Board index Çalış çalış nereye kadar? Sınır tanımayan çalışanlar örgütü

Ankara anlasmasi vizesi!

Ankara Anlaşması, Tier 2, ILR vs vs

New postby koraytem » Wed Apr 10, 2019 12:36 pm

hakankaya2020 wrote:@koraytem
visa başvurunuzu tamamladığınızda 3 adet mail geliyor,
visa başvurusu, IHS ve randevu için confirmation olarak
eğer randevu için confirmation maili geldi ise sıkıntı yok,

TR'den başvuru ise "keep my passport" servisini evrak teslimi sırasında kullanabilirsiniz. En son 380TL idi, bu miktarı hem nakit hem de kartınızda hazır olarak gitmenizde fayda var, bazen sadece kart ile alıyor bazen çalışmıyor nakit alıyor vs. sürekli değişiklik oluyor. Ayrıca bu servisi kullanacak olursanız mevcut pasaportunuzun tüm sayfalarını fotokopi olarak götürmeyi unutmayın.

Hakan Bey çok teşekkür ederim. Evet 3 mail de geldi. Dediklerinizi de dikkate alacağım, çok sağolun, rahatlattınız beni.
koraytem

New postby sulelt » Wed Apr 10, 2019 3:59 pm

Selamlar,
Bende passback servisini kullanmıştım.Ailem için ise kullanmadım.2 nisan 2019 tarihinde mail geldi.3 nisanda pasaportumu verdim.4 nisanda ailemin pasaportları geldi ve vizelerini vermişler.Fakat benim pasaport bugün 7. iş gününde ama hala haber yok.Tahminen kaç günde gelir?
sulelt

New postby sulelt » Wed Apr 10, 2019 4:07 pm

metinnsanalann wrote:Daha önce Passback servisi yapanların ne kadar süre zarfında pasaportları geri geldi ? benim şuan 6. iş günü , 7 iş günü İÇERİSİNDE göndreceğiz diye söylediler fakat hala bekliyoruz ?

Selamlar,
bende passback servisini kullandım ama 7. iş günü oldu hala mail gelmedi.Sizin kaç gün sürmüştü?
sulelt

New postby oguc » Wed Apr 10, 2019 4:35 pm

Arkadaşlar merhaba,

Ankara anlaşmasına başvuru sırasında pasaportumu vermemiştim ve 28 Mart'ta aşağıdaki maili aldım ve 5 Nisan'da pasaportumu TLS Contact'a teslim ettim. 8 Nisan'da da mailde bahsedilen adrese mail attım ve bana bir sonraki mesaj geldi.

Buna göre Ankara antlaşması vizesi çıkmıştır diyebilir miyiz ve TLS'ye pasaportun gelmesi ne kadar sürer bilgisi olan var mı?

Your Visa Application:

Thank you for your application for entry clearance. You used the Submission Without Passport service and a decision has now been made on your application. Please therefore submit your passport along with a copy of this e-mail to the Visa Application Centre where you submitted your application

Once you have done this please contact us at sheffieldstudentteam@homeoffice.gov.uk so that we can conclude your application.

Kind regards,

UK Decision Making Centre

Sonrasında gelen mail:
Please note that this mailbox is for external customers who are contacting us about the following:

-Further information that we have requested from you in support of an application (Please note that you will not receive an email confirmation from us. If you have received this auto response, your information will have been received and will be linked with your application)
-Notification that you have submitted your passport following an overturned administrative review, visa correction or a ‘Submitted without Passport’ application
oguc

New postby sulelt » Wed Apr 10, 2019 5:34 pm

oguc selamlar,
Biz 2 arkadaş başvuru yaptık aynı şekilde ikimizede önce yukarıdaki mail geldi ve vize çıktı.Pasaportunu istiyorlarsa vizeyi vermişler demektir. Zaten passback evrakında eğer olumsuz olursa mail ile bildirilsin diye bir yazı var ve imzalıyorsun.

Fakat bu passback süreci için normalde 4-5 gün içinde pasaportunu teslim ediyorlar. Ama 7. gün bitti fakat tls den pasaportunu almam için mail gelmedi. Görevliye sorduğumda bana 9-10 gün içinde gelir demişti.Bekliyoruz bakalım.
sulelt

New postby sulelt » Wed Apr 10, 2019 5:40 pm

Yaniks wrote:Herkese Merhabalar,

Buralarda yazılanları okudukça inanılmaz strese giriyorum. Lütfen konu hakkında uzman birisi yardımcı olabilir mi ?

29 Mart'ta İstanbuldan başvurdum. Proje için Londra'da bulunan bir danışmandan yardım aldık. Projenin tamamını o hazırladı ve teslim etmeden 4 saat önce bitirebildi doğru düzgün okuyamadım bile. Londra'dan 3 ayrı firmadan referans mektubum da var. TR'de ise çalıştığım firmalardan referans yazısı aldım. Yapacağım iş için ihtiyacım olan parayı 8.000 sterlin olarak belirledik. Banka da ise 10645 dolar para gösterdik.

Paranın kaynağı nedir derseniz şöyle; ilk önce babamın üstüne olan arabayı kendi üstüme devir aldım. Daha sonra arabayı arkadaşıma 60.000 TL'ye satış yaptım. Noter satış belgesini de dosyalara ekledim. Fakat arkadaşım benim hesabıma parayı atarken açıklama kısmına "zzzz" yazarak göndermiş.

Niyet mektubunda ise arabamın noter satış belgesi ektedir yazdık sadece. Ayrı bir açıklama yapmadık. Sizce buna takarlar mı ? Danışman birşey olmaz diyor ama içim hiç rahat değil:(

Selamlar,
benzer bir durum için biz tüm hesaplardaki yüksek meblağları excel üzerinde tek tek açıkladık ve bu açıklamaları hesap dökümlerinin önüne koyduk.Gelen paraların kaynağını bu excel içinde açıklamalı olarak tablolaştırdık. Bunun nedeni bende 4 farklı hesap vardı ve çok fazla hareket bulunuyordu.Bu kadar hareket içinde yanlış bir anlaşılma olmasın diye aşağıdaki gibi
4-5 sütunluk bir excel iş görebilir.

örnek olarak
Tarih miktar hesap döküm kodu açıklama
23.mart 10000tl 6787655675 maaş/prim/araba satış ücreti vb
sulelt

New postby sulelt » Wed Apr 10, 2019 5:43 pm

yilmaz wrote:Merhaba,
20 şubattaki başvurumuza bugün red yanıtı aldım. red yanıtında 10.000$ paramız var sonrasında ikinci bir evim var onu satacağımı belirtmeme rağmen yetersiz paranız var ayrıca gelen parayı takip edemedik gibi bir ifade kullanımışlar, Danışman ile çalıştığım için danışmanın yönlendirmesine göre bir aksiyon alacağım.

Selamlar paranın takip edilmesi konusu benimde ilk seferde başıma gelmişti.
Benim tavsiyem hesaptaki para girişleri 2000 tl den büyükse bunları bir excelde özetleyebilirsiniz.
Ben hesaplara gelen paraları maaş prim gift araç satısı gibi tek tek açıkladım.
ikinci seferde sorun olmadı.
sulelt

New postby istanbullondra » Wed Apr 10, 2019 8:32 pm

Çok geçmiş olsun. Evet red nedenleri ana başvuranın pasaportu ile beraber veriliyor.

Ocbd wrote:Merhaba, 25 şubatta başvurmuştuk eşim üzerinden. Red cevabı aldık. Nedeni asıl başvuru yapanın mektubunda yazıyor olabilir mi? Eşim şehirdışında henüz alamadık onun pasaportunu
istanbullondra

New postby istanbullondra » Wed Apr 10, 2019 8:37 pm

Yeni başvurunuz için şimdiden bol şanslar, umarım olumlu olur.
Biz de 16 nisan için yeni randevu aldık.
Cover letter'ın giriş kısmında kısaca bu konuya değindik ve ilk başvurumuzda finansal konuda yanlış anlaşıldığımızı düşündüğümüz için, destekleyeci yeni dökümanlarımızla, ikinci başvuruyu yapmaya karar verdik dedik.

kedikun wrote:İkinci kez başvuru yapma yoluna gitmiş olan, bu konuyla ilgili deneyim sahibi olan arkadaşlara ufak bir sorum olacak.

Zaten online başvuruda da soruyor 'son 10 yıl içinde home office'e bir başvurunuz oldu mu' diye, oraya kapı gibi 'Evet' demek zorunda kalıyoruz maalesef :)

Sorum şu;
İlk yaptığımız başvurudan ve red sebebinden bahseden bir mektup eklemek gerekir mi yoksa buna cover letter kısmında mı değinmeli?
Last edited by istanbullondra on Wed Apr 10, 2019 8:42 pm, edited 2 times in total.
istanbullondra

New postby istanbullondra » Wed Apr 10, 2019 8:38 pm

Hayırlı olsun size şimdiden.
İkinci başvurunuzda siz bu konuya değinmiş miydiniz?

'İlk yaptığımız başvurudan ve red sebebinden bahseden bir mektup eklemek gerekir mi yoksa buna cover letter kısmında mı değinmeli?'

sulelt wrote:
20 şubattaki başvurumuza bugün red yanıtı aldım. red yanıtında 10.000$ paramız var sonrasında ikinci bir evim var onu satacağımı belirtmeme rağmen yetersiz paranız var ayrıca gelen parayı takip edemedik gibi bir ifade kullanımışlar, Danışman ile çalıştığım için danışmanın yönlendirmesine göre bir aksiyon alacağım.

Benim tavsiyem hesaptaki para girişleri 2000 tl den büyükse bunları bir excelde özetleyebilirsiniz.
istanbullondra

New postby istanbullondra » Wed Apr 10, 2019 8:45 pm

Güncel Liste:

Türkiye'den başvuranlar:

@edip 5 Şubat İstanbul Sonuç: Olumlu, 25 Mart (48 Gün)
@rk011987 5 Şubat Adana Sonuç: Olumsuz 25Mart (48 Gün)
@Gauke 6 Şubat Bursa Sonuç: Olumsuz 26Mart (48 Gün), İtiraz başvurusu: 29 Mart
@itakci 7 Şubat Sonuç: Olumlu, 29 Mart (50 Gün)
@istanbullondra 8 Şubat İstanbul Sonuç: Olumsuz, 26Mart (46 Gün)
@Jesus 11 Şubat İstanbul, Sonuç: Olumlu, 26 Mart (43 gün)
@kedikun 20 Şubat İzmir Sonuç: Olumsuz, 5 Nisan (44 Gün)
@yilmaz 20 Şubat İstanbul Sonuç: Olumsuz, 4 Nisan (43 Gün) İtiraz başvurusu: 5 Nisan
@comser 22 Şubat İstanbul Sonuç: Olumlu, 8 Nisan (45 gün)
@Ocbd 22 Şubat İzmir Sonuç: Olumsuz, 10 Nisan (47 Gün)
@omerg 28 Şubat İstanbul
@lakilea 28 Şubat İstanbul
@londonbridge 5 Mart
@tokrock 18 Mart İstanbul
@Yaniks 29 Mart İstanbul
@rk011987 2 Nisan Adana
@kedikun 12 Nisan İzmir
@istanbullondra 16 Nisan İstanbul

İngitere'den başvuranlar:
@aslanturk123 13 Eylül Sonuç: Olumsuz, 2 Mart (5 Ay 17 Gün) İtiraz başvurusu: 10 mart,
(*28gunde aciklanmasi gerekiyordu (8nisan) ama normal surenin bitmesine 3gun kala mail attilar 5mayis a kadar uzattilar)
@ 19 Eylul (1 Ekim biyometrik) Sonuç: Olumlu, 7 Subat (4 ay 22 gun)
@yuysal 30 Eylül Sonuç: Olumlu, 30 Ocak (4 Ay)
@ 9 Ekim (16 Ekim biyometrik) Sonuç: Olumlu *Uzatma başvurusu, 9 Mart (5 ay 2 gun)
@cipura 18 Ekim Sonuç: Olumlu, 15 Mart (5 ay)
@ 23 Ekim Sonuç: Olumlu, 20 Mart (5 ay)
@ 25 Ekim Sonuç: Olumlu 21 Mart
@yuysal 30 Ekim Sonuç: Olumlu 23 Mart
@nzdln 1 Kasım Sonuç: Olumlu 23 Mart
@ 19 Kasım Sonuç: Olumlu 4 Nisan
@beklemede 28 Kasım
@uber 11 Aralık Sonuç: Olumlu 1 Nisan
@annetteroad 12 Aralık Sonuç: Olumlu 27 Mart
@Poyraz 19 Ocak (29 Ocak biometrik)
@Fiddisback 21 Ocak
@Yasemin75 20 Şubat
@Londonist 25 Şubat
istanbullondra

New postby kedikun » Wed Apr 10, 2019 9:59 pm

istanbullondra wrote:Yeni başvurunuz için şimdiden bol şanslar, umarım olumlu olur.
Biz de 16 nisan için yeni randevu aldık.
Cover letter'ın giriş kısmında kısaca bu konuya değindik ve ilk başvurumuzda finansal konuda yanlış anlaşıldığımızı düşündüğümüz için, destekleyeci yeni dökümanlarımızla, ikinci başvuruyu yapmaya karar verdik dedik.

kedikun wrote:İkinci kez başvuru yapma yoluna gitmiş olan, bu konuyla ilgili deneyim sahibi olan arkadaşlara ufak bir sorum olacak.

Zaten online başvuruda da soruyor 'son 10 yıl içinde home office'e bir başvurunuz oldu mu' diye, oraya kapı gibi 'Evet' demek zorunda kalıyoruz maalesef :)

Sorum şu;
İlk yaptığımız başvurudan ve red sebebinden bahseden bir mektup eklemek gerekir mi yoksa buna cover letter kısmında mı değinmeli?

Sizin için de aynı iyi dilekler geçerli, umuyorum bu sefer olumlu olacak biraz daha sabır :)

Biz de cover letter haricinde yeni belgelerle birlikte ilk başvuruyu ve red sebebini anlatan/açıklayan bir mektup daha ekledik. Finansal evrakların highlighter ile altını çizerek 'bu budur' diye anlatarak ekledik. Bunun haricinde her şey aynı.
kedikun

New postby Blackpost » Thu Apr 11, 2019 8:18 am

8 mart tarihinde istanbuldan başvurumu yaptım, hakkaten süre kısaldıkça gerginlik artıyo.
Blackpost

New postby yilmaz » Thu Apr 11, 2019 12:29 pm

Evet mantıklı olurmuş, ancak ben danışman ile çalıştığım için o böyle birşey söylememişti.
sorunun asıl nedeni parayı bir sürelğine bir arkadaşımıza borç vermiştik (aklımızda ozaman ankara anlaşması yoktu) borç geri geldiğinde o para bize borç verilmiş gibi düşünmüşler, şimdi itiraz mektubu gönderdik, itiraz mektubunda şu hesaptan bu kişi para transeferi yapıldı bu ilk transferi dikkate almamışsınız gibi bir açıklama yaptı danışmanımız artık sonucu bekliyoruz.

sulelt wrote:

yilmaz

New postby oguc » Thu Apr 11, 2019 5:16 pm

sulelt selamlar,
Öncelikle hayırlı olsun.

Benim de 5. gün bitti, bir hafta daha bekleyeceğim anlaşılan. Her gelen maile acaba TLS'den mi diye bakmaktan helak oldum.

sulelt wrote:oguc selamlar,
Biz 2 arkadaş başvuru yaptık aynı şekilde ikimizede önce yukarıdaki mail geldi ve vize çıktı.Pasaportunu istiyorlarsa vizeyi vermişler demektir. Zaten passback evrakında eğer olumsuz olursa mail ile bildirilsin diye bir yazı var ve imzalıyorsun.

Fakat bu passback süreci için normalde 4-5 gün içinde pasaportunu teslim ediyorlar. Ama 7. gün bitti fakat tls den pasaportunu almam için mail gelmedi. Görevliye sorduğumda bana 9-10 gün içinde gelir demişti.Bekliyoruz bakalım.
oguc

PreviousNext

Return to Sınır tanımayan çalışanlar örgütü