Board index Alaturka Londra Hyde Park

Türkiye'den İngiltere'ye Evcil hayvan (kedi, köpek)

Ayağı yere değmeyen herkes kraliçe hakkında atıp tutabilir

New postby himbil » Sat Apr 22, 2017 8:12 am

MErhaba,

Ben de yaklasik 5 ay sonra kedimi birkac ayligina ingiltereye goturmeliyim cunku bakacak kimsem yok.
Mikrochip ile ilgili yardima ihtiyacim var, kedim sahiplenildiginden beri neredeyse 3 yildir mikrochipli, asilari hep duzenli yapilir, kisirlastirilmistir ve kuduz asisi hala gecerlidir.
benim sorum su; mikrochip var ama hicbir bilgisi mikrochipe isli degil. bunu nasil yapacagimi bulamadim. sordugum veterinerler de bilmiyor. sonucta sinirda belki mikrochip numarasindan kontrol edecekler. belediyenin sitesine girip kayit acmaya calistim ama onu da yapamadim.

bunun disinda da anladigim kadariyla sadece firmalar tarafindan gonderilebiliyor ingiltereye. islemlerini kendim yapip ucaga veremiyorum sanirim.
bir yerde okumustum bu tarim bakanligindan alinan belgenin formatini yanlis vermisler ve havalimaninda sikinti cekmisler evcil hayvanlarini gecirmek icin. daha sonra ingiliz pasaportu almayi onermisler kopekleri icin de oyle gecirmisler.
en cok korktugum boyle bir durumla karsilasip kedimin orada takili kalmasi. karantina yok deniyor gerci artik ama sitelerinde karantina sartlarinin oldugu makaleler var ve ucretleri de belirtildigine gore tahminimce hala karantina var.
sanirim bu korkularim ingilteredeki havalimanindan sorunsuz cikincaya kadar gecmeyecek.
himbil

New postby semasema » Sun Apr 23, 2017 2:50 pm

@Harvi

Merhaba,

Biz de Temmuz ayında toy poodle köpeğimizi yanımızda
götüreceğiz.

Verdiğiniz Lewis.Foster@eurogsa.aero adresine az önce mail attık. Fiyat bilgisi vermelerini bekliyoruz.

Siz rahat girdiniz mi? Şubatta gideceğiz demişsiniz. Herşey yolunda mıydı bu firma ile çalışınca sormak istedik.

Çok teşekkürler.
semasema

New postby Flavio Briatore » Mon Jul 03, 2017 10:21 pm

Biz DCargo ile getirttik bu keranacıları, bayağı memnun kaldık... v
https://www.instagram.com/p/BV65U_claAd/
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby kazandibi » Wed Jan 16, 2019 10:05 pm

hcho wrote:Inanma guclugu ceken arkadaslar, buyrun buranin en buyuk emlak sitesinden:

http://www.rightmove.co.uk/news/article ... with-pets/

Daha genis bir zamanda evcil hayvan sahipliginin sinif/statu sembolu olmasi uzerine de yazarim; hatirlatin.

Yazınızın üzerinden uzun zaman geçmiş, benzer hisler içerisindeyim. Kedi ve ya bilhassa köpek sahibi olmak bir statü olarak görülüyor gibi. Elbette hali hazırda çocuğunuz gibi sevdiğiniz petlerin anlamini sorgulamiyorum da; statü ile hayatta getirdiği zorlukları açısından kıyaslanınca tam anlayamıyorum. Millet olarak daha derin bir takım kosullanmaları olmalı.
Aynı şeyleri yaparak farklı sonuç beklemek aptallıktır. -Einstain-
kazandibi

New postby hcho » Thu Jan 31, 2019 5:39 pm

Iki kosullanma var arka planda evcil hayvanlarla ilgili:

1) 1. Dunya savasinin sonuna kadar mulku olmayana oy hakki vermiyorlarmis bu ulkede. 2. Dunya savasinin sonuna kadar ise eger yasadiginiz yer disinda bir mulkunuz varsa orada da oy atma hakkiniz varmis. Bugun 50 - 60 yasinda olan kisilerin dedeleri mulk sahibi olmadiklari icin sistem disi tutulmuslar. Bu sebepten dolayi ev sahibi olmanin sinif atlamak gibi yatirimdan da ote bir anlami var burada.

2) Ingilizler, ozellikle ulkenin guneyinde yasayanlari hicbirsey direk soylemezler. Hep bir lafi dolandirma, ima etme durumu vardir. Zenginlikle, sosyal statu ile hava atmak da boyle dolanbacli yollardan yapilir.

Evcil hayvan, ozellilke kopekler, ben ev sahibiyim diye bagirmanin sosyal olarak kabul edilen yoludur. Hatta kopegin cinsi/buyuklugu ile evin fiyati arasinda bir ilisklide vardir.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

Previous

Return to Hyde Park