Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby istanbullondra » Fri Apr 05, 2019 5:35 pm

Güncel Liste:

Türkiye'den başvuranlar:

@Eva2018 27 Aralık İstanbul Sonuç: Olumlu 21 Mart
@fredb 27 Aralık İstanbul Sonuç: Olumlu 21 Mart
@erdemc 27 Aralık İstanbul Sonuç: Olumlu 29 Mart
@skesdi 27 Aralık İstanbul Sonuç: Olumlu 21 Mart
@Begur 28 Aralık İstanbul Sonuç: Olumlu 26 Mart
@sagu 28 Aralık İstanbul Sonuç: Olumlu 26 Mart
@svl88 4 Ocak Sonuç: Olumlu, 5 Mart (60 Gün)
@aykutx 7 Ocak İstanbul Sonuç: Olumlu, 5 Mart (57 Gün)
@ankant 7 Ocak Sonuç: Olumlu, 7 Mart (59 Gün)
@new2018user 8 Ocak Ankara Sonuç: Olumlu, 8 Mart (59 Gün)
@erdemdemir 8 Ocak Sonuç: Olumlu, 18 Mart (69 Gün)
@ozgearpac 8 Ocak İstanbul Sonuç: 19 Mart (70 Gün)
@flatline 11 Ocak Sonuç: Olumsuz, 14 Mart (62 Gün)
@ 16 Ocak İstanbul Sonuç: Olumlu, 12 Mart (54 Gün)
@nida 21 ocak
@alafrangalondra 21 ocak İstanbul Sonuç: Olumlu, 15 Mart (53 Gün)
@jambo 24 ocak İstanbul Sonuç: Olumlu, 19 Mart (54 Gün)
@metandmet 25 ocak İstanbul Sonuç: Olumlu, 19 Mart (53 Gün)
@muratkasar 28 ocak İzmir 21 Mart (51 Gün)
@gzmku 29 Ocak İstanbul Sonuç: Olumlu, 20 Mart (50 Gün)
@ozge.s 29 Ocak İstanbul Sonuç: Olumlu, 20 Mart (50 Gün)
@zeynepu 30 Ocak İstanbul Sonuç: Olumlu, 20 Mart (49 Gün)
@omer murat 31 Ocak Antalya Sonuç: Olumlu, 21 Mart (49 Gün)
@mikachu 31 Ocak Sonuç: Olumlu, 21 Mart (49 Gün)
@edip 5 Şubat İstanbul Sonuç: Olumlu, 25 Mart (48 Gün)
@rk011987 5 Şubat Adana Sonuç: Olumsuz 25Mart (48 Gün)
@Gauke 6 Şubat Bursa Sonuç: Olumsuz 26Mart (48 Gün), İtiraz başvurusu: 29 Mart
@itakci 7 Şubat Sonuç: Olumlu, 29 Mart (50 Gün)
@istanbullondra 8 Şubat İstanbul Sonuç: Olumsuz, 26Mart (46 Gün)
@Jesus 11 Şubat İstanbul, Sonuç: Olumlu, 26 Mart (43 gün)
@kedikun 20 Şubat İzmir Sonuç: Olumsuz, 5 Nisan (44 Gün)
@yilmaz 20 Şubat İstanbul Sonuç: Olumsuz, 4 Nisan (43 Gün) İtiraz başvurusu: 5 Nisan
@comser 22 Şubat İstanbul
@Ocbd 22 Şubat İzmir
@omerg 28 Şubat İstanbul
@londonbridge 5 Mart
@rk011987 2 Nisan

İngitere'den başvuranlar:
@aslanturk123 13 Eylül Sonuç: Olumsuz, 2 Mart (5 Ay 17 Gün)
@ 19 Eylul (1 Ekim biyometrik) Sonuç: Olumlu, 7 Subat (4 ay 22 gun)
@yuysal 30 Eylül Sonuç: Olumlu, 30 Ocak (4 Ay)
@ 9 Ekim (16 Ekim biyometrik) Sonuç: Olumlu *Uzatma başvurusu, 9 Mart (5 ay 2 gun)
@cipura 18 Ekim Sonuç: Olumlu, 15 Mart (5 ay)
@ 23 Ekim Sonuç: Olumlu, 20 Mart (5 ay)
@ 25 Ekim Sonuç: Olumlu 21 Mart
@yuysal 30 Ekim Sonuç: Olumlu 23 Mart
@nzdln 1 Kasım Sonuç: Olumlu 23 Mart
@ 19 Kasım Sonuç: Olumlu 4 Nisan
@beklemede 28 Kasım
@uber 11 Aralık Sonuç: Olumlu 1 Nisan
@annetteroad 12 Aralık Sonuç: Olumlu 27 Mart
@Poyraz 19 Ocak (29 Ocak biometrik)
@Fiddisback 21 Ocak
@Londonist 25 Şubat
Last edited by istanbullondra on Fri Apr 05, 2019 6:21 pm, edited 1 time in total.
istanbullondra

New postby istanbullondra » Fri Apr 05, 2019 5:57 pm

Çok geçmiş olsun.

Paylaştığım gibi biz de benzer nedenden dolayı red aldık maalesef.
İtiraz ve yeni başvuru arasında sıkışıp kalmıştık ama itiraz sürecinin daha uzun süreceğine ve bizim durumumuzda yeni başvuru yaparak her şeyi daha detaylı açıklama yapmanın faydalı olacağı kanaatine vardık.
İtiraz süresi için 28 gün içinde cevaplanacaktır diyor ancak gerek görürlerse 28 gün içinde bir uzatmaya daha gidip durumu değerlendirmemiz devam ediyor diye bildiren bir yazı göndererek süreci uzatabiliyorlarmış. Diğer bir olasılık da 28 gün için de olaki yine red kararı verirlerse yeni başvuru niyetinde olduğumuz için yine zaman kaybı olacak gibi düşündük biz.
İtiraz ile ilgili bizi en çok caydıran şey yeni evrak ekleyememe durumu oldu aslında. Destekleyici yeni bir evrak eklemek istersek, yeniden başvuru yapmanız gerekli demişler çünkü.

Bu arada kararsızlıkla zaman kaybetmek istemezseniz itiraz edip, sonrasında fikir değiştirip yeniden başvuru yapmak da mümkün. Ancak yeni başvuru yaptığınız an, itirazınızı otomatikman geri çekmiş oluyormuşsunuz.

O yüzden öne sürdükleri red gerekçelerini aynı itirazı cevaplar gibi cevaplayan ön yazılarla destekleyerek, paranın kaynağını da değiştirmeden ama nereden geldiğini daha detaylı açıklayarak ve para kaç aydır hesabımızda ve geri çağırılma ihtimali yok diyerek, yeni banka hesap dökümü ekleyerek yeni başvuru yaparak ilerleyeceğiz.

Tabii her başvuru kendi içinde değerlendiriliyor, tam olarak tüm detayları paylaşamadığımız için muhakkak kaçırdığımız durumlar vardır. Biz bu şekilde bir karar verdik.

@Gauke ve @yilmaz sonuçlarına itiraz etme yolu ile ilermeye karar vermişlerdi. @rk011987 yeniden başvuru yapmıştı, yeni başvuruda nasıl bir yol izlediğinizi paylaşırsanız fikir verebilir?

kedikun wrote:
istanbullondra wrote:Sanırım reddedilen başvuru da kayıtlarda olacağından ve başvuru formunu doldururken de daha önce vize başvurunuz reddedildi mi kısmını evet diye işaretlememiz gerekeceğinden paranın kaynağını göstermede değişiklik yapmamız çelişki yaratır.
Daha evvel red alan arkadaşların bilgisi var ise bu konuda tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.

Sensen wrote:istanbullondra belki para kaybı olacak ama benim de şöyle bir fikrim var . O parayla tekrar altın alıp altını bankada bozdurun ve banka hesabına geçsin ya sa altın alıp bankada altın hesabı açtırın başkasından aldım hibe mektubu vs gibi uğraşmayın
Tabii bunu yazarken , daha önceki başvurunuzdaki bildiler kayıt altına alınmış Mıdır daha önceki beyanla çekişiyor denir mi bir fikrim yok o konuda

Merhaba, 20 şubatta yaptığımız başvuru bugün sonuçlanmış olup red cevabı almış bulunmaktayız. Son başvurularda olumsuz cevabı sıklaşmaya başladı sanıyorum, bunun için forumda destek alabileceğimiz bir başlık var mıdır acaba, olumsuz cevabı alan arkadaşlar nasıl bir yol yordam izliyor paylaşabilirseniz çok seviniriz çünkü kafamız hayli karışık..

Red sebebimizi yazıyorum;

you have provided a letter from your mother claiming to have donated 4444 eu to you so far with a further 5555 eu to follow. your mother has provided bank statemnets from her xxxbank account and her yyy bankası account, however neither show any transactions made between her accounts and yours. you have provided a document which appears to show that your mother is in receipt of a pension payment once every three months, however this doesn't show that the money that has been transferred into your account is from this pension. likewise, you have provided a copy of the transaction receipts for each of the above transactions, however this again doesn't show the source of the fund paid into your account. therefore, i am unable to see the source of the funds held in your account meaning i cannot be satisfied that your personal and financial circumstances are as stated so your application must be refused.

Annemin hesabını, maaşını ve benim hesabımı izleyebilmişler ancak biz parayı tl olarak annemin hesabından çekip dövize çevirip elden kendi hesabımıza yatırdığımız için hesaptaki paranın annenin maaşı olduğunu anlayamadık diyorlar bunun dışında işplanında ya da deneyim anlamında bir eksiklik bulamamışlar. İtiraz mı etmeliyiz, eksik belgeleri tamamlayıp yeniden mi başvurmalıyız, söz konusu eksik belgeyi de nasıl elde ederiz fikir üretebilmiş değiliz
Last edited by istanbullondra on Fri Apr 05, 2019 6:16 pm, edited 2 times in total.
istanbullondra

New postby istanbullondra » Fri Apr 05, 2019 6:03 pm

Bir önceki postta güncel başvuru tarihlerini paylaştım. Size de tahmini bekleme süreleri hakkında fikir verir.
Sonuçlardan da göreceğiniz gibi TR'den Şubat ayına kadar epey olumlu sonuç geldi.
Şubat ayında da red alanlarda ortak sorun paranın kaynağı ile ilgiliydi. Şayet sizde böyle bir belirsizliğe neden olacak bir durum yoksa TR'den başvurmanız şansınızı azaltmaz bence. Halihazırda çalıştığınız danışmanınız da sizi yönlendirir diye tahmin ediyorum problemli noktalar var ise.
İngiltere'den başvuru yaptığınız takdirde yaklaşık 4-5 aylık süre sonunda sonuç alacaksınız. Ve bu zaman diliminde ülkeden ayrılmanız mümkün değil çünkü pasaportlarınızı da başvuru ile birlikte vermek durumundasınız.

ozge_e wrote:Merhaba tekrar cevabınız için teşekkür ederim
Evrakları hazırlıyoruz zaten danışman ile çalışıyoruz
Ancak TR den başvuru çıkma şansı çok düşük şeklinde bilgiler var
Biz Tr den başvurmak durumundayız
Yada ing den başvuru yapsak eşim orda kalmaya devam etse ben başvurudan sonra döneniyorum sanırım
Teşekkürler
istanbullondra

New postby istanbullondra » Fri Apr 05, 2019 6:07 pm

Merhaba,
Seyahat tarihinizden 3 ay önce yapabiliyorsunuz başvurunuzu.

https://www.gov.uk/turkish-business-person
You can apply for a visa up to 3 months before your date of travel to the UK

burakt wrote:Herkese merhaba,

Bu hafta online başvuru yapıp, haftaya da İstanbul'dan belgelerimizi teslim etmeyi planlıyoruz (randevu gününe göre).

"İngiltere'ye ne zaman giriş yapmak istiyorsunuz?" sorusuna 1 Ağustos yazmayı düşünüyoruz.

Nisan'da başvuru yapıp, vize başlangıç tarihini 1 Ağustos olarak talep etmenin negatif bir etkisi olur mu sizce?
istanbullondra

New postby istanbullondra » Fri Apr 05, 2019 6:24 pm

Merhaba,
Siz bir haber aldınız mı?

aslanturk123 wrote:Ben itiraz ettim 3. Haftadayım bekliyorum 1hafta içinde belli olur .ilk itirazım sonucu bildiririm.

kurtcan wrote:Merhaba,
Red sonucuna itiraz edip olumlu sonuç alan var mı? Yada tanıdığı

İyi günler.
istanbullondra

New postby Gauke » Fri Apr 05, 2019 8:27 pm

İtiraz sırasında red alınan maddeler itiraz kağıdındaki iki maddeden biriyse yeni evrak gönderimi yapılabiliyor. Biri finansla ilgili sanırım ben o şekilde yeni evrak gönderimi yaptım itiraz sırasında
Gauke

New postby aslanturk123 » Fri Apr 05, 2019 10:54 pm

2 martta sonucu red olarak almistim 10 martta itiraz ettim , 28gunde aciklanmasi gerekiyordu (8nisan) ama normal surenin bitmesine 3gun kala mail attilar 5mayis a kadar uzattilar . Beklemeye devam ediyorum.
aslanturk123

New postby kedikun » Sat Apr 06, 2019 12:15 pm

Gauke wrote:İtiraz sırasında red alınan maddeler itiraz kağıdındaki iki maddeden biriyse yeni evrak gönderimi yapılabiliyor. Biri finansla ilgili sanırım ben o şekilde yeni evrak gönderimi yaptım itiraz sırasında

Bizim de finansal, nasıl çözeceğimizi de henüz bulamadığımız bir sıkıntı parayı dijital ortamda aktarmadığımız için (eft, havale vs. gibi) takibini yapamadık demişler. İtiraz için mail adresi vermişler, yeni evrağı taratıp maile ek olarak mı gönderdiniz acaba?
kedikun

New postby rk011987 » Sat Apr 06, 2019 2:11 pm

Ben ilk basvurumda 6 aylk maas bordrolarini ve is sozlesmemi ekleyip trde yeni bir banka hesabi acip parayi buraya elden yatirmistim ve red aldim.
Ikinci basvurumda yurtdisindaki maas aldigim bankanin estatmentlari ekledim ayrica doviz aldigim faturalari da ekledim, bunlarida guzelce vize basvuru kisminda additional info kisminda acikladim.
Tavsiye olarak is icin gosterdiginiz paranin size ait olduguna emin olmak istiyorlar ve bunu kanitlamaniz gerekiyor, elden yatan paralar ve baska hesaptan gelen transferlerin aciklama kismi bos ise sikinti yaratir.Ailenizden hibe almis olsaniz bile sanirim aileniz bu parayi nerden buldu gibisinden de red sebebi olabiliyor cunku adana da bir genc arkadas dil kursu icin vize alacakti red vermisler onlar da gelirin ev satisindan elde edildigini ispatlayan belgelerle tekrar basvuru yapiyorlardi.Herkese bol sans dilerim.
rk011987

New postby Yasemin75 » Sat Apr 06, 2019 2:24 pm

Merhaba!
Vizesini almış olanlara bol şans, sonuç bekleyenlere sabırlar diliyorum. 20 şubat UK’ den başvurdum sonuç bekliyorum.
Yasemin75

New postby yilmaz » Sat Apr 06, 2019 3:28 pm

Merhaba,
danışman bize 20 gün içerisinde sonuçlanacağını söylediği için itiraz yoluna gittik.

[quote="istanbullondra"]Çok geçmiş olsun.

Paylaştığım gibi biz de benzer nedenden dolayı red aldık maalesef.
İtiraz ve yeni başvuru arasında sıkışıp kalmıştık ama itiraz sürecinin daha uzun süreceğine ve bizim durumumuzda yeni başvuru yaparak her şeyi daha detaylı açıklama yapmanın faydalı olacağı kanaatine vardık.
İtiraz süresi için 28 gün içinde cevaplanacaktır diyor ancak gerek görürlerse 28 gün içinde bir uzatmaya daha gidip durumu değerlendirmemiz devam ediyor diye bildiren bir yazı göndererek süreci uzatabiliyorlarmış. Diğer bir olasılık da 28 gün için de olaki yine red kararı verirlerse yeni başvuru niyetinde olduğumuz için yine zaman kaybı olacak gibi düşündük biz.
İtiraz ile ilgili bizi en çok caydıran şey yeni evrak ekleyememe durumu oldu aslında. Destekleyici yeni bir evrak eklemek istersek, yeniden başvuru yapmanız gerekli demişler çünkü.

Bu arada kararsızlıkla zaman kaybetmek istemezseniz itiraz edip, sonrasında fikir değiştirip yeniden başvuru yapmak da mümkün. Ancak yeni başvuru yaptığınız an, itirazınızı otomatikman geri çekmiş oluyormuşsunuz.

O yüzden öne sürdükleri red gerekçelerini aynı itirazı cevaplar gibi cevaplayan ön yazılarla destekleyerek, paranın kaynağını da değiştirmeden ama nereden geldiğini daha detaylı açıklayarak ve para kaç aydır hesabımızda ve geri çağırılma ihtimali yok diyerek, yeni banka hesap dökümü ekleyerek yeni başvuru yaparak ilerleyeceğiz.

Tabii her başvuru kendi içinde değerlendiriliyor, tam olarak tüm detayları paylaşamadığımız için muhakkak kaçırdığımız durumlar vardır. Biz bu şekilde bir karar verdik.

@Gauke ve @yilmaz sonuçlarına itiraz etme yolu ile ilermeye karar vermişlerdi. @rk011987 yeniden başvuru yapmıştı, yeni başvuruda nasıl bir yol izlediğinizi paylaşırsanız fikir verebilir?
yilmaz

New postby serkandastan » Sat Apr 06, 2019 8:52 pm

Merhaba,
Bende perşembe günü başvuru yapacağım evrak teslimi yapacağım bir kaç sorum olacak.

1- Para olarak babamın hesabından bir miktar para geçirdim EFT olarak babamın emekli parası bu ama hesap dökümlerinde vadelide olduğu için vadeyi bozunca para bir anda girmiş gibi görünüyor. Babamında hesap dökümlerini aldım ekledim Sonrasında benim hesaba aktardık 7 aydır benim hesabımda duruyor bu sorun olur mu ?
2- olarak Annemin hesabından eft olarak bir miktar aldım 1 ay kadar bende bu parada, ve birazda elden alıp atm den yatırdım, bu para kaynaklarını içinde annemin emekli maaşının hesap dökümünü aldım birikim yapmış gibi. Bu sorun olur mu ?

Bu para kaynağında sorun yaşamak istemiyorum sizce bu şekilde bir sorun olur mu ?
serkandastan

New postby omer murat » Sun Apr 07, 2019 5:07 am

serkandastan wrote:Merhaba,
Bende perşembe günü başvuru yapacağım evrak teslimi yapacağım bir kaç sorum olacak.

1- Para olarak babamın hesabından bir miktar para geçirdim EFT olarak babamın emekli parası bu ama hesap dökümlerinde vadelide olduğu için vadeyi bozunca para bir anda girmiş gibi görünüyor. Babamında hesap dökümlerini aldım ekledim Sonrasında benim hesaba aktardık 7 aydır benim hesabımda duruyor bu sorun olur mu ?
2- olarak Annemin hesabından eft olarak bir miktar aldım 1 ay kadar bende bu parada, ve birazda elden alıp atm den yatırdım, bu para kaynaklarını içinde annemin emekli maaşının hesap dökümünü aldım birikim yapmış gibi. Bu sorun olur mu ?

Bu para kaynağında sorun yaşamak istemiyorum sizce bu şekilde bir sorun olur mu ?

Merhaba,

1. EFT yaptığınız ve babanızın dokümanlarını eklediğiniz için çok büyük sıkıntı olmaz. Bir de babanızın emeklilik parası olduğunu ve vadeli hesapta beklediğini özetleyen İngilizce bir açıklama yazarsanız durumu açıklığa kavuşturmuş olursunuz. Zaten genel anlamda 6 aydan daha uzun süredir hesabınızda olan bir paranın sorun yaratmayacağı ve sizin kontrolünüzde olduğu görüşü kabul görüyor.

2. EFT yaptığınız ve paranın kaynağını belirttiğiniz sürece sorun olmadığı yönünde bir genel görüş hakim. Tabii annenizin de hesap dökümünü ve bu parayı size hibe ettiklerine dair yazıyı -keza babanızdan da aynı şekilde- mutlaka alın. Ama elden alıp ATM'den yatırdığınız para sıkıntı, bu sorun yaratabilir. Bundan pek hoşlanmıyorlar, illegal bir gelirmiş gibi görüyorlar, yahutta kredi/borç vs. gibi bir paranın kaynak olarak kullanılmasını istemiyorlar.

Kaldı ki anne babanızın gelir durumları çok iyi değilse; örneğin sadece emeklilik maaşı vs gibi onlardan aldığınız hibeyi bile kabul etmeyebiliyorlar bazen. Bununla ilgili örnekler görmüştüm, "Sadece emeklilik maaşları var, onlar geçinemiyorlar -bakınız ülkedeki yoksulluk sınırı- sana nasıl bu parayı verecekler?" diye red verebiliyorlar. Araştırırsanız bu gibi örnekler bulabilirsiniz. Bu yüzden onlara ait ekstra tapu, araba vs. gibi gelir gösterebilecek belgelerle durumu destekleyin.

Lakin şöyle bir şey var; bu konuda detaylı bir çalışma yapın, hesabınıza giren her parayı gerek banka dökümlerinde karşılarına, gerekse ekstra bir açıklamada onlarla paylaşın, anlatın, sadece İngilizce olsun bu metin. Adamların istediği şey şeffaflık, açıklanabilir gelir. Kara para aklama ve borç/kredi vs. gibi finansal kaynaklarla orada da sorun yaratabileceğiniz algısı hakim. Genel anlamda çalışarak para kazanıp vergi ödeyecek göçmenler istedikleri için 2 milyon poundluk yatırımla verdikleri vizeyi bile kaldırdılar, para aklama mekanizmasına dönüştüğü için.

Bol şans diliyorum.
omer murat

New postby lalelall » Mon Apr 08, 2019 4:03 am

Merhaba,
13 Subat Dubai'den hizlandirma ile basvurdum (5 gun icerisinde sonuc almam gerekiyordu normalde)
4 Nisan'da pasaportumun geldigine dair haber aldim. Dun pasaportumu aldim. Sonuc olumlu ve karar 28 Mart'ta verilmis. Neden 4 Nisan'a kadar beklediler onu anlayamadim.
Herkese basvurularinda ve sonraki surecte bol sans diliyorum.
lalelall

New postby Gauke » Mon Apr 08, 2019 5:13 am

kedikun wrote:
Bizim de finansal, nasıl çözeceğimizi de henüz bulamadığımız bir sıkıntı parayı dijital ortamda aktarmadığımız için (eft, havale vs. gibi) takibini yapamadık demişler. İtiraz için mail adresi vermişler, yeni evrağı taratıp maile ek olarak mı gönderdiniz acaba?

Evet, mail adresine itiraz dilekçesi yanında ek olarak diğer yeni tedarik ettiğim belgeleri de ekledim.
Gauke

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü