Board index Çalış çalış nereye kadar? der Karrierismus

İş olanakları

İş hayatı ile ilgili teknik-taktik varyasyonlar

New postby Flavio Briatore » Thu Sep 06, 2007 1:46 pm

Eşimin çalıştığı firma eleman arıyormuş.Cisko,American Express gibi bir kaç firmaya Call Center hizmeti veriyorlar.İngilizce bilmek gerekiyor tabi ama eğitim yada diploma şart değil,sizi görüşmeye çağırdıklarında İngilizcenizide sınıyorlar.Firma sosyal olarak iyi,şirket turnuvası vardı mesela geçenlerde,gerçi bende sonradan oynadım ama güzel bir ortamı vardı :)

Londrada darlanan,iş bulamayan var ise belki burda çalışmak isteyebilirler.Aldığınız maaş 1000£ civarı olsada yaşam ucuz,en pahalı otobüs yada metro bileti 1,5£,Ev Kirası olarak 300£'a bulabilirsiniz,isterseniz oda kiralarsanız filan.
Last edited by Flavio Briatore on Thu Sep 06, 2007 1:50 pm, edited 1 time in total.
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby davsan » Thu Sep 06, 2007 1:49 pm

ooo, bi headhunter daha ; ) taktik istersen kime danısacagını biliyorsun ; )))
davsan
BAŞKAN

New postby Flavio Briatore » Thu Sep 06, 2007 2:00 pm

davsan wrote:ooo, bi headhunter daha ; ) taktik istersen kime danısacagını biliyorsun ; )))

Yok ya ben anlamam kafatası avcılığından filan :p
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby hcho » Fri Sep 07, 2007 9:08 am

Evet, is olanaklari. Bir tane de bende var:

Ozellikle HSMP sahibi arkadaslardan Symbian OS konusunda tecrubesi olanlar bana bir mesaj atabilirler mi? S60 veya UIQ tecrubesi farketmiyor.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby mindbender » Fri Sep 07, 2007 2:33 pm

linux/unix system administration (slackware,redhat,irix - sgi), webdesign (flash,actionscript,biraz php ve perl), post production, 3d animation
alanlarinda is tekliflerine acigim arkadaslar duyarsaniz :)
mindbender
ROGER WATERS

New postby coskan » Sun Sep 09, 2007 10:03 pm

bende oracle dba pozisyonu arıyorum haberiniz olsun belki bisi cıkar
coskan

New postby Flavio Briatore » Fri Nov 30, 2007 1:47 pm

Arkadaşlar Delta Air Lines yakında eleman alıcak.Uçak Bileti Rezervasyon için Türkçe-İngilizce bilen bir kaç kişiyi.Varsa ihtiyacı olan söylesin,paslaşalım :)

Sanırım :
- Maaş yıllık 18.000
- Delta uçak biletleri beleş,8 tanede başkalarına vermek için hakkınız olucak.

Ofist Hayes'te...
Flavio Briatore
ROGER WATERS

New postby hcho » Wed Dec 05, 2007 1:38 pm

Arkadaslar, bugun elime soyle bir istek gecti:

A new vacancy based in the Hatfield area for a medical devices company seeking to bring in an experienced Software Developer to expand their research and development team. The company is involved in the full cycle of development and manufacture and sells it’s product globally. Despite the scale of the operation, you would be working in a small team and be expected to hit the ground running.

Responsibilities will range from project based software development, to maintenance and fixes, to documentation creation and source control maintenance. High-end GUI design will also be involved in this position, primarily on Windows XP/Vista platforms.

Required Experience includes

· 5+ years of experience in C/C++ programming

· Experience with Windows and Windows application programming

· Understanding the fundamental differences between an embedded and a desktop PC platform.

· Experience of Delphi programming would be advantageous

· Knowledge of embedded systems would be advantageous

Salary: circa £30Kpa to 40Kpa (dependant upon experience and skills).

Yeni HSMP alan arkadaslardan ilgilenen varsa bana bir ozel mesaj ativersin.
Die Angst des Tormanns beim Elfmeter
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby alperalper » Wed Dec 05, 2007 3:34 pm

Merhaba

Ücret beklentisi konusunda bir sorum olucak. Benim 9 yıllık Finans sektöründe IT tecrübem var. bunun son 4 yılı kendi isteğimle Datawarehouse bölümünde geçdi. 26 kasımda HSMP approval aldım. İngilterede Informatica, Business Objects, Sql Server Developer,SSIS paketleri üzerine iş bulmak istiyorum. Jobserve ve cwjobs da yeterince bu konularda iş ilanı var. Fakat 28 K 55 k da yazan işler var. Ücretler ne aralıkda? Ne kadar istenmeli. Hangi ücret aralığı normaldir. Birde düşük bir ücretle iş bulup sonra değiştirmek işveren için kötü bir referans olur mu? Malum türkiyede ki IT piyasası çok küçün o yüzden
burada böyle.
alperalper

New postby outsider » Wed Dec 05, 2007 9:06 pm

alperalper, ne kadar TC deneyimin olursa olsun burda alicagin para max 28k-32k arasi olur UK tecruben olmadigi icin.

3-5 sene sonra, iyi projelerde calismis, siki bir deneyim gelistirmissen 40k-50k lerden masaya oturursun.

Hos o saatten sonra maasli calismanin pek mi manasi yok aynen freelance calismaya baslarsin hayatin 9-5 psikopatligindan kurtulur, daha insani bir hayat yasarsin :)
outsider

New postby alperalper » Wed Dec 05, 2007 10:58 pm

Cevap için teşekkürler.
alperalper

New postby diyab » Thu Dec 06, 2007 9:05 am

@alperalper
Maas daha cok kendini nasil pazarladigina bagli. Sirketlerin her pozisyon ve seviye icin tahmini bir butcesi vardir, onun uzerine cikmak istemez. Tam aradiklari adam profilini uyuyorsan guzel bir maastan baslayabilirsin. Burada her is degistirdiginde yeni maas eski sirketin maasi hesaba katilarak teklif ediliyor. Turkiyeden gelenler icin maas konusunda biraz kopukluk oluyor halileyle.
UK tecrubesi olmamasi da diger bir dezavantaj tabii ki.
Tahminim 9 yillik tecrubeyle kendini iyi pazarlarsan £40K ve uzerinde bir ise girebilirsin.
Uyanık TV şimdi App Store'da! Kullanın kullandırın efenim...
http://itunes.apple.com/tr/app/uyan-k-t ... 70868?mt=8
diyab
ROBERT PLANT

New postby nakor » Thu Dec 06, 2007 9:32 am

Selam arkadaşlar,

maaşlar konusunda birkaç sorum var. öncelikle bu 30k£ 40k£ gibi rakamlar brüt maaşlar herhalde diye tahmin ediyorum (keşke net olsa:)). eğer öyleyse ingilterede vergi olayları nasıldır. mesela 30k£ yıllık maaş demek aylık elinize ne kadar maaş geçeceği anlamına gelir.

bir de hayat şartları hakkında fikir verebilir misiniz. Londra ve diğer şehirler arasında ciddi farkalr olduğunu biliyorum. o bağlamda mesela Bristol'de 100 birim maaşa çalışmak Londrada 150 birim maaşa mı denk yani Londra diğer yerlerden %20 mi pahalıdır %50 mi?

Britol'de ev kirası baktım 500£ 2+1 gibi evler var. yeme içme ingilterede dışarıdan yaparsan pahalı ama evde yaparsan makul olabilir diye biliyroum, yanılıyor muyum?
nakor

New postby hcho » Thu Dec 06, 2007 9:36 am

diyab'in dedikleri cok dogru. Is deistirirken yeni maas, eski maasin bir fonksiyonu oluyor. %20lik bir artis psikolojik sinir olmus gibi, onun usutunde bir artis istiyorsan bayagi araman gerekebiliyor.

Bu arada soyle iki basligimiz var:

http://www.alaturkalondra.com/forum/viewtopic.php?t=112
http://www.alaturkalondra.com/forum/viewtopic.php?t=158

Burada sadece is ilanlari kalsa, diger konulara ilgili yerlerden devam etsek daha iyi olur.
hcho
BRUCE DICKINSON

New postby diyab » Thu Dec 06, 2007 9:45 am

@nakor
Evet, buradaki maaslar brut oluyor. Net maas hesabi icin asagidaki linke bakabilirsin.
http://www.ir35calc.co.uk/PAYE_NI_Net_S ... lator.aspx
Londra diger sehirlere gore daha pahali ozellikle de ev kiralari konusunda. Yolun City'den geciyorsa buna ulasim ucretini de ekleyebilirsin. Ama Supermarketten alisveris olarak bir fark oldugunu zannetmiyorum, daha ucuz bile olabilir.
Londra maasi dedikleri bir olay var mesela. Sirketin hem londrada hemde baska bir yerde ofisi varsa ayni sahis icin londra maasi digerinden £5K fazla olabiliyor.
Uyanık TV şimdi App Store'da! Kullanın kullandırın efenim...
http://itunes.apple.com/tr/app/uyan-k-t ... 70868?mt=8
diyab
ROBERT PLANT

Next

Return to der Karrierismus