Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby erdemc » Thu Mar 14, 2019 7:14 am

fredb wrote:Çok garip 27-28 aralıkta 4 farklı başvuru var forumda ancak hiçbirimiz dönüş alamadık.

Merhaba;

Homeoffice'e attığınız epostaya yanıt alabildiniz mi acaba?
erdemc

New postby monamieami » Thu Mar 14, 2019 8:04 am

EDIT: Arkadaslar TLS'in yukardaki menusunde added value service'inde keep my passport cikmiyordu gunlerdir. simdi baktim koymuslar..

EDIT 2: Simdi bunu randevu gunu gittigimizde mi oduyoruz? Onsite o mu demek?

6 marttan sonra ilk basvuru yapanlar icin,

pasaportu tutmak icin added value tam olarak hangi asamada aliniyor?

visa4uk’den her seyi yaptim, sag altta siyah bir buton var Register At Commercial Partner diyor. Ordan aliniyor herhalde dedim. Ona basinca TLS sayfasina goturuyor ama log in option’i yok, gov.uk’den log in yap diyor.

guidance olarak koydugu videodaki o yesil apply button’u dedigi yerde yok.
TLS’e log in yapilacak yeri bulamiyorum delirecegim.

TLS’e e-mail attim sordum cevap gelmiyor, bu konuda bilgisi olan var mi acaba?

svl88 wrote:
fanti wrote:Pasaportunuzu ne zaman submit ettiniz acaba, biz de passback kullanip 6 martta submit etmistik, henuz bir donus alamadik.
Bu arada basvurunuz muhtemelen olumlu, olumsuz olsaydi pasaport istemeyip maille bilgi verilecekti, vizeniz basildi muhtemelen, belirtilen evraklarla gidip pasaportunuzu alabilirsiniz.

Merhaba, TSL merkezine ilk başvuru esnasında pasaportlarımızı bırakıyor muyuz içeriye?

Yoksa aradan bir süre geçince bize bilgilendirme maili atıp pasaportlarımızı mı istiyorlar ? Submitten kastınız nedir açar mısınız, faydalansın bilgisi olmayanlar.

Sırf başka bir ülkeye seyahatimden dolayı bekletiyorum pasaportu, TSL'e mail atıyorum doğru düzgün dönüş alamıyorum. Saygılarımla.
monamieami

New postby fredb » Thu Mar 14, 2019 9:06 am

Merhabalar

2 gün önce ilk dönüş gelmişti forumda paylaşmıştım.
Başvurum için karar bekleniyormuş. Hemen sonrasında bilgilerimle tekrar mail attım başvurumun 60 günü geçtiğini belirttim ancak ona dönüş alamadım.

Bugün ücretli numarayı aramayı düşünüyorum. Ararsam detaylarını burada paylaşacağım.

erdemc wrote:
fredb wrote:Çok garip 27-28 aralıkta 4 farklı başvuru var forumda ancak hiçbirimiz dönüş alamadık.

Merhaba;

fredb

New postby omer murat » Thu Mar 14, 2019 9:39 am

fredb wrote:Merhabalar

2 gün önce ilk dönüş gelmişti forumda paylaşmıştım.
Başvurum için karar bekleniyormuş. Hemen sonrasında bilgilerimle tekrar mail attım başvurumun 60 günü geçtiğini belirttim ancak ona dönüş alamadım.

Bugün ücretli numarayı aramayı düşünüyorum. Ararsam detaylarını burada paylaşacağım.

erdemc wrote:

Merhaba;

Merhaba, sadece ufak bir hatırlatma yapmak istedim; tüm bu işlemleri yaparken resmi tatilleri ve haftasonu tatillerini çıkararak 60 "iş" günü olup olmadığını kontrol etmekte fayda var, belki kontrol etmişsinizdir zaten ama yine de hatırlatmış olalım.
Last edited by omer murat on Thu Mar 14, 2019 10:14 am, edited 1 time in total.
omer murat

New postby beklemede » Thu Mar 14, 2019 9:51 am

Merhabalar
Arkadaşlar listeye göre hiç Uk den başvuru yapıp sonuç alan olmadı mı ?
beklemede

New postby adelaide » Thu Mar 14, 2019 10:13 am

Merhabalar, keep my passport talebinizi TLS ofisinde evraklarınızı teslim ederken iletebilirsiniz. Biz dün başvuru evraklarımızı teslim ettik, keep my passport hizmetinden yararlanmak istiyor musunuz, aksi halde başvurunuz sonuçlanıncaya kadar pasaportlarınızı alamayacaksınız diye bilgilendirme yaptılar.

monamieami wrote:EDIT: Arkadaslar TLS'in yukardaki menusunde added value service'inde keep my passport cikmiyordu gunlerdir. simdi baktim koymuslar..

EDIT 2: Simdi bunu randevu gunu gittigimizde mi oduyoruz? Onsite o mu demek?

6 marttan sonra ilk basvuru yapanlar icin,

pasaportu tutmak icin added value tam olarak hangi asamada aliniyor?

visa4uk’den her seyi yaptim, sag altta siyah bir buton var Register At Commercial Partner diyor. Ordan aliniyor herhalde dedim. Ona basinca TLS sayfasina goturuyor ama log in option’i yok, gov.uk’den log in yap diyor.

guidance olarak koydugu videodaki o yesil apply button’u dedigi yerde yok.
TLS’e log in yapilacak yeri bulamiyorum delirecegim.

TLS’e e-mail attim sordum cevap gelmiyor, bu konuda bilgisi olan var mi acaba?

svl88 wrote:
fanti wrote:Pasaportunuzu ne zaman submit ettiniz acaba, biz de passback kullanip 6 martta submit etmistik, henuz bir donus alamadik.
Bu arada basvurunuz muhtemelen olumlu, olumsuz olsaydi pasaport istemeyip maille bilgi verilecekti, vizeniz basildi muhtemelen, belirtilen evraklarla gidip pasaportunuzu alabilirsiniz.

Merhaba, TSL merkezine ilk başvuru esnasında pasaportlarımızı bırakıyor muyuz içeriye?

Yoksa aradan bir süre geçince bize bilgilendirme maili atıp pasaportlarımızı mı istiyorlar ? Submitten kastınız nedir açar mısınız, faydalansın bilgisi olmayanlar.

Sırf başka bir ülkeye seyahatimden dolayı bekletiyorum pasaportu, TSL'e mail atıyorum doğru düzgün dönüş alamıyorum. Saygılarımla.
adelaide

New postby yuysal » Thu Mar 14, 2019 11:09 am

Tekrar merhabalar 30 eylülde yaptıgımız başvuru 30 ocakta olumlu sonuclanmıştı fakat 30 ekim başvurumuz hala beklemede..

beklemede wrote:Merhabalar
Arkadaşlar listeye göre hiç Uk den başvuru yapıp sonuç alan olmadı mı ?
yuysal

New postby flatline » Thu Mar 14, 2019 12:39 pm

Selamlar , bugün 11 Ocak'ta yaptığım başvuruya sermaye olarak gösterdiğim paranın kaynağı belirsiz olduğu için red yanıtı aldım.
Tekrar daha doğru evraklarla başvurmayı planlıyorum.
Daha önce 11 Ocak'ta teslim ettiğim çevirisi yapılmış belgeleri tekrar çevirtmeme gerek var mı? İkinci defa başvuranlar nasıl bir yol izledi? Yardımcı olabilir misiniz?
flatline

New postby aslanturk123 » Thu Mar 14, 2019 2:29 pm

Dostum tekrardan basvur 14 gun sure icinde itiraz etmene gerek yok , evraklari bastan duzenlersen guncel tarihle daha iyi

flatline wrote:Selamlar , bugün 11 Ocak'ta yaptığım başvuruya sermaye olarak gösterdiğim paranın kaynağı belirsiz olduğu için red yanıtı aldım.
Daha önce 11 Ocak'ta teslim ettiğim çevirisi yapılmış belgeleri tekrar çevirtmeme gerek var mı? İkinci defa başvuranlar nasıl bir yol izledi? Yardımcı olabilir misiniz?
aslanturk123

New postby fanti » Thu Mar 14, 2019 2:49 pm

svl88 wrote:

Merhaba,
Keep my passport while applying diye bir servisleri var, belirli bir ucret karsiliginda bu servisi alirsaniz pasaportunuz decision made olana kadar sizde kalir, bu servisi almadiginiz durumda pasaportu basvuru sirasinda tlscontacta teslim ediyorsunuz.
Keep my passport kullanildiginda, decision made oldugunda size bir mail geliyor ve pasaportunuzu getirmeniz isteniyor, pasaportunuza vize basilip 1 hafta icinde size geri veriliyor.
Eger vize icin verilen karar olumsuzsa pasaportunuz istenmiyor ve maille olumsuz karari bildiriliyor. Bu bilgi de basvuru sirasinda keep my passport aldiginizda verilen evrakta yaziyor
Biz 4 oxakta basvuru yaparak 5 martta karariniz verildi mailini aldik. 6 martta da bu servisi kullandigimiz icin pasaportumuzu goturduk, 4-6 is gunu icinde pasaportun geri verilecegi soylenmisti ancak henuz pasaportlarimiz gelmedi.[/quote]

Teşekkür ederim, faydalı oldu. Ücreti neydi bu servisin?

Neden soruyorum, çünkü bu sabah bir bilgi öğrendim ki, emniyete bir dilekçe vererek, ikinci bir pasaporta sahip olabiliyormuşuz. Ancak eski pasaportta uzun süreli geçerli bir başka ülke vizesi olanlar maalesef bundan yararlanamıyor, bilgilerinize.

Bir yillik pasaport cüzdan bedeli dahil 430 tl civarı
fanti

New postby flatline » Fri Mar 15, 2019 8:59 am

aslanturk123 wrote:Dostum tekrardan basvur 14 gun sure icinde itiraz etmene gerek yok , evraklari bastan duzenlersen guncel tarihle daha iyi

flatline wrote:Selamlar , bugün 11 Ocak'ta yaptığım başvuruya sermaye olarak gösterdiğim paranın kaynağı belirsiz olduğu için red yanıtı aldım.

@aslanturk123 Teşekkürler. İkinci başvurumda ilk başvurumun reddinden bahsetmeme gerek var mı? Ya da tekrar başvuranlar nasıl bir prosedür izliyor?
flatline

New postby istanbullondra » Fri Mar 15, 2019 9:10 am

Güncel Liste:

Türkiye'den başvuranlar:

@Eva2018 27 Aralık İstanbul
@fredb 27 Aralık İstanbul
@erdemc 27 Aralık İstanbul
@Begur 28 Aralık İstanbul
@svl88 4 Ocak Sonuç: Olumlu, 5 Mart (60 Gün)
@aykutx 7 Ocak İstanbul Sonuç: Olumlu, 5 Mart (57 Gün)
@ankant 7 Ocak Sonuç: Olumlu, 7 Mart (59 Gün)
@new2018user 8 Ocak Ankara Sonuç: Olumlu, 8 Mart (59 Gün)
@erdemdemir 8 Ocak
@flatline 11 Ocak Sonuç: Olumsuz, 14 Mart (62 Gün)
@ 16 Ocak İstanbul Sonuç: Olumlu, 12 Mart (54 Gün)
@nida 21 ocak
@muratkasar 28 ocak İzmir
@gzmku 29 Ocak İstanbul
@zeynepu 30 Ocak İstanbul
@omer murat 31 Ocak Antalya
@edip 5 Şubat İstanbul
@Gauke 6 Şubat Bursa
@itakci 7 Şubat
@istanbullondra 8 Şubat İstanbul
@kedikun 20 Şubat İzmir
@yilmaz 20 Şubat İstanbul
@comser 22 Şubat İstanbul
@omerg 28 Şubat İstanbul

İngitere'den başvuranlar:
@aslanturk123 13 Eylül Sonuç: Olumsuz, 2 Mart (5 Ay 17 Gün)
@yuysal 30 Eylül Sonuç: Olumlu, 30 Ocak (4 Ay)
@cipura 18 Ekim
@yuysal 30 Ekim
@nzdln 1 Kasım
@beklemede 28 Kasım
@uber 11 Aralık
@Poyraz 19 Ocak (29 Ocak biometrik)
@Fiddisback 21 Ocak
@Londonist 25 Şubat
istanbullondra

New postby hakankaya2020 » Fri Mar 15, 2019 9:59 am

@flatline
ikinci bir yeni başvuru yapar iken; güncel olması gerekmeyen belgeleri aynen koyabilirsin.
banka hesabı, ssk dökümü vs gibi belgeleri güncel olanlar ile değiştirmekte fayda var.
cover letterda arzu edersen ilk başvuruda eksik bulunankısımlara ve bunlar için açıklamalara ve koyduğun yeni ve bilgilere değinebilirsin.
hakankaya2020

New postby nzdln » Fri Mar 15, 2019 10:37 am

Selamlar,
Arkadaslarimin UK'den yaptigi basvurular:

19 Eylul online (1 Ekim biyometrik) yeni basvuru sonucu 7 Subat tarihinde geldi. 142 gun
9 Ekim online (16 Ekim biyometrik) uzatma basvuru sonucu 9 Mart tarihinde geldi. 152 gun
nzdln

New postby cipura » Fri Mar 15, 2019 10:56 am

Selamlar,
18 ekimde UK icinden yaptigimiz basvuru sonucu bugun geldi ve sonuc olumlu. Bekleyen arkadaslarin sureyi tahmin edebilmesi icin yaziyorum tam 5 ay bekledik. Bir de garip bir sekilde sadece BRP kartlarimiz geldi, pasaportlardan henuz ses yok. Bu normal mi sizce?
cipura

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü