Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby canank » Wed Jan 09, 2019 1:39 pm

jeremy8639 wrote:
canank wrote:merhaba arkadaşlar. 19 aralık evrak teslim olan vizem 4 ocakta sonuçlanmış ve olumlu :) sizlere de başarılar dilerim. :)

SELAM. Ankara anlasmasına gore epey kısa surede sonuclanmıs

evet bize de çok sürpriz oldu. 19 aralık evrak teslim ettik .28 aralıkta evraklarımız UKVİ' ye ulaşmış. (Kuzey Kıbrıstan Başvurduk). 3 ocak onaylanmış, 4 ocak pasaportum tekrar kıbrısa yollandı :)
canank

New postby nida » Wed Jan 09, 2019 2:09 pm

Herkese merhaba. Biz de başvuru sürecinde sona yaklaşıyoruz, 21 Ocak'ta evrakları teslim etmeye gideceğiz. Ben istenen belgeler arasında "yeminli bir muhasebeci tarafından hazırlanan veya bir denetçi tarafından onaylanan işletme hesapları" ifadesine takıldım. Ben birçok business plan'dan bakarak işletme hesaplarımı kendim yaptım ve tablolarımı kendim hazırladım. Bunları mutlaka bir yeminli muhasebeciye onaylatmam gerekiyor mu?
nida

New postby Seraphim » Wed Jan 09, 2019 4:20 pm

Merhabalar,

Ben de agabeyim icin bas vurmak istiyorum. Fakat hangi vize den basvurmam lazim. Tier 1 - entrepreneurship vizesi uzerinden mi basvuruluyor? Bir de aile (depended) ler icin de ayni vize uzerinden mi basvuruluyor. Lonk de yollayabilirsiniz.

Yardimci olursaniz cok memnun olurum.

Saygilar
Seraphim

New postby ozgearpac » Wed Jan 09, 2019 5:18 pm

Merhabalar,

Bir yandan nasıl yaparız, sefil mi oluruz korkularım, çekincelerim olmasına rağmen Brexit’ten önce son cıkış diyerek dün itibariyle evraklarımızı teslim ettik. Başvuru sürecinin başından sonuna kadar buradaki her başlıktan faydalandım, hala da faydalanıyorum (ev arama işlerine başladık şimdi de). Benim de yeni başvuracaklara bir faydam olsun..

Evrak teslimine gidecekler için önerim klasör/dosya, ataç, zımbalama vs yapmayın çünkü evrakları teslim alıp scan ediyorlar ve tamamını size iade ediyorlar. Dolayısıyla içeriye girmeden önce tüm o zımba/ataçları çıkartıyorsunuz (keşke bizden de dijital ortamda talep etselermiş bu evrakları, kağıt israfı).

Artık fotoğraf istemiyorlar, bizim vesikalık fotoğraflarımızı iade ettiler. İçeride parmak izi verirken vizeye basılacak olan fotoğrafınızı çekiyorlar.

Son olarak da ben pasaportlarımızı vermeden de bu süreci başlatabileceğimizi bilmiyordum dolayısıyla pasaportlarımızı da teslim ettik. 2-3 ay sürebilir diyip gönderdiler (2-3 ay pasaportsuzuz).

Mülakata çağıracaklar mı yoksa direk sonucu mu beyan edecekler bilmiyorum, dönüş aldıkça update ederim.
ozgearpac

New postby istanbullondra » Wed Jan 09, 2019 7:53 pm

Merhabalar,
Şu an business planın hazırlamaya devam ediyoruz. Bu sırada da sermaye olarak göstereceğimiz paranın bankada 28 günlük süreyi tamamlamasını bekleyeceğiz. Bu durumda bir aksilik olmaz ise Şubatın ilk haftasında Istanbul'dan basvuru yapmayı düşünüyoruz, ancak yoğunluk nasıl, kaç gün sonraya randevu veriyorlar bunu merak ediyoruz.
Bir hafta sonrasına randevu almak mümkün oluyor mu? Yoksa visa4uk'den formu doldurup randevuyu şimdiden almalı mıyız?
Teşekkürler.
istanbullondra

New postby Barış » Wed Jan 09, 2019 9:11 pm

Ben 14 kasımda başvurdum ankaradan türkiyeden başka başvurup sonuç bekleyen yok mu arkadaşlar?
Barış

New postby tarragona » Thu Jan 10, 2019 8:33 am

Barış wrote:Ben 14 kasımda başvurdum ankaradan türkiyeden başka başvurup sonuç bekleyen yok mu arkadaşlar?

Barış merhaba,

Ben de 14 kasımda, Madrid'den başvurdum. Büyük ihtimalle aynı günlerde sonuçlanır başvurularımız. Haberdar edelim birbirimizi sonuç geldiğinde.
tarragona

New postby yukselem » Thu Jan 10, 2019 10:37 am

Merhaba.
Biz de 14 kasımda başvurduk ve sonuç bekliyoruz.Onay alırsak eğer Londra'da polis kaydı konusunda sıkıntı yaşamamak adına önden bir araştırma yapmak istedim ailecek gidip döneceğimiz için.Aynı gün yaptıramazsınız, 2 ay sonraya gün veriyorlar dediler.Son zamanlarda merkezde bu işi deneyen var mı acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Zira aksi halde başka bir yerde yaptırmak gerekecek ki aslında o da biraz şans işi.Teşekkürler
yukselem

New postby debedebe » Thu Jan 10, 2019 11:08 am

nida wrote:Herkese merhaba. Biz de başvuru sürecinde sona yaklaşıyoruz, 21 Ocak'ta evrakları teslim etmeye gideceğiz. Ben istenen belgeler arasında "yeminli bir muhasebeci tarafından hazırlanan veya bir denetçi tarafından onaylanan işletme hesapları" ifadesine takıldım. Ben birçok business plan'dan bakarak işletme hesaplarımı kendim yaptım ve tablolarımı kendim hazırladım. Bunları mutlaka bir yeminli muhasebeciye onaylatmam gerekiyor mu?

Selamlar,
Bu is kurduktan sonraki uzatmalarda (ya da Ingilterede varolan bir ise ortak olacaksaniz) gecerli. Business plan icin herhangi bir muhasebeci/denetciye gerek yok.
1 yil sonra, 3 yillik basvuruyu yaparken muhasebecinizden alacaksiniz belgeleri.
debedebe

New postby debedebe » Thu Jan 10, 2019 11:11 am

istanbullondra wrote:Merhabalar,
Şu an business planın hazırlamaya devam ediyoruz. Bu sırada da sermaye olarak göstereceğimiz paranın bankada 28 günlük süreyi tamamlamasını bekleyeceğiz. Bu durumda bir aksilik olmaz ise Şubatın ilk haftasında Istanbul'dan basvuru yapmayı düşünüyoruz, ancak yoğunluk nasıl, kaç gün sonraya randevu veriyorlar bunu merak ediyoruz.
Bir hafta sonrasına randevu almak mümkün oluyor mu? Yoksa visa4uk'den formu doldurup randevuyu şimdiden almalı mıyız?
Teşekkürler.

28 gun olsa da olmasa da paranin kaynagini gostermeniz gerekir. Ev/Araba Satisi , isyeri cikis tazminati vs. gibi
debedebe

New postby debedebe » Thu Jan 10, 2019 11:15 am

yukselem wrote:Merhaba.
Biz de 14 kasımda başvurduk ve sonuç bekliyoruz.Onay alırsak eğer Londra'da polis kaydı konusunda sıkıntı yaşamamak adına önden bir araştırma yapmak istedim ailecek gidip döneceğimiz için.Aynı gün yaptıramazsınız, 2 ay sonraya gün veriyorlar dediler.Son zamanlarda merkezde bu işi deneyen var mı acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Zira aksi halde başka bir yerde yaptırmak gerekecek ki aslında o da biraz şans işi.Teşekkürler

Eger yogunluktan dolayi randevu verirlerse, verdikleri randevu kagidi ulkeye tekrar girisde ise yariyor.
debedebe

New postby yukselem » Thu Jan 10, 2019 12:04 pm

debedebe wrote:
yukselem wrote:Merhaba.

Eger yogunluktan dolayi randevu verirlerse, verdikleri randevu kagidi ulkeye tekrar girisde ise yariyor.

Teşekkürler.
Ama tekrar git gel yapmak ailecek masraflı olacak.Çocukların da bulunması gerekiyor sanırım.
yukselem

New postby Barış » Thu Jan 10, 2019 12:40 pm

tarragona wrote:
Barış wrote:Ben 14 kasımda başvurdum ankaradan türkiyeden başka başvurup sonuç bekleyen yok mu arkadaşlar?

Barış merhaba,

Ben de 14 kasımda, Madrid'den başvurdum. Büyük ihtimalle aynı günlerde sonuçlanır başvurularımız. Haberdar edelim birbirimizi sonuç geldiğinde.

Merabalar İnşallah sonuçlandığında yazarız buraya, yeni sonuçlanan olmadı mı acaba? Kaç günde sonuçlanıyor ki son dönem?
Barış

New postby Seraphim » Thu Jan 10, 2019 1:28 pm

Merhabalar,

Ben de Ankara antlasmasina basvuracagim ama bir turlu bulamadim hangi vize formunu doldurmam lazim. Yardimci olursaniz sevinirim.

Serap
Seraphim

New postby debedebe » Thu Jan 10, 2019 3:15 pm

Seraphim wrote:Merhabalar,

Ben de Ankara antlasmasina basvuracagim ama bir turlu bulamadim hangi vize formunu doldurmam lazim. Yardimci olursaniz sevinirim.

Serap

Ingilizce seviyeniz yeterli degilse danismanla veya iyi Ingilizce bilen biri yardimiyla basvurmanizi tavsiye ederim.

"ecaa application" yazarsaniz ilk sirada cikiyor.

https://www.gov.uk/turkish-business-person
debedebe

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü