Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby nurbanuh » Thu Mar 08, 2018 12:43 pm

merhaba UK&me,
başvuruya hazırlanırken özellikle abartısız ve sadece doğru şeyleri yazma tavsiyesi aldım bir kaç yerden. bunun bir sebebi vize memurunu ufak bir detayla "kıllandırıp", eksik arama durumuna getirmemek, diğer bir sebebi de başvurunun ret olması durumunda, yaptığınız itiraz için sadece başvurudaki bilgi ve belgeleri kullanabilecek olmanız.

ankara anlaşması vizeleri doğası gereği standartı olmayan bir tür. sonuçta iş kurulan ve her bir iş için farklı gereklilik ve yetkinliklerin belgelenmesi gereken bir vize başvurusu. bu nedenle potansiyel müşteri olmazsa olmaz değil. kendi business plan kurgunuz içerisinde, gerçekten potansiyel müşteri olarak tanımladığınız bir şirket türüyse, ankara anlaşmalı olsa bile koyulabilir. ancak ankara anlaşması dayanışması gibi görülmemesi lazım. "bir tanıdıktan aldım" gibi durursa belge, vize memurunun dikkatinden kaçmayacaktır diye düşünüyorum.

biz mesela potansiyel müşteri mektubu koymadık. sonuçta UK de hiç iş yapmamış biri olarak, bu tür bir networkümüz olmadığı belliydi. riske girmedik. potansiyel müşterinin olması bir avantajdır tabi ama genel olarak kaynağı kanıtlanan sermaye, iyi bir business plan ve bu işi yapabileceğinizi gösteren yetkinlikleriniz, tecrübeleriniz daha önemli deniyor.

tabi tüm bunlar kulaktan kulağa geçen bilgiler. Homeofisin neye dikkat edip aldığı tam bir muamma.

UK&me wrote:arkadaslar merhaba,
tekstil alaninda basvuru icin hazirlaniyorum,ingilterede potansiyel musteri olarak daha once ankara ant yapmis ve su anda ingilterede oturum hakki olan bir kisinin firmasindan referans mektubu alabilirim,bu konuda tavsiyeleriniz nelerdir,yardimci olabilir misiniz?
nurbanuh

New postby Odin » Thu Mar 08, 2018 1:10 pm

dark wrote:
Odin wrote:Herkese merhaba,

Yaklaşık 3 aydır forumu takip eden bir arkadaşınızım, bu ilk yorumum. Bu başlıktaki yorumları 100. sayfadan sonuna kadar okudum ve fazlasıyla yararlandım.
Kendi başvurum ve sonucu ile ilgili bilgileri bende sonraki arkadaşlara fayda sağlasın diye paylaşmak isterim.

Elektronik yüksek mühendisiyim.
Başvuru Tarihim : 3 Şubat 2017
Karar Tarihi : 14 Şubat 2017 (11 gün - 7 iş günü)
Pasaport alımı : 15 Şubat 2017
Sonuç olumlu :).
Nişanlıyım, başvuruyu tek yaptım. Evlilikten sonra eşim için de başvuru yapıcam.
Bu arada vizemi Mayıs ayı itibariyle istedim ve öyle de vermişler. Şimdi önümde güzel bir 2 ay var.
Belgeleri ingilizceye çevirmek için zerre uğraşmadım. Tabiki BP ve Appendix ingilizce ve de bazı sertifikalar, onun dışındaki bütün belgelerin fotokopilerine ingilizce
ufak notlar alıp onları da 'marker' kalemle işaretledim (banka dökümlerine bile).

Çok detaya burada inemeyeceğim tabi ama özetle...

Kurulması planlanan iş: Elektronik devre ve yazılım sektöründe ArGe hizmetleri.

İş planı detayları
1. Executive Summary
1.1. Business Summary
1.2. Mission
1.3. Goals & Objectives
1.4. Keys to Success
2. Company Overview
2.1. Company Ownership
2.2. Business Model
2.3. Startup Summary
3. Services
4. Background of Owner
5. Market Analysis
6. Customer Analysis
7. Competitor Analysis
8. Strategy and Implementation
8.1. Swot Analysis of the Company
8.2. Marketing
8.3. Strategy
8.4. Implementation
9. Financial Plan
9.1. Cash Flow
10. Appendix

Mülakata çağrılmadığım için neye önem verdikleri konusunda kişisel bi fikrim yok açıkçası fakat ben start-up kısmında verdiğim bütçe kalemlerinin hepsinin belgeli olmasına dikkat ettim.
Maaş bordrolarımı ve hesap dökümümü verdim. Şuan ödemekle yükümlü olduğum bir de ev kredim var. Bundan da açık yüreklilikle bahsettim. Lakin Cash Flow'dan çekeceğim aylık parayı da buna göre hesapladım.
Ayrıca oradaki konut gideri için 700Pound gösterdiğim için 700Pound'a yakın evler veya odalar gösterdim appendix'te.

Velhasılı kelam bir şey yazıyorsanız arkasını belgeler ile doldurmanız gerektiğine inanıyorum, naçizane yorumum bu. Yanlışım varsa lütfen tecrübeli arkadaşlar düzeltiversin zira kimseyi yanlış yönlendirmek istemem.
Bu arada başvuruyu kendim yaptım (Danışmanım yok.).
Sorularınız olursa seve seve cevaplamak isterim.

odin merhaba,

bende elektrik mühendisiyim ve başvurusu aşamasındayım, belgeleri hazırlıyorum. otomasyon-plc alanından başvuracağım. sormak istediğim konu, customer ve competitor analizi için kullandığın bir web site vs. var mıdır? MArket araştırmasını nasıl yapmıştın?

Dark merhaba,

Belirli bir site yok. Ben yasamak istedigim ve isi kurmak istedigim sehirle ve benim isimle ilgili basliklari kullanarak google'da arama yaparak rakip analizlerimi tamamladim. Bunlari arastirirken karsima UK'de yapilmis olan 5-10 yillik tahmin raporlari cikti teknoloji alaninda. Onlari da market analizi icin kullandim. Bu arada ben embedded yazilim uzerine calisiyorum.
Umarim yazdiklarim faydali olmustur.

Kolayliklar...
Odin

New postby dark » Thu Mar 08, 2018 1:23 pm

Odin wrote:
dark wrote:

Yaklaşık 3 aydır forumu takip eden bir arkadaşınızım, bu ilk yorumum. Bu başlıktaki yorumları 100. sayfadan sonuna kadar okudum ve fazlasıyla yararlandım.
Kendi başvurum ve sonucu ile ilgili bilgileri bende sonraki arkadaşlara fayda sağlasın diye paylaşmak isterim.

Nişanlıyım, başvuruyu tek yaptım. Evlilikten sonra eşim için de başvuru yapıcam.
Bu arada vizemi Mayıs ayı itibariyle istedim ve öyle de vermişler. Şimdi önümde güzel bir 2 ay var.
Belgeleri ingilizceye çevirmek için zerre uğraşmadım. Tabiki BP ve Appendix ingilizce ve de bazı sertifikalar, onun dışındaki bütün belgelerin fotokopilerine ingilizce
ufak notlar alıp onları da 'marker' kalemle işaretledim (banka dökümlerine bile).

İş planı detayları
1. Executive Summary
1.1. Business Summary
1.2. Mission
1.3. Goals & Objectives
1.4. Keys to Success
2. Company Overview
2.1. Company Ownership
2.2. Business Model
2.3. Startup Summary
3. Services
4. Background of Owner
5. Market Analysis
6. Customer Analysis
7. Competitor Analysis
8.2. Marketing
8.3. Strategy
8.4. Implementation
9. Financial Plan
9.1. Cash Flow
10. Appendix

Mülakata çağrılmadığım için neye önem verdikleri konusunda kişisel bi fikrim yok açıkçası fakat ben start-up kısmında verdiğim bütçe kalemlerinin hepsinin belgeli olmasına dikkat ettim.
Maaş bordrolarımı ve hesap dökümümü verdim. Şuan ödemekle yükümlü olduğum bir de ev kredim var. Bundan da açık yüreklilikle bahsettim. Lakin Cash Flow'dan çekeceğim aylık parayı da buna göre hesapladım.
Ayrıca oradaki konut gideri için 700Pound gösterdiğim için 700Pound'a yakın evler veya odalar gösterdim appendix'te.

Velhasılı kelam bir şey yazıyorsanız arkasını belgeler ile doldurmanız gerektiğine inanıyorum, naçizane yorumum bu. Yanlışım varsa lütfen tecrübeli arkadaşlar düzeltiversin zira kimseyi yanlış yönlendirmek istemem.

odin merhaba,

bende elektrik mühendisiyim ve başvurusu aşamasındayım, belgeleri hazırlıyorum. otomasyon-plc alanından başvuracağım. sormak istediğim konu, customer ve competitor analizi için kullandığın bir web site vs. var mıdır? MArket araştırmasını nasıl yapmıştın?

Dark merhaba,

Belirli bir site yok. Ben yasamak istedigim ve isi kurmak istedigim sehirle ve benim isimle ilgili basliklari kullanarak google'da arama yaparak rakip analizlerimi tamamladim. Bunlari arastirirken karsima UK'de yapilmis olan 5-10 yillik tahmin raporlari cikti teknoloji alaninda. Onlari da market analizi icin kullandim. Bu arada ben embedded yazilim uzerine calisiyorum.

Kolayliklar...

Teşekkürler, ben de benzer yolla araştıracağım. Evet embedded yazılım olduğunu okudum, benim tecrübeli olduğum ve başvuracağım alan otomasyon. Ama elektrik elektronikten de birilerini görmek sevindirici, başvuranlarda yoğunluk grafik tasarım ve yazılımcılarda, bir ara farklı sektörler vize alamıyor galiba diye düşünmeye bile başlamıştım.
dark

New postby mugebozdemir » Fri Mar 09, 2018 8:12 am

Emre wrote:Reddedilebileceğini ben söylemiştim. Ama illa reddedilir demiyorum. Sonuçta göçmenlik için Ankara Anlaşması'na başvurulmuş ve başvuru olumsuz sonuçlanmış. Üzerine sıcağı sıcağına turist vizesine başvuru yapınca, olumsuz görülebilir diye yazdım. Yoksa kesin bir şey değil. @mugebozdemir almış misal turist vizesini.

2. sorunun cevabı ise evet ikiniz için de ödeme yapılması gerekiyor.

şöyle bir durumda var ve ben de ne yapacağımı bilmiyorum. ilk anlaşma vizeme istanbuldan passback yaparak başvurmuştum ve gecerli turist vizem vardı, red mektubunu mail olarak aldıktan sonra UK turistik olarak gittim. Sadece Border da bir süre bekletildim, Home office başvurum olduğu halde ve red edildiğim halde neden hala ülkeye giriş yapma isteğimi açıklamak zorunda kaldım. yine de ülkeye girmeyi başardım ve döndüm,vizem bittikten sonra yeni bir başvuru ile tekrar turistik vize aldım, vizeyi aldık-aldım da şimdi yakın zamanda gideceğiz, bakalım neler göreceğiz.

herkese bol şans.
mugebozdemir

New postby mugebozdemir » Fri Mar 09, 2018 8:19 am

Odin wrote:
dark wrote:

İş planı detayları
1. Executive Summary
1.1. Business Summary
1.2. Mission
1.3. Goals & Objectives
1.4. Keys to Success
2. Company Overview
2.1. Company Ownership
2.2. Business Model
2.3. Startup Summary
3. Services
4. Background of Owner
5. Market Analysis
6. Customer Analysis
7. Competitor Analysis
8.2. Marketing
8.3. Strategy
8.4. Implementation
9. Financial Plan
9.1. Cash Flow
10. Appendix

odin merhaba,

Dark merhaba,

Kolayliklar...

Merhaba Odin

başvuru sürecin İstanbul da mı gerçekleşti ?
mugebozdemir

New postby Kendon » Sat Mar 10, 2018 12:57 pm

Herkese merhaba,

Yaptığımız ilk başvuru reddedildi. Şimdi ret nedenlerini mümkün olduğunca düzelterek ikinci başvuruyu yapmaya hazırlanıyoruz. Sebeplerden biri de potansiyel müşteriler ile alakalı. Aşağıda ilgili kısmı yazıyorum. Sizce bu madde ile alakalı olarak BP'ye açııklamalar ekleyerek neden bizi seçeceklerini ve bizim neden onlarla çalışmak istediğimizi belirtsek ve ilk başvuruda kullandığımız mektupları kullansak problem mi olur (Mektuplar başvurudan 5-6 ay kadar önce alınmış olacak bu durumda)? Ya da alternatif olarak, ilk başvuruda 9-10 tane mektup toparlamıştık, bu başvuruda bu mektupların sayısını 4-5'e düşürüp (yeni mektupları tekrardan daha detaylıca ve ret sebebinde dikkat ederek hazırlayarak) bu şekilde başvursak bu göze batan bir durum olur mu? Neden potansiyel müşteri sayınız düştü gibi bir tepki gelir mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

I acknowledge that you have submitted various letters from companies that are established in the UK who state that they are willing to use your services. However, given that you have little practical experience there is no clear indication why the would choose you. The letters state that you contacted them however you have similarly not demonstrated why you chose these particular outlets and how you chose them. This further leads me doubt that you intend to travel to the UK for the purpose stated by you.
Kendon

New postby rbayrakoglu » Sun Mar 11, 2018 11:40 am

benim anladığım şu; size verilen mektupların içerikleri sizinle çalışmak için zayıf, yada sizin iyi yaptığın ne ise ona gönderme yapılan 1 cümle yok gibi. nedir bu, şu programı çok iyi kullanıyor bu şirketimizin çok işe yarar o nedenle istiyoruz.. gibi 1 cümle. ben 4 mektup vereceğim. ama hepsi daha önce çalıştığım kişiler.. bence mektup saçısı çok bile.. little practical experience, diyerek tecrübeniz az olması ile mektup sayısının çokluğu örtüşmüyor diyor. nokta atışı en iyi yaptığınız ne ise onu vurgulayan cümleler lazım mektupta.. bence..
rbayrakoglu

New postby Anilduru » Tue Mar 13, 2018 4:58 pm

merhaba arkadaşlar. foruma yeni üye oldum. ankara antlaşmasına başvurmayı düşünüyorum (aslında düşünmüyorum,kararım kesin) acaba aranızda sinema-tv sektöründe olup ankara antlaşmasıyla ingiltereye gitmiş olanlarınız var mı?
Anilduru

New postby Odin » Tue Mar 13, 2018 5:31 pm

Merhaba Odin

başvuru sürecin İstanbul da mı gerçekleşti ?[/quote]

Merhaba @Muge,

Evet Istanbuldan basvurmustum.
Odin

New postby duantian » Tue Mar 13, 2018 10:28 pm

Arkadaşlar tekrar merhaba,

ECAA dan olumsuz aldık ve itiraZ etmiştik bu ay. Sonucun olumlu olmasını düşünmüyorum. Eşim UK de MA programlarındandan birçok okuldan kabul aldı. Tier4 öğrenci vizesinde tüm masrafların karşılandığına dair hesabımızda yaklaşık 30bin £ göstermemiz gerekiyor.Sordum soruşturdum ancak kimse 1 aylığına “göstermelik” dahi olsa bu parayı vermeye yanaşmıyor. Bunun hiç mi yolu yok. Tekrar Ankarayamı başvurayım? Şaşırdım kaldım, bir yardım lütfen . Kimse bu problemle karşılaşmadı mı nasıl aşılır?!
duantian

New postby furkan » Thu Mar 15, 2018 6:11 am

Kendimi ve Ingiltereforumu'ndan bekleyen arkadaslari ekledim. Basvuru yanitlanma suresi suan 11 hafta duruyor, birkac basvuru once 8 haftaya kadar dusmustu

Okeanos wrote:Başka başvuru yapmış, sonuç alan ya da bekleyen varsa aşağıdaki listeye ekleme yapabilirler.

@mimar_istanbul 24 Kasım-2 Şubat
@myilmaz 24 Kasım
@Londoneye1714 27 Kasım (Ticaret)-5 Şubat Olumlu
@sibely 6 Aralık/İstanbul-9 Şubat Olumlu
@ozora 8 Aralık/İstanbul (IT)-8 Şubat Olumlu
@Leo 13 Aralık (Ticaret)-12 Şubat Olumsuz
@freedom 13 Aralık-9 Şubat Olumlu
@duantian 18 Aralık/İstanbul-12 Şubat Olumsuz
@stnr 18 Aralık/Ankara (IT)- 21 Şubat Olumlu
@alibaba 26 Aralik/Istanbul - 9 Mart Olumlu
@gokhancaglar 27 Aralik/Ankara - 12 Mart Olumlu
@kemanci34 8 Ocak
@Tikirs 9 Ocak
@Okeanos 12 Ocak (IT)
@meteboyaci 12 Ocak (IT)
@mcengiz 23 Ocak (IT)
@furkan 23 Ocak (Design)
@nurbanuh 24 Ocak (IT)
@Murat81 13 Subat
furkan

New postby rbayrakoglu » Thu Mar 15, 2018 8:11 am

Anilduru wrote:merhaba arkadaşlar. foruma yeni üye oldum. ankara antlaşmasına başvurmayı düşünüyorum (aslında düşünmüyorum,kararım kesin) acaba aranızda sinema-tv sektöründe olup ankara antlaşmasıyla ingiltereye gitmiş olanlarınız var mı?

burda değil ama vize almış kimi kısa kimi 3-5 yıldır UK de olan sinamacılar var. en az 5-7 kişi var. Facebook üzerinde bir grubumuz var reklamcılık üzerine oradan biliyorum.
rbayrakoglu

New postby Anilduru » Thu Mar 15, 2018 3:32 pm

rbayrakoglu wrote:
Anilduru wrote:merhaba arkadaşlar. foruma yeni üye oldum. ankara antlaşmasına başvurmayı düşünüyorum (aslında düşünmüyorum,kararım kesin) acaba aranızda sinema-tv sektöründe olup ankara antlaşmasıyla ingiltereye gitmiş olanlarınız var mı?

burda değil ama vize almış kimi kısa kimi 3-5 yıldır UK de olan sinamacılar var. en az 5-7 kişi var. Facebook üzerinde bir grubumuz var reklamcılık üzerine oradan biliyorum.

cevap için teşekkür ederim. umarım ileride bu gruba dahil olurum.

ayrıca bir sorum olacak herkese. hesabımda gösterdiğim para başvuru sonuçlanana kadar kalmalı mı? yoksa başvuruyu yaptıktan sonra hesaptan kullanılabilir mi? ikinci bir kontrol oluyor mu?
Anilduru

New postby Kavunpoturu » Fri Mar 16, 2018 7:26 am

Anilduru wrote:
rbayrakoglu wrote:

cevap için teşekkür ederim. umarım ileride bu gruba dahil olurum.

ayrıca bir sorum olacak herkese. hesabımda gösterdiğim para başvuru sonuçlanana kadar kalmalı mı? yoksa başvuruyu yaptıktan sonra hesaptan kullanılabilir mi? ikinci bir kontrol oluyor mu?

Bazı başvurularda banka hesap dökümünü güncel olarak tekrar isteyebiliyorlar sanırım her ihtimale karşı hesabınızda kalmasında fayda var
Kavunpoturu

New postby Brooks Was Here » Fri Mar 16, 2018 11:47 am

arkadaşlar konudan haberdarsınızdır zaten. yeni bir döneme giriyoruz sanırım
http://www.mynet.com/haber/dunya/ingilt ... -3875778-1
Brooks Was Here

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü