Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby zeynepu » Thu Apr 04, 2019 7:47 am

nomad wrote:Red olduğunda pasaportla beraber bir kağıt veriyorlar değil mi? Pasaportu aldığımızda içinde kağıt varsa red diye yorumlayabilir miyiz?

Merhaba, onay aldığınızda da bir kağıt oluyor aslında. Başarı ile sonuçlanmıştır, BRP'leriniz şu tarihlerde hazır olacaktır, vizeniz şu tarihler arasında geçerlidir gibi bilgiler yazıyor.

Bilginize,
zeynepu

New postby shoreditch1 » Thu Apr 04, 2019 10:56 am

annetteroad wrote:Deneyimlediğim bazı şeyleri daha aktarayım.

Daha önce belirttiğim gibi burada Tier2 - ICT vizesiyle bulunuyordum, Mart ayı itibariyle ECAA Turkish Worker'a geçmiş bulundum. Maalesef 6 ay içinde 3 yılım dolacağı için tekrar yenilemek zorunda kalacağım, önümüzdeki 1-2 yıl biraz zahmetli geçecek.

Yapma sebebim, Tier 2 - ICT'ye oturum verilmemesiydi. Ankara Anlaşması'nda yapılan son değişiklik ile ECAA Turkish Worker'a 5 yıl sonunda oturum hakkı getirdiler. Daha önce geçirdiğim 2.5 yılın sayılıp sayılmayacağı net değil, ancak ne olursa olsun bizim için iyi bir seçim.

Uluslararası bir reklam ajansında çalışıyorum ve EMEA bölgesinden sorumlu yöneticiyim. Bu yüzden sık seyahat etmem gerekiyor, sebebim makul görünmüş olabilir.

Yeni sistemle başvuru yapanları ilgilendiren bir bilgi. Croydon'daki başvuru merkezinde parmak izi verdikten sonra hiçbir bilgilendirme gelmedi. Ulaştı bilgisi bile vermiyorlar. Pasaportlarımız ve mevcut BRP'lerimizi de almadılar. Sonra 22 Mart tarihli bir mektup geldi vizelerimizin çıktığını belirten. Bugün de yeni BRP kartlarımız adrese teslim edildi, eskilerini kırıp geri göndermemiz istendi. Yeni sistem oldukça zahmetsiz olmuş, keşke bir de hızlandırılmış olabilseydi.

Basvurunuzu kendiniz mi yaptiniz bir danisman ya da avukat araciligu ile mi memnun kaldiysaniz bende ayni kisiyle calismak isterim.
shoreditch1

New postby annetteroad » Thu Apr 04, 2019 11:44 am

shoreditch1 wrote:Basvurunuzu kendiniz mi yaptiniz bir danisman ya da avukat araciligu ile mi memnun kaldiysaniz bende ayni kisiyle calismak isterim.

Kendim yaptım. Düzenli bir işiniz varsa Turkish Worker için bir danışmanla çalışmanıza gerek olmayabilir. İstenen belgeler zaten çok net.
annetteroad

New postby gizembyr » Thu Apr 04, 2019 1:11 pm

Türkiye'den başvurularda en son 11 Şubat tarihli başvuru sonuçlanmış gibi, güncel sonuç alan var mıdır acaba?
gizembyr

New postby burakt » Thu Apr 04, 2019 2:44 pm

Herkese merhaba,

Bu hafta online başvuru yapıp, haftaya da İstanbul'dan belgelerimizi teslim etmeyi planlıyoruz (randevu gününe göre).

"İngiltere'ye ne zaman giriş yapmak istiyorsunuz?" sorusuna 1 Ağustos yazmayı düşünüyoruz.

Nisan'da başvuru yapıp, vize başlangıç tarihini 1 Ağustos olarak talep etmenin negatif bir etkisi olur mu sizce?
burakt

New postby yilmaz » Thu Apr 04, 2019 3:49 pm

Merhaba,
20 şubattaki başvurumuza bugün red yanıtı aldım. red yanıtında 10.000$ paramız var sonrasında ikinci bir evim var onu satacağımı belirtmeme rağmen yetersiz paranız var ayrıca gelen parayı takip edemedik gibi bir ifade kullanımışlar, Danışman ile çalıştığım için danışmanın yönlendirmesine göre bir aksiyon alacağım.
yilmaz

New postby ozanyky » Thu Apr 04, 2019 8:41 pm

merhaba, başvuru yaptığınız işin faaliyet konusu neydi acaba?
ozanyky

New postby adrianmonk » Fri Apr 05, 2019 1:06 am

burakt wrote:Herkese merhaba,

Bu hafta online başvuru yapıp, haftaya da İstanbul'dan belgelerimizi teslim etmeyi planlıyoruz (randevu gününe göre).

"İngiltere'ye ne zaman giriş yapmak istiyorsunuz?" sorusuna 1 Ağustos yazmayı düşünüyoruz.

Nisan'da başvuru yapıp, vize başlangıç tarihini 1 Ağustos olarak talep etmenin negatif bir etkisi olur mu sizce?

Merhaba,

Kesinlikle olmaz. Hatta başvurunun sonuçlanma süresinin ortalama 3 ay olduğunu düşünürsek sizin söylediğiniz süre ki 3,5 ay gibi bir süre yapıyor ideal bir süre aslında. Yani planlı hareket ettiğinizi temkinli davrandığınızı gösterir negatif etkisi olmaz.
adrianmonk

New postby adrianmonk » Fri Apr 05, 2019 1:25 am

yilmaz wrote:Merhaba,
20 şubattaki başvurumuza bugün red yanıtı aldım. red yanıtında 10.000$ paramız var sonrasında ikinci bir evim var onu satacağımı belirtmeme rağmen yetersiz paranız var ayrıca gelen parayı takip edemedik gibi bir ifade kullanımışlar, Danışman ile çalıştığım için danışmanın yönlendirmesine göre bir aksiyon alacağım.

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun.

Danışmanla çalışıp ret alan tanıdığım ilk kişisiniz. Genelde danışmanlar neyi nasıl sunacağını iyi biliyor. Söylediğiniz sermeye de gayet iyi bir rakam gibi duruyor fakat sermaye konusu sektöre göre değişiyor. Hatta bence her başvurunun kendi nezdinde nüansları var. Yani değişken çok. Fakat konu paranın kaynağını göstermeye geldiğinde mesele aynı. Gelen parayı takip edemedik derken bahsettiği konu tam olarak ne ise bunlara iş planında değinilmesi gerekirdi. Aslında iş planı ve sunulan diğer bütün belgeler ahenkli olmalı. Yani o belgeler iş planını destekler hatta ispat eder nitelikte olmalı. Yani mesela hesap hareketlerindeki herhangi bir işleme atıfta bulunabilirdi danışman. Burada yazıyor baksaydı diye düşünmek oldukça yanlış. Bu adamlar gerçekten şaşırtıcı şekilde rasyonel düşünen adamlar. Tabiikide toleransları var ama bazen takıldıkları konular çok garip olabiliyor. Bu şekilde çok mantıklı olmayan ret sebeplerini genel anlamda iş planı ve sunulan belgelerden memnun kalmadıklarında yaptıklarını düşünüyorum. İki defa ret 3. De vize almış birisi olarak söylüyorum bunları.
Danışmanınız itiraz sürecini başlatabilir. Yanlış anlaşılmaları düzeltecek bir mektup yazar. Bunun için ret açıklamalarını çok iyi anlamak gerek. Bu arada tekrar başvurmak için zamanınız kalıyor mu? 15 Nisan son diye duymuştum. Yani sonraki günleri açtılar mı?
adrianmonk

New postby yilmaz » Fri Apr 05, 2019 7:50 am

Garanti olsun diye Lisanslı bir danışmanla çalışmıştım. Şu an itiraz başvurusu yapıyoruz. Ancak itirazımız red olursa paranın kaynağı aynı olacağı için tekrar başvurda bulunmayı düşünmüyorum.

adrianmonk wrote:
yilmaz wrote:Merhaba,

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun.

Danışmanla çalışıp ret alan tanıdığım ilk kişisiniz. Genelde danışmanlar neyi nasıl sunacağını iyi biliyor. Söylediğiniz sermeye de gayet iyi bir rakam gibi duruyor fakat sermaye konusu sektöre göre değişiyor. Hatta bence her başvurunun kendi nezdinde nüansları var. Yani değişken çok. Fakat konu paranın kaynağını göstermeye geldiğinde mesele aynı. Gelen parayı takip edemedik derken bahsettiği konu tam olarak ne ise bunlara iş planında değinilmesi gerekirdi. Aslında iş planı ve sunulan diğer bütün belgeler ahenkli olmalı. Yani o belgeler iş planını destekler hatta ispat eder nitelikte olmalı. Yani mesela hesap hareketlerindeki herhangi bir işleme atıfta bulunabilirdi danışman. Burada yazıyor baksaydı diye düşünmek oldukça yanlış. Bu adamlar gerçekten şaşırtıcı şekilde rasyonel düşünen adamlar. Tabiikide toleransları var ama bazen takıldıkları konular çok garip olabiliyor. Bu şekilde çok mantıklı olmayan ret sebeplerini genel anlamda iş planı ve sunulan belgelerden memnun kalmadıklarında yaptıklarını düşünüyorum. İki defa ret 3. De vize almış birisi olarak söylüyorum bunları.
Danışmanınız itiraz sürecini başlatabilir. Yanlış anlaşılmaları düzeltecek bir mektup yazar. Bunun için ret açıklamalarını çok iyi anlamak gerek. Bu arada tekrar başvurmak için zamanınız kalıyor mu? 15 Nisan son diye duymuştum. Yani sonraki günleri açtılar mı?
yilmaz

New postby beklemede » Fri Apr 05, 2019 9:54 am

Merhaba
Tarihler konusunda fikir olması açısından paylaşıyorum, bir grupta, 19 kasım UK başvurusu 4 Nisan tarihinde olumlu sonuçlanmıştır..
beklemede

New postby ozge_e » Fri Apr 05, 2019 1:48 pm

Herkese merhaba

Eşim ile birlikte ankara anlaşması vizesi için başvuru yapacagız .Ancak konu hakkında yeterli bilgimiz olmadıgından biz şu şekilde planlamıştık ; eşim 06.04 günü ingiltereye gidecekti ve ikimiz içinde başvuru yapacaktı , ancak avukat beraber olmamız gerektiğini bildird , tabi biz konuyu bilmediğimiz için bu şekilde karar almıştık.
benim şu an turist vizem yok , ve önümüzdeki hafta Türkiyeden başvuracagız , ancak çok farklı yorumlar alıyoruz
Türkiyeden onay alınamıyor , herkes red alıyor gibi.
forumu biraz incelediğim de türkyeden de olumlu sonuçların alındığını fark ettim , ancak şans düşük mü TR başvurularında ?
Yada deneyimli olan arkadaşlardan şu konu için bilgi alablir miyim , eşimle beraber gidip başvuruyu yaptıktan sonra dönme şansım olmuyor sanırım değil mi ?
şimdiden teşekkürler
iyi haftasonları
ozge_e

New postby rk011987 » Fri Apr 05, 2019 2:46 pm

ozge_e wrote:Herkese merhaba

Eşim ile birlikte ankara anlaşması vizesi için başvuru yapacagız .Ancak konu hakkında yeterli bilgimiz olmadıgından biz şu şekilde planlamıştık ; eşim 06.04 günü ingiltereye gidecekti ve ikimiz içinde başvuru yapacaktı , ancak avukat beraber olmamız gerektiğini bildird , tabi biz konuyu bilmediğimiz için bu şekilde karar almıştık.
benim şu an turist vizem yok , ve önümüzdeki hafta Türkiyeden başvuracagız , ancak çok farklı yorumlar alıyoruz
Türkiyeden onay alınamıyor , herkes red alıyor gibi.
forumu biraz incelediğim de türkyeden de olumlu sonuçların alındığını fark ettim , ancak şans düşük mü TR başvurularında ?
Yada deneyimli olan arkadaşlardan şu konu için bilgi alablir miyim , eşimle beraber gidip başvuruyu yaptıktan sonra dönme şansım olmuyor sanırım değil mi ?
şimdiden teşekkürler
iyi haftasonları

Merhaba, Ingilteredeki basvurular gec cevaplaniyor Turkiyede ise maximum 60 gunde sonuclaniyor(Resmi sayfalarinda da 60 gun olarak belirtilmistir)
Hazirlamaniz gereken evraklar
IS plani hazirlamalisiniz, bu isdeki tecrubelerinizin ispati(diplomaniz, calisiyorsaniz calistiginiz yerlerdeki is kontratlariniz maas bordrolariniz vs eger kendi isinizi yapiyorsaniz yaptiginiz islere ait dokumanlari sunmaniz gerekiyor kendi isinizi yapiyorsaniz para kazandiginizi ispatlamaniz gerekmekte aksi halde sen kendi ulkende para kazanamamissin uk de nasil para kazanacaksin deyip red alanlar mevcut forumda)
banka hesabinizda isiniz icin ve Ingilterede hayatinizi idame ettirecek kadar yeterli para gostermeniz ve bu parayi yasal yollardan kazandiginizi kanitlamniz gerekmekte(sundugunuz hesap hareketi dokumunde para harektlerine dikkat ediyorlar ornegin elden gidip para yatiriyorsunuz bu para nerden geldi deyip basvurunuzu redediyorlar) ailenizden aliyorsaniz parayi aldiginiz kisnin hesabindan kendi hesabiniza transfer etmeniz gerekiyor ayrica bu parayi kizima/ogluma is kurmasi icin hibe ediyorum seklinde de bir belge sunmaniz gerekiyor.
e devletten adli sicil durum belgesi, yurda giris cikis belgesi ve adres yerlesim belgesi sunmaniz gerekiyor. Eslerden biri dependent basvuru yapacagi icin evlilik cuzdaninizin fotokopisi de gerekmektedir.
basvuruyu assagidaki linkden e posta adresiniz ile kayit oluyorsunuz sonrasinda is kuracak kisi apply for me deyip turkish business person vizeyi secip formu dolduruyorsunuz.dependent olacak kisi icin de apply for someone else tiklayip turkishbusinessperson visa dependent secip formu doldurarak ilk asamayi bitiryorsunuz.
https://www.visa4uk.fco.gov.uk/Account/ ... ser%2fHome
sonrasinda Declaration Signed sekmesine tiklayip adinizi soyadinizi yazip confirm ediyorsunuz.
Brp Collection Location sekmesinde de ID kartinizi yani((oturum kartinizi) hangi postaneden almak istiyorsaniz oranin posta kodunu girip islemi sonlandiriyorsunuz.
Apointmeent sekmesinde de Turkiyede hangi ildeyseniz o ili secip TLS Contact ofisinden randevu aliyorsunuz(Birlesik kralligin vize islemleri icin calistigi kurum, bu kurum aracilik yapiyor hazirladiginiz evraklari, parmak izinizi alip ve biyometrik fotonuzu cekiyorlar konsolosluga iletiyorlar)
IHS Payment buda sigorta numaraniz oraya gitmeden once mailinize bir referans kodu geliyor vizeyi aldiktan sonra bu referans kodu ile Ingilterede saglik karti alacaksiniz sekmeleri takip edin yapamazsaniz sorun burdan yardimci oluruz. Selamlar
rk011987

New postby ozge_e » Fri Apr 05, 2019 4:12 pm

Merhaba tekrar cevabınız için teşekkür ederim
Evrakları hazırlıyoruz zaten danışman ile çalışıyoruz
Ancak TR den başvuru çıkma şansı çok düşük şeklinde bilgiler var
Biz Tr den başvurmak durumundayız
Yada ing den başvuru yapsak eşim orda kalmaya devam etse ben başvurudan sonra döneniyorum sanırım
Teşekkürler
ozge_e

New postby kedikun » Fri Apr 05, 2019 5:01 pm

istanbullondra wrote:Sanırım reddedilen başvuru da kayıtlarda olacağından ve başvuru formunu doldururken de daha önce vize başvurunuz reddedildi mi kısmını evet diye işaretlememiz gerekeceğinden paranın kaynağını göstermede değişiklik yapmamız çelişki yaratır.
Daha evvel red alan arkadaşların bilgisi var ise bu konuda tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.

Sensen wrote:istanbullondra belki para kaybı olacak ama benim de şöyle bir fikrim var . O parayla tekrar altın alıp altını bankada bozdurun ve banka hesabına geçsin ya sa altın alıp bankada altın hesabı açtırın başkasından aldım hibe mektubu vs gibi uğraşmayın
Tabii bunu yazarken , daha önceki başvurunuzdaki bildiler kayıt altına alınmış Mıdır daha önceki beyanla çekişiyor denir mi bir fikrim yok o konuda

Merhaba, 20 şubatta yaptığımız başvuru bugün sonuçlanmış olup red cevabı almış bulunmaktayız. Son başvurularda olumsuz cevabı sıklaşmaya başladı sanıyorum, bunun için forumda destek alabileceğimiz bir başlık var mıdır acaba, olumsuz cevabı alan arkadaşlar nasıl bir yol yordam izliyor paylaşabilirseniz çok seviniriz çünkü kafamız hayli karışık..

Red sebebimizi yazıyorum;

you have provided a letter from your mother claiming to have donated 4444 eu to you so far with a further 5555 eu to follow. your mother has provided bank statemnets from her xxxbank account and her yyy bankası account, however neither show any transactions made between her accounts and yours. you have provided a document which appears to show that your mother is in receipt of a pension payment once every three months, however this doesn't show that the money that has been transferred into your account is from this pension. likewise, you have provided a copy of the transaction receipts for each of the above transactions, however this again doesn't show the source of the fund paid into your account. therefore, i am unable to see the source of the funds held in your account meaning i cannot be satisfied that your personal and financial circumstances are as stated so your application must be refused.

Annemin hesabını, maaşını ve benim hesabımı izleyebilmişler ancak biz parayı tl olarak annemin hesabından çekip dövize çevirip elden kendi hesabımıza yatırdığımız için hesaptaki paranın annenin maaşı olduğunu anlayamadık diyorlar bunun dışında işplanında ya da deneyim anlamında bir eksiklik bulamamışlar. İtiraz mı etmeliyiz, eksik belgeleri tamamlayıp yeniden mi başvurmalıyız, söz konusu eksik belgeyi de nasıl elde ederiz fikir üretebilmiş değiliz
kedikun

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü