Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby duantian » Mon Feb 12, 2018 3:39 pm

Merhaba,
Üzülerek sonuç olumsuz. Biz translator olarak başvurmuştuk. Refusal için 2 sebep sunmuşlar:
1. UK de translator olabilmek için DPSI belgeniz olmalı.
2.;Hesabınızdaki paranın kaynağını anlamadık.

ASlında iki sebebi de kolaylıkla ispat edebiliriz ancak onun yerine Londraya turist vizesi ile gidip başvuru tekrarı yapacağız. Umarım sizler olumlu alırsınız. Üzülmek yok :) Vardır bir hayır deyip mücadeleye devam inşallah.

sibely wrote:@duantian selamlar,

Umarım sonucun olumlu olur. Decision made ile Ready for collection arasında bir kaç saat oluyor. 2-3 saat diyelim ortalama. Pazartesi öğlene kadar ready for collection olur diye tahmin ediyorum. Sen yarın alacakmış gibi belgeni, kimlik fotokopini hazırla.

Bol şans.
duantian

New postby Okeanos » Mon Feb 12, 2018 8:40 pm

@duantian

Özel değilse para kaynağı ile ilgili neye takılmışlar? Belgesi olmayan bir mebla girişi mi vardı hesaplarınıza? Danışmanla mı çalışmıştınız?
Umarım ikincisinde olur, hayırlısı ise olsun.

duantian wrote:Merhaba,
Üzülerek sonuç olumsuz. Biz translator olarak başvurmuştuk. Refusal için 2 sebep sunmuşlar:

ASlında iki sebebi de kolaylıkla ispat edebiliriz ancak onun yerine Londraya turist vizesi ile gidip başvuru tekrarı yapacağız. Umarım sizler olumlu alırsınız. Üzülmek yok :) Vardır bir hayır deyip mücadeleye devam inşallah.

Umarım sonucun olumlu olur. Decision made ile Ready for collection arasında bir kaç saat oluyor. 2-3 saat diyelim ortalama. Pazartesi öğlene kadar ready for collection olur diye tahmin ediyorum. Sen yarın alacakmış gibi belgeni, kimlik fotokopini hazırla.

Bol şans.
Okeanos

New postby Emre » Mon Feb 12, 2018 10:49 pm

@duantian halihazırda turist vizeniz var mı bilmiyorum ama yoksa şimdi ikinci bir Ankara Anlaşması başvurusu yapmak yerine turist vizesi başvurusu yaparsanız, turist vizesi başvurunuz şu aşamada yüksek ihtimalle reddedilir.

DPSI denen belgeyi alıp, paranın kaynağını açıklama durumunuz varsa, tekrar Ankara Anlaşması başvurusu yapmanızı tavsiye ederim.
Emre

New postby duantian » Tue Feb 13, 2018 10:39 am

Ben eşimin hesabına para aktarmıştım. Bunun kanıtı olarak da hem hesap dökünü hem de o paranın kaynağı olarak bordromu koymuştum. Bence bunu dikkatli incelemeyip direk refusal point olarak yansıtmışlar. 2.sebep de translator olmanız için DPSI belgesini alın dediler. Aslında eşimin aldığı diplomanın karşılığı ona denke geliypr hatta DPSI veren kurum gelince sizi direk üyemiz yaparız dediler ve bu yazışmaları da BP ye koymuştuk. Yine dikkatli incelenmediğinin kanıtı olarak görüyorum...malesef.
Sorum şu: 1.Bu refusal pointleri çürütmem için aynı başvuru aşamalarını mı izlemeliyiz?
2.Turist vizesi şu aşamada kesin vermezler mi, nasıl emin olabilirz?
3.Eşim Uk’de bir okulda yüksek lisans kabul alırsa bana da direk işçi vizesş veriyorlar. Bu şıkkı denemek de mantıklı olur mu?
Değerli forum üyeleri arkadaşlarıma danışmak isterim. Önerisi sorusu olan çekinmesin yazsın lütfen.
Okeanos wrote:@duantian

PS: Hesabımızda 2bin sterlin göstermiştik. Bu miktarı az bulmuş olacaklarından da şüpheliyim!
Özel değilse para kaynağı ile ilgili neye takılmışlar? Belgesi olmayan bir mebla girişi mi vardı hesaplarınıza? Danışmanla mı çalışmıştınız?
Umarım ikincisinde olur, hayırlısı ise olsun.

duantian wrote:Merhaba,

Bol şans.
duantian

New postby wateroflife » Tue Feb 13, 2018 12:27 pm

Merhabalar London ilk başvurularda en son hangi tarih açıklandı ben 19 Ekim gördüm 7 Şubatta sonuçlanmış o yüzden soruyorum. Teşekkürler.
wateroflife

New postby Bristolex » Tue Feb 13, 2018 1:47 pm

Arkadaşlar, başvuru yapılırken 6 aylık banka dökümü veriyoruz. 6 aydan önce hesapta bulunan paranın da kaynağını ispatlamak zorundamıyız. Diyelim ki ben en son 8 ay önce çalıştım. Ve son 6 ay hesabıma resmi para girişi yok,genede soruyorlar mı, hesabındaki para nereden geldi diye.
Bristolex

New postby karanliginlordu » Wed Feb 14, 2018 2:23 pm

Herkese iyi gunler. Daha onceden Ankara Anlasmasina organizasyon isi yaparak basvuran var mi avukat ucreti haricinde tahmini ne kadar gider oluyor is yaparken vergi, sigorta vb giderler varsa.
Ilk basvuruda ne kadar 3 senelik basvuruda ne kadar gider oluyor bunlar avukat parasina dahil mi yardimci olursaniz sevinirim
karanliginlordu

New postby Green007 » Wed Feb 14, 2018 4:49 pm

Bristolex wrote:Arkadaşlar, başvuru yapılırken 6 aylık banka dökümü veriyoruz. 6 aydan önce hesapta bulunan paranın da kaynağını ispatlamak zorundamıyız. Diyelim ki ben en son 8 ay önce çalıştım. Ve son 6 ay hesabıma resmi para girişi yok,genede soruyorlar mı, hesabındaki para nereden geldi diye.

Tam emin olmamakla beraber tedbir olsun diye kanıtlamak iyi olabilir.
Green007

New postby Leo » Wed Feb 14, 2018 9:33 pm

Selam arkadaşlar,
13 Aralık tarihli İstanbul başvurumuza 2 aylık bir süreç sonunda, 12 şubatta maalesef red aldık.
Bekleyen herkese sabır ve gerçekten bol şanslar dilerim.
Last edited by Leo on Mon Jun 25, 2018 11:37 am, edited 2 times in total.
Leo

New postby kismetseolsun » Thu Feb 15, 2018 10:26 am

@Leo gecmis olsun.
Forumda reviewdan mahkemeden ziyade tekrar basvurulara yogunlasanlar vardi diye hatirliyorum, bir tarasan iyi olabilir.

Sektor neydi sizin acaba ondan oturu mu takiliyor?

Gecmis olsun tekrar.
kismetseolsun

New postby Leo » Thu Feb 15, 2018 11:31 pm

kismetseolsun wrote:@Leo gecmis olsun.
Forumda tekrar basvurulara yogunlasanlar vardi diye hatirliyorum, bir tarasan iyi olabilir.

Sektor neydi sizin acaba ondan oturu mu takiliyor?

Gecmis olsun tekrar.

@kismetseolsun,
Teşekkür ederim. Forumun dediğin kısımlarını okumaya devam ediyorum. Sektör tekstil ticareti üzerineydi.
Last edited by Leo on Mon Jun 25, 2018 11:39 am, edited 1 time in total.
Leo

New postby Emre » Sat Feb 17, 2018 11:45 am

@Leo forumdan hevaley Adminstative Review ile vize almıştı. Denemekte fayda var. Özellikle de durum dediğin gibiyse AR sonucunun olumlu olabileceğini düşünüyorum. Sonuçta neye göre vize memuru genuine olmadığına karar vermiş, net değil. Ayrıca vize memurunun ilgili alanda bilgisi var mıdır, bilinmiyor. İş planına güveniyorsan, tüm noktaları aydınlatarak review başvurunu yap.
Emre

New postby Emre » Sat Feb 17, 2018 11:45 am

@Leo forumdan hevaley Adminstative Review ile vize almıştı. Denemekte fayda var. Özellikle de durum dediğin gibiyse AR sonucunun olumlu olabileceğini düşünüyorum. Sonuçta neye göre vize memuru genuine olmadığına karar vermiş, net değil. Ayrıca vize memurunun ilgili alanda bilgisi var mıdır, bilinmiyor. İş planına güveniyorsan, tüm noktaları aydınlatarak review başvurunu yap.
Emre

New postby yanke_zulu » Sun Feb 18, 2018 10:39 am

arkadaşlar merhab
Ankara vizesi için başvuru yapacağım, aslında forumda bütün bilgile var ama dağınık,
Genel manada belgeleri anladım business planı da yazdım ama küçük bie detay atlarız ve canımız sıkılır, bu kapsamda en azından kontrol babında uygun bir fiyata danışmanlık hizmeti veren yerler var mı acaba(başvuru istanbul da yapılacak)

önrileriniz olursa sevinirim
yanke_zulu

New postby yanke_zulu » Sun Feb 18, 2018 11:03 am

Forumu olkurken aklıma bir konu takıldı,
BP deki cash flow sadece business ile ilgili biliyordum
İş dışında kişisel ve dependant a ait giderler, ev kirası, utilities BP dışında belirtmiyormuyuz?

Mercan wrote:@duantian

Evet bunu mutlaka BP da cash flow da dependant giderini ve ev kirası v.b.giderleri asıl başvuru sahibinin giderlerine ekleyip belirmelisiniz. Zaten BP incelerken dikkat ettikleri şey kaç kişilik ailesiniz ve geçim giderleriniz nelerdir?Kazancınız yeterl mi?
Ayrıca Sadece pasaport vermekte yeterli değil dependent olarak nufus kayıt örneği, eğitim belgeniz varsa çocukların öğrenci belgeleri,sizin gelir durumunuz bunların hepsini ek belge olarak vermeniz sizin faydanızadır.
Kolay gelsin.
yanke_zulu

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü