Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby furkan » Thu Apr 12, 2018 2:50 pm

23 Ocak basvurusunu bugun aldim, olumlu. Eger passback yaptiysaniz ya da yapmayi dusunuyorsaniz sonuc uzerine +10 gun bekleme oluyor aklinizda olsun
furkan

New postby Gemekler » Thu Apr 12, 2018 6:00 pm

Merhabalar,

Ankara Antlaşmasına başvurmayı düşünüyorum. Düğünde takılanları bozdurdum ek olarak abim kendi üstüne kredi çekti. Krediyi çektikten sonra eft olarak benim hesabıma yatırdık. EFT ile ilgili makbuz ve imza sirkülerini bankadan aldı. Fakat sorum şu; abimin hesabında o kadar para yoktu. Kredi gelip 1 saat içinde yolladı. Hibe mektubu yazsak ailem ve abim adına yeterli olur mu? Yada farklı bir önerisi olan var mı? Örnek hibe yazısı elinde olan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.
Gemekler

New postby Atlas Assistance » Fri Apr 13, 2018 4:49 am

bdogramaci wrote:
lunala wrote:Merhabalar acaba Şubat başında başvurup sonuç alan var mı? Ben 14 şubatta başvurmuştum bu arada, listeye eklemeyi unutmuşum. Sektör proje yönetimi.

Biz de 8 Şubat'ta başvurmuştuk. Hala cevap bekliyoruz ama forumda takip ettiğimiz kadarıyla yaklaşıyor tarih diye umuyoruz. Sektör UX Design.

Görüşmeye gittiğiniz tarih ile başvuru tarihi arasında ne kadar süre geçmişti hatırlıyormusunuz
Atlas Assistance

New postby metinnsanalann » Fri Apr 13, 2018 12:44 pm

Herkese merhaba,

yaklaşık 1 yıldır Ankara anlaşması ile ilgili bilgiler ediniyorum ve hazırlık aşamasındayım. 1 ay sonrası için TR'den başvuru yapacağım. Bilgisayar Mühendisliği %100 İngilizce Program mezunuyum ve yapmak istediğim iş web tasarım,programlama,grafik tasarım,SEO olacak. Bunlarla ilgili iş geçmişine , diploma, sertifika vs sahibim. Beni tek düşündüren olay bankadaki para kısmı . 2 yıldır banka hesabımda bir para birikiyor. 2 kez 9.000 ve 11.000 olmak üzere aile bireyleri tarafımdan hediye bir para aldım maalesef bu işlem bankalar arası transfer olarak olmadı , elden yatırıldı. Başvuru yaparken son 6 aylık ekstre verirsem bunlar gözükmeyecek ama red sebebi olabilir diye bazı endişelerim var. Konu ile ilgili dönüş yaparsanız çok sevinirim.

Selamlar
metinnsanalann

New postby zeugma » Fri Apr 13, 2018 1:41 pm

Merhaba @metinnsanalann,

Bahsettigin sebeplerden dolayi(hesapta bulunana paranin kaynaginin belirsiz olma durumu) red aldigini paylasanlar olmustu forumda. Bence en azindan o islemlerin dekontlarini ekleyip hediyedir/karsiliksizdir yazisi alip eklemen faydali olabilir. Aslinda ortada soru israti olmamasi acisindan o bireylerin parayi nasil kazandigini da resmi bir sekilde belgelebilirsen daha iyi olur.
zeugma

New postby metinnsanalann » Fri Apr 13, 2018 2:48 pm

Teşekkürler @zeugma,

Ailemden bu paraların girişleri için bir evrak düzenleyip koyabilirim tabiki. Ayrıca annemin üzerine bir ev var ve aylık kira geliyor , bu belgeyi de eklemem doğru olur.5.000 Sterlin yapacağım web tasarım & programlama işi için sence yeterli olacak mıdır ?
metinnsanalann

New postby bdogramaci » Sat Apr 14, 2018 8:09 am

metinnsanalann wrote:Teşekkürler @zeugma,

Ailemden bu paraların girişleri için bir evrak düzenleyip koyabilirim tabiki. Ayrıca annemin üzerine bir ev var ve aylık kira geliyor , bu belgeyi de eklemem doğru olur.5.000 Sterlin yapacağım web tasarım & programlama işi için sence yeterli olacak mıdır ?

Ben de UX tasarımı ve benzer bir konuda sermaye olarak şirkete 5000 Sterlin gösterdim. Yeterli olacağını umuyorum, sonuçta şirket kurulumu için eklenecek sermayede bir sınır söz konusu değil. Ayrıca para kaynağı konusunda da banka dökümünde para girişini işaretleyip bu paranın elden/hediye olarak aile bireyleri tarafından kalıcı olarak verildiğini dile getirmeniz ve söylediğiniz belgeleri eklemeniz yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Biz aile bireylerimiz ve akrabalarımız tarafından verilen düğün hediyelerini bu şekilde gösterdik ve hediye olduklarını belirttik.
bdogramaci

New postby bdogramaci » Sat Apr 14, 2018 8:13 am

furkan wrote:23 Ocak basvurusunu bugun aldim, olumlu. Eger passback yaptiysaniz ya da yapmayi dusunuyorsaniz sonuc uzerine +10 gun bekleme oluyor aklinizda olsun

Listeye kendimi de ekliyorum, furkan bey hayırlı olsun sizin de sonucunuzu güncelledim listede :)

@sibely 6 Aralık/İstanbul-9 Şubat Olumlu
@ozora 8 Aralık/İstanbul (IT)-8 Şubat Olumlu
@Leo 13 Aralık (Ticaret)-12 Şubat Olumsuz
@freedom 13 Aralık-9 Şubat Olumlu
@duantian 18 Aralık/İstanbul-12 Şubat Olumsuz
@stnr 18 Aralık/Ankara (IT)- 21 Şubat Olumlu
@alibaba 26 Aralik/Istanbul - 9 Mart Olumlu
@gokhancaglar 27 Aralik/Ankara - 12 Mart Olumlu
@kemanci34 8 Ocak
@Tikirs 9 Ocak - 20 Mart olumlu
@Okeanos 12 Ocak (IT) - 21 Mart olumlu
@meteboyaci 12 Ocak (IT) - 22 Mart olumlu
@dartanyan 19 Ocak (IT)
@mcengiz 23 Ocak (IT) - 4 Nisan olumlu
@furkan 23 Ocak (Design) - 12 Nisan olumlu
@nurbanuh 24 Ocak (IT) - 10 Nisan olumlu
@bdogramaci 8 Şubat (UX - IT)
@Murat81 13 Subat
bdogramaci

New postby Gemekler » Sat Apr 14, 2018 8:31 am

Elinde hibe mektubu örneği olan var mı? Yardımcı olur musunuz?
Gemekler

New postby duxira » Sat Apr 14, 2018 10:38 am

merhaba,
11 Nisan 2018 tarihinde başvuru yaptım. Bekleyen herkes için hayırlı sonuç gelmesini umuyorum. Kendimi de ekliyorum listeye.
@sibely 6 Aralık/İstanbul-9 Şubat Olumlu
@ozora 8 Aralık/İstanbul (IT)-8 Şubat Olumlu
@Leo 13 Aralık (Ticaret)-12 Şubat Olumsuz
@freedom 13 Aralık-9 Şubat Olumlu
@duantian 18 Aralık/İstanbul-12 Şubat Olumsuz
@stnr 18 Aralık/Ankara (IT)- 21 Şubat Olumlu
@alibaba 26 Aralik/Istanbul - 9 Mart Olumlu
@gokhancaglar 27 Aralik/Ankara - 12 Mart Olumlu
@kemanci34 8 Ocak
@Tikirs 9 Ocak - 20 Mart olumlu
@Okeanos 12 Ocak (IT) - 21 Mart olumlu
@meteboyaci 12 Ocak (IT) - 22 Mart olumlu
@dartanyan 19 Ocak (IT)
@mcengiz 23 Ocak (IT) - 4 Nisan olumlu
@furkan 23 Ocak (Design) - 12 Nisan olumlu
@nurbanuh 24 Ocak (IT) - 10 Nisan olumlu
@bdogramaci 8 Şubat (UX - IT)
@Murat81 13 Subat
@duxira 11 Nisan (IT)
duxira

New postby metinnsanalann » Sat Apr 14, 2018 9:07 pm

@bdogramaci

Umarım başvurunuz olumlu sonuçlanır. Bu arada TR'de yaptığım freelance çalışmalar için müşterilerimden iyi niyet mektupları alıyorum ve işleri de ekleyeceğim. Sence mektuplara aldığım ücretleri eklemem doğru olur mu?

selamlar
metinnsanalann

New postby bdogramaci » Sun Apr 15, 2018 5:42 pm

metinnsanalann wrote:@bdogramaci

Umarım başvurunuz olumlu sonuçlanır. Bu arada TR'de yaptığım freelance çalışmalar için müşterilerimden iyi niyet mektupları alıyorum ve işleri de ekleyeceğim. Sence mektuplara aldığım ücretleri eklemem doğru olur mu?

selamlar

Ben freelance müşteri mektuplarımda nasıl çalıştığımızın ve müşteriye sunduğum değer ve hizmetlerin dile getirilmesine özen gösterdim ancak işlerin fiyatını eklemedim. Zaten sunduğum finansal dökümde freelance işlerden aldığım ödemeleri belirtiyordum. Siz nasıl daha doğru olacağını düşünüyorsanız, o yönde ilerlemenizi öneririm, benim yaptığım yöntem de doğrulanmış ve kesin sonuç verecek bir yöntem diyebildiğim bir durumda değil hala sonuç beklediğimiz için.

Bol şans :)
bdogramaci

New postby metinnsanalann » Sun Apr 15, 2018 6:56 pm

@bdogramaci

Sizin alacağınız sonuca göre durumu tekrar düşüneceğim . Ben henüz başvuru yapmadım şuan evrakları toplama aşamasıdayım
metinnsanalann

New postby bugra99 » Sun Apr 15, 2018 11:52 pm

Merhaba Arkadaslar,

Basvurunuzda SGK dokumunun son 6 aylik dokumunu mu koydunuz yoksa tum listeyi mi?

Tesekkurler.
bugra99

New postby metinnsanalann » Mon Apr 16, 2018 9:02 am

bugra99 wrote:Merhaba Arkadaslar,

Basvurunuzda SGK dokumunun son 6 aylik dokumunu mu koydunuz yoksa tum listeyi mi?

Tesekkurler.

Ben bu zamana kadar olanın hepsini ekledim. iş geçmişini ve gerekli deneyimi buradan daha rahat görebilmeleri için
metinnsanalann

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü