Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby inx » Tue Feb 12, 2019 6:05 pm

@tarragona birkaç kişi tanıyorum bp’de belirttiği şehir dışında bir şehirde işini yapan. İş kolunuzu değiştirmediğiniz sürece sorun olacağını düşünmüyorum. Ancak yine de bir profesyonelden de teyit alın derim.

@ekremk hayırlı olsun darısı bizim gibi bekleyenlere...

@aykutx geçen sene 13 aralıkta başvuran arkadaşıma cevap 8 şubatta gelmişti. Ekibin değişmesi ya da başka nedenler olabilir diye düşünüyorum.

Benim de bugün 9 hafta bitti, 10. haftaya dönüyorum bakalım ne zaman açıklanacak.
inx

New postby gzmku » Wed Feb 13, 2019 10:07 am

Merhaba, internette dönüş süreleri ile ilgili bilgi ararken buldum bu forumu.
Ben de 29 Ocak'ta İstanbul'dan basvuru yapıp heyecanlı bekleyişe dahil oldum.

Entrylerinizi okurken kafama bir şey takıldı. Birçok kişi pasaportumu istediler demiş ama ben pasaportumu geri almadım başvuru yaparken? Özel isterseniz mi veriyorlar pasaportunuzu geri?
gzmku

New postby osi » Wed Feb 13, 2019 10:33 am

gzmku wrote:Merhaba, internette dönüş süreleri ile ilgili bilgi ararken buldum bu forumu.

Entrylerinizi okurken kafama bir şey takıldı. Birçok kişi pasaportumu istediler demiş ama ben pasaportumu geri almadım başvuru yaparken? Özel isterseniz mi veriyorlar pasaportunuzu geri?

Eğer isterseniz pasaportunuzu tutabiliyorsunuz lazım değilse böyle birşeye gerek yok.
osi

New postby Ayho573 » Wed Feb 13, 2019 11:36 am

Meraba
Unlu mamulleri işiyle uğraşıyorum nasipse bu ayın sonunda başvuru yapicam
Benim ustalık belgesi ve sertifika yok yanlız 8 senedir aynı işletmede çalışıyorum sigortam 2011 da başladı halen devam
Ben de uk ve tr den referans mektuplarıyla tamamlamayı düşünüyorum
Ama kafama takıldı ustalık belgesi veya sertifika olmadan onay alırmıyım size danışmak istedim
Ayho573

New postby inx » Thu Feb 14, 2019 11:45 am

gzmku wrote:Merhaba, internette dönüş süreleri ile ilgili bilgi ararken buldum bu forumu.

Türkiye’den başvurularda pasaportu alıyorlar, ancak başvuru açıklanıncaya kadar sizde kalmasını istiyorsanız Keep My Passport hizmeti satın almanız lazım. Sanırım siz bu hizmeti satın aldınız öyle mi ?

Bu arada Türkiye başvurularında şu an dönüş süreleri 10 hafta (70 gün) civarında
inx

New postby inx » Thu Feb 14, 2019 11:50 am

Ayho573 wrote:Meraba
Unlu mamulleri işiyle uğraşıyorum nasipse bu ayın sonunda başvuru yapicam
Benim ustalık belgesi ve sertifika yok yanlız 8 senedir aynı işletmede çalışıyorum sigortam 2011 da başladı halen devam
Ben de uk ve tr den referans mektuplarıyla tamamlamayı düşünüyorum
Ama kafama takıldı ustalık belgesi veya sertifika olmadan onay alırmıyım size danışmak istedim

Sertifika koymanız sizin için bir artı olacaktır. Her ne kadar iş tecrübesi önemli olsa da İngilizler o işi yapabildiğimizin kanıtı olarak diploma / sertifika isterler. MEB onaylı sertifikalar çok pahalı değil onlardan birini alabilirsiniz, haricinde internetten online teorik kurslardan alabilirsiniz. Ama başvurunuzdan birkaç gün önce almayın derim.
inx

New postby izzetbey » Thu Feb 14, 2019 2:03 pm

Bugün pasaportum geldi, onaylarım gelmiş oldu ve macera şimdi başlıyor. Normal olmayan bir süreç yaşadım amasınuç olumlu. Şimdiden herkese sabır ve başarılar dilerim.
izzetbey

New postby osi » Thu Feb 14, 2019 2:53 pm

izzetbey wrote:Bugün pasaportum geldi, onaylarım gelmiş oldu ve macera şimdi başlıyor. Normal olmayan bir süreç yaşadım amasınuç olumlu. Şimdiden herkese sabır ve başarılar dilerim.

sonunda gelmiş hayırlı olsun sevindim sizinadınıza nerdeyse 2 başvuru yapmış gibi oldunuz süre açısından :)
osi

New postby tarragona » Thu Feb 14, 2019 5:10 pm

izzetbey wrote:Bugün pasaportum geldi, onaylarım gelmiş oldu ve macera şimdi başlıyor. Normal olmayan bir süreç yaşadım amasınuç olumlu. Şimdiden herkese sabır ve başarılar dilerim.

Hayırlı olsun, bundan sonrası için bol şans @izzetbey
tarragona

New postby omerg » Thu Feb 14, 2019 5:47 pm

Arkadaşlar merhaba, bu ilk post'um. Bilgisayar Yazılım alanında başvurumu tamamlamak üzereyim. Geçmiş paylaşımları 200. sayfadan başlayarak takip ettim. ( Daha geçmişe gidip sonuçlanma sürelerini görüp moralimi bozmak istemedim ). Paylaşımlarınız çok faydalı oldu. Ben de başarılı bir başvuru sürecinin ardından bildiklerimi paylaşmak isterim.

Bir de sorum var: ben belgeleri toparlama ve TLS başvurusu yapma aşamasındayım. Son işlemlerden biri de belgelerin tercüme edilmesi. Yeminli tercüman şartı her belge için aranıyor mu? Kendimiz çevirebildiklerimizi çevirsek olur mu? fatura / vergi levhası gibi çok standart belgelerin de tek tek ( ve yeminli tercüman yardımıyla ) tercüme edilmesi bekleniyor mu?

Bilgisi olanlar paylaşabilirlerse çok memnun olurum.
omerg

New postby tarragona » Thu Feb 14, 2019 9:18 pm

tarragona wrote:
tarragona wrote:
omerg wrote:Arkadaşlar merhaba, bu ilk post'um. Bilgisayar Yazılım alanında başvurumu tamamlamak üzereyim. Geçmiş paylaşımları 200. sayfadan başlayarak takip ettim. ( Daha geçmişe gidip sonuçlanma sürelerini görüp moralimi bozmak istemedim ). Paylaşımlarınız çok faydalı oldu. Ben de başarılı bir başvuru sürecinin ardından bildiklerimi paylaşmak isterim.

Bir de sorum var: ben belgeleri toparlama ve TLS başvurusu yapma aşamasındayım. Son işlemlerden biri de belgelerin tercüme edilmesi. Yeminli tercüman şartı her belge için aranıyor mu? Kendimiz çevirebildiklerimizi çevirsek olur mu? fatura / vergi levhası gibi çok standart belgelerin de tek tek ( ve yeminli tercüman yardımıyla ) tercüme edilmesi bekleniyor mu?

Bilgisi olanlar paylaşabilirlerse çok memnun olurum.

Yeminli tercüme şartı yok, ben bütün belgeleri kendim çevirdim. Orjinal belgenin sayfa düzenine uygun şekilde kendin çevirip verirsen bir problem olmayacaktır.

Şimdiden bol şans.
tarragona

New postby Sensen » Fri Feb 15, 2019 4:40 am

İzzetbey in durumunu merakla bekledim gerçekten çok değişik bir usun süreç olmuş . Ben de bir süredir bekliyorum henüz başvurmadık hazırlık da yapmadık bazı nedenlerden dolayı. Mart ayında çıkış olacak hızlıca başvursak mı diye düşünürken okuduklarımıza göre çıkış anlaşması gelecek bu da 31 aralık 2020 ye kadar bir geçiş süreci verecek o sırada başvurular vs devam edebilecek. Sonrasında da belki de uk ,tr den gelen kalifiye insana daha çok ihtiyaç duyacak çünkü Avrupadan kimseyi alamayacak rahatlıkla. O yüzden ben de yazı bekliyorum başvurmak için. i
2 sorum var: kıbrıstan başvuran biri vardı 10 günde aldı. Orası kalabalık değil diye mi öyle oldu acaba? Biz de ordan başvurabiliyor muyuz bilginiz var mı?
Bir de Ankara anlaşmasına başvurup red alınırsa başka ülkelere turistik vize bize almak zorlaşır gelip ülkede kalırlar diye korkarlar diye birşey okudum böyle birşey yaşayan var mı acaba ? Şimdiden teşekkürler okuyup cevap verecek olanlara
Sensen

New postby esraaras11 » Fri Feb 15, 2019 8:47 pm

Merhabalar...
Aşağıdaki sorularınızın cevabını öğrenebildiniz mi? Üç ortak olmak mümkün müdür?

1- Ortaklı başvurularda her ortak ayrı mı başvuru yapmak zorunda yoksa beraber,tek bir başvuru oluyor mu? Eğer ayrı ayrı başvurmak gerekirse her ortak kendi için ayrı business plan mı yazmak zorunda?

2- İki ortağa da maaş yazmak gerekli mi? Yoksa sadece Director için mi zorunlu maaş göstermek? Ve maaş göstermek gerekirse bunu business plan'ın financial plan kısmına gider olarak eklemek gerekiyor mu?

Eğer daha önce ortak olarak başvurmuş veya bu sorularım hakkında bilgisi olan birileri varsa yardımınızı bekliyoruz.

Şimdiden teşekkür ederiz.[/quote]

Merhabalar,

Ortak olarak başvurup vize alabildiniz mi ?
Biz de ortak olarak müracat etmek istiyoruz.
Halen hazırda burada(Türkiye 'de) bir şirketimiz var.
Ekstra dikkat etmemiz gereken konular neler ?
bilgilendirebilirseniz çok makbule geçer.

Teşekkürler.[/quote]
esraaras11

New postby canank » Sat Feb 16, 2019 8:00 am

Sensen wrote:İzzetbey in durumunu merakla bekledim gerçekten çok değişik bir usun süreç olmuş . Ben de bir süredir bekliyorum henüz başvurmadık hazırlık da yapmadık bazı nedenlerden dolayı. Mart ayında çıkış olacak hızlıca başvursak mı diye düşünürken okuduklarımıza göre çıkış anlaşması gelecek bu da 31 aralık 2020 ye kadar bir geçiş süreci verecek o sırada başvurular vs devam edebilecek. Sonrasında da belki de uk ,tr den gelen kalifiye insana daha çok ihtiyaç duyacak çünkü Avrupadan kimseyi alamayacak rahatlıkla. O yüzden ben de yazı bekliyorum başvurmak için. i
2 sorum var: kıbrıstan başvuran biri vardı 10 günde aldı. Orası kalabalık değil diye mi öyle oldu acaba? Biz de ordan başvurabiliyor muyuz bilginiz var mı?
Bir de Ankara anlaşmasına başvurup red alınırsa başka ülkelere turistik vize bize almak zorlaşır gelip ülkede kalırlar diye korkarlar diye birşey okudum böyle birşey yaşayan var mı acaba ? Şimdiden teşekkürler okuyup cevap verecek olanlara

kıbrıstan ben başvuru yapmıştım. ben aynı zamanda kktc ve tc vatandaşıyım. (Çift uyruk) bunun dışında oturum izni olmadan kimler kıbrıstan başvuru yapabiliyor inanın bilmiyorum :(
canank

New postby Ork » Sun Feb 17, 2019 5:42 pm

Merhaba. Basvurumuzu 13 aralikta yaptik. Yaparken finansal bilgilerde bir evimizi satiliga cikardigimizi belirtip satis ilaninin ekran goruntusunu koymustuk. Bu haftaici evi satabildik. Bu yuzden ek belge gondererek satisin gerceklestigini, banka hesabimin yeni hareketlerini gondererek haber vermek istiyoruz. Ancak bunu hangi yolla yapacagimiz konusunda kararsiz kaldik. Inquiry by email ekranindaki formda ek dosya gonderme ozelligi yok. Acaba ek dosya gondermek istiyoruz diyerek bu formu mu doldurmaliyiz yoksa tekrar tls izmir ofisinden randevu alip ilk basvurudaki gibi ofisten mi dosyalari gondermeliyiz? Bilgi vereceklere simdiden tesekkurler.
Ork

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü