Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby Barış » Sat Jan 12, 2019 3:15 pm

Evet kasım ve aralık verilerini bizde takip ettik 60 günde %100 sonuçlandı diyor. 3 kişi biliyorum aralıkta sonuçları belli olan 50,56,60 günde sonuçlandı başvuruları. Bizimki bugün 60 gün oldu ama hala bişey yok
Barış

New postby izzetbey » Sat Jan 12, 2019 6:26 pm

Merhaba,

25 Ekim'de başvuru yapmıştım ve seyahat ettiğim için pasaportumu teslim etmedim, keep my passport servisini kullandım.19 Aralık'da pasaportumu geri istediler, karar vediklerini ileten mail geldi.
21 Aralık'da pasaportumu teslim ettim, geri iadesi için bekliyorum. Forumdan okuduğum kadarıyla ve daha önce başvuranlardan duyduğum olumsuz olsa mail atacakları yönünde. Bu nedenle olumlu olduğunu düşünüyorum ama hala geri dönüş olmadı. Pasaportu geri istedikleri zamandan sonra bekleme süresi sizce normal mi ? Olumlu sonuçlanacağını düşünebilir miyim ? Daha önce tecrübe edenlerin deneyimlerinden yararlanmak isterim.

Teşekkürler.
izzetbey

New postby Prenses1345 » Sat Jan 12, 2019 6:44 pm

Barış wrote:
tarragona wrote:
Barış wrote:Ben 14 kasımda başvurdum ankaradan türkiyeden başka başvurup sonuç bekleyen yok mu arkadaşlar?

Barış merhaba,

Ben de 14 kasımda, Madrid'den başvurdum. Büyük ihtimalle aynı günlerde sonuçlanır başvurularımız. Haberdar edelim birbirimizi sonuç geldiğinde.

Merabalar İnşallah sonuçlandığında yazarız buraya, yeni sonuçlanan olmadı mı acaba? Kaç günde sonuçlanıyor ki son dönem?
Prenses1345

New postby Prenses1345 » Sat Jan 12, 2019 6:46 pm

Bizde 23 kasımda yaptık başvurumuzu, haber bekliyoruz. Kasım ayı başında başvuranlar sonuç geldiğinde bilgilendirirseniz seviniriz.
Prenses1345

New postby cevaps » Sun Jan 13, 2019 2:45 pm

Arkadaşlar Merhaba,

Ingıltere'den Ankara Antlaşmasına başvurmak üzere geçtiğimiz günlerde Londra'ya geldim. Bu hafta belgeleri yollamayı planlıyorum. Diğer belgeler neredeyse tamamiyle hazır ancak bir konuda kafam karıştı yardımcı olabilir misiniz ?

1- Yatırmayı planladığımız parayı İngilteredeki bir bankaya yatırmak ve buradan alınacak hesap dökümünü başvuru dosyasına eklemek mecburi mi ?
2- Bende şu an turist vizesi olduğu için burada bir banka hesabı açmam çok zor sanırım. Ankara Antlaşmasına başvuracağımı bu yüzden hesap açtırmak istediğimi belirtsem faydası olur mu ?
3- Monese vs gibi çözümler işe yarar mı ? Tavsiye edeceğiniz yol nedir ?

Şimdiden çok teşekkürler.
cevaps

New postby yuysal » Sun Jan 13, 2019 9:27 pm

Herkese Merhaba,
Iki sorum olacakti benim

1) Ingiltereden ankara antlasmasi Calisan vizesi (Turkish worker visa) basvuru yapan var mi?

2) ingiltereden yapilan basvurularin aciklanma suresi nasil degisiyor bilen var mi? Eylulde yaptigimiz basvurumuz henuz aciklanmadi. Simdiden tesekkurler, herkese bol sans :)
yuysal

New postby galacos » Mon Jan 14, 2019 1:57 pm

arkadaşlar herkese merhabalar,

Ankara anlaşmasına bizde başvuracağız.

yaklaşık 3 yıldır beraber yaşadığım nişanlım ile nisan da evleneceğiz. evlendikten 1 ay sonra turist vizesi için başvuracağız. ikimizde 6 yıldır maaşlı çalışıyoruz. nişanlım matematik öğretmeni ve onun üzerinden tutoring şirketi kurup başvuracağız.ben de mühendisim ve dependant başvurusu yapacağım. onun hesabında yaklaşık 15.000 tl var ve benim hesabımda para yok.

planımız şöyle.

1-nisan'da düğün yapacağız( gelen takıları ortak hesaba aktarıp, ya da nişanlımın hesabına koyacağız)

2- mayıs'ta turist vizesine başvuracağız.(1 temmuzda bedelli asker olacağım, dolayısıyla ancak ağustos ayında da ingiltereye turist olarak geleceğiz.

3- askere gitmeden önce ben, nişanlım da evlendikten sonra tazminatını alacak ve aynı hesaba koyacağız.

4-ağustos' gelip bir süre kaldıktan sonra da, eylül ekim gibi de başvurumuzu yapacağız.

5-tazminatlar ve takılarla yaklaşık 15-16.000 pound bir paramız olacak. ve bu parayla tutoring şirketi kuracağız.

şimdi sorularım şöyle, bu planlama dahilinde hatalı bir durum var mıdır? takıların ve tazminatların hesaba konulması ve bu hesabın ortak mı olması ya da direk nişanlımın hesabında olması gibi ayrıntılar için bilgi verebilir misiniz. ayrıca toplam para 2
kişi için yeterli midir? şimdiden yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.
galacos

New postby tarragona » Mon Jan 14, 2019 2:39 pm

galacos wrote:arkadaşlar herkese merhabalar,

yaklaşık 3 yıldır beraber yaşadığım nişanlım ile nisan da evleneceğiz. evlendikten 1 ay sonra turist vizesi için başvuracağız. ikimizde 6 yıldır maaşlı çalışıyoruz. nişanlım matematik öğretmeni ve onun üzerinden tutoring şirketi kurup başvuracağız.ben de mühendisim ve dependant başvurusu yapacağım. onun hesabında yaklaşık 15.000 tl var ve benim hesabımda para yok.

planımız şöyle.

1-nisan'da düğün yapacağız( gelen takıları ortak hesaba aktarıp, ya da nişanlımın hesabına koyacağız)

2- mayıs'ta turist vizesine başvuracağız.(1 temmuzda bedelli asker olacağım, dolayısıyla ancak ağustos ayında da ingiltereye turist olarak geleceğiz.

3- askere gitmeden önce ben, nişanlım da evlendikten sonra tazminatını alacak ve aynı hesaba koyacağız.

4-ağustos' gelip bir süre kaldıktan sonra da, eylül ekim gibi de başvurumuzu yapacağız.

5-tazminatlar ve takılarla yaklaşık 15-16.000 pound bir paramız olacak. ve bu parayla tutoring şirketi kuracağız.

şimdi sorularım şöyle, bu planlama dahilinde hatalı bir durum var mıdır? takıların ve tazminatların hesaba konulması ve bu hesabın ortak mı olması ya da direk nişanlımın hesabında olması gibi ayrıntılar için bilgi verebilir misiniz. ayrıca toplam para 2
kişi için yeterli midir? şimdiden yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Brexit sonrası (31 mart 2019) Ankara Anlaşması'nın kalkma ihtimalini göz önünde bulundurun.

Sonuçta bu anlaşmayı İngiltere için bağlayıcı kılan şey AB üyeliği ve Ab'den çıktıklarında ya büyük bir revizyon yapacaklardır ve şartları zorlaştıracaklar ya da (bence en güçlü ihtimal ) artık bu vize türünü iptal edecekler.

Kim bilir, belki bize iş gücü lazım diyerek hala devam ederler ama bu çok iyimser bir ihtimal.
tarragona

New postby debedebe » Mon Jan 14, 2019 3:20 pm

liptondouble wrote:merhaba,

aşçılık lisans mezunuyum ve şuan aynı bölümde yüksek lisans yapıyorum. ecaa ile başvuru yapmayı düşünüyorum. Fakat deneyim olarak sigortalı olarak gösterebileceğim süre çok az. çalıştığım yerlerden(restaurant- pastahane) yazı alabilirim(burs aldığım için sigortalı çalışmadım). food truck ya da evde vegan-vejetaryen yemekler yapıp festival/party gibi ortamlarda satış düşünüyorum. yemek fotoğrafçılığı ve menü dizaynı da yapıyorum aşçılık yanında.

mezun olduğum alanla alakalı olması olumlu mudur? yoksa git deneyim kazan iyice sonra gel mi derler? iş planı düzgün hazırlanmışsa bunları sorgulama durumları nedir?

Bir isle ilgili ya tecrubeniz ya da sertifika/diplomaniz olmali (ikisi birden en guzeli tabii ki).
Bu durumda yapmayi planladiginiz yemek ile ilgiliyse ascilik okudugunuz icin avantaj olacaktir.
debedebe

New postby debedebe » Mon Jan 14, 2019 3:24 pm

cevaps wrote:Arkadaşlar Merhaba,

Ingıltere'den Ankara Antlaşmasına başvurmak üzere geçtiğimiz günlerde Londra'ya geldim. Bu hafta belgeleri yollamayı planlıyorum. Diğer belgeler neredeyse tamamiyle hazır ancak bir konuda kafam karıştı yardımcı olabilir misiniz ?

1- Yatırmayı planladığımız parayı İngilteredeki bir bankaya yatırmak ve buradan alınacak hesap dökümünü başvuru dosyasına eklemek mecburi mi ?
2- Bende şu an turist vizesi olduğu için burada bir banka hesabı açmam çok zor sanırım. Ankara Antlaşmasına başvuracağımı bu yüzden hesap açtırmak istediğimi belirtsem faydası olur mu ?
3- Monese vs gibi çözümler işe yarar mı ? Tavsiye edeceğiniz yol nedir ?

Şimdiden çok teşekkürler.

Turk bankalarindan alinmis hesap dokumleri gecerli olur, ilk basvuruda cogu insan o sekilde veriyor. (Hesap dokumunun damgali olmasina dikkat edin, bazi bankalar Ingilizce de verebiliyor)
Turkiye'den de basvurabilirdiniz , calisma izni olmadan burda kalmak pound/tl hesabiyla zor olabiliyor bazi insanlar icin.
debedebe

New postby debedebe » Mon Jan 14, 2019 3:28 pm

planımız şöyle.

Plan normal zamanlar icin dogru gorunuyor ancak Brexit sebebiyle problem yasanabilecegini gozonunde bulundurun. Mart sonunda eger No Deal Brexit olursa, Ankara Anlasmasinin da herhangi bir yasal zemini kalmiyor. Daha once basvuranlara hak tanimalarini ve devam ettirmelerini umuyor/tahmin ediyoruz , ancak yeni basvurular bir anda durdurulabilir.
Felaket tellali olmak istemiyorum ancak boyle bir riskin mevcut oldugunu bilin.
debedebe

New postby galacos » Mon Jan 14, 2019 5:47 pm

debedebe wrote:

planımız şöyle.

Plan normal zamanlar icin dogru gorunuyor ancak Brexit sebebiyle problem yasanabilecegini gozonunde bulundurun. Mart sonunda eger No Deal Brexit olursa, Ankara Anlasmasinin da herhangi bir yasal zemini kalmiyor. Daha once basvuranlara hak tanimalarini ve devam ettirmelerini umuyor/tahmin ediyoruz , ancak yeni basvurular bir anda durdurulabilir.
Felaket tellali olmak istemiyorum ancak boyle bir riskin mevcut oldugunu bilin.

cevap için teşekkür ederim. brexit olayını tabiiki araştırdık, biliyoruz. ama şöyle bir durum var, brexit olsa dahi 2 yıl çıkış süreci olacak. o 2 yıllık süreçte de göçmenlik kanunları devam edecek muhtemelen.tanıdığımız avukatlar genelde bunu söylüyor. danışmanlık şirketlerinin; ''brexit geliyor, koşun gelin, bir an önce yapın başvurularınızı'' galeyanı abartılı buluyorum.

kaldırılırsa da yapabileceğimiz birşey yok. planlarımayı erkene alma ihtimalimiz yok gibi.

cevap için tekrardan teşekkür ederim.
galacos

New postby Fiddisback » Mon Jan 14, 2019 6:09 pm

galacos wrote:
cevap için teşekkür ederim. brexit olayını tabiiki araştırdık, biliyoruz. ama şöyle bir durum var, brexit olsa dahi 2 yıl çıkış süreci olacak. o 2 yıllık süreçte de göçmenlik kanunları devam edecek muhtemelen.tanıdığımız avukatlar genelde bunu söylüyor. danışmanlık şirketlerinin; ''brexit geliyor, koşun gelin, bir an önce yapın başvurularınızı'' galeyanı abartılı buluyorum.

kaldırılırsa da yapabileceğimiz birşey yok. planlarımayı erkene alma ihtimalimiz yok gibi.

Merhaba,

Brexit için 50. maddeyi Mart 2017'de harekete geçirdiler. O yüzden herkes Mart 2019'a endekslenmiş durumda, çünkü bahsettiğiniz 2 yıl çıkış süreci çoktan başladı ve sonuna gelindi. Öyle ya da böyle bitecek çıkış işi Mart'ta (kararlarını geri çekip AB'de kalmazlarsa tabii). Brexit veya No Deal durumlarında Mart 2019 sonrasında ne olacağına dair kimsenin bir fikri yok, o yüzden herkes öncesinde halletmeye çalışıyor. Yani galeyan o kadar yersiz değil.

Planları erkene alma ihtimalimiz yok demişsiniz tabii; ama yalnızca o bilgiye güvendiğiniz için bir fırsatı kaçırmadığınızdan emin olmak için söylüyorum bunları.
Fiddisback

New postby galacos » Mon Jan 14, 2019 6:46 pm

Fiddisback wrote:
galacos wrote:

Merhaba,

Brexit için 50. maddeyi Mart 2017'de harekete geçirdiler. O yüzden herkes Mart 2019'a endekslenmiş durumda, çünkü bahsettiğiniz 2 yıl çıkış süreci çoktan başladı ve sonuna gelindi. Öyle ya da böyle bitecek çıkış işi Mart'ta (kararlarını geri çekip AB'de kalmazlarsa tabii). Brexit veya No Deal durumlarında Mart 2019 sonrasında ne olacağına dair kimsenin bir fikri yok, o yüzden herkes öncesinde halletmeye çalışıyor. Yani galeyan o kadar yersiz değil.

Planları erkene alma ihtimalimiz yok demişsiniz tabii; ama yalnızca o bilgiye güvendiğiniz için bir fırsatı kaçırmadığınızdan emin olmak için söylüyorum bunları.

evet 2 yıllık süreç başlatılmıştı zaten, ama yapılan o anlaşma ingiliz parlementosundan geçmedi. yüksek ihtimalle de geçmeyeceği söyleniyor. ya tekrar anlaşma yapılacak ya da tekrar referanduma gidilecek. yeni anlaşma yapılırsa tekrardan 2 yıllık geçiş süreci verilecek diye biliyorum. yani ingiliz basınından takip ettiğim kadarıyla anladığım durum bu.

çok saolun bu arada bilgilendirdiğiniz için.
galacos

New postby cipura » Tue Jan 15, 2019 3:17 am

Merhabalar,

Biz esimle 18 ekim 2018'de UK icinden Ankara anlasmasi basvurumuzu yaptik ve hala sonuc bekliyoruz. Bizim gibi UK icinden basvuru yapip sonuc alan veya hala sonuc bekleyen var mi acaba? Son donemde ne kadar surede cevap aliniyor?

Cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.
cipura

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü