Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby nzdln » Fri Mar 15, 2019 11:13 am

Merhaba,
Online basvuru tarihiniz de 18 Ekim mi, yoksa sadece biyometrik mi 18 Ekim ?

cipura wrote:Selamlar,
18 ekimde UK icinden yaptigimiz basvuru sonucu bugun geldi ve sonuc olumlu. Bekleyen arkadaslarin sureyi tahmin edebilmesi icin yaziyorum tam 5 ay bekledik. Bir de garip bir sekilde sadece BRP kartlarimiz geldi, pasaportlardan henuz ses yok. Bu normal mi sizce?
nzdln

New postby beklemede » Fri Mar 15, 2019 12:25 pm

cipura wrote:Selamlar,
18 ekimde UK icinden yaptigimiz basvuru sonucu bugun geldi ve sonuc olumlu. Bekleyen arkadaslarin sureyi tahmin edebilmesi icin yaziyorum tam 5 ay bekledik. Bir de garip bir sekilde sadece BRP kartlarimiz geldi, pasaportlardan henuz ses yok. Bu normal mi sizce?

Çok güzel haber, hayırlı olsun..
beklemede

New postby istanbullondra » Fri Mar 15, 2019 12:42 pm

Güzel haberler, hayırlı olsun arkadaşlarınıza da size de @cipura:)
Listeyi de güncelliyorum.

nzdln wrote:Selamlar,
Arkadaslarimin UK'den yaptigi basvurular:

19 Eylul online (1 Ekim biyometrik) yeni basvuru sonucu 7 Subat tarihinde geldi. 142 gun
9 Ekim online (16 Ekim biyometrik) uzatma basvuru sonucu 9 Mart tarihinde geldi. 152 gun
istanbullondra

New postby istanbullondra » Fri Mar 15, 2019 12:47 pm

Güncel Liste:

Türkiye'den başvuranlar:

@Eva2018 27 Aralık İstanbul
@fredb 27 Aralık İstanbul
@erdemc 27 Aralık İstanbul
@Begur 28 Aralık İstanbul
@svl88 4 Ocak Sonuç: Olumlu, 5 Mart (60 Gün)
@aykutx 7 Ocak İstanbul Sonuç: Olumlu, 5 Mart (57 Gün)
@ankant 7 Ocak Sonuç: Olumlu, 7 Mart (59 Gün)
@new2018user 8 Ocak Ankara Sonuç: Olumlu, 8 Mart (59 Gün)
@erdemdemir 8 Ocak
@flatline 11 Ocak Sonuç: Olumsuz, 14 Mart (62 Gün)
@ 16 Ocak İstanbul Sonuç: Olumlu, 12 Mart (54 Gün)
@nida 21 ocak
@muratkasar 28 ocak İzmir
@gzmku 29 Ocak İstanbul
@zeynepu 30 Ocak İstanbul
@omer murat 31 Ocak Antalya
@edip 5 Şubat İstanbul
@Gauke 6 Şubat Bursa
@itakci 7 Şubat
@istanbullondra 8 Şubat İstanbul
@kedikun 20 Şubat İzmir
@yilmaz 20 Şubat İstanbul
@comser 22 Şubat İstanbul
@omerg 28 Şubat İstanbul

İngitere'den başvuranlar:
@aslanturk123 13 Eylül Sonuç: Olumsuz, 2 Mart (5 Ay 17 Gün)
@ 19 Eylul (1 Ekim biyometrik) Sonuç: Olumlu, 7 Subat (4 ay 22 gun)
@yuysal 30 Eylül Sonuç: Olumlu, 30 Ocak (4 Ay)
@ 9 Ekim (16 Ekim biyometrik) Sonuç: Olumlu *Uzatma başvurusu, 9 Mart (5 ay 2 gun)
@cipura 18 Ekim Sonuç: Olumlu, 15 Mart (5 ay)
@yuysal 30 Ekim
@nzdln 1 Kasım
@beklemede 28 Kasım
@uber 11 Aralık
@Poyraz 19 Ocak (29 Ocak biometrik)
@Fiddisback 21 Ocak
@Londonist 25 Şubat
istanbullondra

New postby alafrangalondra » Fri Mar 15, 2019 2:05 pm

Merhabalar,

21 Ocak'ta İstanbul'dan yapmış olduğum başvuruya bugün aşağıdaki gibi bir cevap geldi.
Sanırım sonuç olumlu denilebilir :) Benzer bir mail alan başka arkadaşlar var mı?

Your Visa Application:

Thank you for your application for entry clearance. You used the Submission Without Passport service and a decision has now been made on your application. Please therefore submit your passport along with a copy of this e-mail to the Visa Application Centre where you submitted your application

Once you have done this please contact us at xxx so that we can conclude your application.

Kind regards,

UK Decision Making Centre
alafrangalondra

New postby adrianmonk » Fri Mar 15, 2019 3:54 pm

aykutx wrote:Vizesi çıkarn arkadaşlara bir sorum olacak. Şirket kuruluş adresini nasıl hallediyorsunuz? Gider gitmez kalıcı bir adresimiz olmayacaktır bir süre. Adres olmayınca hiç bişey olmuyor. Son dönemde halleden arkadaşlar bana bir akıl verebilir mi?
Teşekkürler.

Aykut Merhaba. Kendi tecrübeme dayaranarak cevap veriyorum. Şirket için verdiğin adresi hiç sorgulamıyorlar fakat o adrese bir dolu evrak gönderiyorlar. Muhasebecin evraklar için kendi adresini gösterebilir belki. Benim ki öyle yapacağız demişti ama sanırım sonradan vazgeçti. Sanal ofis kiralayıp evrakları oradan takip etmen de bir seçenek aslında. Özetle verdiğin adres ev adresin olabilir. Yeterki o adreste sen veya başka biri evraklarını takip edebilsin.

Adres olmayınca hiçbirşey olmuyor şeklinde ki ifaden içinde şunu söyleyebilirim.
Benim ve genelde gelenlerin en zorlandıkları kısım banka hesabı açma meselesi. Onun içinde kaldığın adreste ödenen faturalardan birinde adın geçmeli. Bu fatura green energy yada su dogalgaz filan olmalı. Evi sen kiralamışsan zaten hepsi senin üzerine olacak ama birinin yanında kalacaksan veya oda kiralayacaksan faturalar kimin üzerine geliyorsa o kişiden senin adını faturaya eklemesini rica etmen gerek ki bu da rahat 1 ay zamanını yiyecektir. O yüzden tavsiyem ya gelmeden önce online banking yapabileceğin uygulamaları araştır yada yanında 1 ay yeteceğini düşündüğün miktarda para getir derim.
adrianmonk

New postby istanbullondra » Fri Mar 15, 2019 8:19 pm

Hayırlı olsun :)
Olumsuz olsa maille dönüş yapıyorlarmış.

alafrangalondra wrote:Merhabalar,

21 Ocak'ta İstanbul'dan yapmış olduğum başvuruya bugün aşağıdaki gibi bir cevap geldi.
Sanırım sonuç olumlu denilebilir :) Benzer bir mail alan başka arkadaşlar var mı?

Your Visa Application:

Thank you for your application for entry clearance. You used the Submission Without Passport service and a decision has now been made on your application. Please therefore submit your passport along with a copy of this e-mail to the Visa Application Centre where you submitted your application

Once you have done this please contact us at xxx so that we can conclude your application.

Kind regards,

UK Decision Making Centre
istanbullondra

New postby uber » Fri Mar 15, 2019 11:54 pm

Selam arkadaşlar,
Brexit hakkında bir bilgilendirme: 14 Mart 2019 Brexit Ertelenme gelişmesi

"İki kez Brexit Anlaşması’nı reddeden İngiltere Parlamentosu, geçtiğimiz gün (13 Mart) “Anlaşmasız Brexit”i de reddetmişti. Bunun ardından 14 Mart’ta “Brexit’in Ertelenmesi” seçeneği oylamaya sunuldu. İngiliz Parlamentosu, “Brexit’in Ertelenmesi” önergesinin oylamasında 202’ye karşı 412 oyla ertelemeyi kabul etti. Parlamentonun kabul ettiği bu önergeye göre, anlaşmanın parlamentodan geçmesi durumunda hükümet, Avrupa Birliği'nden Brexit’in 30 Haziran’a kadar ertelenmesini talep edecek. Bu talebin AB’ye, 21 Mart’ta yapılacak liderler zirvesinde bildirilmesi öngörülüyor." Alıntıdır. https://csslegal.com/son-gelismeler/bre ... kvDtTI#ioa

Bu da demek oluyor ki erteleme ingiliz parlementosundan geçerse, avrupa birliğindeki 27 ülkeye "Ne yapalım ingiltereye 3 ay daha hak tanıyalım mı?" diye sorulacak. Eğer 27 ülkenin hepside kabul ederse 30 Haziran 2019'a kadar başvuruların alımına devam edilecek ve sistemden 29 mart sonrasınada randevu alma seçeneği tekrar aktif hale gelecek.

Bu son erteleme olabilir çünkü parlemento kendi içinde yaptığı oylamada tekrar daha uzun uzatma isteyelim mi sorusuna olumsuz baktı.

Bekleyenlere sabır diliyorum.
Sevgilerimle,
uber

New postby hakankaya2020 » Sat Mar 16, 2019 8:12 am

16 Mart itibari ile Brexit için son durum şu şekilde;

- Brexit ile ilgili May Hükumetinin AB'den çıkış taslağı parlamentoda ikinci kez red edildi.
- "No deal" şıkkı yani anlaşmasız çıkış şıkkı da red edildi.
- 20 Marta kadar üçüncü bir oylama yapılması kabul edildi,
- Hükumete ayrılma takvimini 29 Mart'tan ileri tarihe uzatma anlaşması yapma yetkisi verildi.

Bu durumda şu ihtimaller var. Özellikle Ankara Anlaşması vizesi ile İngiltere'de bulunanlar yada başvuru yapmak isteyenler için sıcak konulardan bir tanesi olan Brexit sürecinde son durum ve ihtimaller kısaca şu şekilde;

- İlk oylamada 230 fark ile red edilen "Brexit Deal"ı ikinci oylamada fark 149 düşmüştü. Üçüncü oylama için hükumet tarafından ikna edilmesi gerek vekil sayısının hala çok fazla olması, üçüncü oylamada da red çıkacağı yönünde görüşleri kuvvetlendiriyor.

- Üçüncü kez red olması durumunda iç siyaset açısından güven oylaması, yeni hükumet kurulması, erken seçim, yeni referandum gibi bir çok seçenek açığa çıkıyor.

- Üçüncü oylamada kabul görürse 30 Hazirana, red edilirse daha uzun bir tarihe, AB2den ayrılma tarihinin ertelenmesi olası gözüküyor. AB Başkanı Tusk'da daha uzun bir ertelemenin daha iyi bir seçenek olduğunu söylemişti.

Bu şartlar altında bakıldığında Türk girişimciler için İngiltere'de kendi işlerini kurma ve yaşama imkanı sunan "Ankara Anlaşması Vizesi" başvurularında yakın zamanda bir değişiklik olma ihtimalinin düşük olduğunu söyleyebiliriz.

Yazı kaynağı: https://www.linkedin.com/pulse/brexit-s ... akan-kaya/

Tabi ki bu görüşler benim kendi kişisel görüşlerim olup, bir karar vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanızı ve konunun uzmanlarından destek almanızı tavsiye ederim.
hakankaya2020

New postby Eva2018 » Mon Mar 18, 2019 10:39 am

Merhabalar,

27 ve 28 Aralık başvurularından ses çıkmadı sanırım. TLS ye mail attım ancak bir şey çıkacağını düşünmüyorum. Daha ne kadar beklememiz gerekiyor. Sizce yasal süre ne zaman doluyor? Süre dolduktan sonra ne yapmamız gerekiyor?

Teşekkürler,
Mesut
Eva2018

New postby zeynepu » Mon Mar 18, 2019 11:35 am

Selam Mesut Bey,

12 hafta içerisinde açıklanmalı diyor web sitesinde, üstteki bir konuşmada da 60 iş günü diye dönmüşler zaten. Aşağıdaki linkten ulaşabileceğinizi düşünüyorum, ya da ücretli arama hattı vardı ama telefon numarasını bulamadım.

https://pos.tlscontact.com/ist_en/index.php/contact

Eva2018 wrote:Merhabalar,

27 ve 28 Aralık başvurularından ses çıkmadı sanırım. TLS ye mail attım ancak bir şey çıkacağını düşünmüyorum. Daha ne kadar beklememiz gerekiyor. Sizce yasal süre ne zaman doluyor? Süre dolduktan sonra ne yapmamız gerekiyor?

Teşekkürler,
Mesut
zeynepu

New postby erdemc » Mon Mar 18, 2019 11:44 am

Merhaba;

27 Aralık başvuruları için 60 gün bu hafta Perşembe günü doluyor. Cuma günü TLSContact iletişim formu üzerinden duruma ilişkin bilgi almak amacıyla iletişime geçmiştim. Bugün dönen yanıtta başvurunun UKVI'da işlemde olduğunu yazmışlar. Perşembe gününe kadar yanıt gelmezse UKVI contact sayfasından iletişime geçmeyi düşünüyorum. Linki aşağıda bulabilirsiniz.

https://www.gov.uk/contact-ukvi-inside-outside-uk

Erdem

zeynepu wrote:Selam Mesut Bey,

12 hafta içerisinde açıklanmalı diyor web sitesinde, üstteki bir konuşmada da 60 iş günü diye dönmüşler zaten. Aşağıdaki linkten ulaşabileceğinizi düşünüyorum, ya da ücretli arama hattı vardı ama telefon numarasını bulamadım.

Teşekkürler,
Mesut
erdemc

New postby zeynepu » Mon Mar 18, 2019 12:28 pm

Selam,

Benim bir arkadaşın da 27 Aralık başvurusu gelmemişti. O da aramış az önce, evraklarınızın hiç biri yok tamamını tekrar yollayın demişler.

Bilginize,

erdemc wrote:Merhaba;

27 Aralık başvuruları için 60 gün bu hafta Perşembe günü doluyor. Cuma günü TLSContact iletişim formu üzerinden duruma ilişkin bilgi almak amacıyla iletişime geçmiştim. Bugün dönen yanıtta başvurunun UKVI'da işlemde olduğunu yazmışlar. Perşembe gününe kadar yanıt gelmezse UKVI contact sayfasından iletişime geçmeyi düşünüyorum. Linki aşağıda bulabilirsiniz.

https://www.gov.uk/contact-ukvi-inside-outside-uk

Erdem

zeynepu wrote:Selam Mesut Bey,

Teşekkürler,
Mesut
zeynepu

New postby Eva2018 » Mon Mar 18, 2019 12:48 pm

Merhaba arkadaşlar,

Şimdi bir mail geldi. Belgelerimin bazıları elektronik ortamda oluşan bir hata nedeniyle, ellerine ulaşmamış. Bu durum nedeniyle bir de özür diliyorlar. Yaklaşık 3 aydır bekliyoruz ve gelen cevap bu.. :(

Umarım süreç bundan sonra daha hızlı işler. Ne kadar süre beklememiz gerektiği de bilinmiyor sanırım.

Yorumlarınız ricasıyla..

Thank you for your application for leave to enter. The UK Decision Making Centre is currently assessing the application submitted by the above named. Unfortunately due to clerical error, significant part of your supporting documents are not available to us. Therefore we are unable to conclude the application at this time. We kindly ask all affected applicant to provide their documents to us electronically.

Please provide the following documents:

If you are the main applicant:
1. Business Plan
2. Financial Evidence: Bank statements demonstrating sufficient funds to cover your investment
3. Documents demonstrating your previous employment and experience in the field
4. Studies evidence such as degree certificate (where appropriate)
5. Any other documents that may be relevant to your application

If you are applying with your dependants:
1. Marriage certificate (for spouse)
2. Full birth certificate for each dependant or family registry document (for dependent children)
Eva2018

New postby sagu » Mon Mar 18, 2019 1:00 pm

Selamlar herkese,

Bende 28 Aralık'ta başvuranlardanım. Yaşanılana çok üzüldüm. Umarım başka kimsenin başına gelmemiştir ve sizede en kısa sürede geri dönüş yaparlar.

Artık ücretli destek hattını aramanın zamanı gelmiş. Bakalım 28 Aralık başvurusunda da aynı haltı yemişler mi?

Herkesin en kısa sürede güzel haberler almasını dilerim.

not edit: sinirle yazdığım bir kısmı sildim.

Eva2018 wrote:Merhaba arkadaşlar,

Şimdi bir mail geldi. Belgelerimin bazıları elektronik ortamda oluşan bir hata nedeniyle, ellerine ulaşmamış. Bu durum nedeniyle bir de özür diliyorlar. Yaklaşık 3 aydır bekliyoruz ve gelen cevap bu.. :(

Umarım süreç bundan sonra daha hızlı işler. Ne kadar süre beklememiz gerektiği de bilinmiyor sanırım.

Yorumlarınız ricasıyla..

Thank you for your application for leave to enter. The UK Decision Making Centre is currently assessing the application submitted by the above named. Unfortunately due to clerical error, significant part of your supporting documents are not available to us. Therefore we are unable to conclude the application at this time. We kindly ask all affected applicant to provide their documents to us electronically.

Please provide the following documents:

If you are the main applicant:
1. Business Plan
2. Financial Evidence: Bank statements demonstrating sufficient funds to cover your investment
3. Documents demonstrating your previous employment and experience in the field
4. Studies evidence such as degree certificate (where appropriate)
5. Any other documents that may be relevant to your application

If you are applying with your dependants:
1. Marriage certificate (for spouse)
2. Full birth certificate for each dependant or family registry document (for dependent children)
sagu

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü