Ekim e kadar geldi.Sizin de en geç Haftaya Çarşamba gelir diye totemim olsun. Bol şans...
Mercan

New postby simekli » Thu Jan 11, 2018 8:41 pm

Mercan wrote:@ simekli

Çok teşekkür ederim! Hayırlı haberlerinizi bekliyorum, bol sabırlar.
simekli

New postby slnrd » Fri Jan 12, 2018 10:40 am

simekli wrote:
Mercan wrote:@ simekli

Çok teşekkür ederim! Hayırlı haberlerinizi bekliyorum, bol sabırlar.

Tebrikler! Artık umarım biraz tempo artar ve sonuçlar hızlıca gelmeye başlar.
slnrd

New postby theskywater » Sat Jan 13, 2018 9:40 pm

Mercan wrote:theskywater,

Takip ettiğim kadarı ile 23 Ekim e kadar geldi.Sizin de en geç Haftaya Çarşamba gelir diye totemim olsun. Bol şans...

Teşekkürler Mercan.
Umarım hızlanır işlemler hepimiz için hayırlısı olsun.
theskywater

New postby keskinh » Sun Jan 14, 2018 10:16 am

Merhaba ,
Yaklasik bir yildir Ankara Anlasmasina basvuru yapmayi dusunuyorum. Bu bir yil icin UK 'ye bir kez gidip geldim turist olarak. Tr den mi UK den mi basvuru yapayim diye dusunurken. TR den basvurularda sozlu mulakat / gorusme olmasi benim gozumu korkutmus kendimi ifade edemeyecegimi dusundurmustu. Mulakatin ingilizce yapilmasi veya benim tercuman kullanmam yapacagim is icin yetersiz oldugum fikrine varmalarina sebeb olacagi kanisindayim, her ne kadar ingilizcem iyi sayilsada mukemmel degil. BP vs hic bir seyi ben hazirlamayacagim hersey formalite uzerine olacak. Yani ben BP ilanda yapacagimi soyledigim isi gercekten yapmayacagim, ( yaparak yasamimi idare ettirecegim geliri hemen kazanacagima inanmiyorum UK 'de) . Son zamanlarda yapilan paylasimlarda TR den basvurularda mulakat uzerine kimse yorum yapmamis. Tr den yapilan basvurularda mulakata cagirilma kaldirildi mi? Yada az orana mi dusuruldu anlayamadim ? UK de yasam tecrubem var daha onceden. Su anda da Tr de iyi bir isim var vizemi almadam UK ye gitmek istemiyorum. Oradan basvuruda bekleme suresinin stresini yasamak istemiyorum. Tr deki duzenimi bozmadan once vizemi garanti etmek istiyorum. Son durumlar hakkinda bilgi verebilirseniz cok sevinirim.
Selamlar / Hilal
keskinh

New postby Brooks Was Here » Sun Jan 14, 2018 11:12 am

Arkadaşlar bir umut yazıyorum, belki olur.

Burada UK'de turizm işi yapan turizm acentesi ya da benzeri işlerde şirket yöneten, bir şirkette çalışan var mı acaba?
Brooks Was Here

New postby bc_8 » Sun Jan 14, 2018 6:46 pm

keskinh wrote:Merhaba ,
Yaklasik bir yildir Ankara Anlasmasina basvuru yapmayi dusunuyorum. Bu bir yil icin UK 'ye bir kez gidip geldim turist olarak. Tr den mi UK den mi basvuru yapayim diye dusunurken. TR den basvurularda sozlu mulakat / gorusme olmasi benim gozumu korkutmus kendimi ifade edemeyecegimi dusundurmustu. Mulakatin ingilizce yapilmasi veya benim tercuman kullanmam yapacagim is icin yetersiz oldugum fikrine varmalarina sebeb olacagi kanisindayim, her ne kadar ingilizcem iyi sayilsada mukemmel degil. BP vs hic bir seyi ben hazirlamayacagim hersey formalite uzerine olacak. Yani ben BP ilanda yapacagimi soyledigim isi gercekten yapmayacagim, ( yaparak yasamimi idare ettirecegim geliri hemen kazanacagima inanmiyorum UK 'de) . Son zamanlarda yapilan paylasimlarda TR den basvurularda mulakat uzerine kimse yorum yapmamis. Tr den yapilan basvurularda mulakata cagirilma kaldirildi mi? Yada az orana mi dusuruldu anlayamadim ? UK de yasam tecrubem var daha onceden. Su anda da Tr de iyi bir isim var vizemi almadam UK ye gitmek istemiyorum. Oradan basvuruda bekleme suresinin stresini yasamak istemiyorum. Tr deki duzenimi bozmadan once vizemi garanti etmek istiyorum. Son durumlar hakkinda bilgi verebilirseniz cok sevinirim.
Selamlar / Hilal

kendi tecrübem ve son dönemde ki yoğun durum nedeni ile mülakat çağırılmaların azladığını düşünüyorum ben şahsen mülaktsız aldım , ve şu anda Londra'ya yerleştim. Hatta hiç İngiltere'ye gelmemiş ve turist vize başvurlarım red olduğu halde.
Mülakatın amacı sanırım daha iyi anlamak olduğundan tercüman olması bu vize türünde etkin değil, önemli olan işi yapabiliyor musunuz yetkinmisiniz yeterli sermayeniz var mı ve İngilter'de bu işi yapabilir para kazanıp vergi verebilir misiniz ?
Bence konu bu...
bc_8

New postby Mercan » Mon Jan 15, 2018 11:59 am

@theskywater
Başvuru sonucunuz geldi mi ? Haber var mı?
Mercan

New postby slnrd » Mon Jan 15, 2018 2:35 pm

Diger forumda simdi okudugum bilgiye gore 18 Kasim Turkiye basvurusu 10 Ocakta cevap almis. Kasim basvurularindan cevap alan var mi?
slnrd

New postby Mercan » Mon Jan 15, 2018 2:38 pm

Benim 8 Kasım hala cevap gelmedi. İlginç 18 kasım olması Ekim ayından bile bekleyen var.
Mercan

New postby slnrd » Mon Jan 15, 2018 4:50 pm

Mercan wrote:Benim 8 Kasım hala cevap gelmedi. İlginç 18 kasım olması Ekim ayından bile bekleyen var.

Selam @Mercan,
Yazip sordum ancak henuz cevap almadim ama tahminimce Ekim 18, Kasim degil. Kasim 18 Cumartesi gunu, Cumartesi randevu alinabiliyor muydu emin degilim.
slnrd

New postby Mercan » Mon Jan 15, 2018 5:28 pm

Evet Slnrd, Cumartesi başvuru kabul ediyor TLS .Avukatım ile konuştum bu sıralar mutlaka sizin ki gelir dedi.
Bekleyip göreceğiz hep beraber geç olsun hepimizin ki güç olmasın bol sabırlar diliyorum.
Mercan

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü